"Mažeikių naftos" (MAZ N) akcijų apyvarta siekė 31 tūkst. Lt, o kaina nukrito 3,23 proc. iki 0,6 Lt. Galima sakyti, jog ties šia kaina susiformavo palaikymo lygis, ties kuriuo suaktyvėja vienas ar keli pirkėjai. Jų viltis - kad išsprendus nesutarimus su "LUKoil" bendrovės veikla turėtų pagerėti.

Tikėtina, jog paskelbusi apie pelningą mėnesį, "Mažeikių nafta" skelbs ir apie pelningą gegužę. Statistikos departamentas neseniai pranešė, jog rafinuotų naftos produktų kainos gegužę išaugo 11,1 proc. Jei įmonei pavyks pakartoti praėjusio mėnesio fenomeną, kai kylant naftos kainos pasaulio rinkose buvo galima brangiai parduoti iš santykinai pigesnės naftos pagamintus produktus, pelninga gali būti ir gegužė.

Nepaisant to, kylančios naftos kainos bendrovei nėra naudingos (apie tai galėjote paskaityti vakar).

"Lietuvos dujų" (LDU J) akcijos brango 2,14 proc. iki 1,43 Lt, tačiau apyvarta tesiekė 5 tūkst. Lt. Šiandien pra nešta, jog kuriamas "Lietuvos dujų" privatizavimo konsorciumas. Jį turėtų sudaryti "Gazprom", Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija ir "Achema" ir galbūt viena ar kelios Vakarų Europos kompanijos.

Konsorciumas, kuriame būtų pagrindinis dujų tiekėjas Lietuvai - "Gazprom" turėtų nemažas galimybes laimėti bendrovės privatizavimo konkursą, tačiau garantijų, jog už akcijas bus mokama brangiau nei biržoje - nėra. Juolab, jei konkurse dalyvaus tik vienas realus pretendentas, jis gali pradėti diktuoti savo sąlygas.

Kita vertus, jei "Lietuvos dujas" privatizuotų bendrovė, negalinti užtikrinti dujų tiekimo, įmonės vertė kristų, taip pat iškiltų reali didelių nuostolių grėsmė. Panašų pavyzdį Lietuvoje žino visi - tai "Mažeikių naftos" privatizavimas.

Paspartėjus "Lietuvos dujų" privatizavimo procesui, netrukus gali pasirodyti ir prognozės, už kiek įmonė bus parduota ar kiek rengiasi mokėti potencialūs pirkėjai. Būtent šios prognozės bei potencialių pirkėjų veiksmai rinkoje ir turėtų daryti didžiausią įtaką "Lietuvos dujų" akcijų kainai.

Pastangas, kad pusiau merdinti prekyba biržoje taptų skaidresnė demonstruoja Nacionalinės vertybinių popierių biržos (NVPB) atstovai. Po biržos kreipimosi "Kauno audiniai" (KAU D) pr anešė, jog įmonėje buvo apsilankę dviejų didelių Europos tekstilės korporacijų atstovai, su kuriais kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes.

Po tokių naujienų "Kauno audinių" akcijos pabrango 66,67 proc. iki 0,05 Lt, o apyvarta tesiekė 22 Lt, nes norinčių parduoti akcijas neatsirado.

Džiugu, jog NVPB paragino bendrovę paskelbti esminį įvykį. Aktyvesnė šioje srityje galėtų būti ir Vertybinių popierių komisijos veikla - juk tie, kas pardavinėjo akcijas po 0,03 Lt nežinodami, jog įmone domisi strateginiai investuotojai, patyrė nemažų nuostolių.

"Lietuvos telekomo" (LTE L) akcijų kaina išliko 1,71 Lt, o apyvarta siekė 29 tūkst. Lt. Telekomo akcijų kaina svyruoja pakankamai nedaug, nes nėra naujienų apie gerus ar blogus bendrovės rezultatus. Antro ketvirčio rezultatų teks palaukti dar daugiau nei mėnesį, o "Lietuvos telekomas" apie savo veiklą informuoti ketvirčio viduryje nėra įpratęs.

"Žemaitijos pieno" (ZE MP) akcijų kaina smuko iki 6,56 Lt, o apyvarta centrinėje rinkoje siekė 16 tūkst. Lt. Pieno perdirbimo bendrovės akcijų kaina jau pasiekė tą, už kurią akcijas yra nutarusi supirkinėti "Žemaitijos pieno" valdyba.

Akcijas bendrovė superka ne tik centrinėje rinkoje - tiesioginiu sandoriu nu pirkta 2,67 proc. bendrovės akcijų, o sandorio suma siekė 648 tūkst. Lt.

Kol kas nėra aišku, kas tokia kaina pardavinėja akcijas. Reikia pastebėti, jog bendrovė neprivalo jų laikyti, todėl visai įmanoma, jog jos vėl sugrįš pardavėjui ta pačia kaina, o sandoriai tėra tik būdas iš bendrovės pasiskolinti pinigų. Tai tik įtarimai, kuriems patvirtinti trūksta informacijos. Rinkos priežiūros institucijos mano, jog Lietuvoje rinka yra pakankamai skaidri, todėl informacija apie įmonės vadovų sandorius vadovaujamos įmonės vertybiniais popieriais nėra prieinama visiems rinkos dalyviams.

Jei atmesime įtarinėjimus, supirkti savas akcijas tokia kaina bendrovei yra naudinga, o jei dar pavyktų akcijas parduoti investuotojui, išpirksiančiam naują akcijų emisiją (jei ji, aišku, bus sėkmingai išplatinta), tai "Žemaitijos pienas" galėtų gauti nemažai pelno, nes naujos akcijų emisijos pardavimo kaina turi būti ne mažesnė nei 20 Lt.

Leidimą įsigyti iki 100 proc. "Panevėžio pieno" (PAN P) akcijų penktadienį g avo "Pieno žvaigždės" (PZVG). Kai kurie investuotojai tikisi, kad "Pieno žvaigždės" įsigis daugiau nei 50 proc. PANP akcijų ir turės skelbti privalomą oficialų pasiūlymą likusioms akcijoms supirkti. Žiniasklaidos te igimu, oficialaus pasiūlymo kaina gali neviršyti 2,5 Lt.

Ši kaina yra kiek aukštesnė nei rinkoje, todėl "Panevėžio pieno" akcijos gali būti įdomios smulkesniems investuotojams. Stambesnieji, visų pirma "Rokiškio sūris", yra pareiškę, jog tokia kaina jų netenkina.

"Pieno žvaigždės" gali ir neskubėti peržengti 50 proc. ribos, o tai padaryti tik po metų įsigydamos akcijas žema kaina. Tada pelno nepavyktų gauti tiems, kas tikisi uždirbti iš oficialaus pasiūlymo. Ypatingai didelio poreikio iškart įsigyti kontrolinį "Panevėžio pieno" akcijų paketą "Pieno žvaigždėms" nėra, nes valdymas jau perimtas.

Po 9 Lt gana paklausios "Ragučio" (RAG U) akcijos, kurių apyvarta šiandien siekė 15 tūkst. Lt. "Ragučio" padėties alaus rinkoje aprašymą galite rasti vakarykštėje bendroje prekybos apžvalgoje.

Apie gegužės mėnesį sumažėjusius pardavimus šiandien paskelbė "Ekranas" (EKR A). Turkijos krizės poveikis bendrovei akivaizdus, tačiau įmonės vadovai yra linkę pardavimų sumažėjimą aiškinti sezoniškumu.

Po to, kai gegužės mėnesį pardavimai sumažėjo 12,63 proc., pirmą kartą šiais metais mažesne nei pernai tapo ir viso laikotarpio nuo metų pradžios apyvarta. Penkių mėnesių pardavimai yra 2,2 proc. mažesni nei pernai.

Gal kiek džiugina tik tai, jog "Ekranui" pavyko nutraukti tendenciją, kai pardavimai mažėja lyginant su praeitu mėnesiu. Gegužę pardavimai jau buvo 17,31 proc.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lūkesčiai dėl galimo netikėto JAV naftos atsargų kritimo kelia aukštyn naftos kainas

Europos bei Amerikos rinkos antradienį nuosaikiai augo investuotojams ruošiantis šiandien...

„Biržos laikmatis“: naftos kaina pakilo į trijų savaičių aukštumas, iš FED tikimasi palūkanų normų kėlimo

JAV ir Europos akcijų indeksai šiek tiek „atšoko“ po pirmadienio nuosmukio, kurį sukėlė...

„Biržos laikmatis“: ties technologijų sektoriumi kaupiasi juodi debesys (1)

Pasaulio akcijų biržas užvaldė „meškos“. Vakar JAV ir Europoje dauguma pagrindinių indeksų...

„Facebook“ duomenų nutekinimo skandalas drebina visą pasaulio IT sektorių (1)

Neigiamą nuotaiką rinkose antradienį palaikė pranešimai apie „Facebook“ nutekintus savo...

Naftos kainas palaiko svarstymai, kad OPEC gali pratęsti gavybos mažinimą 2019 metais (1)

Penktadienį vieningos krypties neradusiose Europos rinkose teigiamais pokyčiais išsiskyrė...

Top naujienos

Kitas Putino taikinys: jie jau laukia Kremliaus samdinių keršto (169)

Prezidento rinkimai baigėsi be staigmenų, pasaulio dėmesys atslūgo, tad dabar galima laukti...

Maisto tikrintojų ir mitybos specialistų vertinimai skiriasi: tokio maisto negalima net sveikiems (131)

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė buvo viena iš pirmųjų, kur lankėsi maisto tikrintojų...

Pranešta, kad Vilniuje užminuota parduotuvė „Lidl“, evakuoti žmonės papildyta 16.10 (35)

Trečiadienį, 15.47 val., Vilniaus policijai pranešta, kad S. Neries g. esančioje parduotuvėje...

Vyriausybė įteisino antialkoholinius užraktus automobiliuose (41)

Vyriausybė trečiadienį įteisino antialkoholinius automobilių užraktus, kurie neleis užvesti...

Aukščiausiasis teismas: žalos ir draudimo išmokos bus nustatomos lanksčiau (24)

Nėra teisinio pagrindo transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo...

Šimtmetis: Lietuvos žydai. Nepriklausomos Lietuvos žydai paskatino lietuvius drąsiau imtis verslų (12)

Žydai vadinami ne tik knygos, bet ir verslininkų tauta. Tai patvirtina ir Lietuvos žydų...

Rokas Masiulis siekia dar vieno vadovo galvos: ką padarysi, kad įsikibo į kėdę (34)

Europinės vėžės geležinkelio projektą „ Rail Baltica “ įgyvendinančios bendros trijų...

Dvyliktokės dukters išleistuvėms – 200 eurų: paaiškinkite, kam reikalingi penki vedėjai? (68)

Norėčiau paantrinti dėl nerealių išleistuvių kainų. Mano dukra abiturientė ir neseniai gavau...

Rusų diplomatai iš Londono išskraidinti liūdnai pagarsėjusiu lėktuvu (48)

23 Rusijos diplomatai , kurie įtariami šnipinėję Vladimirui Putinui Didžiojoje Britanijoje,...

Startavo projektas „30 geriausių restoranų“: norintys dalyvauti rinkimuose kviečiami prisistatyti (2)

„Prašom užeiti! Kaip matot – aplinka nepritaikyta pusryčiams, bet šiandien būtent to ir...