Untitled Document

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina šiandien nukrito 1,7 proc. iki 1,77 Lt, arba žemiausio visų laikų taško, o apyvarta išaugo iki 262 tūkst. litų. Kitos paskutiniųjų savaičių rinkos lyderės, "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina išliko 3,35 Lt, o apyvarta siekė 55 tūkst. litų.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijų kaina šiandien nukrito 2,9 proc. iki 4,95 Lt, o apyvarta siekė vos 2 tūkst. litų. Antradienį vyksiančiame akcininkų susirikime bus svarstomas klausimas dėl "Vilniaus Vingio" įstatinio kapitalo mažinimo, akcijos nominalą mažinant nuo 5 Lt iki 4 Lt, o skirtumą akcininkams išmokant pinigais.

"Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijų kaina pakilo 0,6 proc. iki 1,55 Lt. Keliems potencialiems investuotojams dar kartą viešai išreiškus susidomėjimą bendrovės privatizavimu, jos akcijų kaina vakar buvo pakilusi iki 1,56 Lt, tačiau šiandien ji vėl nusmuko. Vakar taip pat buvo pranešta, kad "Lietuvos dujų" privatizavimo programa laiku parengta nebus, bet pats privatizavimo procesas, kaip ir anksčiau, turėtų būti pabaigtas rudenį.

"Ekrano" (EKRA) akcijų kaina šiandien nukrito 0,2 proc. iki 6 Lt, o o apyvarta siekė vos 1,6 tūkst. litų. Vakar bendroje prekybos apžvalgoje buvo rašyta, kad tikėtina, jog gali būti paskelbtas privalomas oficialus pasiūlymas "Ekrano" akcijas supirkti po 5 Lt.

Bendrovės 2001 m. pirmojo ketvirčio ataskaitoje teigiama, kad kartu susiję asmenys - "Farimex S.A.", "Profilo Sanayi Ve Ticaret A.S.", Aydin Giz ir "Henley Trading Ltd." šiuo metu valdo 49,8 proc. "Ekrano" akcijų. Šie akcininkai tarpusavyje susiję dėl įgaliojimo balsuoti akcininkų susirinkimuose. Pagal Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymo 9 straipsnį, per septynias nuo balso teisės balsuoti savo nuožiūra suteikimo, turėjo būti pranešta apie akcijų paketo įsigijimą, tačiau to padaryta iki šiol nebuvo. Visuotinis eilinis "Ekrano" akcininkų susirinkimas vyko balandžio 27 dieną, ir teoriškai bet kuris akcininkas susirinkimo nutarimus gali apskųsti teismui. Pagal Akcinių bendrovių įstatymo 23 straipsnio 2 dalį, akcininkų susirinkimo nutarimai turi būti apskųsti per 30 dienų.
Šiuo metu yra nemažai investuotojų, kurie yra labai nepatenkinti minėtų susijusių asmenų iniciatyva priimtu sprendimu didinti įmonės įstatinį kapitalą, o ar sulauksime dar vieno teisminio proceso, kuriame bus ginami smulkiųjų akcininkų interesai, parodys netolima ateitis.

Šiandien paskelbta, kad "Lino" (LIN) keturių mėnesių pardavimai smuko 6,6 proc. iki 28,4 mln. litų. Tačiau balandį buvo parduota produkcijos už 6,14 mln. litų, arba 17 proc. mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Praėjusių metų paskutiniame ketvirtyje "Lino" veiklos rezultatai pradėjo prastėti, o kartu pradėjo pigti ir jo akcijos. Šiuo metu LIN akcijų kaina yra 37 proc. žemiau aukščiausio paskutinių metų taško.

"Snaigės" (SNAI) akcijomis šiandien nebuvo sudarytas nei vienas sandoris. Prekyba SNAI yra apmirusi nepaisant to, kad šių metų balandžio 4 dieną bendrovė išplatino pranešimą apie esminį įvykį, kuriame teigiama, jog keli investuotojai raštu išreiškė neįpareigojantį susidomėjimą bendrovės kontrolinio akcijų paketo įsigijimu. Prekyba SNAI akcijomis aprimo po neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo, vykusio šių metų sausio 13 dieną. Tuo tarpu praėjusių metų pabaigoje prekyba buvo labai pagyvėjusi. Viena iš pagrindinių tokio pagyvėjimo priežasčių - savo akcijų paketus keitė kai kurie stambūs įmonės akcininkai.

Jau seniau buvo aišku, kad savo akcijų paketą didina vienas iš bendrovės akcininkų, stebėtojų tarybos narys Andrea Pinzauti. Praėjusių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjęs 4,87 proc."Snaigės" akcijų, iki šių metų balandžio 1 dienos savo paketą padidino iki 6,02 proc. 2001 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje tarp stambiausiųjų akcininkų atsirado ir "Merita bank", kuri balandžio 1 d. valdė 5,57 proc. "Snaigės" akcijų. Pasaulinėje praktikoje situacija, kai įmonės akcijas aktyviai perka vadovai, smulkiųjų investuotojų vertinama teigiamai, nes vadovybė visada turi daugiau informacijos apie įmonės veiklą.
Per paskutinįjį pusmetį "Snaigės" akcijos buvo masiškai supirkinėjamos iš įmonės darbuotojų. 2000 m. spalio 1 d. 316 "Snaigės" darbuotojų bendrai turėjo 23,79 proc. "Snaigės" akcijų, tačiau jau po pusmečio bendrovės akcijų turėjo jau tik 172 darbuotojų, o jų turimas procentas sumažėjo iki 20,77 proc.

Tiesioginių sandorių rinkoje šiandien prekiauta tik vienos bendrovės akcijomis. "Invaldos" (INVL) akcijų parduota už 2,6 tūkst. litų, o vidutinė kaina siekė 0,20 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV biržos: „Dow Jones“ nežymiai mažėja, S&P 500 ir „Nasdaq“ – auga

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių rinka penktadienį prekybos sesijos pradžioje iš esmės...

Bitkoinų naudojimas egzotiškoje saloje - po didinamuoju stiklu (2)

Indonezijos pareigūnai praėjusių metų pabaigoje pradėjo tirti bitkoinų panaudojimą kurortinėje...

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (166)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (177)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (250)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (49)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (5)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (264)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (7)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (44)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (5)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (30)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (94)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...