Untitled Document

Aktyviausiai šiandien prekiauta "Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijomis. PZVG kaina pakilo 3,7% iki 1,40 Lt, o apyvarta siekė 81 tūkst. litų. Šiandien "Pieno žvaigždžių" prezidentas Julius Kvaraciejus naujienų agentūrai "Reuters" patvirtino, kad jo vadovaujama įmonė rimtai svarsto galimybę susijungti su "Žemaitijos pienu".

Tačiau tikroji PZVG akcijų kainos kilimo bei prekybos suaktyvėjimo priežastimi buvo bendrovės ketini mai išleisti naują akcijų emisiją. Kovo 12 dieną vyks eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas, kuriame bus svarstomas klausimas dėl įstatinio kapitalo didinimo. Pagal Akcinių bendrovių įstatymo 21 straipsnį, ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki susirinkimo pradžios akcininkams turi būti sudaryta galimybė susipažinti su dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke. Todėl jau šiandien visi to pageidaujantys akcininkai galėjo gauti visuotinio akcininkų susirinkimo projektą. Šiame projekte teigiama, jog bendrovės valdyba siūlys akcininkams, kad naujos emisijos minimali akcijos kaina būtų 2 Lt.

Jeigu tokiems siūlymams akcininkų susirinkime bus pritarta, bendrovės valdyba turės surasti investuotoją, nustatyti apmokėjimo terminus bei kainą. Naują emisiją platinant už aukštesnę nei rinkoje esančią kainą, laimi smulkieji investuotojai. Galimybė, kad akcininkų susirinkime šiam pasiūlymui bus pritarta, yra gan didelė, todėl jau artimiausiomis dienomis galime sulaukti teigiamos rinkos reakcijos į šį įstatinio kapitalo didinimą.

"Pieno žvaigždžių" valdyba akcininkų susirinkimui taip pat siūlys išmokėti 0,02 Lt dividendus vienai paprastajai vardinei akcijai.

Kol pagrindinis investuotojų dėmesys nukreiptas į "Pieno žvaigždes", dėl nepakankamos pasiūlos nevyksta prekyba "Žemaitijos pieno" (ZEMP ) akcijomis. Nauja "Pieno žvaigždžių" akcijų emisija gali būti panaudota perkant "Žemaitijos pieno" bendrovę.

Jei "Pieno žvaigždėms" pavyks išplatinti emisija už nemažesnę nei 2 Lt kainą, o kaina centrinėje rinkoje irgi priartės prie šios ribos, šios bendrovės kapitalizacija taps didžiausia tarp visų Lietuvos pieninių. Tuo tarpu dabartinis pieno pramonės lyderis "Rokiškio sūris" (ROKS) pagal rinkos vertę atsidurtų antroje vietoje.
Šiandien ROKS kaina nukrito 5,3 proc. iki 18 litų - iki žemiausio taško per pastaruosius du metus. "Rokiškio sūrio" akcijų kainą rinkoje veikia ne tiek investuotojų baimė dėl galimos "Pieno žvaigždžių" plėtros, kiek bendrovės vadovų veiksmai. Pernai ROKS kaina biržoje buvo nuolat palaikoma akcijas supirkinėjant bendrovės vadovams ir su jais susijusiems asmenims.

Kol investuotojų dėmesys sutelktas į pieno bendroves, biržoje krenta "Ekrano" (EKRA) ir "Vilniaus Vingio" (VING ) akcijų likvidumas. Investuotojams baiminantis dėl galimų Turkijos krizės padarinių, EKRA ir VING akcijų apyvartos centrinėje rinkoje ir praėjusią savaitę buvo mažos. Prekyba gali kiek atsigauti, jei dar šią savaitę apie vasario mėnesio rezultatus paskelbs "Ekranas" ("Vilniaus Vingis" jau pranešė, kad jo pirmųjų dviejų metų mėnesių pardavimai išaugo 15,8 proc.).

Vos 28 tūkst. litų siekė apyvarta "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijomis, o kaina buvo 2,03 Lt.. Tai mažiausia LTEL apyvarta nuo praėjusių metų spalio 9 dienos. Telekomo tarptautinio depozitoriumo sertifikatai Londone šiandien kainavo 5,15 JAV dolerio, arba 2,06 Lt už vieną LTEL akciją.
"Lietuvos telekomas" ir toliau stebina rinką vengdamas pateikti pačią elementariausią informaciją apie savo veiklą. Neseniai pradėjęs teikti interneto už fiksuotą mėnesinį mokestį paslaugą, telekomas atsisako pasakyti, kiek paslaugos vartotojų jau užsiregistravo.

"Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijų kaina nukrito 1,25 proc. iki 1,58 Lt, o apyvarta siekė vos 6,6 tūkst. litų. Tai mažiausia LDUJ kaina nuo sausio 17 dienos. Šiandien bendrovė pranešė, jog šių metų vasario mėnesį nupirko 102,6 mln. kubinių metrų dujų, arba 18,1 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuo tarpu bendrai vasarį į Lietuvą importuota dujų 7,6 proc. daugiau nei 2001 metų vasarį."Lietuvos dujoms" ir toliau pavyksta didinti tik transportuojamų dujų kiekį. Vasarį jų eksportuota 30,1 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2000-aisiais.

Aludarių asociacija pranešė apie vasario mėnesį parduoto alaus kiekį. Vasarį savo pardavimus sumažino abi alaus bendrovės, kurių akcijomis prekiaujama centrinėje rinkoje. Nors "Kalnapilio" (KALN) parduotas alaus kiekis lyginant su sausiu padidėjo 2 proc., tačiau jo dalis rinkoje sumažėjo iki 15,9 proc. Tuo tarpu Kauno "Ragutis" (RAGU) , lyginant su sausiu alaus pardavimą sumažino net 25 proc., o dalis rinkoje smuko iki 6,7 proc. RAGU sumažėjusi alaus gamyba gali būti susijusi su ketinimais pristatyti naujo alaus rūšis. Taip pat artimiausiu metu turėtų būti pristatytas ir naujas gėrimas - sidras.

Šiandien "Alitos" (ALIT) akcijų kaina pakilo iki 0,62 Lt, o apyvarta buvo 7,8 tūkst. litų. Tuo tarpu "Anykščių vyno" (ANYK) akcijomis prekiauta nebuvo. Nepaisant palankesnių akcizo tarifų, kuriuos ketinama patvirtinti Seime, "Anykščių vynas" pareiškė atleisiąs virš 120 darbuotojų.

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Grigiškių" (GRIG) akcijomis, kurių parduota už 18 tūkst. litų, o vidutinė kaina buvo 0,30 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pirmąją prekybos dieną „Novaturo“ akcijos užfiksavo augimą

Trečiadienį Europos akcijų rinkose vyravo pasyvi prekyba, kurios metu didieji regiono indeksai...

„Biržos laikmatis“: FED pabrangino skolinimąsi, bet tono negriežtina

Kaip ir tikėtasi, bazinių palūkanų normų intervalas vakar buvo padidintas iki 1,5-1,75 procento....

Lūkesčiai dėl galimo netikėto JAV naftos atsargų kritimo kelia aukštyn naftos kainas

Europos bei Amerikos rinkos antradienį nuosaikiai augo investuotojams ruošiantis šiandien...

„Biržos laikmatis“: naftos kaina pakilo į trijų savaičių aukštumas, iš FED tikimasi palūkanų normų kėlimo

JAV ir Europos akcijų indeksai šiek tiek „atšoko“ po pirmadienio nuosmukio, kurį sukėlė...

„Biržos laikmatis“: ties technologijų sektoriumi kaupiasi juodi debesys (1)

Pasaulio akcijų biržas užvaldė „meškos“. Vakar JAV ir Europoje dauguma pagrindinių indeksų...

Top naujienos

Orai: vien geros žinios (6)

Savaitei baigiantis į šalį palaipsniui atkeliaus pavasariška šiluma , kritulių mažės....

Dėl susiklosčiusių ypatingų aplinkybių JAV Venckienė lieka kalėjime Specialiai DELFI iš JAV (1244)

Ketvirtadienį buvusi Seimo narė Neringa Venckienė stojo prieš JAV teismą dėl ekstradicijos....

Bilietą į Eurolygos ketvirtfinalį gavęs „Žalgiris“ Madride neprilygo „Real“ (391)

Kauno „Žalgiris“ (16-12) ketvirtadienį užsitikrino vietą Eurolygos atkrintamosiose varžybose,...

Į gresiančią baudą ranka numojęs Jasikevičius Madride pliekė ir teisėjavimą, ir savų žaidėjų požiūrį (8)

„Man keista buvo, kad tiek tokių psichologinių klaidų padarėme. Rungtynės turėjo būti dar...

Svarstoma 4 kartus sumažinti apytuščių „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį (98)

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „ Statyk ir važiuok “ („Park & Ride“)...

Po teismus priverstas vaikščioti Karaliūnaitės sutuoktinis: Gintarė nori mane parodyti kaip kažkokį psichopatą (54)

Žinoma atlikėja Gintarė Karaliūnaitė ir jos kanadietis vyras Marco Andre Canuelis oficialiai...

Alla Pugačiova prakalbo apie pablogėjusią sveikatą: man sunku kvėpuoti ir vaikščioti (41)

Garsioji Rusijos primadona Alla Pugačiova jau daugelį metų stengiasi išlaikyti jaunystę....

Dovana iš Izraelio: „Žalgiris“ – Eurolygos atkrintamosiose! (55)

Kauno „Žalgiris“ – tarp aštuonių stipriausių šio sezono Eurolygos komandų. Po 19 metų...

Kodėl įsižeidžiame ir kaip tiesiog... neįsižeisti (16)

Labai dažnai tenka susidurti su problema – žmonės tapo labai įžeidūs. Stebėtina, bet tokį...

Žiaurus narkomanas suluošino katytę nupjaudamas jai koją: laimei, atsirado Sigita (10)

Viena katytė – du skirtingi gyvenimai. Ankstesniajame jai labai nepasisekė: teko gyventi pas...