Didžiausio akcijų rinkos dalyvių dėmesio šiandien susilaukė "Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos. MAZN kaina nukrito iki 0,80 Lt - į žemiausią lygį nuo lapkričio 20 dienos, o apyvarta buvo didžiausia tarp visų nepertraukiamos prekybos metu kotiruotų bendrovių vertybinių popierių.

.

Po penktadienį dienraštyje "Lietuvos rytas" pasirodžiusio straipsnio apie tai, kad Lietuvos naftos koncernas ketina įsigyti Lenkijos naftos perdirbimo įmonę "Rafineria Gdanska", MAZN akcijų apyvarta buvo pasiekusi 147 tūkst. litų, o vidutinė kaina pakilusi iki 0,85 (plačiau apie tai galite paskaityti gruodžio 8 dienos bendroje prekybos apžvalgoje). Šiandien viena iš MAZN akcijų pigimo priežasčių ir buvo ta, kad penktadienį "Mažeikių nafta" paskelbė daugiau nebesidominti "Rafineria Gdanska". Prie šio kritimo prisidėjo ir tai, kad išlieka labai mažai šansų, jog šiais metais bus pasirašyta ilgalaikė naftos tiekimo sutartis su "LUKoil".

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų apyvarta šiandien pasiekė 58 tūkst. litų, o kaina pakilo 1 centu iki 2,11 Lt. Prekyba telekomo akcijomis nebuvo aktyvi, o kaina svyravo siaurose 2,10-2,11 Lt ribose. Šiandien "Lietuvos telekomas" pasiūlė naują produktą - galimybę neribotai naudotis internetu nedarbo valandomis už fiksuotą 99 Lt mėnesinį mokestį. Iki šiol "Lietuvos telekomas" buvo kritikuojamas už silpnas pozicijas interneto rinkoje, o šis žingsnis sustiprins jo pozicijas tarp interneto vartotojų. Telekomas vienintelis iš Lietuvos bendrovių turi galimybę pasiūlyti naudotis internetu per telefono linijas, visiškai nemokant mokesčio už praleistas minutes.
"Lietuvos telekomas" nepateikia duomenų, kiek procentų vartotojų per mėnesį už interneto paslaugas bei už telefono liniją, užimtą naudojantis internetu, sumoka daugiau nei 100 Lt.
Bet kokiu atveju, šis telekomo sprendimas gaunamas pajamas paveiks minimaliai. Per devynis šių metų mėnesius "Lietuvos telekomas" iš interneto paslaugų ir duomenų perdavimo gavo 23,196 mln. litų pajamų, o "dial-up" ryšio pajamų buvo gauta dar mažiau. Iš viso per devynis mėnesius telekomas gavo 773 mln. litų pajamų. Nauji interneto tarifai LTEL pajamas bei pelną paveiks minimaliai, tačiau tai turėtų pagerinti pačios bendrovės įvaizdį.

Praėjusią savaitę "Lietuvos telekomo" akcijų kainai pakilus iki 2,13 Lt, o apyvartai visomis dienomis viršijus 100 tūkst. litų, šiandien LTEL akcijų prekybos aktyvumas sumažėjo. LTEL akcijų paklausa šiuo metu didesnė už pasiūlą, tačiau didelių kainos šuolių tikriausiai nesulauksime. Grafike matome, kad tiek ilgesnio, tiek trumpesnio laikotarpio LTEL kainos slankieji vidurkiai nerodo nei kylančios, nei krentančios tendencijos.

Prasidėjus "Vilniaus Vingio" (VING) akcijų paketo pardavimui, augo šios bendrovės vertybinių popierių kaina. Apyvartai siekus 38 tūkst. Lt, kaina pakilo iki 4,30 Lt. Šiandien vykusiame valdybos posėdyje buvo nustatytos įmonės valdomų akcijų pardavimo proporcijos ir sąlygos, tačiau jos kol kas nedetalizuojamos. Akcijos bus parduotos 10 valdančios komandos narių, o jų pardavimo kaina priklausys nuo kitų metų VING rezultatų.
Šiandien buvo pranešta, Vilniuje registruota UAB "Asreta" sukaupė 34,26% Panevėžio "Lietkabelio" akcijų paketą. Lapkričio 21 dieną "Vilniaus Vingis" Konkurencijos Tarybai pateikė prašyma, kuriame buvo siekiama gauti leidimą supirkti iki 50 proc. "Liekabelio" akcijų. Nors šiuo metu VING Panevėžio gamyklos akcijų neturi, tačiau beveik 40% paketą valdo pagrindinis VING akcininkas UAB "Hermis fondų valdymas" ("Hermis fondų valdymas" per antinę įmonę "Vinvesta" turi 30,14 proc. VING akcijų).

"Vilniaus baldų kombinato" (VBK) akcijų kaina nukrito 1 centu iki 2,85 Lt. Per vienuolika šių metų mėnesių VBK pardavimai išaugo 2,1 karto - iki 58,1 mln. litų. Dar 100% pardavimų augimą VBK generalinis direktorius Petras Čėsna tikisi pasiekti ir kitais metais (apie tai šiandien paskelbta dienraštyje "Lietuvos rytas"). Kiek anksčiau buvo pranešta, jog pagrindiniam pirkėjui koncernui IKEA įmonė tikisi parduoti 25%. daugiau produkcijos, o produkcijos kainas bus priversta sumažinti 15%.

"Ekrano" (EKRA) akcijų apyvarta pasiekė 38 tūkst. Lt, o kaina nukrito 0,4% iki 6,86 Lt. Šiandien dar prekybos metu buvo paskelbta apie tai, kad "Ekranas" per vienuolika mėnesių uždirbo 55,8 mln. litų grynojo pelno. Tai reiškia, kad jo lapkričio mėnesio pelnas yra 5,4 mln. litų. Jau tradiciškai, paskelbus mėnesio pelną, kyla ir šios bendrovės akcijų kaina - taip atsitiko ir šiandien. Sesijos pradžioje EKRA akcijos pigo, tačiau po rezultatų paskelbimo jos pradėjo brangti. Rytoj EKRA akcijos taip pat turėtų būti vienos iš aktyviausiai prekiaujamų.

Po daugiau nei savaitės pertraukos ir vėl atgijo prekyba "Sanito" (SANI) akcijomis. Šiandien jų parduota už 9,3 tūkst. litų, o vidutinė kaina pakilo 0,5% iki 10,05 Lt. Per vienuolika mėnesių SANI pardavė produkcijos už 1,962 mln. litų, arba 22% mažiau nei spalį. Lapkričio mėnesio pardavimai buvo tik 1% didesni nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. "Sanito" pardavimų lygis labai priklauso nuo sezono - SANI gaminami vaistai, vitaminai geriau parduodami žiemos metu. Mažas SANI pardavimų pokytis lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai gali būti aiškinamas sėkmingu praėjusių metų lapkričiu. Nuo kitų metų SANI padėti turėtų pagerinti neseniai pasirašyta sutartis su "Grindeks", pagal kurią Kauno įmonė gamins 9 mln. ampulių.

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Vilniaus Vingio" akcijomis, kurių parduota už 315 tūkst. litų, o vieno vieneto kaina buvo 3 Lt. "Lietuvos telekomo" akcijos kainavo 1,90 litų, o apyvarta siekė 202,5 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas
Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Dow Jones“ perkopė 23 tūkst. punkto žymą (2)

JAV akcijų indeksas „ Dow Jones Industrial Average“ pirmą kartą viršijo 23 000 punktų...

„Biržos laikmatis“: ryškėja naujas lyderis tapti FED vadovu

Po D. Trumpo susitikimo su J. Tayloru smuktelėjo obligacijų kainos – JAV vyriausybės 10-ies metų...

Doleriui paramos antradienį suteikia spekuliacija dėl naujojo FED pirmininko

Doleris antradienio prekybos metu kilo, pasirodžius pranešimams, kad Donaldas Trumpas į JAV...

„Biržos laikmatis“: baigiantis savaitei brango nafta ir obligacijos

JAV šoktelėjo mažmeninės prekybos pardavimai, bet infliacija išlieka FED galvos skausmu ....

OPEC nuostolius dėl naftos kainų kritimo vertina daugiau kaip 1 trln. dolerių (11)

Naftą eksportuojančių šalių organizacija ( OPEC ) 2015-2016 metais dėl „juodojo aukso“...

Top naujienos

Nemirsetoje įsitaisęs naftos magnatas oficialiai pripažintas žemgrobiu (122)

„Minijos naftos“ direktorius turi griauti tvorą, ardyti trinkeles ir naikinti nuotėkų...

Reikšmingas įvykis pasaulio politikoje: kokia kryptimi žengs Kinija? (104)

Kas penkerius metus pasaulis stebi, kaip Kinijos valdančioji partija rengia savo suvažiavimą....

E. Šileikis apie dvigubą pilietybę: argumentai svarūs, bet nežinau, ar konstitucinio kalibro (168)

Seimo prašymu Konstitucinis teismas vėl ėmėsi dvigubos pilietybės klausimo. Teismo prašoma...

Artėja permainos – jau paspaus šaltukas (21)

Nors šiuo metu vyrauja ganėtinai šilti ir palyginti sausi orai , visgi, pokyčiai jau atkeliauja....

A. Pitrėnienė – jau ne bedarbė, vadovaus Skuodo vaikų darželiui (330)

Neperrinkta į Seimą, priversta skandalingai palikti savo draugės Laimutės Anužienės vadovautą...

Vilniuje mįslingai dingo vyras: namuose nerimauja žmona ir dvi mažametės dukrytės Varėnoje rastas motociklas (119)

Antradienio vakarą DELFI redakciją pasiekė sunerimusios šeimos laiškas. Sekmadienį Vilniuje...

„Real“ Madride nesugebėjo palaužti „Tottenham Hotspur“ pasipriešinimo visi antradienio dvikovų rezultatai (7)

UEFA Čempionų lygoje H grupės lyderių Madrido „Real“ ir Londono „ Tottenham Hotspur “...

Dvigubą dublį pelnęs G. Orelikas trileryje su pratęsimu krito nuo graikų AEK komandos

Pirmą pralaimėjimą FIBA Čempionų lygoje patyrė Venecijos „Umana Reyer“ komanda su...

Užsimojo pagerinti prekybos tinklų darbuotojų sąlygas (90)

Po to, kai buvo pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų ,...

D. Trumpo dukra Tiffany triukšmingai atšventė savo gimtadienį: netrūko nei žinomų draugų, nei įspūdingų akimirkų (3)

Praėjusį penktadienį savo 24-ąjį gimtadienį atšventusi Jungtinių Amerikos valstijų prezidento...