Penktadienį vieningos krypties neradusiose Europos rinkose teigiamais pokyčiais išsiskyrė energetikų akcijos (+1,55 proc.), pakėlusios aukštyn daugumą regiono indeksų. Vokietijos DAX augo +0,36 proc., Stoxx Europe 600 +0,22 proc., o Britanijos FTSE 100 +0,34 proc.
© AFP/Scanpix

Brent rūšies naftos kaina penktadienį užfiksavo didžiausią dienos šuolį per pastarąją savaitę ir augo beveik 1,1 proc. iki 66,21 JAV dolerių už barelį lygio, po to kai interviu metu Rusijos Energetikos Ministras A. Novakas pareiškė, kad OPEC bei Rusijai pavyko subalansuoti pasaulinę naftos rinką ir kad antroje šių metų pusėje galima tikėtis sulaukti veiksmų, kuriais bus bandoma užbaigti gavybos apimčių mažinimo susitarimą. A. Novakas taip pat pranešė, kad prieš naftos eksportuotojų susitikimą birželį, OPEC bei jos partneriai dar vykdys pasiektų rezultatų vertinimą ir jeigu paaiškės, kad sąjungininkų šiuo metu pasiekti rezultatai netenkina, Rusija yra pasirengusi pratęsti naftos gavybos apimčių mažinimo susitarimą ir 2019 metais. Didžiausiu iššūkiu tebeišlieka JAV skalūnų naftos gavyba, kuri praėjusią savaitę bendras Amerikos naftos gavybos apimtis padėjo išpūsti iki 10,4 mln. barelių ribos ir turėtų augti toliau: penktadienį pranešta, kad naftos gavybos platformų skaičius JAV praėjusią savaitę augo 4 vnt. ir grįžo prie 800 platformų ribos, kurią buvo pasiekęs pirmąją kovo savaitę. Pirmadienio rytą Brent naftos kaina palaipsniui atsitraukinėjo nuo penktadienį pasiekto lygio ir laikėsi žemiau 65,9 (-0,5 proc.) JAV dolerių už barelį ribos.

Amerikos indeksai penktadienio prekybos sesiją taip pat palydėjo nuosaikiai augdami (Dow Jones +0,29 proc., S&P 500 +0,17 proc.). Pramonės sektorius augo +0,53 proc. pasirodžius naujienoms, kad JAV pramonės užsakymų rodiklis vasario mėnesį kilo 1,1 proc. arba sparčiausiai nuo praėjusių metų spalio, bei viršijo 0,4 proc. augimo lūkesčius, kai tuo metu mėnesį prieš tai rodiklio reikšmė buvo užfiksavusi -0,3 proc. kritimą. Nekilnojamojo turto sektorius augo +0,52 proc., nepaisant to, kad penktadienį paskelbtos naujų namų statybų apimtys neatitiko lūkesčių, kurie buvo lygūs 1,29 mln., ir vasario mėnesį sudarė 1,236 mln. (buvusi reikšmė 1,329 mln.). Naujienų sektoriuje bus taip pat laukiama ir trečiadienį, kuomet pasirodys vasario mėnesio jau pastatytų gyvenamųjų namų pardavimų apimtys (buvusi reikšmė 5,38 mln., prognozė 5,4 mln.).

Daugumoje Azijos rinkų šiandien dominuoja pardavėjai, rinkai nerimaujant kaip JAV prezidento administracijos narių pokyčiai gali paveikti šalies tarptautinę prekybą su partneriais regione, bei ruošiantis trečiadienį įvyksiančiam FED posėdžiui, kurio metu JAV centrinis bankas imsis bazinės palūkanų normos kėlimo, atnaujins makroekonomines prognozes bei gali suteikti užuominų apie banko poziciją dėl JAV požiūrio į tarptautinę prekybą. 08:08 val. Japonijos NIKKEI 225 fiksavo -0,86 proc. kritimą, Pietų Korėjos KOSPI traukėsi -0,54 proc., o Kinijos CSI 300 augo +0,13 proc.

Valiutų rinkos

Sekmadienį vykusiuose Rusijos prezidento rinkimuose netikėtumų neįvyko ir ketvirtajai 6 metų kadencijai buvo perrinktas dabartinis šalies prezidentas V. Putinas. Suskaičiavus 99 proc. visų vakar vykusio balsavimo biuletenių, tampa aišku kad dabartinis šalies prezidentas surinko 77 proc. rinkėjų palaikymą, o rinkėjų aktyvumas, kuris buvo vertinamas kaip vienas svarbiausių rodiklių, šalies valdžiai siekiant užtikrinti naujojo prezidento išrinkimo teisėtumą, pasiekė apie 67 proc. ribą. Vangiai į naujienas reaguojantis USD/RUB kursas šiandien pirmą kartą po 5 sesijas trukusio stiprėjimo juda žemyn, ir 08:22 val. laikėsi ties 57,4799 lygiu (-0,10 proc.)

Rinkai ruošiantis FED susitikimui, EUR/USD šiandien ryte fiksavo -0,22 proc. kritimą iki 1,2262 lygio, o USD/JPY traukėsi -0,29 proc. iki 105,78 kainos.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos vertybinių popierių rinkoje penktadienį buvo sugeneruota daugiau nei 1,836 mln. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo 0,33 proc., Talino +0,38 proc., o Rygos traukėsi -0,31 proc. Trečdalis apyvartos sugeneruota „Olympic Entertainment Group“ pozicijoje, kurioje akcijos kaina penktadienį augo +0,26 proc. iki 1,905 ribos. Šiandien ryte kompanija išplatino pranešimą apie būsimus pagrindinių akcininkų pokyčius bei planus delistinguotis. „Tallink Grupp“ akcijų tuo metu buvo perleista už 435 tūkst. Eur, tačiau akcijos kaina prekybos metu išliko ties 1,245 lygiu.
Ateinančios savaitės įvykiai: antradienį Latvijos farmacininkai „Olainfarm“ vykdys susitikimą su investuotojais, o ketvirtadienį vyksiančio „Tallinna Kaubamaja Grupp“ susitikimo metu bus laukiama sprendimo dėl 0,69 Eur vertės už akciją dividendų. Penktadienį pranešimų apie VAS sušaukimą bus laukiama iš „Amber Grid“ bei „LITGRID“ bendrovių.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Volstritą smukdo įtampa dėl Turkijos (1)

Penktadienio rytinėje prekyboje akcijų vertė Volstrite smuko, nes Turkijos lira pigo,...

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga (08.17)

Investuotojų nuotaikos šiandien nėra tokios pat geros kaip vakar. JAV akcijų indeksų ateities...

JAV akcijų rinka pirmadienio prekybą pradėjo augimu

Pirmadienio rytinėje prekyboje akcijų vertė Volstrite kilo, tvyrant susirūpinimui dėl Turkijos ir...

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga (08.13)

Finansų rinkos dalyvių akiratyje ir toliau išlieka krizė Turkijoje. JAV akcijų indeksų...

„Biržos laikmatis“: finansų rinkose – baimė dėl Turkijos krizės užkrato (1)

Turkijos liros nuosmukis tęsiasi. Penktadienį JAV dolerio atžvilgiu praradusi daugiau nei 15 proc....

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (59)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (146)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (168)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (71)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (10)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (760)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...