aA
Penktadienį vieningos krypties neradusiose Europos rinkose teigiamais pokyčiais išsiskyrė energetikų akcijos (+1,55 proc.), pakėlusios aukštyn daugumą regiono indeksų. Vokietijos DAX augo +0,36 proc., Stoxx Europe 600 +0,22 proc., o Britanijos FTSE 100 +0,34 proc.
© AFP/Scanpix

Brent rūšies naftos kaina penktadienį užfiksavo didžiausią dienos šuolį per pastarąją savaitę ir augo beveik 1,1 proc. iki 66,21 JAV dolerių už barelį lygio, po to kai interviu metu Rusijos Energetikos Ministras A. Novakas pareiškė, kad OPEC bei Rusijai pavyko subalansuoti pasaulinę naftos rinką ir kad antroje šių metų pusėje galima tikėtis sulaukti veiksmų, kuriais bus bandoma užbaigti gavybos apimčių mažinimo susitarimą. A. Novakas taip pat pranešė, kad prieš naftos eksportuotojų susitikimą birželį, OPEC bei jos partneriai dar vykdys pasiektų rezultatų vertinimą ir jeigu paaiškės, kad sąjungininkų šiuo metu pasiekti rezultatai netenkina, Rusija yra pasirengusi pratęsti naftos gavybos apimčių mažinimo susitarimą ir 2019 metais. Didžiausiu iššūkiu tebeišlieka JAV skalūnų naftos gavyba, kuri praėjusią savaitę bendras Amerikos naftos gavybos apimtis padėjo išpūsti iki 10,4 mln. barelių ribos ir turėtų augti toliau: penktadienį pranešta, kad naftos gavybos platformų skaičius JAV praėjusią savaitę augo 4 vnt. ir grįžo prie 800 platformų ribos, kurią buvo pasiekęs pirmąją kovo savaitę. Pirmadienio rytą Brent naftos kaina palaipsniui atsitraukinėjo nuo penktadienį pasiekto lygio ir laikėsi žemiau 65,9 (-0,5 proc.) JAV dolerių už barelį ribos.

Amerikos indeksai penktadienio prekybos sesiją taip pat palydėjo nuosaikiai augdami (Dow Jones +0,29 proc., S&P 500 +0,17 proc.). Pramonės sektorius augo +0,53 proc. pasirodžius naujienoms, kad JAV pramonės užsakymų rodiklis vasario mėnesį kilo 1,1 proc. arba sparčiausiai nuo praėjusių metų spalio, bei viršijo 0,4 proc. augimo lūkesčius, kai tuo metu mėnesį prieš tai rodiklio reikšmė buvo užfiksavusi -0,3 proc. kritimą. Nekilnojamojo turto sektorius augo +0,52 proc., nepaisant to, kad penktadienį paskelbtos naujų namų statybų apimtys neatitiko lūkesčių, kurie buvo lygūs 1,29 mln., ir vasario mėnesį sudarė 1,236 mln. (buvusi reikšmė 1,329 mln.). Naujienų sektoriuje bus taip pat laukiama ir trečiadienį, kuomet pasirodys vasario mėnesio jau pastatytų gyvenamųjų namų pardavimų apimtys (buvusi reikšmė 5,38 mln., prognozė 5,4 mln.).

Daugumoje Azijos rinkų šiandien dominuoja pardavėjai, rinkai nerimaujant kaip JAV prezidento administracijos narių pokyčiai gali paveikti šalies tarptautinę prekybą su partneriais regione, bei ruošiantis trečiadienį įvyksiančiam FED posėdžiui, kurio metu JAV centrinis bankas imsis bazinės palūkanų normos kėlimo, atnaujins makroekonomines prognozes bei gali suteikti užuominų apie banko poziciją dėl JAV požiūrio į tarptautinę prekybą. 08:08 val. Japonijos NIKKEI 225 fiksavo -0,86 proc. kritimą, Pietų Korėjos KOSPI traukėsi -0,54 proc., o Kinijos CSI 300 augo +0,13 proc.

Valiutų rinkos

Sekmadienį vykusiuose Rusijos prezidento rinkimuose netikėtumų neįvyko ir ketvirtajai 6 metų kadencijai buvo perrinktas dabartinis šalies prezidentas V. Putinas. Suskaičiavus 99 proc. visų vakar vykusio balsavimo biuletenių, tampa aišku kad dabartinis šalies prezidentas surinko 77 proc. rinkėjų palaikymą, o rinkėjų aktyvumas, kuris buvo vertinamas kaip vienas svarbiausių rodiklių, šalies valdžiai siekiant užtikrinti naujojo prezidento išrinkimo teisėtumą, pasiekė apie 67 proc. ribą. Vangiai į naujienas reaguojantis USD/RUB kursas šiandien pirmą kartą po 5 sesijas trukusio stiprėjimo juda žemyn, ir 08:22 val. laikėsi ties 57,4799 lygiu (-0,10 proc.)

Rinkai ruošiantis FED susitikimui, EUR/USD šiandien ryte fiksavo -0,22 proc. kritimą iki 1,2262 lygio, o USD/JPY traukėsi -0,29 proc. iki 105,78 kainos.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos vertybinių popierių rinkoje penktadienį buvo sugeneruota daugiau nei 1,836 mln. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo 0,33 proc., Talino +0,38 proc., o Rygos traukėsi -0,31 proc. Trečdalis apyvartos sugeneruota „Olympic Entertainment Group“ pozicijoje, kurioje akcijos kaina penktadienį augo +0,26 proc. iki 1,905 ribos. Šiandien ryte kompanija išplatino pranešimą apie būsimus pagrindinių akcininkų pokyčius bei planus delistinguotis. „Tallink Grupp“ akcijų tuo metu buvo perleista už 435 tūkst. Eur, tačiau akcijos kaina prekybos metu išliko ties 1,245 lygiu.
Ateinančios savaitės įvykiai: antradienį Latvijos farmacininkai „Olainfarm“ vykdys susitikimą su investuotojais, o ketvirtadienį vyksiančio „Tallinna Kaubamaja Grupp“ susitikimo metu bus laukiama sprendimo dėl 0,69 Eur vertės už akciją dividendų. Penktadienį pranešimų apie VAS sušaukimą bus laukiama iš „Amber Grid“ bei „LITGRID“ bendrovių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Peržiūrėtos Baltijos šalių biržų indeksų OMX Baltic 10 ir OMX Baltic Benchmark sudėtys

Biržų operatorei „ Nasdaq “ priklausančios Baltijos šalių biržos peržiūrėjo skelbiamų...

„Biržos laikmatis“: Jungtinėje Karalystėje parlamento rinkimus laimėjo konservatoriai (1)

Konservatoriai Jungtinės Karalystės parlamente turės absoliučią daugumą. Valdančioji partija...

Žiniasklaida: JAV ir Kinija pasiekė susitarimą dėl prekybos (1)

JAV ir Kinija iš esmės sutarė dėl dalinio prekybos susitarimo, jam pritarė ir prezidentas...

„Easy Debt Service“ įsigijo dar vieną Medicinos banko paskolų portfelį

Skolų valdymo bendrovė „Easy Debt Service“ ( EDS ) už neskelbiamą sumą įsigijo reikalavimo...

Žiniasklaida: Kinija spaudžia Farerų salas naudoti „Huawei“ 5G technologijas (3)

Kinijos ambasadorius Danijoje Fengas Tie spaudė Farerų salas samdyti telekomunikacijų bendrovę...

Top naujienos

Užkalni, kiek tu gali valgyti? (58)

Turiu gyvenime kelias pramogas, ir viena jų yra rašyti apie maistą, nes rašyti man net labiau...

Pasaulio ekonomika įklimpusi skolose: išbristi padės dar didesnės skolos (115)

„Zombinės“ bendrovės Kinijoje. Nepakeliama studentų paskolų našta Amerikoje. Milžiniškos...

Vargas dėl konteinerių Panevėžyje: išnešti šiukšles – tik su guminiais botais (3)

Įrengęs požeminius atliekų konteinerius, Panevėžys žengė žingsnį artyn modernaus miesto....

Kauniečiai užsimojo pasipelnyti iš „svetimų“ vaikų: kiek tai praturtins savivaldybės biudžetą? (2)

Kaimyninių savivaldybių gyventojai, vedantys savo atžalas į Kauno ikimokyklinio ugdymo...

Prie geležinkelio Klaipėdoje stovinčių namų gyventojų reikalaujama išsikraustyti (74)

Klaipėdoje prie geležinkelio gyvenantys bei triukšmą ir trūkinėjančias sienas kenčiantys...

Menopauzė: kas vyksta su moters oda ir kaip tuos pokyčius suvaldyti? (1)

Menopauzės laikotarpis moterims sudėtingas dėl daugelio priežasčių: keičiasi kūnas, savijauta,...

Šiemet kalėdinis bėgimas Vilniuje – kaip niekad margas: dalyvių kostiumai stebina išradingumu nuotraukų galerija (17)

Kalėdinio legendinio bėgimo Vilniaus gatvėmis rekordus šiemet muša užsiregistravusieji –...

Nemaloni staigmena: išsipirko stovėjimo vietą, tačiau šalia išdygo neįgaliojo ženklas (196)

2 tūkst. Eur – tiek vilnietė Sigita sakė mokėjusi už vieną automobilių aikštelės vietą,...

Ekspertas apie griežtą bausmę: tai ženklas visiems rusams – juos paaukos nė nemirktelėję (498)

Net ketverių metų draudimas rungtyniauti po savo šalies vėliava ir organizuoti svarbiausias sporto...

Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje (321)

„Paslaugos ir rūpestis, kurį gavau, buvo išskirtiniai; Nuostabi vieta atsigauti po operacijos;...