Untitled Document

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina šiandien pakilo 1,5% iki 2,07 Lt, o apyvarta po 5 sesijų pertraukos viršijo 100 tūkst. litų ribą ir siekė 125 tūkst. Lt. LTEL akcijos brango nepaisant to, kad daugelio telekomų kainos Europoje krito. Tai dar kartą įrodo, kad LTEL kainos koreliacija su kitomis pasaulio rinkomis nėra labai didelė.

Telekomo akcijų kainą aukštyn gali veikti geresnio tarptautinio reitingo Lietuvai pripažinimas. Šiandien Finansų ministras Jonas Lionginas susitiko su tarptautinės kredito reitingų agentūros "Fitch IBCA" misijos atstovais. Ministerijos atstovai pareiškė tikį, kad Lietuvos reitingas bus pakeltas. Šiuo metu galiojantis "BB+" reitingas yra vertinamas kaip neinvesticinis (Non Investment Grade). Lietuvai pakilus iki žemesniojo vidutinio lygio (Lower Medium Grade), šalis sulauktų didesnio užsienio investuotojų pasitikėjimo, o "Lietuvos telekomui", kurio akcijos yra likvidžiausios, tai būtų ypač naudinga.

Šiandien kiek priblėso rinkos susidomėjimas pieno sektoriaus bendrovėmis. Nuo pirmadienio, paskelbus apie tai, kad, pritarus akcininkų susirinkimui, nauja "Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijų emisija bus platinama už ne mažesnę nei 2 Lt kainą, PZVG centrinėje rinkoje pabrango 14 proc. Tačiau jau šiandien, investuotojams nusiimant pelnus, kainos kilimas sustojo ir sesijos pabaigoje PZVG kainavo 1,54 Lt.

"Rokiškio sūrio" (ROKS) akcijų kaina šiandien pakilo 11% iki 20 Lt, o apyvarta siekė 62,7 tūkst. litų. Nors lyginant su vakar, šiandien ROKS kaina pakilo smarkiai, tačiau ji nėra niekuo ypatinga ilgesniu laikotarpiu. Šiandieninį kurso kilimą lėmė vienas ar keli stambūs pirkėjai, tarp kurių ir vėl galėjo būti bendrovės vadovai arba su jais susiję asmenys.
Šiandien JT trečiadienio pokalbių klube dalyvavęs "Panevėžio pieno" (PANP) generalinis direktorius Raimundas Mickūnas teigė, jog "Rokiškio sūris" tikriausiai yra realiausias kandidatas tapti kontrolinio PANP akcijų paketo savininku.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina šiandien išliko 3,60 Lt, tačiau per savaitę nukrito 2,8%. Į Lietuvą atvykus "DFDS Tor Line" derybininkui Peder'iui Gellert'ui Pedersen'ui, rytoj Valstybės turto fonde ketinama pratęsti derybas dėl LJUR privatizavimo. Šio Danijos bendrovės atstovo atvykimas į Lietuvą LJUR akcijų kainą dažniausiai paveikdavo teigiamai. Kainos kilimą paskatindavo tai, kad P. G. Pedersen'as ne tik patvirtindavo norą pirkti "Lietuvos jūrų laivininkystę", bet taip pat susitikdavo ir su smulkiaisiais bendrovės akcininkais.

Šį kartą, prasidėjus deryboms, akcijų rinka gali sulaukti ne tokių teigiamų naujienų. Kovo 2 dieną LJUR paskelbė 2000 metų rezultatus, pagal kuriuos bendrovė uždirbo 3,2 mln. litų neaudituotojo pelno. Tačiau IV ketvirtyje LJUR patyrė 2,0 mln. litų nuostolių, o bendrasis nuostolis siekė 1,0 mln. litų. Per visus 2000 metus LJUR taip pat nepavyko gauti veiklos pelno. Visi šie faktai danų derybininkų gali būti panaudoti kaip argumentai už privatizavimo kainos mažinimą, o į tokio pobūdžio trukdžius derybose iš karto jautriai reaguotų ir akcijų rinka.

"Ekrano" (EKRA) akcijų kaina šiandien pakilo 1% iki 8,89 Lt, o apyvarta siekė 29 tūkst. litų. Jau artimiausiomis dienomis "Ekranas" turėtų paskelbti apie bendrovės vasario mėnesio pardavimus, kurie turėtų ir vėl nudžiuginti rinką. Vasario mėnesio pardavimų rodiklyje tikriausiai neatsispindės Turkijos krizės įtaką. Apie šios krizės neigiamą poveikį bendrovei bus galima spręsti tik tada, kai bus paskelbtos pirmojo ketvirčio finansinės ataskaitos.

"Alitos" (ALIT) akcijų kaina pakilo 3,5% iki 0,60 Lt, o apyvarta siekė 6,8 tūkst. litų. ALIT šiais metais ir vėl mokės 0,07 Lt dividendus vienai paprastajai akcijai. Be to, bendrovė paskelbė, jog per pirmus du šių metų mėnesius jos pardavimai išaugo 14%.

Tuo tarpu "Anykščių vyno" (ANYK) akcijomis per pastarąsias dvi savaites įvykdytas tik vienas sandoris už 525 Lt. Bendrovės parduotų gėrimų kiekis per pirmuosius du šių metų mėnesius sumažėjo 49%, be to buvo paskelbta apie masinį darbuotojų atleidimą. Kita vertus šiuo metu Seime svarstomos "Anykščių vynui" palankios Akcizų įstatymo pataisos.

Tačiau labiausiai teigiamas veiksnys tiek "Anykščių vyno", tiek kitų alkoholio bendrovių akcijų kainoms šiais metais gali būti šių įmonių privatizavimas. Vyriausybė dar neturi aiškios strategijos, ar valstybės valdomos alkoholio bendrovės turi būti privatizuotos. Tačiau kovo 1 dieną, kalbėdamas Seime, Žemės ūkio ministras K. Kristinaitis teigė, jog šių įmonių valstybės dalies pardavimas yra vienas iš Vyriausybės svarstomų variantų.

Šiandien 0,4% iki 4,65 Lt pakilo Vilniaus baldų kombinato (VBK ) akcijų kaina. Bendrovės P/E rodiklis pagal praėjusių metų pelną šiuo metu yra 3, ir tai vienas iš geriausių rodiklių Lietuvos akcijų rinkoje.

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta Ūkio banko (UKIO) akcijomis, kurių parduota už 353 tūkst. litų, o vidutinė kaina buvo 3 Lt. Tiesioginiais sandoriais taip pat parduotas stambus 4,8 proc. "Dvarčionių keramikos" (DKER) akcijų paketas.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pritaikydamas naujus importo tarifus, Trumpas pradėjo prekybos karą (9)

Didžioji dauguma Europos indeksų vakar krito, rinkoms su nerimu laukiant D. Trumpo sprendimo dėl...

„Biržos laikmatis“: įsibėgėjantis prekybos konfliktas tarp JAV ir Kinijos smogė akcijų kainoms (1)

Pasaulio akcijų biržose – smarki korekcija. JAV ir Europos akcijų indeksai vakar gerokai...

Pirmąją prekybos dieną „Novaturo“ akcijos užfiksavo augimą

Trečiadienį Europos akcijų rinkose vyravo pasyvi prekyba, kurios metu didieji regiono indeksai...

„Biržos laikmatis“: FED pabrangino skolinimąsi, bet tono negriežtina

Kaip ir tikėtasi, bazinių palūkanų normų intervalas vakar buvo padidintas iki 1,5-1,75 procento....

Lūkesčiai dėl galimo netikėto JAV naftos atsargų kritimo kelia aukštyn naftos kainas

Europos bei Amerikos rinkos antradienį nuosaikiai augo investuotojams ruošiantis šiandien...

Top naujienos

Miltinio paveikslas: tai buvo žvėris ir Dievas, be lašo gailestingumo

Aktoriaus ir režisieriaus Juozo Miltinio talentu ir indėliu į Lietuvos teatro istoriją neabejoja...

Kodėl Lietuva niekada negyveno taip gerai kaip Vakarai (18)

Lietuva niekada negyveno taip gerai, kaip Vakarų Europa, sako „Luminor“ banko vyriausiasis...

Orai: po šio savaitgalio gražių orų gali tekti laukti ilgai

Savaitgalis bus malonus: vyrau sausi ir pavasariškai šilti orai. Deja, bet paskutinė kovo savaitė...

10 barzdotų moterų, metusių iššūkį visuomenei ir sulaužiusių stereotipus (87)

Daugiau nei prieš 100 metų vadinamosios „apsigimėlių parodos“ buvo gana populiarios. Ir kol...

Vieno pavasario mėnesio jau netekome: ar gali staiga atšilti? (52)

Nors po šilto savaitgalio sniegas į šalį dar sugrįš, reikia turėti vilties, kad iki Velykų jis...

Neseniai širdies draugą pristačiusi Asta Valentaitė vakarėlyje užminė mįslę (130)

Žinomo floristo Manto Petruškevičiaus dovanų ir gėlių salono „Flower Couture by Mantas...

Mokslininkai išsiaiškino, kas iš tikrųjų yra dykumoje rastas „ateivis“ (38)

Pietų Amerikos dykumoje rasti žmogų primenančios būtybės palaikai dėl savo išvaizdos primena...

Ligoninėse dešimtmečius nesikeičia patalynė: žmonės susirūpino higiena (151)

DELFI iš skaitytojo gavo neseniai darytą nuotrauką, kurioje – ligoninės patalynė ....

5 labai svarbūs patarimai perkantiems dar nepastatytą būstą (50)

Naujo būsto paieška – atsakinga ir paprastai daug laiko trunkanti veikla. Statistika rodo, kad...

Maskvos derbyje – „Žalgirui“ palanki CSKA pergalė prieš „Chimki“ (37)

Eurolygos 28-ojo turo penktadienio rungtynių ciklas startavo Rusijoje, kur Maskvos srities...