Untitled Document

"Ekrano" (EKRA) akcijų kaina šiandien nusmuko 6,7% iki 8,40 Lt. Tai mažiausia "Ekrano" akcijų uždarymo kaina nuo sausio 22 dienos. EKRA akcijų apyvarta bei kaina smuko po to, kai rinkoje kilo abejonių, ar finansų krizė Turkijoje nepaveiks bendrovės rezultatų neigiamai.

"Vilniaus Vingio"(VING) vadovai, šiandien, komentuodami pirmų dviejų mėnesių rezultatus, pabrėžė, kad jie jokios grėsmės dėl įvykių Turkijoje nejaučia. VING šioje šalyje pardavinėja transformatorius, be to didelę dalį produkcijos parduoda "Ekranui".
"Vilniaus Vingio" akcijų kaina šiandien centrinėje rinkoje pakilo 7,4 proc. iki 5,80 Lt, o apyvarta siekė 11 tūkst. litų. Kaina šiandien kilo paskelbus apie gerus vasario mėnesio pardavimus. Per pirmuosius du šių metų mėnesius VING pardavė 15,8 proc. daugiau produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Be "Vilniaus Vingio", apie vasario mėnesio pardavimus šiandien pranešė Alytaus šaldytuvų gamykla "Snaigė" (SNAI). Per du mėnesius jos pardavimai padidėjo 35,6 proc., o vasarį buvo parduota produkcijos už 8,753 mln. litų (24 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai).
Bendrovė kol kas nepaskelbė, kiek grynojo pelno buvo uždirbta vasario mėnesį. Sausį jo buvo gauta 0,273 mln. litų.
Per pirmuosius tris mėnesius tradiciškai yra parduodama mažiau šaldytuvų nei vidutiniškai, o kol kas smarkus pirmų dviejų mėnesių augimas taip pat iš dalies yra dėl to, kad praėjusiais metais sausį ir vasarį "Snaigė" pardavė santykinai mažai produkcijos. Tikresnį vaizdą, kaip šiais metais "Snaigei" sekasi gerinti savo veiklą, pamatysime antrajame ketvirtyje.

Jau kitą savaitę turėtų paaiškėti padėtis dėl Lietuvos taupomojo banko (LTB) privatizavimo. Valstybės turto fondo atstovai kitą savaitę mano sulaukti naujienų iš Švedijos banko "Swedbank", bei tikisi, kad tai padės apsispręsti dėl Lietuvos taupomojo banko privatizavimo. LTB akcijų šiuo metu galima nusipirkti po 8 litus, tačiau dėl pirkėjų nebuvimo, prekyba jomis nevyksta jau nuo vasario 22 dienos.
Kitą savaitę LTB kaina turėtų atsigauti, jei "Swedbank" praneštų apie ketinimus parduoti Estijos "Hansabank". Tačiau tokia galimybė ir toliau lieka nelabai tikėtina - didžioji dalis rinkos dalyvių lieka įsitikinusi, jog Estijoje bus parduotas "Uhisbank", o Lietuvoje bus nuspręsta atsisakyti LTB privatizavimo.

Po šešių sesijų pertraukos, šiandien pakilo "Kalnapilio" (KALN) akcijų kaina. Paskutinis sandoris KALN vertybiniais popieriais šiandien buvo sudarytas už 4,60 Lt, o apyvarta siekė 9,3 tūkst. litų. "Kalnapilio" akcijų kainą veikia daugelis veiksnių, tačiau svarbiausios iš jų yra gandai ir naujienos apie tai, kam ir už kokią kainą gali būti parduota ši alaus gamykla. Per pastarąsias dienas naujienų apie KALN buvo nedaug, ir nemažą įtaką kainai darė tik investuotojų psichologija.
JT bendros prekybos apžvalgose ne kartą buvo šnekėta apie techninės analizės taikymą Lietuvos rinkoje. Vienas iš pagrindinių techninės analizės metodų yra palaikymo ir pasipriešinimo lygiai (plačiau apie tai galite paskaityti JT temoje). "Kalnapilio" akcijų kainų grafike matome, kaip pasipriešinimo lygis (4,50 Lt), virsta palaikymo lygiu. Tai reiškia, kad jei iki šiol, kainai priartėjus prie 4,50 Lt, atsirasdavo didelė pasiūla, kuri kainą numušdavo, tai dabar, esant tokiai kainai, atsiranda pakankamai pirkėjų. remiantis techninės analizės principais, dabar, vėl pasiekęs 4,50 Lt kainą, KALN turėtų didesnius šansus brangti, nei pigti.
Be abejo, techninės analizės metodai Lietuvoje nėra labai patikimi dėl rinkos nelikvidumo.


"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina šiandien nukrito 1,2% iki 3,41 Lt, o apyvarta centrinėje rinkoje buvo 40 tūkst. litų. Šiandien buvo paskelbta, kad 2000 metais "Lisco" uždirbo 3,2 mln. litų grynojo pelno, o ketvirtasis ketvirtis atnešė 2 mln. litų nuostolių. Pirmą kartą nuo 1999 metų II ketvirčio bendrovė negavo bendrojo pelno. Praėję metai bendrovei ir vėl nebuvo sėkmingi - jau trečius metus iš eilės LJUR nesugeba gauti veiklos pelno, o jos bendrą rezultatą pataiso tik pagautė.

Šiandien 2000 metų pelną paskelbė ir Kauno alkoholinių gėrimų bendrovė "Stumbras" (STUM). paskutinėmis praėjusių metų dienomis STUM prognozavo, kad 2000 m. buvo gauta 17 mln. litų grynojo pelno, tačiau paaiškėjo, kad pelnas siekė 18,6 mln. litų.
"Stumbro" akcijų kaina nuo aukščiausio taško šiais metais nukrito 15%, o viena iš tokio smukimo priežasčių yra tai, kad Seime ketinama priimti Akcizų įstatymo pataisas, pagal kurias už stipriuosius gėrimus mokamo akcizo tarifas padidėtų maždaug 7 proc.

"Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos" (KJKK) akcijų kaina šiandien išliko 4,5 Lt, o apyvarta siekė 225 litus. Balandžio 4 dieną vyksiančiame KJKK visuotiniame akcininkų susirinkime bus svarstomas klausimas dėl tolesnio vertybinių popierių kotiravimo statuso Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje. Labai didelė tikimybė, jog "Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos" akcijos bus išbrauktos iš einamojo sąrašo. Artimiausiu metu galima tikėtis ir daugiau panašių žingsnių iš ne taip aktyviai kotiruojamų kompanijų - Biržos valdybos sprendimu, šiais metais įmonėms už kotiravimą einamajame bei Oficialiajame sąrašuose buvo dvigubai pakelti mokesčiai.

Jau pasibaigus prekybai buvo dar kartą patvirtinta, kad "Žemaitijos pienas" (ZEMP) ieško strateginio investuotojo. Juo greičiausiai taptų "Pieno žvaigždės" (PZVG) arba "Rokiškio sūris" (ROKS). Galima tikėtis, kad kitą savaitę ZEMP akcijos bus vienos iš įdomiausių.

Aktyviausiai prekiauta "Dirbtinio pluošto" (DIRB) akcijomis, kurių apyvarta centrinėje rinkoje šiandien siekė 233 tūkst. litų. Vasario pradžioje spaudoje buvo pasirodžiusi informacija, jog "Dirbtinio pluošto" akcijų paketą ketina pirkti vienas iš didžiausių bendrovės konkurentų, Italijos bendrovė "Novaceta" (plačiau apie tai galite paskaityti vasario 9 dienos bendroje prekybos apžvalgoje). DIRB akcijomis aktyviai prekiauta ir tiesioginių sandorių rinkoje, kur jų buvo parduota už 2 mln. litų, o vidutinė kaina siekė 0,23 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Venesuela teigia pirmą dieną pardavusi kriptovaliutos už 735 mln. dolerių (27)

Venesuela antradienį pardavė 735 mln. JAV dolerių naujai paleistos kriptovaliutos „petro“,...

Šešias dienas trukęs JAV akcijų pakilimas antradienį baigėsi (2)

Po šešias dienas trukusio pakilimo JAV akcijų indeksai antradienį pasitiko nuosmukiu, kurį...

„Walmart“ finansinė ataskaita nuvylė Volstritą

Didžiausias JAV mažmeninės prekybos tinklas „ Walmart “ antradienį paskelbė analitikų...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (75)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...

Japonijos kriptovaliutų keitykla „Coincheck“ sulaukė ieškinio (9)

Kriptovaliutų prekybininkai ketvirtadienį pateikė ieškinį Japonijos keityklai „Coincheck“,...

Top naujienos

Rusijos oligarchų žaidimai – pasiruošimas naujam Kremliaus režimo etapui (5)

2017 m. gruodį Rusija minėjo Visos Rusijos nepaprastosios komisijos, geriau žinomos tiesiog kaip...

Gyventojai tokio potvynio kaip šiemet dar nematė: tai yra košmaras (146)

„Tokio gyvenimo, kad taip ilgai būtume apsemti, dar nėra buvę, - DELFI sakė Rusnės seniūnė...

Iš rusų karo eksperto – nauja versija dėl tikrųjų „Vagner“ tikslų Sirijoje (154)

Rusijos privati kariuomenė „Vagner“ galėjo surengti puolimą Sirijoje, kad likviduotų JAV...

Asmeninis treneris ir kalorijų skaičiuoklė ant jūsų rankos: ar verta tiek mokėti už išmanią apyrankę? (34)

„Fitbit Ionic“ – naujas žaisliukas sportuojantiems arba bent jau žadantiems tą pradėti...

Ateities namai lietuvių akimis: architektai ir dizaineriai sukūrė 12 įspūdingų vizijų balsuokite už įspūdingiausią! (20)

Tai, kaip ir kur gyvename, namų eksterjerai ir interjerai, visi namuose esantys daiktai gali daug...

Sergančios Nelly Paltinienės gyvenimas – tarsi kino filmas: nuo skaudžių išbandymų jaunystėje iki gyvenimą pakeitusios meilės (89)

Neseniai pasklidus žiniai apie atlikėjos Nelly Paltinienės ligą gerbėjai sunerimo. Scenos...

Košmariškoje avarijoje netekusi kojos sutiko tokios pat lemties vyrą: viskas pakrypo į neįtikėtiną pusę (78)

Roberta Orlauskaitė su draugu Edvardu neseniai susilaukė dukrelės. Poros istorija – neeilinė,...

Kinai nukopijavo Paryžių: ar atskirsite, kuris miestas klastotė? (21)

Dvi šios Eifelio bokšto nuotraukos labai panašios, tačiau vis tik tai nėra tas pats, sprendžiant...

Genialūs Kate Moss stiliaus triukai norintiems sutaupyti pinigų (1)

Pakaks vos trumpo pasižvalgymo internetinėje vaizdų platformoje „Pinterest“, kad suprastumėte,...