Bendrasis vidaus produktas (BVP) lapkritį nusmuko žemyn po spalį fiksuoto 0,6 proc. augimo, pranešime sakė Nacionalinis statistikos biuras (ONS).

Šie duomenys reiškia, kad šalies ekonomika lapkritį buvo 8,5 proc. mažesnė nei vasarį, prieš pandemijos pradžią.

„Po šešių iš eilės augimo mėnesių realusis bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metų lapkritį susitraukė 2,6 proc. Lapkritį visose keturiose JK dalyse galiojo tam tikri apribojimai“, – sakoma ONS pranešime.

Anglijos vyriausybė dėl COVID-19 atvejų šuolio lapkritį įvedė dalinį karantiną. Apribojimų taip pat neišvengė ir Velsas, Škotija bei Šiaurės Airija.

Tačiau Didžioji Britanija šio mėnesio pradžioje įvedė dar vieną, jau trečiąjį, karantiną, panašų į galiojusį pernai kovo-birželio mėnesiais, siekiant suvaldyti naujos labiau užkrečiamos atmainos koronavirusą, sukėlusį infekcijų šuolį.

„Ekonomika patyrė smūgį nuo lapkritį dėl pandemijos įvestų apribojimų, didžiausią poveikį pajuto užeigos ir kirpyklos“, – sakė ONS ekonominės statistikos skyriaus vadovas Darrenas Morganas.

„Tačiau dauguma verslų prisitaikė prie naujų darbo sąlygų pandemijos metu, pavyzdžiui, paplito „click and collect“ metodo (prekių užsakymo internetu ir jų pristatymo į parduotuvę) naudojimas ir padaugėjo persikėlimų į virtualią erdvę“, – sakė jis.

„Darbą iš esmės tęsė gamybos ir statybų sektoriai, taip pat atviromis liko mokyklos, o tai reiškia, kad lapkritį poveikis ekonomikai buvo mažesnis nei pirmojo karantino metu“, – teigė jis.

Tačiau „automobilių gamyba, paskatinta užsienio paklausos, namų statyba ir infrastruktūra augo ir šiuo metu viršija priešpandeminius lygius“, pridūrė D. Morganas.

Lapkričio nuosmukis taip pat įvyko prieš Didžiosios Britanijos galutinį pasitraukimą iš ES, kai po prekybos sutarties sudarymo gruodį šalis paliko ES bendrąją rinką ir muitų sąjungą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)