Priešprekybinėje sesijoje akcijos kol kas labai nežymiai brangsta, o aktyvumas išlieka nedidelis. Nesiilsintys investuotojai ir šiandien tikisi sulaukti naujų šalies akcijų indeksų rekordų.
Volstritas
© Shutterstock

S&P 500 ir Nasdaq indeksai vakarykštės sesijos metu dar kartą pasiekė rekordines aukštumas. Tiesa, dienos pabaigoje augimas priblėso, o indeksai fiksavo labai nedidelius prieaugius. Volstrytą nustebino paskelbtas rugpjūčio mėnesio Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas, kuris pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius 18 metų, taip tik dar kartą primindamas apie stiprią JAV ekonomikos plėtrą. Prie rekordinių aukštumų taip pat itin prisidėjo ir istoriškai žemas nedarbo lygis. Milijonai JAV gyventojų susiradę darbus išties optimistiškai vertina dabartinę JAV ekonomikos situaciją.

Šiandien galėsime įvertinti preliminarų sumetintą praėjusio ketvirčio BVP rodiklį. Kiek anksčiau buvo paskelbti išankstiniai duomenys, kurie ir yra svarbiausi, tačiau ir preliminarus rodiklis susilaukia nemažai dėmesio. JAV ekonomikos plėtra išties atrodo įspūdingai. Tikimasi, kad BVP augimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, sieks 4%. Iš viso JAV skelbiami trijų tipų BVP rodikliai – išankstinis BVP, preliminarus BVP ir galutinis BVP rodiklis. Svarbiausias iš jų – išankstinis BVP. Jis yra skelbiamas anksčiausiai, tad ir sulaukia daugiausiai dėmesio.

Priešprekybinėje sesijoje kol kas nesijaučia didelio investuotojų aktyvumo. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nerodo didelių pokyčių. Tarp pavienių bendrovių akyviau prekiaujama Salesforce (CRM) kompanijos akcijomis. Šiandien pasibaigus oficialiam prekybos laikui bendrovė praneš praėjusio ketvirčio rezultatus. Analitikai nori įvertinti, kokią įtaką bendrovės finansams turės neseniai įvykęs didžiausias kompanijos įsigijimas. Salesforce įsigijo programinės įrangos gamintoją MulSoft. Sandorio dydis siekė 6,5 mlrd. USD. Itin stipriai brangsta medicininių kanapių gamintojos Tilray (TLRY) akcijos. Bendrovės pajamos per antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, beveik padvigubėjo. Tiesa, Tilray dirba vis dar nuostolingai, per praėjusį ketvirtį patirta 12,8 mln. USD nuostolių.

Azijos investuotojų nuotaikos, kaip dažniausiai pastaruoju metu ir yra įprasta, buvo permainingos. Tiesa, pagrindinių regiono indeksų pokyčiai nebuvo pernelyg dideli. Pagrindinis Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 sesijos pabaigoje fiksavo vos 0,15% siekiantį teigiamą pokytį. Tai jau septinta prekybos sesija iš eilės, kuomet Nikkei 225 užsidaro nusidažęs žalia spalva. Kinijos indeksai išsiskyrė. Akcijos Honkonge nežymiai brango, o Šanchajuje pigo. Japonijos vartotojai nėra taip pozityviai nusiteikę kaip JAV, o jų pasitikėjimo indeksas rugpjūčio mėnesį, palyginti su liepa, mažėjo. Užfiksuotas žemiausias lygis per pastaruosius metus. Apie 5 000 apklausoje dalyvavusių namų ūkių nuotaikos dėl bendro šalies ekonomikos vaizdo ir jos perspektyvų prastėja. Tuo tarpu Australijoje ir N. Zelandijoje akcijos stiprokai kilo į viršų. Pagrindinis pastarosios šalies indeksas šiandien dar kartą užfiksavo visų laikų rekordą.

Europos indeksai taip pat kol kas neranda bendros krypties. Vokietijos ir Prancūzijos akcijų biržose yra jaučiamas nedidelis pakilimas, tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje bei Ispanijoje akcijos pinga. Europos investuotojų akiratyje toliau išlieka JK ir Europos Sąjungos derybos dėl Brexit sąlygų. Pasak Bloomberg, abi pusės planuoja suderinti JK išstojimo iš ES sąlygas iki lapkričio mėnesio vidurio. Tai kiek vėliau nei prieš tai minėtas spalio mėnesis. JK oficialiai paliks ES 2019 metų kovo mėn. 29 dieną, o iki to laiko susitarimą, kuris numatytų tolimesnius JK ir kitų 27 ES valstybių santykius po Brexit, taip pat turi ratifikuoti abiejų pusių parlamentai. Rinkos dalyviai nuogąstauja, jog Brexit gali visgi įvykti be jokio susitarimo.

Tiesa, vakar JK ministrė pirmininkė T. May teigė, jog JK išstojimas iš ES be susitarimo tikrai nebūtų „pasaulio pabaiga“. Kiek anksčiau šalies iždo kancleris P. Hammondas įspėjo, kad Brexit turės įtakos JK skolinimosi išlaidoms ir šalies ekonomikos augimui. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria stiprokai pingančios bendrovės Inditex, kuriai priklauso Zara parduotuvės, akcijos. Investicinis bankas Morgan Stanley pablogino savo rekomendaciją šios bendrovės atžvilgiu, taip pat sumažino tikslinę jos kainą nuo 26 EUR iki 21 EUR. Pasak Morgan Stanley analitikų, Inditex išlieka pasaulinio lygio mažmenininkė, tačiau, nuvilia pastaraisiais metais mažėjantys kompanijos investicijų planai, kurie kiek prasilenkia su dabartinėmis rinkos sąlygomis.

Rinkos dalyvius taip pas sudomino pasirodę pranešimai, jog prabangių automobilių gamintoja Aston Martin planuoja kotiruotis Londono akcijų biržoje. Kompanijos vertė galėtų siekti apie 5 mlrd. GBP, o viešojo pirminio platinimo metu būtų išplatinta akcijų už 1 mlrd. GBP. Aston Martin per pirmą šių metų ketvirtį sugeneravo 444,9 mln. GBP pajamų, o pakoreguota EBITDA siekė 105,9 mln. GBP. Pasak investicinės bendrovės Evercore ISI analitiko A. Ellinghorsto, toks bendrovės įkainojimas būtų pakankamai didelis, o jos vertė siektų beveik 20 kartų daugiau nei prognozuojamas 2019 metų pelnas.

Nafta brangsta. Vakar Amerikos degalų institutas pranešė, jog prognozuoja, kad JAV naftos atsargų apimtys per praėjusią savaitę bus padidėjusios vos 0,038 mln. barelių. Kiti analitikai tikisi 0,7 mln. sumažėjusių atsargų. 17:30 val. Lietuvos laiku bus skelbiama oficiali statistika. Vakar WTI tipo naftos kaina krito po to, kai Reuters paskelbė, kad Venesuelos valstybės valdoma naftos kompanija PDVSA sudarė susitarimą dėl 430 mln. USD siekiančių investicijų plano. Lėšos būtų skirtos didinti gavybą keturiolikoje kompanijai priklausančių naftos telkinių, o bendros gamybos apimtys galėtų padidėti apie 640 tūkst. barelių per dieną.

Pasak Wall Street Journal, nors JAV sankcijos įsigalios tik nuo lapkričio 4 dienos, Irano naftos eksporto apimtys pastaruoju metu pradėjo stiprokai mažėti. Prognozuojama, kad valstybės kontroliuojamos bendrovės National Iranian Oil pergabenamas naftos kiekis rugsėjį mažės iki 1,5 mln. barelių per dieną, kuomet dar birželį jis siekė 2,3 mln. barelių per dieną. Doleris šiandien taip pat brangsta. DXY indeksas vakar krito žemiau 95 punktų ribos, tačiau atsitiesė ir kol kas kyla į viršų.

Šiandien pasirodys preliminarūs JAV BVP duomenys. Rytoj bus paskelbta preliminarūs Vokietijos ir Ispanijos infliacijų duomenys. JAV viešins gamintojų kainų pokyčius, asmenines vartotojų išlaidas ir pajamas bei bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime euro zonos išankstinius infliacijos duomenis bei nedarbo lygį. Bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai ir Čikagos pirkimo vadybininkų bei patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pagilėjęs JAV ir Kinijos prekybos konfliktas smukdo naftos kainas (10)

Naftos kainos rytinėje antradienio prekyboje smuko, nes pagilėjęs JAV bei Kinijos prekybos...

„Deutsche Bank“ dėl „Brexit“ planuoja iškelti iš Jungtinės Karalystės aktyvų už 450 mlrd. eurų (5)

Didžiausias Vokietijos bankas „ Deutsche Bank “, vis labiau spaudžiamas Europos centrinio banko...

Pasaulis juda link naujojo „aukso“ karštinės – greitai jis taps itin vertingas (47)

Kadaise į Amerikos vakarus nemažai svajotojų pralobti viliojo auksas, tačiau dabar jo vietą...

„Maxima Grupės“ obligacijų emisija įtraukta į Baltijos skolos vertybinių popierių sąrašą (10)

Bendrovės „ Maxima Grupė “ obligacijų emisija bendrovės prašymu įtraukta į Baltijos skolos...

„Žemaitijos pieno“ grupės pelnas šiemet sumenko 12 proc. iki 3,98 mln. eurų (2)

Viena didžiausių šalyje pieno perdirbimo grupių „ Žemaitijos pienas “ pirmąjį šių metų...

Top naujienos

Numuštas Rusijos lėktuvas: kas tai per orlaivis ir ką jis veikė šalia Lietuvos (4)

Po to, kai Sirijos priešlėktuvinės pajėgos virš Viduržemio jūros numušė Rusijos lėktuvą...

Kokių paltų galima įsigyti Gariūnų turguje: vilioja įvairove, bet gali tekti pakloti net 400 eurų balsavimas (30)

Paltas – vienas būtiniausių šaltojo sezono atributų, tad jo paieškomis reikėtų pradėti...

Kuo baigėsi Jakeliūno „pažintis“ su Žalimu: sako, tokių precedentų nėra buvę (96)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas teigė tik...

Ušackas prašo TS-LKD Prezidiumą įvertinti Pavilionio pasisakymus

Buvęs diplimatas Vygaudas Ušackas prašo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų...

Įtariamieji Skripalių apnuodijimu pripasakojo tiek neįtikėtinų dalykų, kad Rusijai teko skubiai reaguoti (235)

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį pamėgino diskredituoti nepriklausomą tyrėjų konsorciumą...

Adatų skandalas: po pranešimo apie adatas braškėse – nerimas dėl bananų ir obuolių (10)

Australijos policija teigia aptikusi adatų obuolyje ir banane. Paaiškėjus, kad braškėse kažkas...

Sunku tuo ir patikėti: Seimas vienu klausimu sutaria bene vieningai atnaujinta 16.56 (159)

Antradienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seime pateikė Notariato įstatymo ir...

Sudarytas geriausias visų laikų „Žalgirio“ penketas su Saboniu, Jasikevičius pateko į „Maccabi“ sudėtį (14)

Eurolygos parnteris Eurohoops.net portalas sudarė visų turnyro klubų starto penketus, kuriuose –...

Grįžusi emigrantė medikės išpuoliui nebuvo pasiruošusi – pasijuto kvailelės vietoje (55)

Ar jums pažįstamas jausmas, kada gydytojas ima nei iš šio, nei iš to rėkti, o jūs pasijaučiate...

Olandai atėjo gelbėti Klaipėdos: „įdarbino“ celiuliozę ir krakmolą (13)

Vasarą kilus pasipiktinimo bangai dėl pajuodusios Klaipėdos, jūrų krovinių kompanijai „ Klasco...