aA
Savaitės pradžia kol kas nuteikia optimistiškai. Atrodo, kad ir šiandien galėsime išvysti naujus JAV indeksų rekordus.
Volstritas
© Corbis

Penktadienį S&P 500, Nasdaq, Russell 2000 indeksai taip pat fiksavo rekordines aukštumas. Dow Jones stiebėsi į viršų kiek daugiau nei 0,5%. Šiam industriniam indeksui iki rekordo nuo penktadienio uždarymo kainos trūksta 3,24%. FED vadovas penktadienį patvirtino, kad centrinis bankas toliau laikysis dabartinės pinigų griežtinimo politikos ir nuosekliai kels palūkanas. Artimiausias FED posėdis vyks rugsėjo 26 dieną. Rinkos dalyviai prognozuoja, kad tikimybė, jog palūkanos šį kartą bus pakeltos yra net 96%. Daug dėmesio sulaukė ir derybos tarp Meksikos ir JAV.

Pasak Wall Street Journal, jos artėja prie pabaigos ir greitai turėtų būti pasiektas galutinis sutarimas dėl NAFTA sutarties. Pasiektas susitarimas neabejotinai turės įtakos automobilių kainos JAV ir kai kuriems Meksikos perkamiems produktams, pvz. kiaulienai iš JAV. Deja, tačiau ne taip sėkmingai vyksta derybos su Kinija. Praėjusią savaitę vykusios diskusijos kol kas neatnešė jokių rezultatų. Tiesa, rinkos dalyviai ir nebuvo per daug optimistiški jų atžvilgiu. Šiandienos priešprekybinė sesija kol kas nuteikia pozityviai. Akcijos brangsta. Aktyvumu išsiskiria automobilių gamintojos Tesla investuotojai. Kompanijos vertybiniai popieriai kol kas pinga. E. Muskas savaitgalį pranešė, jog nuspręsta, kad Tesla vis dėl to liks kotiruojama akcijų biržoje. Pasak Tesla vadovo, kompanijos tapimas privačia būtų per daug sudėtingas procesas. Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių JAV skelbti nėra numatyta.

Prekybos savaitė Azijoje prasidėjo išties pozityviomis nuotaikomis. Pagrindiniai regiono indeksai fiksavo solidžius prieaugius. Nikkei 225 į viršų kilo beveik 0,9%. Ženkliai geresnė situacija vyravo Kinijos biržose. Honkonge akcijos brango daugiau nei 2%, o pagrindinis Šanchajaus indeksas sesijos pabaigoje rodė beveik 1,9% siekiantį teigiamą pokytį. Stipriausiai brango energetikos bendrovių akcijos. Taip pat į viršų kilo ir metalų sektoriaus atstovės. Išsiskyrė ir gynybos įrangos gamintojų akcijos Japonijoje. Tokios kompanijos kaip IHI ir Hosoya Pyro-Engineering stiprokai brango po to, kai D. Trumpas atšaukė JAV atstovų planuotą apsilankymą Š. Korėjoje. Šis sprendimas pakurstė rinkos dalyvius, kurie spekuliuoja, jog geopolitinė įtampa šiame regione ir vėl gali atsinaujinti.

Europos investuotojai šiandien nėra pernelyg aktyvūs, tiesa, daugelis pagrindinių regiono indeksų visgi krypsta į viršų. Vienintelėje Italijoje akcijos kol kas nežymiai pinga. Jungtinės Karalystės akcijų biržos dėl švenčių šiandien yra uždarytos. Pasirodė Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksas, kuris yra sudaromas apklausiant apie 7 tūkst. šalies verslo atstovų. Norima įvertinti ateinančių šešių mėnesių lūkesčius dėl rinkos sąlygų, investicijų planų. Šio mėnesio indekso reikšmė nudžiugino ir buvo geresnė nei liepą bei taip pat pranoko ekonomistų lūkesčius. Apklaustųjų kompanijų vadovai kiek mažiau nuogąstauja dėl pasaulinio prekybos karo.

Prie to prisidėjo ir praėjusį mėnesį sėkmingai pasibaigęs susitikimas tarp Europos Komisijos vadovo J. C. Junckerio bei JAV prezidento D. Trumpo. Ifo indekso reikšmė atsidūrė aukščiausiame lygyje nuo vasario mėnesio, o pačios Vokietijos ekonomikos plėtra atrodo išties neblogai. Pasak Ifo, per trečią šių metų ketvirtį šalies ekonomikos augimo tempas turėtų siekti 0,5%. Tarp pavienių bendrovių Europoje išsiskiria Vokietijos mažmenininkės Metro akcijos, kurios stiprokai brangsta. Viena iš bendrovės akcininkių Ceconomy‘s pranešė, jog yra deramasi dėl jai priklausančio 10% Metro akcijų paketo pardavimo.

Nafta šiandien pinga. Penktadienį Baker Hughes paskelbė, jog aktyvių naftos platformų skaičius sumažėjo 9 vnt., t.y. didžiausias kritimas nuo 2016 metų gegužės mėnesio. Pasak Baker Hughes, aktyvių platformų skaičius šiuo metu siekia 860 vnt. Artėja JAV sankcijų įsigaliojimas. Pasirodė pranešimai, jog Irako delegacija vyks į Vašingtoną prašyti D. Trumpo leisti nepaisyti kai kurių Iranui įvedamų sankcijų. Irakui ši šalis yra artimiausia ir pagrindinė prekybos partnerė, tiesa, nenorima bloginti santykių ir su JAV. Irakas importuoja apie 12 mlrd. USD vertės naftos iš Irano. Doleris šiandien nežymiai brangsta. DXY indeksui pavyko išsilaikyti aukščiau psichologiškai svarbios 95 punktų ribos ir jo reikšmė kyla į viršų. Artėjant FED sprendimui dėl palūkanų galima tikėtis, kad dolerio kursas išlaikys tolimesnį nuoseklų augimą.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra numatyta. Jungtinės Karalystės akcijų biržos dėl šventės yra uždarytos. Rytoj JAV bus skelbiamas Conference Board rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje pasirodys preliminarūs JAV BVP duomenys. Taip pat galėsime įvertinti vieną iš šalies NT rodiklių bei naftos atsargas. Ketvirtadienį bus paskelbta preliminarūs Vokietijos ir Ispanijos infliacijų duomenys. JAV viešins gamintojų kainų pokyčius, asmenines vartotojų išlaidas ir pajamas bei bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime svarbius euro zonos išankstinius infliacijos duomenis bei nedarbo lygį. Bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai ir Čikagos pirkimo vadybininkų bei patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Trumpas liepia OPEC mažinti naftos kainas (25)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį dar kartą paragino Naftą eksportuojančių...

Norvegija padidino palūkanų normas pirmą kartą per septynerius metus

Ketvirtadienį Norvegija padidino palūkanų normas pirmą kartą per septynerius metus, šalies...

Prekybos kovoms rimstant, akcijų vertė Jungtinių Valstijų rinkose daugiausia didėjo

Trečiadienio rytinėje prekyboje Volstrite akcijų vertė daugiausia didėjo, prekeiviams tikintis,...

Pagilėjęs JAV ir Kinijos prekybos konfliktas smukdo naftos kainas (10)

Naftos kainos rytinėje antradienio prekyboje smuko, nes pagilėjęs JAV bei Kinijos prekybos...

„Deutsche Bank“ dėl „Brexit“ planuoja iškelti iš Jungtinės Karalystės aktyvų už 450 mlrd. eurų (5)

Didžiausias Vokietijos bankas „ Deutsche Bank “, vis labiau spaudžiamas Europos centrinio banko...

Top naujienos

Indrė Makaraitytė. Kiek tau skauda, kad Lietuvoje išžudyti žydai? (224)

Popiežius Lietuvoje viešėjo ir tą dieną, kai buvo minimas Vilniaus geto likvidavimo 75-metis....

Kreivus žvilgsnius į lietuvį pasaulio vicečempionų šalyje keičia septynženkliai pasiūlymai specialiai DELFI iš Zagrebo (3)

Užėjęs į kavinę išgerti puodelio espresso , Mindaugas Nikoličius gali nekrapštyti iš...

Draudikai perspėja: sukčių taikiniu tapo vairuotojai žiedinėse sankryžose – įkliūti gali kiekvienas (38)

Tyčia sukelti eismo įvykiai siekiant pasipelnyti – neretas sukčiavimo būdas užsienyje, tačiau...

Siurprizas Guogai: „valstietis“ yra pasirengęs įrodyti, kad jis geresnis (34)

Valstietis – žaliasis parlamentaras Tomas Tomilinas yra pasiruošęs įrodyti bendrapartiečiams,...

Gyventojų skaičiumi susirūpinusi Vyriausybė galvoja apie naują mokesčio lengvatą (47)

Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategijos įgyvendinimo planą rengiančioje...

Dėl Abramovičiaus Šveicarija skambina pavojaus varpais

Rusų milijardieriui Romanui Abramovičiui nedavė leidimo apsigyventi Šveicarijoje, nes policija...

Siaubas Molėtuose: medikai konstatavo dešimtmetės mirtį (21)

Molėtuose mirė 10 metų mergaitė, jos mirties priežastis tiriama.

Reformos pasekmės: mokytojai masiškai išeina iš darbo, dalis nežino, ar gaus atlyginimą (839)

Iki rugsėjo pabaigos liko vos kelios dienos, tačiau vis dar yra tokių mokyklų, kuriose mokytojai...

Kol rinktinei vadovaus Adomaitis, Motiejūnas nebus į ją kviečiamas? (159)

Donatas Motiejūnas nusprendė nutraukti tylą ir atvirai prakalbo apie konfliktą su Lietuvos...

Westermannas: dėl žaidimo „Žalgiryje“ apsisprendžiau per vieną valandą (1)

Į Kauno „Žalgirio“ klubą po sezono pertraukos grįžta 26 m. 198 cm ūgio prancūzas Leo...