aA
Šiandien investuotojų akiratyje – FED vadovo J. Powello pranešimas. JAV akcijos priešprekybinėje sesijoje kol kas brangsta.
JAV rinkų priešprekybinė apžvalga (08.24)
© Shutterstock

Vakar dienos sesiją JAV indeksai baigė nusidažę raudonai. Tiesa, nuosmukis nebuvo didelis. Stipriausiai krito Dow Jones, kuris fiksavo 0,3% neigiamą pokytį. S&P 500 ir Nasdaq rodė mažesnius pasikeitimus. Pastarajam nepavyko pratęsti penkias sesijas iš eilės trukusio augimo, o net 10 iš 11 S&P 500 indekso sektorių buvo neigiamoje zonoje. Vakarykštė sesija buvo išties vangoka, toks mažas investuotojų aktyvumas yra būdingas vasaros pabaigos laikotarpiui. Rinkos dalyvių dėmesio centre pastarosiomis dienomis išlieka JAV centrinis bankas FED ir jo atstovai. Trečiadienį buvo paviešintas paskutinio susitikimo protokolas, o šiandien metinėje FED konferencijoje, vykstančioje Jackson Hole, pranešimą pristatys J. Powellas.

Bus įdomu išgirsti FED vadovo nuomonę dėl pagrindinių grėsmių tolimesnėms ekonomikos augimo perspektyvoms. Prieš J. Powello pranešimą Kanzaso FED banko prezidentas E. George paskelbė, jog dar du kartus šiais metais pakelti palūkanas būtų tinkamas sprendimas, taip pat tai turėtų būti tęsiama ir kitais metais. Vakar taip pat pasirodė naujų namų pardavimų duomenys. Liepos mėnesį šis sumetintas rodiklis siekė 627 tūkst. ir buvo žemiausiame lygyje per pastaruosius devynis mėnesius. Dėmesio centre išlieka ir D. Trumpas bei buvę jo bendražygiai M. Cohenas ir ir P. Manafortas, kurie turi teisinių problemų. Vakar JAV prezidentas pareiškė, jog jeigu jis būtų oficialiai apkaltintas, JAV akcijų rinkos „sugriūtų“, o visi „taptų vargšais“. Šiandienos priešprekybinė sesija kol kas nuteikia pakankamai pozityviai. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas kyla į viršų ir žadą teigiamą savaitės pabaigą.

Azijos indeksai šiandien nesugebėjo rasti bendros krypties. Stipriausiai jautėsi Japonijos investuotojai. Nikkei 225 paskutinę savaitės prekybos sesiją baigė užfiksuodamas 0,85% prieaugį. Kinijoje vyravo kiek kitokios nuotaikos. Akcijos Honkoge pigo, o Šanchajuje nerodė didelių pokyčių. Australijos pagrindinis indeksas sugebėjo užsidaryti teigiamoje zonoje. Stiprokai šoktelėjo šalies dolerio kursas. Pasirodė pranešimai, kad naujuoju šalies ministru pirmininku tapo buvęs valstybės iždininkas S. Morrisonas, kuris laimėjo tris dienas trukusius valdančios liberalų partijos lyderystės rinkimus. S. Morrissonas tapo jau šeštuoju Australijos premjeru per pastarąjį dešimties metų laikotarpį.

Europos investuotojų nuotaikos yra išties neblogos. Nors ir nerodo didelių pokyčių, regiono indeksai kyla į viršų. Jungtinėje Karalystėje šiandien jaučiamas itin nedidelis investuotojų aktyvumas. Pirmadienį dėl švenčių šios šalies akcijų biržos bus uždarytos. Kiek aktyviau prekiaujama Italijoje, kurios pagrindinis indeksas kol kas ir rodo vieną iš didžiausių prieaugių. Brangsta vietinių bankų akcijos. Italijos dienraštyje Corriere della Sera pasirodė pranešimas, jog JAV prezidentas D. Trumpas prieš tris savaites vykusio susitikimo su šalies premjeru G. Conte metu pasiūlė pagalbą Italijai įsigyjant dalį jos skolos vertybinių popierių, kurie tarp rinkos dalyvių tapo mažiau patrauklūs. Italija yra trečia pagal ekonomikos dydį šalis euro zonoje ir pastaruoju metu tapo nemažu skausmu visai Europos Sąjungai.

Nuogąstaujama, jog naujosios valdžios sprendimai bus paremti populizmu ir dar labiau padidins šalies skolas bei įsipareigojimus, o tai atsilips ir visom sąjungos narėms. Tarp pavienių bendrovių aktyviau prekiaujama JK farmacijos įmonės Shire akcijomis. Jos brangsta po to, kai JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino vieną iš bendrovės gaminamų vaistų kaip tinkamą gydymui. Viename iš Vokietijos verslo žurnalų pasirodė straipsnis, jog šalies industrijos milžinė Siemens planuoja 20 tūkst. sumažinti darbuotojų skaičių. Tai būtų viena iš bendrovės vykdomos naujosios „Vision 2020+“ strategijos sudedamųjų dalių. Tiesa, Siemens paneigė tokią naujieną. Bendrovės padaliniuose visame pasaulyje dirba apie 380 tūkst. darbuotojų. Siemens akcijos kol kas nerodo didelių pokyčių.

Nafta ir toliau brangsta. WTI tipo naftos kaina viršijo 68 USD už barelį ribą ir toliau kyla į viršų. Prie to prisideda Kinijos įvesti nauji, 25% siekiantys tarifai prekėms iš JAV, tarp kurių yra ir energetikos bei naftos produktai. Taip pat įtakos turi ir JAV nacionalinio saugumo patarėjas J. Boltonas, kuris paskelbė, jog JAV yra pasiruošusi įvedamomis sankcijomis sužainti Irano eksportuojamą naftos kiekį iki nulio. Šiandien galėsime įvertinti Baker Hughes skelbiamą ataskaitą dėl aktyvių naftos platformų JAV skaičiaus. Kriptovaliutų pasaulyje jaučiami nežymūs atsigavimo ženklai. Vakar tiek bitkoino, tiek kriptovaliutų kainos stiprokai krito. JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) trečiadienį atmetė net devynis trijų bendrovių pasiūlymus dėl bitkoino ETF. Tiesa, vakar pasirodė pranešimai, kad SEC nusprendė, jog sprendimas bus peržiūrėtas.

Šiandien galėsime įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis. Kitos savaitės pradžioje sužinosime Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksą. Jungtinės Karalystės akcijų biržos dėl šventės bus uždarytos. Antradienį JAV bus skelbiamas Conference Board rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje pasirodys preliminarūs JAV BVP duomenys. Taip pat galėsime įvertinti vieną iš šalies NT rodiklių bei naftos atsargas. Ketvirtadienį bus paskelbta preliminarūs Vokietijos ir Ispanijos infliacijų duomenys. JAV viešins gamintojų kainų pokyčius, asmenines vartotojų išlaidas ir pajamas bei bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime euro zonos išankstinius infliacijos duomenis bei nedarbo lygį. Bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai ir Čikagos pirkimo vadybininkų bei patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Biržos laikmatis“: investuotojai dar turi vilties dėl papildomų JAV biudžeto išlaidų

Savaitės pabaigoje JAV akcijų indeksai patraukė aukštyn. Europos bendrovių akcijų kainos šiek...

Greta Šiaučiulytė. Investuotojų akiratyje – koronaviruso vakcinos bandymai, kritusi naftos paklausa ir įsiplieskęs ginčas tarp JK ir ES (4)

Pastarosiomis savaitėmis investuotojams toliau ieškant ženklų , galinčių įkvėpti tolesnį...

„Biržos laikmatis“: kompromisas derybose dėl papildomų JAV biudžeto išlaidų dar toli

JAV akcijų indeksai nedrąsiai stiebėsi aukštyn („S&P 500“ +0,30 proc., „Dow Jones“...

Turkijos bankas smarkiai padidino bazines palūkanas, nustebindamas rinką

Turkijos centrinis bankas ketvirtadienį nusprendė gerokai padidinti bazinę palūkanų normą, taip...

„Biržos laikmatis“: investuotojus vis labiau neramina politinė situacija JAV

FED vadovas akcentavo naujų biudžeto išlaidų svarbą.

Top naujienos

Dešimtmečių senumo kariniame ginče vėl liejasi kraujas – artimiausios savaitės bus lemtingos (98)

Viena seniausių pasaulio konfliktų, Kalnų Karabache vėl įsiplieskęs kruvinas teritorinis ginčas...

„Puota maro metu“: per karantiną ministerijų valdininkų atlyginimai kilo tūkstančiais (271)

Kol šimtai tūkstančių dirbančiųjų šalyje per 3 karantino mėnesius buvo išleisti į prastovas...

Koronavirusas Lietuvoje: židiniuose fiksuota mažiau nei pusė atvejų, sudėtinga situacija Šiaulių ir Radviliškio ligoninėse per parą - 105 koronaviruso atvejai ir 1 mirtis (168)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 nauji koronaviruso atvejai ir 1 mirtis. Tai LRT radijui...

Baltarusijos programišiai įsilaužė į valstybinę televiziją: mes parodysime tiesą (75)

Vakarinė Baltarusijos valstybinių televizijos kanalų „Belarus 1“ ir ONT transliacija internete...

Kęstutis Girnius. Kokia valdančioji koalicija būtų Nausėdai parankiausia? (54)

Prezidentas Gitanas Nausėda yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad jis aktyviai dalyvaus naujos...

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (328)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Edita Rouge | D+ nariams

Už patyčias mokykloje yra atsakinga šeima. Mokytojo vaidmuo čia antraeilis

Patyčių mokyklose problema yra sprendžiama, tačiau neišspręsta. Šeimos, kurių vaikai mokykloje...

Grybautojai be ribų: gybus lupa kone po langais (7)

Kaip niekada grybų turtingas ruduo sušaukė į miškus grybautojus – ir mėgėjus, kurie...

Prie Vilniaus partrenktas briedis: sužalota vairuotoja, gyvūnas nugaišo, automobilis „Audi“ sumaitotas (3)

Pirmadienio rytą, apie 7 val., Vilniaus r., kelyje A14 ties Ličiūnų kaimu, automobilis „Audi...

|Maža didelių žinių kaina