aA
Atrodo, kad vakar pasiektų rekordų šiandien nepavyks pakartoti. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas labiau linksta žemyn.
© Reuters/Scanpix

Vakarykštės sesijos metu pagrindiniam JAV akcijų indeksui S&P 500 pavyko pasiekti rekordines visų laikų aukštumas, tiesa, jas pasiekus išsilaikyti ilgiau ir užsidaryti nepavyko. Nuo vakar dienos uždarymo ribos iki naujo rekordo liko vos 0,3%. Nasdaq iki rekordo trūksta dar 1%, tuo tarpu Dow Jones apie 3%. Iš mažesnės kapitalizacijos bendrovių sudarytas Russell 200 indeksas vakar prekybos metu taip pat sumušė rekordą, o jos pabaigoje fiksavo didesnį nei 1,1% augimą. Ši ir toliau besitęsianti bulių rinka tapo ilgiausia istorijoje ir atrodo, kad tikrai neketina baigtis.

Investuotojai vis dar optimistiškai vertina atsinaujinusias derybas dėl prekybos santykių tarp JAV ir Kinijos, prie to prisideda ir lūkesčius pranokstantys bendrovių skelbiami praėjusio ketvirčio rezultatai. Tiesa, šiandienos priešprekybinė sesija kol kas nežada naujų rekordų. Akcijos nežymiai pinga. Tam daugiausiai įtakos turi politinės aistros JAV. Buvęs D. Trumpo prezidento rinkimų kompanijos vadovas P. Manafortas pripažintas kaltu pažeidęs įstatymus, tarp kurių ir su mokesčiais susiję nusikaltimai. Tuo tarpu buvęs D. Trumpo advokatas M. Cohenas pats prisipažino, jog pažeidė rinkiminės kompanijos finansavimo įstatymus, tiesa, su D. Trumpo žinia.

Investicinė bendrovė MKM Partners šiandien atnaujino kai kurių sekamų kompanijų tikslines kainų ribas. Pasak MKM Partners, Sportify akcijų tikslinė kaina yra 245 USD (buvo 200 USD), JAV mažmenininkės Kohls – 81 USD (buvo 63 USD), Netflix – 395 USD (buvo 390 USD), Amazon – 2215 USD (buvo 1 840 USD). Šiandien vakare taip pat bus paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas, o penktadienį pranešimą skaitys centrinio banko vadovas J. Powellas. Rinkos dalyviai tikisi išgirsti FED nuomonę dėl nesutarimų tarp JAV ir Kinijos bei kaip krizė Turkijoje galėtų paveikti kitas besivystančių rinkų šalis. Taip pat galėsime įvertinti liepos mėnesio nenaujų namų pardavimų duomenis bei praėjusios savaitės naftos atsargas.

Azijos investuotojų nuotaikos šiandien buvo permainingos. Nikkei 225 fiksavo beveik 0,6% siekiantį prieaugį. Kinijoje nuotaikos buvo ne tokios pozityvios. Šanchajaus indeksas leidosi žemyn 0,7%, tiesa, Honkonge akcijos brango kiek daugiau nei 0,6%. Singapūro, Malaizijos ir Indonezijos biržos šiandien dėl švenčių buvo uždarytos. N. Zelandijos indeksas taip pat kilo į viršų ir vėl atsidūrė per žingsnį nuo rekordo. Prie to iš dalies prisidėjo paskelbti ženkliai geresni nei tikėtasi šalies mažmenininkų pardavimai. Per antrą šių metų ketvirtį, palyginti su pirmu, jie augo 1,1% tempu. Ekonomistai prognozavo vos 0,4% augsiančius pardavimus. Labiausiai didėjo techninės įrangos, statybų ir sodo reikmenų pardavimai. Taip pat augo maisto ir gėrimų vartojimas. Po naujienos šoktelėjo Naujosios Zelandijos dolerio, dar kursas.

Europos indeksai šiandien daugiausiai nusidažę žaliai. Tiesa, daugelio jų pokyčiai nėra pernelyg dideli. Stipriausiai brangsta Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės akcijos. Teigiamoje zonoje vos laikosi pagrindinis Italijos indeksas. Tarp sektorių išsiskiria finansų industrijos atstovai. Brangsta daugelio bankų akcijos. Investuotojų akiratyje ir vėl atsidūrė Brexit. Daugelis rinkos dalyvių vis labiau nuogąstauja, jog Jungtinė Karalystė gali palikti ES be jokio susitarimo tarp abiejų pusių. Derybos vakar buvo tęsiamos toliau, o ramybės bandė įnešti ir pats Brexit ministras D. Raabas, kuris pranešė, jog tiki, kad susitarimas bus pasiektas, o derybos tęsis iki pat pabaigos.

Tarp pavienių bendrovių brangimu išsiskiria Belgijos farmacijos bendrovės Argenx akcijos. Kompanija paskelbė, jog JAV farmacininkė AbbVie pasinaudos galimybę išvystyti ir komercializuoti vieną iš Argenx gaminamų eksperimentinių vaistų. Pasak Reuters, jo pardavimai galėtų siekti 625 mln. USD. Taip pat brangsta ir Nyderlandų kompanijos Adyen akcijos. Ši bendrovė teikia elektroninių mokėjimų paslaugas, kuriomis naudojasi ir tokios kompanijos kaip Facebook bei Netflix. Adyen paskelbė, jog per pirmą šių metų pusmetį pelnas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo net 75% ir siekė 48,2 mln. EUR. Pajamos augo 67% tempu iki 156,4 mln. EUR.

Tuo tarpu automobilių įrangos gamintojos Continental vertybinių popierių kaina stipriai krenta. Dėl išaugusių išlaidų bendrovė prognozuoja mažesnes šių metų pajamas ir pelną. Tikimasi, kad per 2018 metus bus sugeneruota apie 45 mlrd. EUR pajamų, o pakoreguota pelno marža turėtų siekti apie 9%. Kiek seniau buvo prognozuojama, kad pajamos sieks 46 mlrd. EUR, pakoreguoto pelno marža - 10%.

Nafta stiprokai brangsta. WTI tipo naftos kaina pakilo aukščiau 67 USD už barelį ribos. Tam daugiausiai įtakos turi vakar pasirodžiusi Amerikos degalų instituto prognozė dėl praėjusios savaitės JAV naftos atsargų. Prognozuojama, jog jos bus sumažėjusios net 5,17 mln. barelių. Kiti analitikai tikisi vos 1,6 mln. barelių kritimo. Šiandien galėsime įvertinti ir oficialią statistiką. Praėjusią savaitę rinkos dalyvius nustebino net 6,8 mln. barelių išaugusios atsargų apimtys. Pasak Reuters, artėjant sankcijų Iranui įsigaliojimui JAV planuoja panaudoti apie 11 mln. barelių naftos iš savo strateginio degalų rezervo. Doleris krenta toliau. DXY indekso reikšmė nusileido prie 95 punktų ribos. Daugelis rinkos dalyvių laiko šią ribą stipriu palaikymo lygiu, kuram neatsilaikius galima tikėtis dar stipresnio dolerio kritimo.

Šiandien galėsime įvertinti paskutinio FED susitikimo ataskaitą. Be to, bus skelbiami nenaujų namų pardavimai ir praėjusios savaitės JAV naftos atsargos. Ketvirtadienį Rytoj pasirodys išankstiniai JAV, euro zonos, Vokietijos ir Prancūzijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai. Taip pat bus paviešinta ir paskutinio ECB susitikimo ataskaita. JAV standartiškai bus skelbiamas bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kinija rengiasi plačiau atverti savo rinką užsienio bendrovėms

Siekdama sumažinti priešpriešą su JAV dėl prekybos, Kinija rengiasi pakeisti savo pramonės...

„Air Baltic“ svarsto galimybę prekiauti akcijomis biržoje

Tarptautiniai investiciniai bankai svarsto galimybę pradėti prekybą Latvijos nacionalinės oro...

JAV lapkritį vėl išsiveržė į pirmą vietą pasaulyje pagal naftos gavybą (9)

Jungtinės Valstijos lapkritį, išankstiniais duomenimis, vėl išsiveržė į pirmą vietą...

Kinija rengiasi sumažinti JAV automobilių importo muitus nuo 40 iki 15 proc. (3)

Kinija rengiasi sumažinti iš JAV importuojamiems automobiliams taikomus muitus, praneša agentūra...

Kinija „nedelsdama“ įgyvendins paliaubų prekybos kare su JAV priemones (6)

Kinija ketvirtadienį pažadėjo „nedelsiant“ įgyvendinti priemones, dėl kurių buvo sutarta...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Išskirtinis darbu Seime nusivylusios Rimos Baškienės interviu vyksta apklausa (1)

Išskirtinis Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės interviu: kodėl politikė nusivylusi darbu...

R.I.T.A. Sostinės uniformų detektyvas: vietoj pasiūtų striukių – dukart brangesnės iš Lenkijos? (50)

Vilniaus miesto savivaldybė perka darbuotojams uniformas. Iš dizainerio ir bent dviejų mados...

Jokių išimčių: iš Lukiškių iškeliami kaliniai, vaikžudė Bružaitė bus įkalinta su moterimis daugiau kaip tūkstantis kalinių liks laisvėje (137)

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas su daugiau kaip 600 kalinių iš Vilniaus centre...

Kandidatų į prezidentus diskusijoje – kandžios replikos: norite atidaryti vartus į Rytus (68)

Rytų Europos studijų centro jau ketvirtą kartą organizuotoje „Diplomatijos šefo“ Stasio...

Lietuvoje daugėja susirgimų pavojinga liga: vienas ligonis gali užkrėsti aštuoniolika asmenų (24)

Šiemet Lietuvoje užregistruota 17 susirgimų tymais. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC )...

Plungės eglutė – tikra karalienė: puošia veidrodžiai ir žybsinčios kaskados (2)

Plungėje sutviskusią elgę sunku pavadinti žaliaskare – jos kūrėjai panaudojo nemažai...

Aistė Paškevičiūtė papasakojo, kodėl pasitraukė iš televizijos: man pasidarė gėda už tai, ką darau (48)

Jau kurį laiką buvusio modelio ir televizijos laidų vedėjos Aistės Paškevičiūtės...

Vilnietis, kurį policininkai ketino atvesdinti į teismą, gyvas pareigūnams nepasidavė (102)

Ketvirtadienį, 11.17 val., Vilniuje, S. Dariaus ir S. Girėno g., vyriškis į savo butą neįsileido...

Beprotiškas lietuvio iššūkis – motociklu važiuos ten, kur dėl šalčio net bijoma užgesinti variklius (40)

Karolis Mieliauskas , motociklininkas iš Druskininkų, pasiruošęs dviem ratais nuvažiuoti ten,...