aA
Savaitės pradžia kol kas nuteikia pozityviai. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nors ir nežymiai, bet linksta į viršų.
Z karta
© Shutterstock

Pagrindiniai JAV indeksai praėjusią savaitę baigė fiksuodami teigiamus pokyčius. Geriausiai atrodė industrinis Dow Jones, kuris sesijos pabaigoje rodė didesnį nei 0,4 proc. prieaugį. S&P 500 ir Nasdaq demonstravo kiek nuosaikesnį augimą.

Investuotojai palankiai vertino JAV ir Meksikos derybas dėl NAFTA sutarties bei pasirodžiusius pranešimus, jog atvyksta Kinijos delegacija, su kuria taip pat bus kalbama ir ieškoma sąlyčio taškų įtemptuose prekybos santykiuose. Pasak Wall Street Journal, Kinija ir JAV tikisi, jog nesutarimai dėl prekybos bus išspręsti iki lapkričio mėnesio, kuomet JAV vyks vidurio kadencijos rinkimai. Tiesa, jau šią savaitę įsigalios papildomi 25 proc. tarifai prekėms iš Kinijos, kurių vertė siekia apie 16 mlrd. USD. Prieš jiems įsigaliojant, rugpjūčio 21–22 dienomis, Vašingtone viešės ir Kinijos atstovai.

Šiandien situacija rinkose taip pat tikrai nebloga. Daugelis akcijų priešprekybinėje sesijoje brangsta. Tarp jų itin išsiskiria stipriai šoktelėjusios gėrimų įrangos gamintojos SodaStream Interantional (SODA) akcijos. Gėrimų rinkos milžinė PepsiCo (PEP) paskelbė, jog įsigis šią bendrovę už 3,2 mlrd. USD. Už vieną akciją bus mokama 144 USD. Penktadienio uždarymo metu SODA akcija kainavo 129,85 USD. PepsiCo finansuos šį sandorį turimomis lėšomis. Tikimasi, kad jis bus užbaigtas kitų metų sausio mėnesį. Svarbių makroekonomikos rodiklių JAV skelbti nenumatyta.

Pagrindiniai Azijos indeksai šiandien nerado bendros krypties, tiesa, vietinių rinkos dalyvių nuotaikos buvo pakankamai pozityvios dėl pasklidusių naujienų apie tolimesnes derybas tarp Kinijos ir JAV. Nikkei 225 krito kiek daugiau nei 0,3 proc., tuo tarpu Kinijoje vyravo visiškai priešinga situacija. Tiek Honkongo, tiek Šanchajaus indeksai fiksavo didesnius nei 1 proc. prieaugius.

Turkijoje šiandien jaučiamos ne pačios pozityviausios nuotaikos. Šalies valiuta dolerio atžvilgiu krenta. Vakar D. Trumpo administracija atmetė Turkijos pasiūlymą dėl įkalinto amerikiečių pastoriaus. Turkija už pastoriaus paleidimą į laisvę paprašė JAV nutraukti tyrimą dėl šalies banko Halkbank veiklos, kuriam gresia baudos dėl pažeistų JAV sankcijų Iranui. Baltųjų Rūmų atstovai aiškiai pasakė, jog nebus pradėtos jokios derybos, kol pastorius A. Brunsonas nebus paleistas į laisvę.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien išties neblogos. Daugelis pagrindinių regiono indeksų nusidažę žaliai. Tarp jų geriausiai atrodo Vokietijos, Prancūzijos akcijos. Tuo tarpu vienintelėje Italijoje kol kas fiksuojamas nedidelis nuosmukis. Svarbių makroekonominių rodiklių Europos valstybėse skelbti nėra numatyta.

Šiandien oficialiai baigėsi Graikijos finansinės pagalbos programa. Pagrindinis šalies akcijų indeksas kol kas rodo nemenką prieaugį. Šaliai visgi pavyko išsikapstyti iš gilios krizės, o ekonomika pagaliau pradėjo augti. Tiesa, nerimas tarp Europos Sąjungos narių ties Graikija nesibaigia ir daugiausiai dėmesio dabar krypsta į Italiją. Naujoji šios šalies valdžia šį rudenį tvirtins valstybės biudžetą, kuriame turėtų būti numatyta nemaža dalis ir skambiems rinkiminiams pažadams įvykdyti.

Tarp pavienių bendrovių stiproku pigimu išsiskiria Jungtinės Karalystės programinės įrangos gamintoja Sage. Vokietijos bankas pablogino savo rekomendaciją šios kompanijos atžvilgiu iš „laikyti“ į „parduoti“. Banko analitikai atkreipė dėmesį į augančią konkurenciją.

Dar stipriau pinga prabangių prekių gamintojos Mulberry akcijos. Kompanija pranešė, jog visų šių metų pardavimai bus mažesni nei tikėtasi anksčiau, taip pat labiau augs išlaidos.

Naftos kaina nerodo didelių pokyčių. Brent tipo naftos kaina brangsta ir laikosi aukščiau 72 USD už barelį ribos, tuo tarpu WTI naftos barelis kainuoja kiek daugiau nei 65 USD.

Penktadienį paskelbta, jog aktyvių naftos platformų skaičius JAV per praėjusią savaitę nepasikeitė ir siekė 869 vnt. Palyginimui prieš metus buvo fiksuota 763 vnt. aktyvių platformų. D. Trumpo administracija paskelbė, jog naftos rezervų saugojimas ir didinimas nebėra vienas iš JAV vykdomos ekonomikos tikslų. Vienas iš pasiūlymų laisvinti dabartinius automobilių ir sunkvežimių ridų apsiribojimus. Tai gerokai kertasi su ankstesnės valdžios vykdyta politika, kuria buvo siekiama griežtinti apribojimus. Tuo tarpu Irano atstovas vakar vykusiame OPEC susitikime pranešė, jog nei vienai karteliui priklausančiai šaliai negali būti leidžiama perimti kitos kartelio narės naftos gamybos dalį.

Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nenumatyta. Taip pat ir rytoj. Savaitės viduryje galėsime įvertinti paskutinio FED susitikimo ataskaitą. Be to, bus skelbiami nenaujų namų pardavimai ir praėjusios savaitės JAV naftos atsargos. Ketvirtadienį pasirodys išankstiniai JAV, euro zonos, Vokietijos ir Prancūzijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai. Taip pat bus paviešinta ir paskutinio ECB susitikimo ataskaita. JAV standartiškai bus skelbiamas bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100 proc. investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kinija rengiasi plačiau atverti savo rinką užsienio bendrovėms

Siekdama sumažinti priešpriešą su JAV dėl prekybos, Kinija rengiasi pakeisti savo pramonės...

„Air Baltic“ svarsto galimybę prekiauti akcijomis biržoje

Tarptautiniai investiciniai bankai svarsto galimybę pradėti prekybą Latvijos nacionalinės oro...

JAV lapkritį vėl išsiveržė į pirmą vietą pasaulyje pagal naftos gavybą (9)

Jungtinės Valstijos lapkritį, išankstiniais duomenimis, vėl išsiveržė į pirmą vietą...

Kinija rengiasi sumažinti JAV automobilių importo muitus nuo 40 iki 15 proc. (3)

Kinija rengiasi sumažinti iš JAV importuojamiems automobiliams taikomus muitus, praneša agentūra...

Kinija „nedelsdama“ įgyvendins paliaubų prekybos kare su JAV priemones (6)

Kinija ketvirtadienį pažadėjo „nedelsiant“ įgyvendinti priemones, dėl kurių buvo sutarta...

Top naujienos

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (338)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

200 tūkst. eurų iš biudžeto – maldos namams: LLRA sako, kad biudžetą palaikė ne dėl to (18)

Svarstant kitų metų biudžetą Seime antradienį pasiūlymų netrūko – parlamentarai prašė...

Ekonomistas: išlaidaujant Kalėdoms nereikėtų pamiršti, kad kitąmet tokios geros nuotaikos nebus (62)

Pastaruosius trejus metus gruodį mokėjimo kortelėmis apyvarta būdavo 20 proc. didesnė negu...

Briuselyje viešinti Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu (24)

Briuselyje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu...

Dėl Kim Jong Uno – gandų banga Seule

Pietų Korėją užliejo spekuliacinių gandų banga: spėliojama, ar Kim Jong Unas apsilankys šį...

Neringa Zeleniūtė: dirbanti moteris yra bendro šeimyninio projekto dalis

Šiuolaikinės moterys – veiklios, savarankiškos ir pasitikinčios savimi. Spėti prižiūrėti...

Du iš trijų kandidatai į ministrus tikrinami: vieno dar ieško (91)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad dvi iš trijų ministrų kandidatūros yra tikrinamos, o...

Skvernelis: taršių automobilių apmokestinimo sprendimai – jau kitąmet neatsisako NT mokesčio idėjos (176)

Kitas metais Vyriausybė grįš prie siūlymų apmokestinti taršius automobilius ir nekilnojamąjį...

Pūsta žaliaskarė užima ketvirtadalį Saugirdo Vaitulionio svetainės: nenoriu girtis, bet ji – gražesnė už miesto eglę (81)

Vilniaus senamiestyje gyvenantis viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis buvo vienas...

Prastūmė iš antro karto: Seimas po svarstymo pritarė tyrimo dėl LRT išvadoms (37)

Po daugiau nei dvi valandas trukusio žodžių mūšio Seimas svarstymo stadijoje pritarė...