aA
Investuotojų nuotaikos šiandien nėra tokios pat geros kaip vakar. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas raudonuoja.
© Organizatorių nuotr.

Vakar pagrindiniai JAV indeksai fiksavo solidžius prieaugius. Tarp jų geriausiai atrodė industrinis Dow Jones, kuris užsidarė rodydamas beveik 1,6 proc. siekiantį teigiamą pokytį. Tai geriausias vienos dienos rezultatas per pastaruosius keturis mėnesius.

S&P 500 ir Nasdaq demonstravo kiek nuosaikesnį augimą.

Investuotojai palankiai sutiko pasirodžiusius pranešimus apie JAV ir Kinijos planus atnaujinti derybas dėl prekybos santykių. Taip pat gerai nuteikė ir žinios iš Turkijos, kuriai 15 mlrd. USD vertės pagalbos ranką yra pasiruošęs ištiesti Kataras. Tiesa, daugiausiai dėmesio susilaukė rinkos dalyvius nustebinę geresni nei tikėtasi JAV bendrovių Cisco Systems ir Walmart rezultatai. Pastaroji taip pat pagerino visų šių metų rezultatų prognozes, o jos akcijos į viršų kilo daugiau nei 9 proc. Taip pat stiprokai brango ir farmacijos bendrovės Teva Pharmaceutical Industries vertybiniai popieriai.

JAV maisto ir vaistų administracija kaip tinkamą naudojimui patvirtino bendrovės gaminamą vaistą EpiPen, kuris yra skirtas alerginėms reakcijoms gydyti.

Šiandienos priešprekybinė sesija kol kas pakankamai vangi. Akcijos nerodo pernelyg didelių pokyčių, tiesa, pastaruoju metu vis labiau krypsta žemyn. Aktyvesnė prekyba vyksta technologijų bendrovės Nvidia akcijomis. Kompanija vakar vėlai vakare paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Tiek pelnas, tiek pajamos viršijo analitikų lūkesčius. Tiesa, investuotojus nuvylė mažėję pardavimai iš su kriptovaliutomis susijusios veiklos ir kiek blogesnės ateinančių ketvirčių prognozės.

Azijos indeksai paskutinę savaitės sesiją baigė neradę bendros krypties. Nikkei 225 fiksavo 0,35 proc. prieaugį. Šiek tiek geriau atrodė Honkongo akcijos, o Šanchajuje ir vėl buvo jaučiamas stiprokas nuosmukis. Jo indeksas sesijos pabaigoje rodė didesnį nei 1,3 proc. neigiamą pokytį.

Geresnė situacija vyravo Australijos ir N. Zelandijos rinkose. Šių šalių akcijos brango, o pagrindinis pastarosios šalies indeksas beveik pasiekė rekordinį visų laikų lygį. Turkijos lira šiandien krenta. JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas pranešė, jog JAV yra pasiruošusi įvesti dar daugiau sankcijų Turkijai, jeigu nebus paleistis įkalintas amerikiečių pastorius. Turkija jį kaltina ir sieja su nepavykusiu kariniu perversmu 2016 metais.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien nėra pačios pozityviausios. Daugelis pagrindinių regiono indeksų yra nusidažę raudonai. Tiesa, pokyčiai kol kas nėra pernelyg dideli. Kiek stipresnis nuosmukis yra jaučiamas Italijoje.

Šiandien buvo paskelbta patikslinta euro zonos infliacija. Kaip ir prognozuota, jos augimas liepos mėnesį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 2,1 proc. Remiantis Eurostat duomenimis, mažiausias augimas fiksuotas Graikijoje (0,8 proc.), Danijoje (0,9 proc.) ir Airijoje (1 proc.). Tuo tarpu infliacija didžiausiu tempu augo Rumunijoje (4,3 proc.), Bulgarijoje (3,6 proc.), Vengrijoje (3,4 proc.) ir Estijoje (3,3 proc.).

Aktyvesnė prekyba vyksta Italijos kelių operatorės Atlantia akcijomis. Po vakarykščio beveik 25 proc. kritimo žemyn šios bendrovės vertybinių popierių kaina šiandien atšoko. Išsipardavimas tarp Atlantia akcininkų įvyko po to, kai Genujoje sugriuvo tiltas. Jį prižiūri viena iš dukterinių Atlantia bendrovių. Vieno didžiausių bankų pasaulyje HSBC analitikai pagerino savo rekomendaciją Jungtinės Karalystės banko Royal Bank of Scotland (RBS) atžvilgiu iš „laikyti“ į „pirkti“. Šiandien taip pat pasirodė pranešimai, jog nuo rugsėjo 30 dienos iš RBS pasitrauks finansų vadovas E. Stevensonas. Banko akcijos kol kas nerodo didelių pokyčių.

Nafta nežymiai brangsta. WTI tipo naftos kaina laikosi aukščiau 65 USD už barelį ribos. Šiandien Baker Hughes paskelbs atnaujintą aktyvių naftos platformų JAV statistiką. Dolerio kursas nežymiai krenta žemyn. Tiesa, DXY indeksas vis dar laikosi gerokai aukščiau 96 punktų ribos ir yra aukščiausiame taške per pastaruosius metus.

Pinga kavos pupelių ateities sandorių kainos. Jos beveik pasiekė žemiausią lygį per pastarąjį dešimtmetį. Tam daug įtakos turi geri kavos derliai Brazilijoje. Ši šalis yra didžiausia pasaulio kavos gamintoja. Antroje vietoje pagal užauginamą kiekį rikiuojasi Vietnamas.

Šiandien galėsime įvertinti Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą. Kitos savaitės pradžioje svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nenumatyta. Taip pat ir antradienį.

Savaitės viduryje galėsime įvertinti paskutinio FED susitikimo ataskaitą. Be to, bus skelbiami nenaujų namų pardavimai ir praėjusios savaitės JAV naftos atsargos.

Ketvirtadienį pasirodys išankstiniai JAV, euro zonos, Vokietijos ir Prancūzijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai. Taip pat bus paviešinta ir paskutinio ECB susitikimo ataskaita. JAV standartiškai bus skelbiamas bedarbių paraiškų skaičius.

Galiausiai savaitės pabaigoje sužinosime JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100 proc. investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Akcijų indeksai prasidedant savaitei neįgavo aiškios krypties

JAV bendrovės pradeda skelbti ketvirčio rezultatus, Turkijos liros „ralis“ tęsiasi. Europoje...

JAV ir Kinijos santykiuose – optimistiškai nuteikiantys ženklai

JAV akcijų indeksai „atšoko“ po kelias dienas trukusio išpardavimo.

Italijos skolinimosi kaina obligacijų aukcione išaugo iki rekordinės (1)

Italijos skolinimosi kaina obligacijų aukcione išaugo iki didžiausios per pastaruosius 5 metus po...

Rinkoms kraujuojant, baimės indeksas šovė į viršų (32)

Ketvirtadienį Europos akcijų rinkose fiksuojamas beveik 2 metus nematytas kritimas. Tuo metu taip...

Cinko pardavimai išaugo, tuo tarpu atsargos senka

Kinijos lydykloms pagyvinant prekybą, cinko pardavimai auga, o atsargos senka, trečiadienį praneša...

Top naujienos

Etikos sargų darbo užkulisiuose – politikų šantažas, slapta įrašyti pokalbiai ir kiti nešvarūs skalbiniai (92)

„ Moli , tu savo noru rašysi“, – taip iš darbo siūloma išeiti Vyriausioje tarnybinės etikos...

Šadžius aiškinasi krizės tyrėjams: finansų ministras neturi būti ekonomikos ekspertas (1)

Buvęs finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius krizės tyrėjams teigė, kad nėra...

Oro uoste suniokoto „Audi“ savininkai šokiruoti: tikėjosi saugumo, gavo 40 tūkst. eurų nuostolių (213)

Vilniečių šeimynos atostogos netikėtai apkarto. Iš Kauno oro uosto pailsėti į užsienį...

Suskaičiavo, kiek kartų mėginta supirkti daugiau kaip 500 hektarų žemės (107)

Nacionalinė žemės tarnyba suskaičiavo, kiek šiemet buvo atvejų, kai fiziniai ir juridiniai...

Apie žalgiriečių atsakomybes prabilęs White'as: nerodome naujokams tinkamo pavyzdžio specialiai Krepsinis.lt iš Stambulo

Kauno „Žalgirio“ senbuviai neslepia, kad komandai sezono pradžioje trūksta susižaidimo,...

Naktį Plungę sudrebino sprogimas: trys suaugusieji ir mažametė mergaitė išvežti į ligoninę (9)

Spalio 17-osios naktį, 1.51 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Plungėje, name, sprogo dujų...

Sunku patikėti, bet Vokietija švenčia geriausią pralaimėjimą šiais metais Lowas abejoja 11 m baudiniu (6)

„Gaila, tai buvo geriausias pralaimėjimas šiais metais“, – tokiomis antraštėmis Vokietijos...

Kas slepiasi už 1 proc. švedų šiukšlių, patenkančių į sąvartynus?

Kalbant apie atliekų perdirbimą, ekologiją, žaliąją energetiką Skandinavijos šalys nuolat...

Jaunas mokytojas: pedagogo profesija pasiekė dugną (18)

Vilniuje dirbantis jaunas mokytojas Dalius Miknevičius tiki savo profesijos ateitimi, tačiau jis...