aA
Investuotojai ir šiandien tikisi sulaukti S&P 500 indekso rekordo, tačiau JAV akcijų indeksų ateities sandoriai bent jau kol kas nerodo didelių pokyčių.
Rinkos
© Shutterstock

Vakarykštė prekybos sesija buvo pakankamai vangi. Pagrindiniai šalies indeksai dienos pabaigoje nerodė didelių pokyčių. Investuotojams vis dėlto dar teks palaukti naujojo S&P 500 indekso rekordo. Jis užsidarė nusidažęs raudonai, tiesa, neigiamas pokytis siekė vos 0,03 proc.

Investuotojų akiratyje ir vėl atsidūrė naujienos dėl prekybos karo tarp Kinijos ir JAV. Tiesa, rinkos dalyviai į pranešimus nebereaguoja taip stipriai. Kinijos Prekybos ministerija sukritikavo JAV planus jau rugpjūčio 23 dieną įvesti 16 mlrd. USD vertės tarifus prekėms iš Kinijos ir pati išleido atnaujintą JAV importuojamų produktų sąrašą su panašaus dydžio tarifais. JAV taip pat svarsto galimybę įvesti papildomus 200 mlrd. USD vertės tarifus.

Priešprekybinė sesija kol kas nuteikia ganėtinai pozityviai. JAV akcijų ateities sandoriai nusidažę žaliai, tiesa, pokyčiai nėra dideli. Itin dideliu aktyvumu pasižymi vaistinių tinklo Rite Aid investuotojai. Bendrovės akcijos stipriai pinga po to, kai vakar vakare pasirodė pranešimai, jog planuotas susijungimo sandoris tarp Rite Aid ir mažmenininkės Albertsons vis dėl to yra atšaukiamas. Viso sandorio vertė galėjo siekti apie 24 mlrd. USD. Pasak Rite Aid vadovo J. Standley, susijungimas buvo atšauktas, atsižvelgus į daugelio stambiųjų akcininkų nuomonę ir kompanijai nusprendus įgyvendinti strateginius planus pačiai.

Šiandien galėsime įvertinti debesų kompiuterijos bendrovės Dropbox rezultatus, taip pat bus skelbiami JAV gamintojų kainų indeksų pokyčiai ir praėjusios savaitės bedarbių paraiškos.

Kaip pastaruoju metu tapo įprasta, Azijos investuotojų nuotaikos ir šiandien buvo permainingos. Japonijos akcijų rinkose buvo jaučiamas nedidelis nuosmukis, tuo tarpu Kinijos indeksai sesijos pabaigoje rodė išties nemenkus prieaugius. Šanchajuje akcijos brango daugiau nei 1,8 proc. Tiesa, prekybos metu buvo jaučiamas pakankamai didelis kintamumas.

Kinijoje buvo paskelbta liepos mėnesio infliacija. Jos augimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 2,1 proc. Labiausiai didėjo kuro kainos. Taip pat ne taip smarkiai, kaip tikėtasi, krito kiaulienos kainos. Pasirodę duomenys kiek pranoko ekonomistų lūkesčius, kurie tikėjosi 2 proc. siekiančio augimo. Kinijos valdžia yra numačiusi, jog tikslinė šių metų infliacijos riba turėtų siekti šiek tiek mažiau nei 3 proc.

N. Zelandijos centrinis bankas, kaip ir prognozuota, nusprendė nedidinti palūkanų. Jos buvo paliktos 1,75 proc. lygyje. Tiesa, centrinio banko atstovų žinutė, jog artimiausias sprendimas dėl palūkanų didinimo galėtų būti priimtas ne anksčiau 2020 metų, smukdė N. Zelandijos dolerį žemyn.

Europos indeksai šiandien labiau krypsta žemyn, tiesa, pokyčiai kol kas nėra patys didžiausi. Stipriausiai nuosmukis yra jaučiamas Jungtinės Karalystės ir Italijos akcijų biržose. Kiek pasyvesnė prekyba vyksta Vokietijoje. Regiono investuotojų optimizmą šiek tiek apslopino ir vėl jų akiratyje atsidūrę prekybos karų atgarsiai.

Svarbių makroekonomikos rodiklių Europoje šiandien skelbti nėra numatyta.

Tarp pavienių bendrovių išsiskiria sportinių prekių gamintoja Adidas. Kompanijos akcijos stiprokai šoktelėjo į viršų po to, kai buvo paskelbti praėjusio ketvirčio rezultatai. Adidas per šį laikotarpį uždirbo 396 mln. EUR pelno, kuomet per praeitų metų antrą ketvirtį jis siekė tik 158 mln. EUR. Pardavimai augo iki 5,3 mrd. EUR. Pasak bendrovės, prie augimo labiausiai prisidėjo didėję pardavimai Š. Amerikos ir Kinijos rinkose, kurios ir yra pačios svarbiausios kompanijai. Adidas tikisi, jog bendros šių metų pajamos augs 10 proc.

Pinga Austrijos banko Raiffeisen akcijos. Tam įtakos turi JAV įvestos sankcijos Rusijai dėl jos galimo cheminio ginklo Jungtinėje Karalystėje panaudojimo, kuris buvo nukreiptas prieš slaptąjį agentą S. Skripalį. Austrijos banko veikla yra nemažai susijusi su Rusija. Pasak Raiffesen, kol kas dar sunku pasakyti, kokią įtaką turės būsimos sankcijos tiek banko klientams, tiek pačiam bankui.

Po vakarykščio stipraus kritimo nafta šiandien šiek tiek stabilizavosi. WTI tipo naftos kaina laikosi netoli 67 USD už barelį ribos. Rinkos dalyvius kiek išgąsdino mažiau nei tikėtasi susitraukusios JAV praėjusios savaitės naftos atsargos. Jos mažėjo 1,4 mln. barelių. Tuo tarpu rinkos dalyvių sekamas Amerikos degalų institutas prognozavo, jog atsargos bus sumažėjusios net 6 mln. barelių. Kiti analitikai tikėjosi nuosaikesnio, 2,8 mln. barelių siekiančio kritimo. Taip pat nemažai įtakos padarė ir Kinijoje pasirodę šios žaliavos importo duomenys. Liepos mėnesį jie vis dar išliko žemame lygyje, nors, palyginti su birželiu, buvo fiksuotas nedidelis augimas. Tiek gegužę, tiek birželį į Kiniją importuotos naftos apimtys mažėjo.

Doleris šiandien brangsta. DXY indeksas, kuris dolerį lygina su kitomis šešiomis pagrindinėmis pasaulio valiutomis, vis dar išlieka aukščiau 95 punktų ribos. Stiprus doleris spaudžia žaliavų kainas ir neleidžia joms stipriau pakilti. Tiesa, šiandien jų kainos bent jau kol kas yra labiau linkusios didėti. Tarp jų stipresniu brangimu išsiskiria industriniai metalai (varis, cinkas).

Šiandien galėsime įvertinti skelbiamus JAV gamintojų kainų pokyčius bei bedarbių paraiškų skaičių. Rytoj JK skelbs BVP ir gamybos sektoriaus rodiklius, o JAV bus paviešinti svarbūs infliacijos duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100 proc. investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV doleris brangsta euro atžvilgiu (4)

Ankstesnės prekybos sesijos metu smukęs JAV dolerio kursas trečiadienį pajudėjo aukštyn euro...

JAV akcijų biržose – nuo kovo nematytas ralis

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai vakar pakilo daugiai negu 2 proc. („S&P 500“ +2,15 proc.,...

Akcijų indeksai prasidedant savaitei neįgavo aiškios krypties

JAV bendrovės pradeda skelbti ketvirčio rezultatus, Turkijos liros „ralis“ tęsiasi. Europoje...

JAV ir Kinijos santykiuose – optimistiškai nuteikiantys ženklai

JAV akcijų indeksai „atšoko“ po kelias dienas trukusio išpardavimo.

Italijos skolinimosi kaina obligacijų aukcione išaugo iki rekordinės (1)

Italijos skolinimosi kaina obligacijų aukcione išaugo iki didžiausios per pastaruosius 5 metus po...

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (20)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (8)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Infliacija rusus stumia į neviltį (5)

Rusijos vartotojus slegia niūrios nuotaikos, nes infliacija vis labiau pakerta jų perkamąją galią.

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (8)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (162)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (80)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (3)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Puikiais perdavimais išsiskyręs Valančiūnas ir „Raptors“ sezoną pradėjo pergale prieš „Cavaliers“

Sėkmingai naujajame 2018-19 metų NBA reguliariajame sezone startavo Toronto „Raptors“ (1-0)...