"Snaigės" (SNAI) akcijos pabrango 4,11 proc. iki 38 litų, o jų apyvarta centrinėje rinkoje buvo didžiausia ir siekė 259 tūkst. litų. Vėl atsiradus paklausai kaina grįžo į gana įprastą 38 litų poziciją.

Dar dviem tiesioginiais sandoriais "Snaigės" akcijų nupirkta už 2,993 mln. litų, o už akciją šiuose sandoriuose mokėta po 41 litą.

Tikėtina, jog akcijas vėl pradėjo pirkti "Hermis fondų valdymo" (HFV) antrinė bendrovė "Snavesta", prieš daugiau nei savaitę pr anešusi, jog įsigijo 34,6 proc. "Snaigės" akcijų. Galima prognozuoti, jog "Snavesta" dėl planuojamų oficialaus pasiūlymo skelbimo tvarkos pakeitimų sieks dar šiemet įsigyti daugiau nei 40 proc. įmonės akcijų, tačiau 50 proc. ribos neperžengs, nes skelbti oficialųjį pasiūlymą likusioms akcijoms supirkti tuomet, kai užsitikrintas įmonės valdymas, nėra prasmės.

Jau kitais metais gali įsigalioti (jei tam pritars Seimas) naujasis Verty binių popierių rinkos įstatymas, numatantis, jog oficialus pasiūlymas turi būti skelbiamas tuomet, kai įsigyjama daugiau nei 40 proc. kokios nors įmonės akcijų. Kadangi numatoma, jog oficialaus pasiūlymo kaina turės būti didžiausia kaina, kurią investuotojas mokėjo prieš peržengdamas 40 proc. ribą, stambiems investuotojams oficialūs pasiūlymai gali tapti gana brangūs.

Todėl egzistuoja tikimybė, jog atsiradus strateginiam investuotojui, kuriam užtenka įmonės kontrolės, tačiau nereikia kontrolinio akcijų paketo, HFV parduos ne "Snaigės", o "Snavestos" akcijas. Taip būtų išvengta oficialaus pasiūlymo skelbimo, o tuo pačiu HFV galėtų gauti kiek geresnę kainą.

Žinoma, tai kol kas tėra viena iš galimybių, o akcininkai kur kas labiau gali tikėtis nemažų dividendų bei galbūt įstatinio kapitalo mažinimo išmokant laisvas lėšas.

Stabilizavosi "Lietuvos telekomo" (LTE L) akcijų kaina, trečiadienį padidėjusi 0,85 proc. iki 1,18 lito. Tesudaryti tik keturi sandoriai, tačiau vienu iš jų nupirkta 100 tūkst. akcijų ir tai lėmė, jog apyvarta siekė 139 tūkst. litų.

Šiuo metu telekomo akcijų paklausa yra didesnė už pasiūlą. Panašu į tai, jog kiek stabilizavosi ir Europos telekomunikacijų bendrovių akcijų kainos.

Grafike galite matyti, jog nuo rugsėjo pradžios "Lietuvos telekomo" akcijos atpigo kiek daugiau, nei sumažėjo Dow Jones Stoxx Europos telekomunikacijų bendrovių indekso reikšmė, o kylant indeksui, pradėjo po truputį brangti ir "Lietuvos telekomo" akcijos.

Po spekuliacinio brangimo pirmosiomis savaitės dienomis, trečiadienį gana smarkiai atpigo "Lietuvos dujų" (LDU J) akcijos. Jų kaina sumažėjo 6,59 proc. iki 1,7 lito, o apyvarta siekė 39 tūkst. litų.

"Lietuvos dujų" akcijos buvo pradėjusios brangti po to, kai vienas iš įtakingiausių Lietuvos verslininkų Bronislavas Lubys per dienraštį "Verslo žinios" pareiškė, jog jo kontroliuojama "Achema" (suvartojanti apie ketvirtadalį į Lietuvą importuojamų gamtinių dujų) jau pradėjo pirkti "Lietuvos dujų" akcijas ir sieks įsigyti 9 proc. akcijų, kurios, tikėtina, bus parduodamos per biržą.

Tokių kortas atskleidžiančių pareiškimų motyvai nėra aiškūs, gali būti, jog buvo siekiama kiek apkartinti gyvenimą tiems potencialiems "Lietuvos dujų" akcijų pirkėjams, kurie akcijas realiai perka per biržą.

Neskaitant Vakarų pramonės ir finansų korporacijos pareiškimo, jog "Lietuvos dujų" akcijos tevertos 0,56-0,69 lito už akciją, rimtesnės diskusijos dėl galimos pardavimo kainos dar neprasidėjo.

Galima prognozuoti, jog po to, kai "Lietuvos dujos" paskelbs trečiojo ketvirčio rezultatus, kai kurie potencialūs pirkėjai pareikš, jog bendrovės akcijos dėl prastų rezultatų vertos mažai. Trečiąjį ketvirtį lito atžvilgu smarkiai pabrango euras. "Lietuvos dujoms", kurių didžioji dalis įsipareigojimų yra būtent šia valiuta, iš finansinės veiklos turėtų patirti nuostolių, todėl bendras trečiojo ketvirčio rezultatas gali būti grynasis nuostolis.

Per pirmąjį pusmetį bendrovė gavo 25,8 mln. litų pelno, tačiau didžiąją dalimi tokį pelną lėmė tik smukęs euro kursas, dėl ko bendrovė gavo neplanuotų finansinės veiklos pajamų.

"Kalnapilio" (KAL N) akcijos pabrango 0,22 proc. iki 4,5 lito, o apyvarta siekė 15 tūkst. litų. Trečiadienį agentūra BNS pa teikė nemažai rinkos dalyvių minčių apie tai, kokia gali būti "Kalnapilio" pardavimo kaina.

Žemesnė nei dabartinė rinkos kaina buvo tik viena prognozė, kurią pateikė "Hermis fondų valdymo" generalinis direktorius Nerijus Dagilis. Jo teigimu, 4 litai yra didžiausia ekonomiškai pagrįsta kaina, kurią galėtų mokėti pirkėjas.

Išskyrus vieną neįvardintą BNS šaltinį, iš pašnekovų N. Dagilis bene labiausiai yra susipažinęs su alaus rinka - daugelis dar prisimena jo atliktas šios rinkos analizes bei HFV investiciją į "Švyturį" (oficialaus pasiūlymo metu parduotos ne visos akcijos). Tai, jog vienas iš aktyviausiai Lietuvos akcijų rinkoje veikiančių asmenų nesitiki aukštos "Kalnapilio" pardavimo kainos, gali būti šioks toks pavojaus signalas smulkiems akcininkams.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (134)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (176)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (177)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Bitkoino kursas per valandą krito 10 proc. (27)

Bitkoino kursas antradienį per valandą krito maždaug 10 proc. ir pirmą kartą nuo gruodžio 5...

Top naujienos

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (19)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (14)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (144)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (896)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Ekspertas: po „Brexit“ britams reikėtų imtis naujo vaidmens Europoje (4)

Politikos komentatorius Edwardas Lucasas teigia, kad Didžioji Britanija pernelyg ilgai...

Gyvai / Eurolygos mūšis Kaune: „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ (6)

Dar emocijoms po pralaimėjimo Bamberge neatslūgus Kauno „Žalgirio“ (11-7) laukia naujas...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (143)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Maskvos reakcija į Ukrainos sprendimą: tai pasiruošimas karui (65)

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad naujas Ukrainos priimtas įstatymas, pripažįstantis...

Siūloma PVM taikyti lanksčiau (12)

Ketvirtadienį Europos Komisija pateikė siūlymus dėl taisyklių, kuriomis siekiama leisti...

Gyvai / „Idėja Lietuvai“ diskusija Elektrėnuose: regionai – derlingiausia terpė augti talentams? (3)

Jau visai netrukus iniciatyva „Idėja Lietuvai“ paskelbs 3 idėjas, kurios ves mūsų šalį į...