Šio indekso sudėtyje esanti aukso bei kitų tauriųjų metalų paieškos bendrovė „Randgold Resources LTD“ veržėsi į priekį, jos vertei kylant 4,4 proc. Taip pat investuotojai aktyviai stengėsi įsigyti iškastinių energijos šaltinių bendrovių akcijų, indeksui Stoxx Europe 600 Oil&Gas pasiekiant +1,75 proc. pokytį. Nuo metų pradžios pastarasis indeksas yra slegiamas krentančios pasaulinės naftos kainos (nuo metų pradžios Brent Oil -44 proc.) ir jo vertė per šį laikotarpį yra susitraukusi net -14,16 proc. JAV akcijų rinkose penktadienį nebuvo skelbiama itin svarbių makroekonominių naujienų, tačiau investuotojai vis dar teigiamai vertino FED‘o sprendimą (gruodžio 17d.) palikti bazinę palūkanų normą žemumose. Nuo šio sprendimo paaiškėjimo indeksas S&P 500 nurėžė prieš tai buvusį kritimą ir pakilo net 4,96 proc. Šiandien investuotojai turės galimybę įvertinti kaip pasikeitė išankstinis gruodžio mėn. euro zonos vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Remiantis prognozėmis, pastarojo rodiklio pokytis turėtų būti teigiamas, indeksui šoktelint nuo -11,6 iki -11,0. Taip pat JAV bus paskelbta, lapkričio mėnesio gyvenamųjų namų pardavimų apimtys, kurios tikimasi sumažės nuo 5,26 mln. iki 5,2 mln. Šiandien Azijos rinkose matyti investuotojų optimizmas, Japonijos indeksui Nikkei 225 laikantis su 0,24 proc. pakilimu, o Kinijos indeksui SCI 300 fiksuojant 1,32 šuolį. Tikėtina, kad šios teigiamos tendencijos gali būti jaučiamos ir pirmadienį startuosiančioje prekyboje Europos akcijų rinkose.

Valiutų rinkos

Penktadienį, trečią dieną iš eilės, JAV doleris rodė stiprėjimą prieš eurą, EUR/USD valiutų kursui susitraukiant 0,36 proc. (3 dienų -2,15 proc.) ir pasiekiant 1,2240 lygį. Nors JAV FED‘as išlaikė buvusį žemą bazinių palūkanų lygį, tai neigiamai nepaveikė JAV dolerio prieš kitas pagrindines valiutas. Tuo tarpu euras prieš JAV dolerį yra slegiamas politinės rizikos Graikijoje ir vis aktyvesnių kalbų iš ECB atstovų dėl numatomos agresyvesnės banko skatinimo politikos. Antras prezidento rinkimo etapas Graikijoje numatomas rytoj, o jeigu per šį etapą parlamentui nepavyks perrinkti prezidento, tai paskutinysis bus rengiamas gruodžio 29 d. Investuotojai jautriai reaguoja į šiuos rinkimus, nes šiuo metu esantis prezidentas pasisako už šalyje esančią taupymo politiką. Tuo tarpu nėra garantijos, kad naujai išrinktas prezidentas laikysis tos pačios politikos, o tai turėtų neigiamą efektą euro zonos tvarumui. Šiandien EUR/USD valiutų kursas stipriai nepasikeitė nuo penktadienį buvusio lygio ir laikosi ties 1,2255.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baigiantis savaitei stambinių investuotojų dėmesys nukrypo į Talino (+0,44 proc.) biržoje esančias „Tallinna Kaubamaja“ akcijas. Pozicijoje buvo sudaryti tik 7 sandoriai, kurių metų investuotojai apsikeitė vertybiniais popieriais už 757 tūkst. eurų, jų vertę sumažinant 0,2 proc. Per praėjusią savaitę gana stipriai nukentėjo „Silvano Fashion Group“ (-11.65 proc.) ir „Olainfarm“ (-11,92 proc.) akcijų vertės, investuotojams stebint Rusijoje vykstančią suirutę, stengiantis šalies centriniam bankui sustiprinti šalies valiutą. O rinka, matydama tokius veiksmus, Rusijos rublio vertę stipriai nubloškė prieš kitas pagrindines valiutas. Pastarosios kompanijos nemažą dalį savo pajamų sugeneruoja būtent iš Rusijos rinkos, o toks Rusijos rublio nuvertėjimas signalizuoja apie nuostolius dėl valiutos pokyčio. Tuo tarpu Vilniaus (+0,28 proc.) biržoje per savaitę aktyviai kilo popieriaus gamintojos „Grigiškės“ akcijos vertė. Savaitės metu šios akcijos vertė kilo nuo 0,92 euro už akciją iki 0,997 euro ir sudarė net 8,36 proc. šuolį. Šios bendrovės akcijos tampa vis paklausesnės tarp investuotojų, įžvelgiant bendrovės stabilumą bei potencialią ekonominę ateities grąžą.