Praeita savaitė Europos akcijų rinkose baigėsi su didžiųjų indeksų pakilimais. Euro Stoxx 50 stiebėsi +0,67 proc., Stoxx Europe 600 kilo +0,39 proc., o Vokietijos DAX vertė augo +0,66 proc. Laikinai išspręstos problemos dėl Graikijos trumpalaikių įsipareigojimų finansavimo, investuotojus nukreipė pažvelgti į pavienių bendrovių skelbiamus veiklos rezultatus. Prancūzijos lėktuvų gamintoja „Airbus Group“ išplatino pranešimą, kad bendrovei padidinus komercinių lėktuvų gamybos aktyvumą pavyko pasiekti net 15 proc. metinio pelno augimą. Žinoma šios naujienos akimirksniu sužadino investuotojų aktyvumą pozicijoje, akcijos vertei augant 7,17 proc. Didžiosios Britanijos skrydžių bendrovė „IAG SA“ paskelbė, kad praėjusių metų grynasis pelnas fiksavo net 81 proc. augimą, o tai padidino bendrovės akcijos vertę 3,66 proc. Galime tikėtis, kad kurį laiką investuotojai aktyviau stebės skelbiamus rezultatus, sklandant rinkose optimizmui, kad ECB pradėjo taikyti kiekybinę euro zonos ekonomikos skatinimo programą. JAV akcijų rinkose nuotaikos buvo priešingos, indeksams S&P 500 ir Dow Jones krentant atitinkamai po -0,3 proc. ir -0,45 proc.
© AP/Scanpix

Penktadienį JAV buvo paskelbta, kad perskaičiuotas šalies 2014 metų IV ketv. BVP kilimas buvo mažesnis ir sudarė 2,2 proc. nuo prieš tai buvusio 2,6 proc. pokyčio. Taip pat buvo paskelbta, kad Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas pralenkė prognozes (94,0) ir kilo nuo 93,6 iki 95,4, tačiau šios naujienos neišjudino investuotojų. Šiandien bus paskelbta, kaip pasikeitė euro zonos ir JAV gamybos sektoriaus užsakymų apimtys. Prognozuojama, kad abu rodikliai išliks nepakitę, tačiau bet koks teigiamas augimas investuotojams galėtų įpūsti optimizmo. Taip pat tikimasi, kad šiandien JAV vartotojų asmeninių pajamų augimas sudarys 0,4 proc. pakilimą nuo prieš tai buvusio 0,3 kilimo, tačiau išlaidos turėtų susitraukti -0,1 proc. (prieš tai buvusio laikotarpio -0,3 proc.). Pirmadienio ryte matyti, kad Azijos investuotojai teigiamai nusiteikę, indeksams Nikkei 225 (+0,15 proc.) ir SCI 300 (+0,72 proc.) kylant, todėl tikėtina Europoje šiandien irgi galime išvysti nežymius didžiųjų indeksų pakilimus.

Valiutų rinkos

Penktadienį EUR/USD valiutų kursas didelių svyravimų neparodė ir išliko nepakitęs ties 1,1195 lygiu. Baigiantis savaitei buvo paskelbta, kad preliminarus Vokietijos vasario mėnesio infliacijos lygis šoktelėjo nuo -1,1 proc. iki 0,9 proc., o metinis stiebėsi iki 0,9 proc. nuo prieš tai buvusio -0,4 proc. Šiandien investuotojai lauks ar pasikeis metinis euro zonos infliacijos lygis (0,6 proc.) ir nedarbo lygis (11,4 proc.). Kol kas prognozės rodo, kad pastarieji rodikliai turėtų išlikti stabilūs ir be pokyčio. Pirmadienio ryte euro ir JAV dolerio santykis sumažėjo ir laikosi ties 1,1175 riba. Tikėtina ši savaitė bus aktyvesnė, investuotojams laukiant ketvirtadienio, kurį bus ECB susirinkimas, skelbiamos euro zonos bazinės palūkanų normos bei kalbama apie tolimesnės ECB monetarinės politikos priemonės.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Prasidėjo naujas mėnuo, kuris uždarė terminą iki kurio bendrovės turėjo paskelbti praėjusių metų veiklos rezultatus. Ši informacija pakėlė investuotojų aktyvumą, penktadienį Vilniaus biržos indeksui kylant 0,27 proc., Talino stiebiantis 1,57 proc., o Rygos augant 0,31 proc. Aktyviausiai smulkūs investuotojai akcijomis keitėsi „Tallink Grupp“ (+4,68 proc.) ir „Silvano Fashion Group“ (5,13 proc.) pozicijose, sudarant atitinkamai 281 tūkst. ir 195 tūkst. apyvartas. Vilniaus biržoje investuotojų aktyvumu išsiskyrė agro verslo bendrovė „Linas Agro Group“. Remiantis bendrovės paskutiniųjų trijų ataskaitinių mėnesių statistika, pajamos fiksavo 12 proc. augimą, tačiau grynasis pelnas persivertė į 169 tūkst. eurų nuostolį nuo prieš metus atitinkama laikotarpį buvusio 3,8 mln. eurų pelno. Į šią informaciją investuotojai sureagavo stumdami akcijos vertę žemyn 4,89 proc. Praeitą savaitę aktyviausiai augo „Klaipėdos nafta“ (+9,2 proc. savaitinis augimas) akcijos vertė. Penktadienį po prekybos bendrovė paskelbė, kad pajamos kilo 7,7 proc., tačiau grynasis pelnas traukėsi 11,6 proc.. Šiuo metu investuotojus optimistiškai nuteikia bendrovės aptarnaujamo Klaipėdoje esančio suskystintųjų dujų terminalo būsimi rezultatai, kuris tikėtina ateityje bendrovei padės sugeneruoti patrauklesnius veiklos rodiklius. Šiandien investuotojai toliau vertins gausią bendrovių paskelbtą informaciją, todėl prekybos aktyvumas turėtų būti didesnis nei įprastai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: FED susilaukė Trumpo kritikos

Dolerio kursas smuktelėjo JAV prezidentui neigiamai pasisakius apie pinigų politikos griežtinimą...

„Biržos laikmatis“: investuotojus džiugina JAV bankų finansiniai rezultatai, „Google“ – nemalonumai Europoje

Investuotojai koncentravosi ties skelbiamais bendrovių finansiniais rezultatais . Dauguma JAV ir...

Dauguma Azijos akcijų indeksų ketvirtadienį patraukė aukštyn

Dauguma Azijos indeksų ketvirtadienio prekybos sesijoje patraukė aukštyn, JAV centrinio banko...

Pasaulio finansų rinkų tendencijos: ES bei Japonija pasirašė prekybos bendradarbiavimo susitarimą (1)

Europos bei JAV rinkos vakar stebėjo FED vadovo J. Powello pranešimą Amerikos Senate bei fiksavo...

„Biržos laikmatis“: po FED vadovo pasisakymo Kongrese brango JAV doleris (1)

FED ketina toliau laipsniškai didinti bazinę palūkanų normą . Apie tai JAV Kongreso narius...

Top naujienos

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (372)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn (60)

Po to, kai ES įvedė atsakomuosius muitus Donaldo Trumpo tarifams, smarkiai šoktelėjo motociklų...

Pavojai, slypintys vandens telkiniuose: nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo tinkamiausia vandens temperatūra maudynėms

Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai....

Egzotiškas pasiūlymas Palangoje: vietoj įprastų saldumynų – drakono vaisių, kinkanų ir karališkų uogų (31)

Vaisiais iš Tailando, Kosta Rikos, Izraelio, Turkijos bei Lenkijos Palangoje pirmus metus...

Orai: pirmadienį jau bus pokyčių (52)

Sekmadienio naktis numatoma nepastoviai debesuota, be lietaus. Vėjas silpnas. Antroje nakties pusėje...

Maljorkoje prabangų poilsį sau leidusi Rūta Banionytė papasakojo apie kainas ir kiek investavo į savo atostogų įvaizdį (99)

Buvęs modelis, o dabar moteriškumo praktikų „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė...

Vilniečiai – Lietuvos „portugalai“: emigrantai šį posakį turi suprasti geriausiai (13)

Nors dar Seimo rinkimai toli, bet, kaip sakoma, roges ruošk vasarą, o žiemą – ratus. Vis...

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (44)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (75)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Princas George'as švenčia 5 metų gimtadienį: kokią mielą pravardę mažylis turi namuose? paviešinta naujausia jubiliato nuotrauka (31)

Šiandien, liepos 22 d., Kembridžo mažajam princui George'ui sueina penkeri metai. Šią sukaktį...