Praeita savaitė Europos akcijų rinkose baigėsi su didžiųjų indeksų pakilimais. Euro Stoxx 50 stiebėsi +0,67 proc., Stoxx Europe 600 kilo +0,39 proc., o Vokietijos DAX vertė augo +0,66 proc. Laikinai išspręstos problemos dėl Graikijos trumpalaikių įsipareigojimų finansavimo, investuotojus nukreipė pažvelgti į pavienių bendrovių skelbiamus veiklos rezultatus. Prancūzijos lėktuvų gamintoja „Airbus Group“ išplatino pranešimą, kad bendrovei padidinus komercinių lėktuvų gamybos aktyvumą pavyko pasiekti net 15 proc. metinio pelno augimą. Žinoma šios naujienos akimirksniu sužadino investuotojų aktyvumą pozicijoje, akcijos vertei augant 7,17 proc. Didžiosios Britanijos skrydžių bendrovė „IAG SA“ paskelbė, kad praėjusių metų grynasis pelnas fiksavo net 81 proc. augimą, o tai padidino bendrovės akcijos vertę 3,66 proc. Galime tikėtis, kad kurį laiką investuotojai aktyviau stebės skelbiamus rezultatus, sklandant rinkose optimizmui, kad ECB pradėjo taikyti kiekybinę euro zonos ekonomikos skatinimo programą. JAV akcijų rinkose nuotaikos buvo priešingos, indeksams S&P 500 ir Dow Jones krentant atitinkamai po -0,3 proc. ir -0,45 proc.
© AP/Scanpix

Penktadienį JAV buvo paskelbta, kad perskaičiuotas šalies 2014 metų IV ketv. BVP kilimas buvo mažesnis ir sudarė 2,2 proc. nuo prieš tai buvusio 2,6 proc. pokyčio. Taip pat buvo paskelbta, kad Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas pralenkė prognozes (94,0) ir kilo nuo 93,6 iki 95,4, tačiau šios naujienos neišjudino investuotojų. Šiandien bus paskelbta, kaip pasikeitė euro zonos ir JAV gamybos sektoriaus užsakymų apimtys. Prognozuojama, kad abu rodikliai išliks nepakitę, tačiau bet koks teigiamas augimas investuotojams galėtų įpūsti optimizmo. Taip pat tikimasi, kad šiandien JAV vartotojų asmeninių pajamų augimas sudarys 0,4 proc. pakilimą nuo prieš tai buvusio 0,3 kilimo, tačiau išlaidos turėtų susitraukti -0,1 proc. (prieš tai buvusio laikotarpio -0,3 proc.). Pirmadienio ryte matyti, kad Azijos investuotojai teigiamai nusiteikę, indeksams Nikkei 225 (+0,15 proc.) ir SCI 300 (+0,72 proc.) kylant, todėl tikėtina Europoje šiandien irgi galime išvysti nežymius didžiųjų indeksų pakilimus.

Valiutų rinkos

Penktadienį EUR/USD valiutų kursas didelių svyravimų neparodė ir išliko nepakitęs ties 1,1195 lygiu. Baigiantis savaitei buvo paskelbta, kad preliminarus Vokietijos vasario mėnesio infliacijos lygis šoktelėjo nuo -1,1 proc. iki 0,9 proc., o metinis stiebėsi iki 0,9 proc. nuo prieš tai buvusio -0,4 proc. Šiandien investuotojai lauks ar pasikeis metinis euro zonos infliacijos lygis (0,6 proc.) ir nedarbo lygis (11,4 proc.). Kol kas prognozės rodo, kad pastarieji rodikliai turėtų išlikti stabilūs ir be pokyčio. Pirmadienio ryte euro ir JAV dolerio santykis sumažėjo ir laikosi ties 1,1175 riba. Tikėtina ši savaitė bus aktyvesnė, investuotojams laukiant ketvirtadienio, kurį bus ECB susirinkimas, skelbiamos euro zonos bazinės palūkanų normos bei kalbama apie tolimesnės ECB monetarinės politikos priemonės.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Prasidėjo naujas mėnuo, kuris uždarė terminą iki kurio bendrovės turėjo paskelbti praėjusių metų veiklos rezultatus. Ši informacija pakėlė investuotojų aktyvumą, penktadienį Vilniaus biržos indeksui kylant 0,27 proc., Talino stiebiantis 1,57 proc., o Rygos augant 0,31 proc. Aktyviausiai smulkūs investuotojai akcijomis keitėsi „Tallink Grupp“ (+4,68 proc.) ir „Silvano Fashion Group“ (5,13 proc.) pozicijose, sudarant atitinkamai 281 tūkst. ir 195 tūkst. apyvartas. Vilniaus biržoje investuotojų aktyvumu išsiskyrė agro verslo bendrovė „Linas Agro Group“. Remiantis bendrovės paskutiniųjų trijų ataskaitinių mėnesių statistika, pajamos fiksavo 12 proc. augimą, tačiau grynasis pelnas persivertė į 169 tūkst. eurų nuostolį nuo prieš metus atitinkama laikotarpį buvusio 3,8 mln. eurų pelno. Į šią informaciją investuotojai sureagavo stumdami akcijos vertę žemyn 4,89 proc. Praeitą savaitę aktyviausiai augo „Klaipėdos nafta“ (+9,2 proc. savaitinis augimas) akcijos vertė. Penktadienį po prekybos bendrovė paskelbė, kad pajamos kilo 7,7 proc., tačiau grynasis pelnas traukėsi 11,6 proc.. Šiuo metu investuotojus optimistiškai nuteikia bendrovės aptarnaujamo Klaipėdoje esančio suskystintųjų dujų terminalo būsimi rezultatai, kuris tikėtina ateityje bendrovei padės sugeneruoti patrauklesnius veiklos rodiklius. Šiandien investuotojai toliau vertins gausią bendrovių paskelbtą informaciją, todėl prekybos aktyvumas turėtų būti didesnis nei įprastai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Venesuela teigia pirmą dieną pardavusi kriptovaliutos už 735 mln. dolerių (27)

Venesuela antradienį pardavė 735 mln. JAV dolerių naujai paleistos kriptovaliutos „petro“,...

Šešias dienas trukęs JAV akcijų pakilimas antradienį baigėsi (2)

Po šešias dienas trukusio pakilimo JAV akcijų indeksai antradienį pasitiko nuosmukiu, kurį...

„Walmart“ finansinė ataskaita nuvylė Volstritą

Didžiausias JAV mažmeninės prekybos tinklas „ Walmart “ antradienį paskelbė analitikų...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (75)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...

Japonijos kriptovaliutų keitykla „Coincheck“ sulaukė ieškinio (9)

Kriptovaliutų prekybininkai ketvirtadienį pateikė ieškinį Japonijos keityklai „Coincheck“,...

Top naujienos

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (187)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo evakuojami žmonės (52)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (810)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

Autoritetingas teisininkas abejoja VRK patikimumu

Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ), institucija, kurios galioje kontroliuoti politinių partijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (42)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (76)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Lietuvės kelionė Tanzanijoje: visi juokėsi, kai genties apeigose pasielgiau nederamai (11)

Važiuojant legendinio Serengečio parko link užsukame į masajų kaimą. Skurdžios žemos lūšnos,...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (375)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...

Dažnai šia liga sergantys net nesigydo: gydytoja įspėja apie pasekmes (43)

Grybelis gali užklupti bet kurį iš mūsų – ši nemaloni, od ą, nag us ir gleivin ę...

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (10)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...