JAV FED vadovė J. Jelen savo kalboje šalies įstatymų leidėjams siuntė optimistinę ekonomikos perspektyvų žinią. Ji pakartojo, kad „tikėtina“ (angl. „likely“) pirmasis per dešimtmetį pagrindinės palūkanų normos pakėlimas įvyks dar šiemet, jeigu išsipildys prognozės dėl spartesnio ekonomikos augimo ir mažesnio nedarbo.

Euras JAV dolerio atžvilgiu susilpnėjo iki 1,0929 euro už JAV dolerį (09:30 val. Lietuvos laiku), rinkos dalyviams vertinant J. Jelen pasisakymą ir Graikijos parlamento sprendimą. Tuo tarpu akcijų rinkų reakcija yra nuosaiki, bet teigiama (NIKKEI 225 +0,67 proc., „Shanghai Composite“ +0,51 procento). Po vakarykščio laukimo ir beveik nulinių pokyčių JAV ir Europos biržų indeksų ateities sandorių vertės šįryt kyla apie 0,3-0,6 procento.

Europos centrinis bankas (ECB) šiandien 14:45 val. Lietuvos laiku skelbs savo sprendimą dėl pagrindinių palūkanų normų. Absoliuti dauguma rinkos dalyvių tikisi, kad jokių pokyčių nebus, tačiau kaip visada visus ypač domins ECB prezidento M. Draghi komentaras ir atsakymai į klausimus. Galima laukti, kad bus kalbama ir apie Graikiją, todėl bus ypač įdomu sužinoti dabartinę ECB poziciją ir planuojamus veiksmus, pavyzdžiui, kaip bus palaikomi šiuo metu uždaryti Graikijos bankai.

Baltijos šalių biržos. Investuotojų aktyvumas buvo nedidelis, tačiau bendrą apyvartą padidino Talino biržoje sudaryti tiesioginiai sandoriai „Tallink Grupp“ ir „Tallina Kaubamaja Grupp“ akcijomis (OMXV +0,39 proc., OMXT -0,03 proc., OMXBB +0,05 procento). Po prekybos „Tallinna Kaubamaja Grupp“ pranešė, kad antrąjį ketvirtį pajamos padidėjo 1,9 proc. – iki 139,5 mln. eurų, o grynasis pelnas sudarė 5,9 mln. eurų, t. y.9,8 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Latvijos farmacijos bendrovė „Olainfarm“ pranešė, kad birželį pardavė produkcijos už 7,2 mln. eurų arba 37 proc. daugiau negu pernai. Visose pagrindinėse rinkose (Latvija, Rusija, Ukraina) pardavimas padidėjo, o augimas sudarė atitinkamai 11, 31 ir 431 procentą. Bendrai per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovė gavo 51 mln. eurų pajamų, t. y. 5 proc. daugiau negu pernai. Šiems metams bendrovė kelia tikslą pajamas padidinti 7 procentais. Geri bendrovių rezultatai šiandien bus teigiamai įvertinti investuotojų, o jau penktadienį pusmečio veiklos rezultatą turėtų skelbti pirmoji Lietuvos bendrovė – TEO LT.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės