Augantis euro zonos vartotojų pasitikėjimas esama ekonomine padėtimi bei vakar paskelbti duomenys, kad preliminarus euro zonos gamybos sektoriaus aktyvumas pralenkė prognozes ir pakilo 1,7 proc., didina investuotojų optimizmą (Stoxx Europe 600 +0,31 proc.; Euro Stoxx 50 0,87 proc.), kad tam tikra prasme matomas ekonomikos pagyvėjimas. Taip pat antradienį buvo paskelbta, kad Vokietijos preliminarus gamybos aktyvumas taipogi pakilo (+2,5 proc.), tai, žinoma, rinkoms davė dar didesnį impulsą, nes būtent šios šalies ekonomikos aktyvumas sudaro didžiausią svorį bendrame regiono kontekste. Nuo metų pradžios, kuomet buvo paskelbta apie ECB planus skatinti regiono ekonomiką, Vokietijos DAX indekso reikšmė yra išaugus daugiau nei 22 proc., tuo trapu vakar dienos pastarojo indekso augimas buvo 0,92 proc. Šiandien prognozuojamos taip pat palankios naujienos Vokietijoje. Tikimasi, kad esamos verslo aplinkos vertinimas pakils nuo 106,8 iki 107,3, o ateities perspektyvos taipogi augs, indekso vertei stiebiantis nuo 102,5 iki 103,0. JAV investuotojai buvo nusiteikę sulaukti neigiamų naujienų.
© AFP/Scanpix


Buvo prognozuota, kad preliminarus kovo mėnesio gamybos sektoriaus aktyvumas smuks nuo 55,1 iki 54,6, tačiau reali situacija parodė augantį šį rodiklį iki 55,3. Taipogi investuotojai nustebo pamatę, kad naujų namų pardavimų apimtys pralenkė prognozes (464 tūkst.) ir pakilo 7,8 proc. nuo 500 tūkst. iki 539 tūkst. Atrodytų, kad geresnį šalies ekonominiai duomenys turėtų kelti bendrą finansų rinkų sentimentą, tačiau šį kartą reakcija buvo priešinga: S&P 500 indeksui susitraukiant -0,61 proc., o Dow Jones koreguojantis -0,58 proc. Pagrindinė to priežastis – investuotojų lūkesčiai, kad FED‘as nutars pakelti šiuo metu esančią žemumose bazinę palūkanų normą. Trečiadienį JAV bus paskelbta apie ilgalaikio vartojimų prekių užsakymų rodiklį. Analitikai prognozuoja, kad pastarasis kils lėčiau nei praeitą mėnesį (2,8 proc.), sudarant 0,2 proc. pokytį. Nors tai nėra aukštas pokytis, tačiau bet kokiu atveju teigiamas ženklas.

Valiutų rinkos

Vakar dieną pagrindinės valiutų poros kursas nerodė didesnio pokyčio ir išsilaikė ties 1,0920 lygiu. Trečiadienį paaiškėjo, kad vasario mėnesį JAV bendras kainų lygis augo kaip ir prognozuota nuo -0,7 proc. iki 0,2 proc. Tuo trapu šiuo metu metinis infliacijos lygis šalyje yra peržengęs neigiamą ribą ir apsistojęs ties 0,0 proc., tuo tarpu analitikai prognozavo, kad rodiklio vertė turėtų išsilaikyti ties -0,1 proc. Atrodytų, kad FED‘ui net nepradėjus kelti bazinės palūkanų normos šalyje, infliacija, veikiama ekonomikos tendencijų, savaime reguliuojasi ir atšokinėja. Šiandien EUR/USD valiutų kursas stipriai nepasikeitė nuo vakar buvusio lygio ir svyruoja ties 1,0910 riba. Jeigu taip atsitiktų, kad šiandien euro zonos ekonominiai rodikliai būtų geresni bei JAV rodikliai pralenktų prognozes ir padidėtų, tai tikėtina, galime sulaukti nežymaus euro sustiprėjimo prieš JAV dolerį.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Antradienį tik Vilniaus biržoje buvo jaučiamas tam tikras akcijų pakilimas, biržos indekso vertei stiebiantis 0,34 proc., tuo tarpu Rygos (-0,45 proc.) ir Talino (-0,35 proc.) biržose listinguojamų bendrovių akcijos buvo stumiamos į apačią. Per pastarąsias dienas smulkesnių investuotojų akiratyje ir toliau išlieka moteriško apatinio trikotažo bendrovės „Silvano Fashion Group“ akcijos, kurių vertė vakar krito -2,17 proc. (dviejų savaičių pokytis +4,65 proc.), investuotojams sudarant 112 tūkst. eurų bendrą apyvartą. Vakar Lietuvos popieriaus gamintojas „Grigiškės“ paskelbė, kad sėkmingai užbaigė dar vieną investicinį projektą, kuris padės bendrovei padidinti efektyvumą 1,4 karto. Ši naujiena jau buvo žinoma ir anksčiau, todėl didelio investuotojų susidomėjimo nesulaukė, akcijos vertei išliekant nepakitusiai ties 1,14 euro už akciją, o apyvartai pasiekiant 8,5 tūskt. eurų. Po prekybos lošimų bendrovė „Olympic Entertainment Group“ paskelbė patvirtintus 2014 metų finansinius duomenis, bei informaciją, kad akcininkai pasisakė už tai, kad butų paskirstytas grynasis pelnas akcininkams, už vieną turimą akciją gaunant 0,10 euro dividendų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Dow Jones“ indeksas pirmą kartą viršijo 23 tūkst. punktų ribą

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių rinkos indeksas „Dow Jones“ pirmą kartą...

Europos akcijų biržas palaiko įmonių ataskaitos

Europos akcijos trečiadienio prekybą pradėjo nežymiu kilimu, žemyno įmonėms toliau skelbiant...

„Dow Jones“ perkopė 23 tūkst. punkto žymą (3)

JAV akcijų indeksas „ Dow Jones Industrial Average“ pirmą kartą viršijo 23 000 punktų...

„Biržos laikmatis“: ryškėja naujas lyderis tapti FED vadovu

Po D. Trumpo susitikimo su J. Tayloru smuktelėjo obligacijų kainos – JAV vyriausybės 10-ies metų...

Doleriui paramos antradienį suteikia spekuliacija dėl naujojo FED pirmininko

Doleris antradienio prekybos metu kilo, pasirodžius pranešimams, kad Donaldas Trumpas į JAV...

Top naujienos

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes nuolat atnaujinama  (122)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...

Dėl A. Kilkaus dingimo teismas suėmė įtariamąjį, aiškėja naujos detalės atnaujinta 13.49 val. (327)

Kino operatoriaus padėjėju dirbančio baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje – naujos...

Reitingai: smuko D. Grybauskaitės populiarumas, valstiečiai su konservatoriais žengia greta (11)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas rugsėjo mėnesį šiek tiek smuko, o tarp...

Rūmai ant Tauro kalno gali atitekti Azerbaidžanui (5)

Azerbaidžano respublikos ambasada Lietuvoje nusitaikė pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų...

Drabužiais prekiaujantis tinklas H&M pakliuvo į skandalą (25)

Švedijos drabužių gamintojas ir parduotuvių tinklas „Hennes&Mauritz“ savo reklamose daug metų...

Jungtinėje Karalystėje patariama ruoštis blogiausiam (19)

Buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės kabineto narys ragina šalies verslą jau dabar pradėti...

Sovietinį monstrą nori nupirkti ir nugriauti (19)

Jau kitąmet Skaistakalnio parkas sulauks savo renesanso, tačiau parką ir buvusią aviacijos bazę...

Universalios padangos žiemą: specialistų vertinimas – kategoriškas (50)

Artėjant žiemai , vieni vairuotojai jau suskubo pasikeisti vasarinį automobilių „apavą“,...

Šiurpi milijonieriaus įdukros sukelta avarija Ukrainoje: iškėlė naują įvykio versiją tai - „kvailas jaunos mergelės noras“ (80)

Šiurpi avarija Ukrainos Charkovo mieste, per kurią spalio 18 dienos vakarą žuvo penki žmonės,...

Kiek metų dar tarnaus Černobylio atominės gaubtas?

Prieš daugiau nei 30 metų įvykusi Černobylio atominės elektrinės avarija tapo viena iš...