aA
Europos indeksai antradienį išsikvėpė po savaitės pradžioje buvusių ženklių vertės kilimų ir pasuko skirtingomis kryptimis, tačiau toli nuo rinkos atidarymo reikšmių nenukrypo.
© Gamintojo archyvas

Britanijos FTSE 100 traukėsi -0,14 proc., Vokietijos DAX -0,02 proc., Prancūzijos CAC 40 augo +0,16 proc., o Stoxx Europe 600 +0,02 proc.

Šiandien ryte išsisėmė ir šešias iš eilės sesijas trukęs geležies rūdos kainos augimas pasaulinėje rinkoje, investuotojams įvertinus Kinijos pramonės perspektyvas, remiantis šalies importo bei eksporto apimčių augimu.

Kalnakasybos sektorius, kuriam geležies kainos pastarąsias porą dienų leido užimti rinkos lyderio pozicijas Europos indekse, vakar krito -0,51 proc.

Tuo tarpu vertės kilimo tendencija, kuri užvakar prasidėjo tarp automobilių gamintojų bendrovių, paskelbus 0,2 proc. augusius Kinijos sausio mėnesio automobilių pardavimų rezultatus, tęsėsi ir vakar, bendrai kompanijų vertei augant +1,00 proc. Prancūzijos automobilių gamintojo „Peugeot SA“ akcijos kilo +4,32 proc. kompanijai paskelbus apie derybas su „General Motors Co“ (+4,84 proc.) dėl „Opel“ automobilių gamybos teisių įsigijimo.

Jeigu šis sandoris būtų įgyvendintas, Prancūzijos koncernas turėtų galimybę tapti antru didžiausiu automobilių gamintoju Europoje, nusileisdamas tik „Volkswagen AG“.

Tuo tarpu Amerikos investuotojai vakar vertino FED vadovės Janet Yellen pranešimą kongrese ir kėlė visų regiono indeksų vertes. Dow Jones prekybos metu stiebėsi +0,45 proc., o S&P 500 augo +0,45 proc. FED vadovė vakar vykusios konferencijos metu išreiškė pasitenkinimą esamu šalies ekonomikos augimu ir patvirtino, kad jeigu situacija taip vystysis ir toliau, tai bus vykdoma daugiau palūkanų kėlimų.

Palūkanų normos kėlimą J. Yellen įžvelgė kaip centrinio banko veiklos prioritetą, siekiant sukurti įrankį, kurį būtų galima naudoti silpnėjančios ekonomikos atveju.

Teigiamos naujienos davė signalą pirkti regiono finansų sektoriaus akcijas, kurios vakar kilo +1,24 proc. Pranešimas taip pat nuo 30 iki 34 proc. padidino galimybes, kad kovo viduryje vyksiančio susitikimo metu bus keliamos FED bazinės palūkanų normos.

Azijos akcijų biržose šiandien Kinijos CSI 300 indeksas 09:20 val. fiksavo -0,41 proc. pokytį, o tuo tarpu Japonijos NIKKEI 225 augo +1,03 proc., bandydamas atgauti antradienį prarastas vertes. Vakar Euro zonoje pranešta, kad preliminarus BVP augimas IV ketvirtį augo 0,4 proc., nors buvo tikimasi, kad jo augimo tempas nesikeis ir išliks lygus 0,5 proc.

Metinė augimo reikšmė taip pat buvo mažesnė nei anksčiau, ir buvo lygi 1,7 proc. (buvusi reikšmė 1,8 proc.; prognozė 1,7 proc.). Vokietijoje IV ketvirčio BVP augimo tempas didėjo nuo 0,2 iki 0,4 proc., tačiau nepasiekė prognozių, kurios buvo lygios +0,5 proc.

Vakar taip pat buvo pranešta, kad ekonomikos pasitikėjimas dabartine situacija Vokietijoje krito nuo 77,3 iki 76,4, o ateities lūkesčiai traukėsi daugiau nei trečdaliu, t. y. nuo 16,6 iki 10,4, nors analitikai prognozavo ne tokį ženklų rodiklio kritimą iki 15,0.

Šiandien svarbesnių naujienų laukiama iš JAV, kur bus paskelbtas sausio mėnesio infliacijos lygis, analitikams prognozuojant, kad jo reikšmė turėtų nesikeisti ir išlikti lygi 0,3 proc. Taip pat bus laukiama sausio mėnesio pramonės produkcijos indekso, esant prognozėms, kad jo augimas turėtų sumažėti nuo 0,8 proc. iki 0,0.

Valiutų rinkos

Šiandien EUR/USD poroje euras pirmą kartą po 4 iš eilės sesijas trukusio kritimo demonstravo atsigavimo ženklus, 09:20 val., vienas euras kainavo 1,0574 JAV dolerius (+0,09 proc.).

Baltijos vertybinių popierių rinka

Antradienis Baltijos akcijų rinkose praėjo gana aktyviai, investuotojams sugeneruojant daugiau nei 829 tūkst. Eur apyvartą. Vilniaus indeksas kilo +0,17 proc., Rygos +0,39 proc. o Talino traukėsi -0,06 proc. Kilimo tendenciją išlaikė „Olympic Entertainment Group“ akcijos, kurios kilo +0,54 proc. iki 1,85 Eur kainos. „Šiaulių banko“ vertė taip pat kilo į viršų, prekybos pabaigoje vienai akcijai kainuojant 0,494 Eur (+0,82 proc.).

Teigiamo investuotojų dėmesio vakar susilaukė ir Latvijos farmacininkai. „Olainfarm“ akcijos vakar kilo +1,12 proc., o tuo tarpu „Grindeks“ stiebėsi +2,22 proc. Rytoj Vilniaus biržoje prekyba nebus vykdoma, šalyje švenčiant Nepriklausomybės dieną.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Icor“ valdytojos pelnas pernai mažėjo 4 kartus

Andriaus Janukonio ir dar dviejų asmenų netiesiogiai valdoma holdingo ir investicijų bendrovė...

Vokietijos BVP antrą ketvirtį smuko (3)

Vokietijos ekonomika antrą ketvirtį susitraukė, šaliai grumiantis su pasaulinės prekybos ir...

„Novaturo“ apyvarta šiemet augo 1 proc. iki 99,8 mln. eurų

Vieno didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „ Novaturas “ apyvarta per septynis šių...

Po žinios apie tarifų atidėjimą – ralis akcijų biržose

JAV nukėlė importo tarifų kai kurioms kiniškoms prekėms įvedimą.

Investuotojams ramybės neduoda augančios politinės rizikos (1)

Akcijų biržose iniciatyvą išlaiko pardavėjai („ Stoxx Europe 600“ -0,31 proc., „S&P 500“...

Top naujienos

Lietuvis pavėžėjas pasidalijo įsimintiniausiomis kelionėmis: nuo išgėrusių mamyčių, merginų pasiūlymų iki studentų be drabužių (65)

„Kiekviena kelionė yra individuali ir savotiškai smagi: būna, žmonės nori pasidalinti savo...

Beprotiškiausias Pirmojo Pasaulinio karo frontas: tai, ką kariai iškentė, neturi precedento (24)

Nors purvinas ir siaubingas apkasų karas Vakarų fronte tapo bene populiariausiu Pirmojo pasaulinio...

Gidė Gruzijoje: tik atvykusiems į šalį rusams daug kas paaiškėja turistų srautas iš Lietuvos auga

Šią vasarą, po dar vieno Rusijos-Gruzijos santykių paaštrėjimo buvo prognozuojama, kad Gruzijos...

Rinktinės lyderiai norėjo kitokios pergalės prieš Rusiją: turėjome laimėti 30 taškų specialiai Krepšinis.lt iš Espo (70)

Domantas Sabonis ir Marius Grigonis dviese surinko 59 naudingumo balus – tik dešimčia mažiau...

Savaitę užbaigsime gražiais, vasariškais orais (1)

Sekmadienio dieną debesų padangėje sukiosis nemažai, tačiau saulės spindulių taip pat netrūks....

Klaidos iš ritmo neišmušė: Sabonio ir Grigonio duetas nutildė Rusijos rinktinę (513)

Šeštadienio vakarą Espo „Metro“ arenoje, Suomijoje, vykusiose kontrolinėse rungtynėse savo...

Nesisklaidantis klaidų spiečius verčia Adomaitį griebtis pokyčių treniruotėse specialiai Krepšinis.lt iš Espo (19)

Ar laimi, ar pralaimi, Lietuvos rinktinė nekeičia savo blogo įpročio. Po pergalės prieš Rusiją...

„Karklėje“ šėlstančius festivaliautojus labiausiai nustebino kainos: galėtume čia ir gyventi (30)

Į „Karklės“ festivalį atvykę festivaliautojai įvertino ne tik muziką, tačiau ir kainas,...

Tokių žmonių Lietuvoje – vos keturi: vyras savo darbu dalina laimę kitiems (9)

Pakalbinti Virginijų Baltrušaitį pasiūlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis prasitarė...