Ketvirtadienį Europos akcijų rinkos išlaikė kilimą, stumiant indeksą Stoxx Europe 600 (+0,81 proc.) į 2007 metų aukštumas, paskelbus, kad ECB pradės vertybinių popierių supirkinėjimą jau kovo 9 dieną. Bendrai pastarojo indekso vertė, nuo tada kai ECB pranešė apie numatomą kiekybinį ekonomikos skatinimą yra išaugusi net 15 proc. Vakar dieną paaiškėjo, kad ECB bazinės palūkanų normos yra išlaikomos nepakeistos, o posėdžio metu ECB prezidentas užsiminė, kad kas mėnesį į rinką bus paleidžiama 60 mlrd. eurų, kurie turėtų paskatinti euro zonos ekonomikos augimą ir iki 2017 metų pasiekti banko užsibrėžtą 2 proc. regiono infliacijos lygį.
Mario Draghi
© Reuters/Scanpix

Šios naujienos pasiekė investuotojus ir už Atlanto, indeksams S&P 500 kilstelint savo vertę 0,12 proc. Taip pat vakar dieną JAV buvo paskelbta, kad savaitinis bedarbių paraiškų skaičius išaugo nuo 313 tūkst. iki 320 tūkst. (+2,2 proc.), o sausio mėnesio fabrikų užsakymų apimtys traukėsi -0,2 proc., tačiau prieš tai mėnesį kritimas buvo staigesnis ir sudarė -3,5 proc. Šiandien paaiškėjo, kad Vokietijos pramonės produkcijos indeksas sausio mėnesio duomenimis pralenkė prognozes (0,5 proc.) ir sudarė 0,6 proc. kilimą. Taip pat šiandien analitikai prognozuoja, kad euro zonos paskutinis IV ketv. paskutinis perskaičiuotas BVP išlaikys 0,9 proc. augimą. Didžiųjų Europos indeksų ateities sandorių reikšmės rodo nežymius pakilimus, todėl tikėtina prekyba gali startuoti su tam tikru optimizmu.

Valiutų rinkos

Ketvirtadienį euro vertė traukėsi prieš JAV dolerį, EUR/USD santykiui apsistojant ties 1,1015 (-0,51 proc.) riba. Nors JAV savaitinis bedarbių paraiškų skaičius šalyje išaugo, visų investuotojų dėmesį prikaustė ECB vadovo pasisakymai dėl euro zonos ekonomikos skatinimo. Šiandien pagrindinis investuotojų dėmesys bus nukreiptas į JAV dirbančiųjų pokytį be žemės ūkio sektoriaus. Remiantis statistika šis rodiklis turėtų susitraukti 8,5 proc. nuo 257 tūkst. sukurtų darbo vietų sausio mėnesį iki 335 tūkst. vasario mėn. Tai nėra teigiamas ženklas, investuotojams laukiant kada gi FED‘as pradės kelti šalies bazinę palūkanų normą. Taipogi ketvirtadienį bus išplatinta informacija apie JAV nedarbo lygį, kuris tikėtina susitrauks nuo 5,7 proc. iki 5,6 proc. Šiandien valiutų santykis dar šiek tiek susitraukė ir svyruoja ties 1,1012 riba.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Ketvirtadienį Baltijos šalių rinkoje vyravo optimistinės investuotojų nuotaikos, Baltic Benchmark indeksas pakilo 0,41 proc., o bendra apyvarta siekė 485,2 tūkst. eurų. Aktyviausiai buvo prekiaujama Talino laivybos bendrovės „Tallink Grupp“ pozicijoje, kurios bendra apyvarta siekė 117,68 tūkst. eurų, o akcijos vertė, nepaisant dar trečiadienį skelbtų sumažėjusių vasario mėnesio pervežimų apimčių, kilo 0,6 proc. iki 0,845 EUR. Investuotojai taip pat buvo aktyvūs ir moteriško apatinio trikotažo bendrovės „Silvano Fashion Group“ pozicijoje, kurios apyvarta siekė 113.51 tūkst. eurų, akcijos vertė pakilo 0,78 proc. iki 1,30 EUR, o 56 proc. apyvartos pasiekta tiesioginiu sandoriu, kurio metu investuotojai apsikeitė 50 tūkst. akcijų, mokant 1,28 euro už vienetą. Dienos metu azartinių žaidimų bendrovė „Olympic Entertainment Group“ paskelbė apie dviejų kazino įsigijimą, tačiau naujiena investuotojų aktyvumo šioje pozicijoje nepaveikė. Vilniaus biržoje ir toliau investuotojų dėmesio centre išliko „Lietuvos dujos“ akcijos, kurios brango jau trečia sesija iš eilės (bendrai +9,85 proc.). Primintina, kad savaitės pradžioje dujų ir elektros skirstymo bendrovės pranešė apie numatomą „Lietuvos dujų“ ir „LESTO“ sujungimą į bendrą skirstymo įmonę, ko pasėkoje investuotojai suskubo pirkti „Lietuvos dujų“ akcijų, tikėdami, kad iš būsimo sujungimo didesnės grąžos gali tikėtis pastarosios bendrovės akcininkai. Šiandien investuotojai lauks „Šiaulių banko“ pranešimo apie eilinio VAS šaukimą ir būsimų sprendimų projekto. Latvijos biržoje didelio investuotojų aktyvumo ketvirtadienio prekybos sesijoje nebuvo.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: FED susilaukė Trumpo kritikos

Dolerio kursas smuktelėjo JAV prezidentui neigiamai pasisakius apie pinigų politikos griežtinimą...

„Biržos laikmatis“: investuotojus džiugina JAV bankų finansiniai rezultatai, „Google“ – nemalonumai Europoje

Investuotojai koncentravosi ties skelbiamais bendrovių finansiniais rezultatais . Dauguma JAV ir...

Dauguma Azijos akcijų indeksų ketvirtadienį patraukė aukštyn

Dauguma Azijos indeksų ketvirtadienio prekybos sesijoje patraukė aukštyn, JAV centrinio banko...

Pasaulio finansų rinkų tendencijos: ES bei Japonija pasirašė prekybos bendradarbiavimo susitarimą (1)

Europos bei JAV rinkos vakar stebėjo FED vadovo J. Powello pranešimą Amerikos Senate bei fiksavo...

„Biržos laikmatis“: po FED vadovo pasisakymo Kongrese brango JAV doleris (1)

FED ketina toliau laipsniškai didinti bazinę palūkanų normą . Apie tai JAV Kongreso narius...

Top naujienos

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (384)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn (61)

Po to, kai ES įvedė atsakomuosius muitus Donaldo Trumpo tarifams, smarkiai šoktelėjo motociklų...

Pavojai, slypintys vandens telkiniuose: nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo tinkamiausia vandens temperatūra maudynėms

Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai....

Egzotiškas pasiūlymas Palangoje: vietoj įprastų saldumynų – drakono vaisių, kinkanų ir karališkų uogų (31)

Vaisiais iš Tailando, Kosta Rikos, Izraelio, Turkijos bei Lenkijos Palangoje pirmus metus...

Orai: pirmadienį jau bus pokyčių (52)

Sekmadienio naktis numatoma nepastoviai debesuota, be lietaus. Vėjas silpnas. Antroje nakties pusėje...

Maljorkoje prabangų poilsį sau leidusi Rūta Banionytė papasakojo apie kainas ir kiek investavo į savo atostogų įvaizdį (104)

Buvęs modelis, o dabar moteriškumo praktikų „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė...

Vilniečiai – Lietuvos „portugalai“: emigrantai šį posakį turi suprasti geriausiai (15)

Nors dar Seimo rinkimai toli, bet, kaip sakoma, roges ruošk vasarą, o žiemą – ratus. Vis...

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (44)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (75)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Princas George'as švenčia 5 metų gimtadienį: kokią mielą pravardę mažylis turi namuose? paviešinta naujausia jubiliato nuotrauka (31)

Šiandien, liepos 22 d., Kembridžo mažajam princui George'ui sueina penkeri metai. Šią sukaktį...