Untitled Document

"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina nukrito 4,2 proc. iki 2,97 Lt, ir tai yra žemiausias LJUR kainos taškas nuo šių metų vasario 13 dienos. "Lisco" akcijų kaina tuo metu smarkiai kilo netylant kalboms apie privatizavimo derybas bei smulkiųjų akcininkų akcijų išpirkimą.

Iki šiol dar nėra aišku, ar "DFDS Tor Line" skelbs oficialųjį pasiūlymą "Lietuvos jūrų laivininkystės" smulkiųjų akcininkų akcijoms supirkti. Nei praėjusią, nei šią savaitę nebuvo atsakyta į klausimą, ar danai tai privalės padaryti pagal Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymą.

Tuo tarpu Estijos "Hansabank", įgyvendindamas savo pažadus supirkti smulkiųjų Lietuvos taupomojo banko (LTB) akcininkų akcijas, užregistravo privalomą oficialųjį pasiūlymą.

Iš esmės abu atvejai - tiek "Hansabank" LTB kontrolinio akcijų paketo įsigijimas, tiek "DFDS Tor Line" "Lisco" privatizavimas - yra labai panašūs. Abiem atvejais privatizavimo sutartis buvo pasirašyta dar prieš priimant Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymo pataisas, tačiau pinigai pervesti anksčiau nei vienu atveju nebuvo. Tačiau, ar "DFDS Tor Line" šią situaciją interpretuos analogiškai, kol kas nėra aišku. Gali būti, kad jie aiškią savo poziciją pareikš tik tuomet, kai savo išvadas dėl įstatymo traktavimo pateiks valdžios institucijos.

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina šiandien nukrito 0,6 proc. iki 1,71 Lt, o apyvarta siekė 22,2 tūkst. litų. LTEL tarptautinio depozitoriumo sertifikatai Londone šiandien atpigo 0,7 proc. iki 4,40 (arba 1,76 už vieną LTEL akciją).

"Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijų kaina pakilo 2,2 proc. iki 1,40 Lt. Apyvarta siekė vos 2,7 tūkst. litų, o prekybos pabaigoje jau buvo paklausos po 1,41 Lt. LDUJ kaina kilo po to, kai šiandien dienraštyje "Lietuvos rytas" buvo išspausdintas st raipsnis apie tai, kad jau artimiausiu metu bus spartinami bendrovės privatizavimo veiksmai.

Šiandien, jau pasibaigus prekybai, buvo pas kelbta, jog vienas iš dviejų "Lietuvos dujų" privatizavimo modelių bus pasirinkti jau artimiausiame Vyriausybės posėdyje. Galutinis sprendimas dėl bendrovės privatizavimo būdo bus priimtas kitą trečiadienį - birželio 13 dieną. Skubėti Vyriausybę skatina tiek Pasaulio bankas, reikalaujantis greitesnių energetikos sektoriaus pertvarkų, tiek Lietuvos Prezidentas, siekiantis, kad visos reformos šalyje vyktų sparčiau.

Akcijų rinka į bet kokį "Lietuvos dujų" privatizavimo skubinimą reaguoja teigiamai. Privatizuojant LDUJ jau neabejotinai turės būti įgyvendintos Vertybinių popierių viešosios apyvartos pataisos, pagal kurias investuotojas, kuris 50 proc. balsų akcininkų susirinkime ribą peržengia įsigydamas akcijas iš valstybės, taip pat turės skelbti privalomą oficialųjį pasiūlymą. Vis tik JT bendrose prekybos apžvalgose jau ne kartą buvo minėta, kad nėra jokių garantijų, jog privatizuojant šią įmonę valstybei už vieną jos akciją pavyks gauti daugiau, nei šiuo metu jos kainuoja rinkoje.

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos šiandien pabrango 3,33 proc. iki 0,62 Lt, o apyvarta siekė 7,7 tūkst. litų. Statistikos departamentas pra nešė, kad rafinuoti naftos produktai gegužę Lietuvoje pabrango 11,1 proc. Nuo metų pradžios naftos produktų kainos vidutiniškai padidėjo 2,9 proc.

Tai yra blogas rodiklis "Mažeikių naftai" - nuo metų pradžios pasaulinė "Brent" naftos kaina išaugo jau daugiau nei 20 proc. "Mažeikių naftos" už žaliavą mokama kaina taip pat labai priklauso nuo pasaulinių tendencijų, o kylančios naftos kainos šiam koncernui yra labai nenaudingos.

"Žemaitijos pieno" (ZEMP) akcijų kaina nukrito dar 14,4 proc. iki 6,62 Lt., tačiau apyvarta siekė tik 860 Lt. Kitaip nei per paskutinėmis dvi dienas, šiandien atsirado žymesnė ZEMP akcijų paklausa, ir jau rytoj kaina gali kiek pakilti.

"Ragučio" (RAGU) akcijų kaina šiandien išliko 9 Lt, o apyvarta buvo 5,4 tūkst. litų. Šiais metais stiprėja RAGU pozicijos rinkoje. Per penkis mėnesius Lietuvos alaus rinkai išaugus 4,6 proc., "Ragutis" pardavė 15,5 proc. daugiau alaus. Tačiau jau gegužės mėnesį situacija buvo priešinga - "Ragučio" pardavimai smuko 11,7 proc. Bendrovės užimama rinkos dalis - 6,87 proc. per pastaruosius metus mažesnė buvo tik kartą - šių metų vasario mėnesį.

Šiandien po 0,03 Lt parduota 81 tūkst. "Kauno audinių" (KAUD) akcijų. Iš viso per pastarąsias penkias sesijas buvo nupirkta 106 tūkst. KAUD akcijų, o apyvarta siekė 6,5 tūkst. litų. Tai reiškia, kad už tokią sumą buvo galima įsigyti 0,44 proc. bendrovės akcijų. Bendra įmonės kapitalizacija šiuo metu siekia 727 tūkst. litų.

Kitaip nei Biržų akcinės pieno bendrovės atveju, "Kauno audiniams" bankrotas kol kas negresia. Nors paskutiniuosius keturis metus KAUD dirbo nuostoling ai, bet jos turtas įsipareigojimus viršija 3,7 karto. Smarkiai atpigusios KAUD akcijos gali atkreipti kai kurių rinkos spekuliantų dėmesį, ir artimiausiomis dienomis kaina gali kiek pakilti.

Tiesioginių sandorių rinkoje "Vilniaus Vingio" (VING) akcijų parduota už 128 tūkst. litų, o vidutinė kaina buvo 4,50 Lt. "Lietuvos telekomo" akcijų kaina siekė 1,89 Lt, o apyvarta buvo 41,2 tūkst. litų.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: ties technologijų sektoriumi kaupiasi juodi debesys (1)

Pasaulio akcijų biržas užvaldė „meškos“. Vakar JAV ir Europoje dauguma pagrindinių indeksų...

„Facebook“ duomenų nutekinimo skandalas drebina visą pasaulio IT sektorių (1)

Neigiamą nuotaiką rinkose antradienį palaikė pranešimai apie „Facebook“ nutekintus savo...

Naftos kainas palaiko svarstymai, kad OPEC gali pratęsti gavybos mažinimą 2019 metais (1)

Penktadienį vieningos krypties neradusiose Europos rinkose teigiamais pokyčiais išsiskyrė...

„Biržos laikmatis“: JAV ekonomikos duomenys toliau džiugina (1)

Baigiantis savaitei brango nafta, šiek tiek ūgtelėjo JAV akcijų indeksai („S&P 500“ +0,17...

Rinkoms laukiant FED posėdžio, JAV doleris stabilus, jenos kursas auga

Pirmadienį JAV doleris pagrindinių valiutų atžvilgiu rytinėje prekyboje stabilizavosi,...

Top naujienos

Orai: malonu nebus (2)

Nuo savaitės vidurio orai subjurs: plūstels mišrūs krituliai, pūs nemalonus vėjas . Naktimis...

Ką kitąmet būtinai turi padaryti valdantieji: įvardijo valstybininkų algas ir vaiko pinigus (179)

Kitąmet galimybių didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir socialines išmokas bus,...

Tokia naktis būna tik dukart metuose: prasideda didžiojo lūžio laikotarpis (57)

Pavasario lygiadienis mūsų protėviams buvo svarbus gamtos reiškinys bei mitinis laikotarpis, o...

Prekybos centre du pirkėjai įsivėlė į konfliktą: apsaugininkui trūko kantrybė (67)

Tarp dviejų pirkėjų sostinės Žirmūnų mikrorajone esančiame prekybos centre kilusį konfliktą...

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: per tai perėjo BBC, turės pereiti ir LRT (233)

Naująja LRT generaline direktore antradienio popietę išrinkta politikos apžvalgininkė Monika...

Kauniečiai apie pergalę lėmusį kėlinį: priėmėme teisingus sprendimus (5)

„Žalgiris“ iškovojo svarbią pergalę Eurolygoje. Kauniečiai namuose nugalėjo Milano „AX...

Šaras po pergalės prieš „Armani“: kodėl nepakovojus dėl namų pranašumo? (23)

Kauno „Žalgiris“ (16/11) ilgąją Eurolygos savaitę pradėjo pergale. Antradienį savo namų...

18 metų Putino: kaip nuo 2000-ųjų pasikeitė Rusija (301)

2000 metais atrodė, kad Maskvos ir Vakarų santykiai gerėja. Žmonės iš diskų ir kasečių...

Stebėtinai išraiškinga katė: pažiūrėkite, kiek emocijų ji moka parodyti (2)

Rexie – tai išraiškinga trejų metų katytė. Stebėtina, kiek daug emocijų ji geba parodyti -...

Prancūzai išduoda savo bagetę (3)

Prancūzai neištikimi savo bagetei: pernai Prancūzijoje pirmą kartą parduota daugiau mėsainių...