Prasidedant ketvirtojo ketvirčio rezultatų skelbimo sezonui, artimiausiu metu tai turėtų padaryti JAV bankai „Citigroup“, „JPMorgan Chase“ ir „Wells Fargo“. JAV dolerio kursas po tris prekybos sesijas užtrukusio kilimo euro atžvilgiu smuktelėjo 0,46 proc. (iki 1,220 dolerio už eurą), o pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu – 0,61 procento. „Brent“ tipo nafta vakar pabrango 1,65 proc., šįryt 8.15 val. Lietuvos laiku dar 1,24 proc. (iki 57,28 JAV dolerio už barelį) ir pasiekė nuo 2020 m. vasario nematytą lygį.

Naftos kaina kyla aštuntą kartą per pastarąsias dešimt prekybos sesijų. JAV iždas sėkmingai išplatino vyriausybės 10-ies m. obligacijų už 38 mlrd. JAV dolerių. Šio laikotarpio vertybinių popierių pajamingumas šiek tiek sumažėjo (2 baziniais punktais, iki 1,13 procento). Keletas FED pareigūnų vakar skeptiškai įvertino galimybę jau 2021-aisiais pradėti mažinti turto supirkimo programos mastą. Investuotojai dėl to, panašu, nėra tikri – skirtumas tarp JAV vyriausybės 10 ir 2 metų vertybinių popierių pajamingumų išaugo iki daugiau, negu 1 proc. – daugiausiai nuo 2017 metų. JAV paskelbė, kad nuo sausio 26 d. tik neigiamą koronaviruso testo rezultatą turintys trečiųjų šalių piliečiai galės patekti į šalį. Dėl viruso protrūkio Japonijoje iškilo grėsmė, kad Tokijo olimpinės žaidynės, turinčios prasidėti už 200 dienų, vėl gali būti nukeltos. Italijos vyriausybė atsidūrė ant žlugimo ribos po to, kai buvusio premjero M. Renzi vadovaujama partija pagrasino pasitraukti iš koalicijos.

Baltijos šalių biržose – pirmas neigiamas OMXB indekso pokytis 2021-aisiais (-0,16 procento). Prieš tai indeksas kilo aštuonias prekybos sesijas iš eilės. Trūkstant svarbių naujienų, prekyba vakar vyko vangokai, iš 100 tūkst. eurų apyvartą viršijusių bendrovių tik „Tallinna Sadam“ akcijų kainos pokytis buvo didesnis, negu 1 proc. (+1,09 proc., iki 1,86 euro už akciją). Daugiausiai sandorių (304) sudaryta „LHV Group“ akcijomis, jų kaina sumažėjo 0,87 proc. (iki 22,90 euro už akciją). Kitą savaitę, ketvirtadienį, ketvirtojo ketvirčio rezultatų skelbimo sezoną atidarys estų mažmenininkė „Tallinna Kaubamaja Grupp“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės