Ketvirtadienį biržos prekyboje didesnių struktūrinių pokyčių neįvyko – didžioji dalis apyvartos vėl teko investicijoms į “Šiaulių banko” ir “Lietuvos telekomo” vertybinius popierius. Iš viso investuotojai sudarė 516 sandorių bendrovių akcijomis, iš kurių 14 kaina pakilo, 9 nukrito, o bendra akcijų apyvarta prekybos sesijos metu siekė 5,214 mln. litų.

Dabartinis sujudimas “Šiaulių banko” (SAB1L) pozicijoje vis dar yra sietinas su užvakar įvykusiu tiesioginiu sandoriu, kuriuo buvo įsigyta 2,1 proc. banko akcijų, už vieną mokant kiek pigiau nei biržoje - po 2,94 lito. Šiandien didžioji dalis banko vertybinių popierių apyvartos vėl buvo sukaupta 2 stambiais atpirkimo sandoriais, kuriais buvo perleista 470 tūkst. akcijų arba 0,84 proc. “Šiaulių banko” įstatinio kapitalo, o viena akcija buvo įvertinta po 3 – 3,01 lito. Iš viso “Šiaulių banko” apyvartumas sudarė 1,46 mln. litų, o kaina centrinėje rinkoje išliko nepakitusi ir siekė 3,54 lito.

Šiandien toliau buvo aktyviai prekiaujama “Lietuvos telekomo” (LTK1L) akcijomis – sudarius 88 sandorius apyvarta perkopė 1.145 mln. litų, o kaina šiandien kryptelėjo į viršų dar 2,7 proc. iki 2,32 lito. “Lietuvos telekomo” akcijų kursas šiuo metu vis dar ieško naujo kainos lygmens, kuris atitiktų vakar paskelbtus lūkesčius viršijusius bendrovės pirmojo pusmečio veiklos rezultatus.

2,3 lito psichologinį tašką “Lietuvos telekomo” kursas kirto greičiau nei buvo galima tikėtis, taip ir nesutikęs aktyvesnio pasipriešinimo, o iš viso per dvi prekybos sesijas bendrovės vertybiniai popieriai jau spėjo subrangti 6,4 proc. Po to, kai vakar buvo paskelbta, kad per du šių metų ketvirčius telekomas gavo 360 mln. litų pajamų ir uždirbo 37 mln. litų pelno, rinkoje pastebimai atsitraukė pardavėjai, todėl investuotojai, šiuo metu norintys įsigyti didesnį kiekį šių akcijų, priversti siūlyti aukštesnę kainą.

Dabartinis kainos lygmuo užtikrintų 4,5 proc. pelną gyventojams, kurie šį rudenį nemokamai turėtų gauti telekomo akcijų mainais už valstybės negrąžintą nekilnojamą turtą, taigi, dar nėra tas, kuris paskatintų juos rinkoje pardavinėti šias akcijas. Kita vertus, pastarosios “Lietuvos telekomo” vertybinių popierių pasiūlą rinkoje galėtų padidinti apie 13 mln. litų, o tai nėra daug šioms akcijoms, todėl artimiausiu metu ženklesnių neigiamų kainos korekcijų sulaukti šioje pozicijoje vargu ar būtų galima tikėtis.

Mažeikių naftos” (MNF1L) vertybiniai popieriai pastaruoju metu taip pat sulaukia vis didesnio rinkos dalyvių dėmesio, o tai rodo, kad taip pat nekantriai laukiama žinių apie antrojo ketvirčio rezultatus iš naftos perdirbėjų stovyklos. Ketvirtadienį jų apyvarta nepertraukiamos prekybos metu sudarė 903 tūkst. litų, o kaina kilstelėjo į viršų 0,6 proc. iki 8,9 lito. Veikiausiai kainos kilimą iššaukė naujojo Ūkio ministro patikinimas, kad Vyriausybė yra pajėgi suvaldyti galimo kontrolinio akcijų paketo pardavimo Kremliui pavaldžiai Rusijos įmonei grėsmę, nes turi pakankamai svertų atsispirti Rusijos valdžios siekiams sumažinti galimų investuotojų į bendrovę skaičių.

Didesne apyvarta išsiskyrė ir “Lietuvos jūrų laivininkystės” (LJL1L) akcijos, kurių buvo perleista už 364 tūkst. litų, o kaina nusirito 4,4 proc. iki 0,65 lito. Rinkos dalyviai puolė pardavinėti šias akcijas nepaisant to, kad LJL paskelbtas pirmojo šių metų pusmečio ikimokestinis pelnas 170 kartų viršijo praėjusių metų atitinkamo laikotarpio rezultatą. Atrodo, kad investuotojus sutrikdė tai, jog bendrovė paskelbė iš viso šiemet numatanti uždirbti apie 18 - 19 mln. litų pelno prieš apmokestinimą, kai vien pirmo pusmečio ikimokestinis rezultatas jau siekė 17 mln. litų. Neigiamą reakciją galėjo paskatinti ir tai, jog anksčiau teigta, kad per penkis mėnesius iš laivų pardavimo uždirbta 13 mln. litų, o vakar bendrovės vadovai patvirtino, kad laivų pardavimo pusmetinis rezultatas tesiekė 8,1 mln. litų.

Šiandien jau pasibaigus prekybai paskelbta, kad “Pieno žvaigždės” (PZV1L) pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 6,1 mln. litų neaudituoto ikimokestinio pelno - 2,2 karto mažiau nei pernai per šešis mėnesius, kai buvo gauta 13,5 mln. litų pelno (neįvertinant “Panevėžio pieno” pelno). Šiandien prekyba pieninės akcijomis nevyko, tačiau rytoj galima tikėtis aktyvios rinkos dalyvių reakcijos į paskelbtus rezultatus, kurie buvo prastesni nei buvo galima tikėtis – dėl išaugusių žaliavinio pieno kainų ir perdirbamo kiekio, sumažėjusių subsidijų už eksportuojamus sūrius, o taip pat didesnių investicijų ir nusidėvėjimo “Panevėžio pieno” pelningumas nesiekė planuoto 4 – 5 proc. pelningumo lygio. Vis tik bendrovės vadovybė pusmečio rezultatus vertina teigiamai, nes pasiektas rezultatas yra geresnis, nei planavo per pirmąjį pusmetį, o metiniai apyvartos ir pelno planai išlieka nepakitę. Kita vertus, juos pasiekti bus sunku, nes antrąjį pusmetį investicijoms teks skirti dar 30 mln. litų, o paskutinis praėjusių metų ketvirtis bendrovei pelno prasme apskritai buvo tuščias.

JT finansų analitikas Andrius Adomkus

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia Finansų maklerio įmonė “Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (142)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (176)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (179)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Bitkoino kursas per valandą krito 10 proc. (27)

Bitkoino kursas antradienį per valandą krito maždaug 10 proc. ir pirmą kartą nuo gruodžio 5...

Top naujienos

Gyvai / Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja link rekordo (273)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (27)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Orai: jums tai patiks – bus dar daugiau sniego, o po to ir šalčio

Šiuo metu šalyje tikra žiema: apylinkes puošia sniegas, o šaltis neskuba trauktis, priešingai,...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (266)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (280)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą (299)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (99)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Pergale pasidžiaugęs Jasikevičius lenkė galvą prieš savo auklėtinius ir prašė laisvos dienos (3)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išgyveno dar vieną trilerį Eurolygos rungtynėse namuose. Po...

Juknevičius po 12-ojo etapo: vienas mėgstamiausių mano greičio ruožų (2)

Po vienuoliktojo greičio ruožo, vos tik išlipę iš savo bolido Antanas Juknevičius ir Darius...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (72)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...