Untitled Normal Page

"A Le Coq" savininkas yra Suomijos bendrovė "Olvi", kuri realiai ir valdo Kauno alaus daryklą. Praėjusių metų liepą "Olvi" pranešė apie ketinimus įsigyti RAGU akcijų paketą. "Ragučio" akcijų kaina biržoje netrukus pradėjo kilti, tačiau, rinkos dalyviams galutinai įsitikinus, kad skelbti oficialaus pasiūlymo "Olvi" nesirengia, kaina ir vėl nukrito. Per pastaruosius metus bendrovėje buvo padaryti nemaži pertvarkymai. Buvo sutvarkyta silpniausia grandis - rinkodara, ir šių metų III ketvirtyje, po metų pertraukos, RAGU ir vėl dirbo pelningai. Būtent atsigavusia "Ragučio" veikla ir buvo aiškinamas paskutines dvi savaites buvęs susidomėjimas šios bendrovės akcijomis. Tačiau neatmetama galimybė, kad kai kurie rinkos dalyviai anksčiau už kitus žinojo apie "Olvi" ketinimus.

Kol kas oficialiai nėra pranešta, kokia bus oficialaus pasiūlymo kaina, tačiau ji turi būti ne mažesnė už RAGU akcijų, kuriuos "A Le Coq" įsigijo per paskutinius 12 mėnesių, kainos svertinį vidurkį. Kadangi didžiausias RAGU akcininkas per paskutinius metus kitų sandorių šiomis akcijomis nėra sudaręs, oficialaus pasiūlymo kaina turės būti ne mažesnė, nei 400 akcijų paketo, įsigyto paskutinėmis dienomis, kaina. Šiandien tokio dydžio paketas nebuvo pirktas nei tiesioginių sandorių, nei centrinėje rinkoje. Penktadienį vienu tiesioginiu sandoriu parduota 400 RAGU akcijų, o už vieną akciją mokėta 5 Lt. Jeigu oficialiojo pasiūlymo kaina bus tik 5 Lt - žemesnė nei rinkos - tai pasiūlymo įgyvendinimas tikriausiai bus nesėkmingas.

"Lietuvos telekomo" ( LTEL) akcijų apyvarta centrinėje rinkoje šiandien siekė tik 28 tūkst. litų, o kaina nukrito iki 2,08 Lt. Jau pasibaigus prekybai "Lietuvos telekomas" atstovai spaudos konferencijoje pranešė apie bendrovės ketinimus kitais metais balansuoti paslaugų tarifus. Svarbiausias rodiklis buvo tai, kad vietiniai pokalbiai piko metu pabrangs 33% iki 0,12 Lt už minutę, o nuo šiol telekomas atsisako vienos nemokamos pokalbių valandos gyventojams tiekimo. Šie pagrindiniai tarifų balansavimo aspektai turėtų gan smarkiai padidinti LTEL pajamas, o tuo pačiu ir pelną. Tačiau dėl aštrėjančios konkurencijos telekomas bus priverstas mažinti tarptautinių pokalbių kainas. Pavyzdžiui skambučiai į Didžiąją Britaniją atpigs nuo 5,79 Lt iki 2,79 Lt už minutę, į JAV nuo 4,13 Lt iki 2,79 Lt už minutę.

Rinkoje "Lietuvos telekomo" tarifų balansavimas niekam nebuvo staigmena, tačiau toks didelis vietinių pokalbių kainų didinimas tikriausiai teigiamai paveiks ir akcijų kainą. "Lietuvos telekomo" akcininkams naudingą tarifų balansavimą visai kitaip priims LTEL klientai. Didėjančios vietinių pokalbių kainos piko metu dar labiau gadins ir taip prastą bendrovės įvaizdį.

Aktyviausiai centrinėje rinkoje prekiauta "Ekrano" (
EKRA) akcijomis. Pranašauta EKRA kainų korekcija nevyksta, nes rinkoje yra investuotojų, kurie už dabartinę kainą turi pakankamai lėšų supirkti visas siūlomas Panevėžio bendrovės akcijas

"Vilniaus baldų kombinato" (VBK) akcijos pabrango 0,7% iki 2,85 Lt, o apyvarta siekė 30,8 tūkst. litų. Didžiąją dalį šios bendrovės produkcijos nuperka vienas pirkėjas - Švedijos koncernas IKEA. VBK šiam koncernui pažadėjo, kad kitais metais tiekiamų baldų kainos mažės 15%. Ir nors VBK vadovai planuoja 25% didesnes gamybos apimtis, išaugusi apyvarta tikriausiai nepadengs didėjančių kaštų.

"Mažeikių naftos" (
MAZN) akcijų kaina šiandien pakilo 1,2% iki 0,85 Lt, o apyvarta pasiekė 38,5 tūkst. litų. Rugsėjo pabaigoje MAZN gamykla buvo sustabdyta dėl planinio remonto, o praėjusią savaitę ji buvo sustabdyta dėl žaliavos trūkumo. Pagal kontraktą, "LUKoil" lapkričio mėnesį "Mažeikių naftai" turėjo pateikti 430 tūkst. tonų naftos, tačiau to padaryti nesugebėjo. Pagal planuojamą pasirašyti ilgalaikį kontraktą, MAZN turėtų gauti 500 tūkst. tonų naftos, tačiau nėra jokios garantijos, kad ir tuomet naftos tiekimas nenutrūks.

Dar prieš "Skandinaviska Enskilda Banken" (SEB) įgyvendinant oficialų pasiūlymą supirkti Vilniaus banko (
VB) akcijas, buvo pranašaujama, kad VB akcijos išnyks iš biržos sąrašų. Šiandien VB akcijų apyvarta centrinėje rinkoje siekė 76 tūkst. litų, tačiau mažai tikėtina kad taip aktyviai VB akcijomis bus prekiaujama ir ateityje. VB akcijas galbūt supirkinėja pats SEB, arba vienas iš investuotojų stengsis supirkti likusias VB akcijas iš smulkiųjų akcininkų, o vėliau dėl stambesnio paketo pardavimo tarsis tiesiogiai su SEB.

Po penktadieninio kritimo, šiek tiek atsigavo "Lino" (
LIN) akcijų kaina, kuri šiandien pakilo iki 0,58 Lt. Nors artimiausiais metais LIN ir gali susidurti su kai kuriomis problemomis - daugiausiai kaštų didėjimu, tačiau šios bendrovės akcijos ir toliau turėtų likti vienomis iš įdomiausių. Kaip jau buvo rašyta lapkričio 24 dienos bendroje prekybos apžvalgoje, trintis tarp stambiausių akcininkų grupių gali priversti tiek vieną tiek kitą pusę supirkinėti LIN akcijas centrinėje rinkoje ir tokiu būdu didinti savo dalį bendrovėje.

Vidutinė Lietuvos taupomojo banko (
LTB) akcijų kaina nukrito 1,2% iki 8,01 Lt. LTB kaina pradėjo kilti po to, kai naujuoju Valstybės turto fondo generaliniu direktoriumi buvo paskirtas Povilas Milašauskas, ir gali vėl pradėti kristi, jei nebus sulaukta jokių žinių apie teigiamus pokyčius privatizavimo eigoje.

Kitos institucijos - Lietuvos žemės ūkio banko (LZUB) privatizavimas buvo nutrauktas, kai pasitraukė vieninteliai konkurse dalyvavę pirkėjai - Lenkijos "Pekao SA" ir Italijos "UniCredito Italiano". LZUB akcijos centrinėje rinkoje ir toliau nekelia jokio investuotojų susidomėjimo.Vienas iš realiausių pretendentų įsigyti LŽŪB paketą yra Vokietijos bankas "Norddeutche Landesbank" ("Nord LB"). Šis bankas ketina plėsti veiklą Baltijos šalyse, o vienas iš geriausių būdų būtų nusipirkti jau veikiantį banką. Nepatvirtintais duomenimis, "Nord LB" artimiausiu metu pirks ir vieną iš Latvijos bankų, o tarp realiausių kandidatų yra Latvijos taupomasis bankas ("Latvias Krajbanka")

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Lietuvos telekomo" akcijomis. Vidutinė kaina buvo 1,94 Lt, o apyvarta siekė 1,1mln. litų."Grigiškių" (
GRIG) akcijos kainavo 0,16 Lt, o apyvarta buvo 3,7 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas
Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prognozuoja didesnę pasaulinę prekybą

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) padidino pasaulinės prekybos prieaugio 2017 metų prognozę...

„Biržos laikmatis“: FED mažins balansą, planuoja dar kartą kelti palūkanas

Po FED posėdžio šoktelėjo JAV dolerio kursas. Bazinių palūkanų normų intervalas (1-1,25...

Šaltiniai: ECB gali išsaugoti teisę pratęsti aktyvų pirkimo programą 2018 metais (1)

Europos centrinio banko ( ECB ) vadovų nuomonės skiriasi dėl to, ar vertėtų nustatyti aktyvų...

Europos akcijų rinka šoktelėjo, bet „Ryanair“ atpigo

Pirmadienį prekybos pradžioje Europos akcijų indeksai išaugo iki aukščiausio lygio per...

ECB: euro zonos infliacija gali smukti žemiau 1 proc. lygio (3)

Infliacijos lygis euro zonoje kitų metų pradžioje greičiausiai sumažės žemiau 1 proc. ribos,...

Top naujienos

Dar neregėtas naujos kartos nusikaltėlių žiaurumas: po kraują stingdančios egzekucijos – slaptos laidotuvės (31)

Prieš mirtį ypatingai dideles kančias patyręs 39 metų Vilniaus rajono gyventojas neturėjo jokių...

Dėl meilės išvyko į JAV, tačiau pateko į kalėjimą: jie negalėjo patikėti, kad europietė pasirinko tokį kelią (60)

Dabar Aušra Kazlauskienė – sėkminga verslininkė, mylima žmona ir dviejų nuostabių vaikų...

Populiarėja vardiniai automobilio numeriai: kiek kainuoja, kas užsako ir ko negalima užrašyti (68)

Lietuvoje automobiliams, motociklams ir priekaboms nuo 2001 m. galima įsigyti vardinius transporto...

Kokiais lėktuvais skraidysime po 10 ar 20 metų (32)

Nors aviacijos entuziastai svajoja apie danguje dominuosiančius viršgarsinius, bepiločius ar...

Sveikosios čija sėklos turi ir šalutinį poveikį – kai kuriems net mirtiną (23)

Ispaninio šalavijo sėklos, liaudyje dar vadinamos „ čija “ (angl. chia), yra ypač maistingas...

Vokietijoje renkamas parlamentas (26)

Rugsėjo 24 dieną, sekmadienį, Vokietijoje vyksta rinkimai į parlamentą. Ir nors šiuose...

Pasaulio vietos, kurios neslepia priešiškumo turistams (56)

Kaip keliautojai mes mėgstame manyti, kad visas pasaulis yra mums po kojomis, kad yra daugybė...

Keisčiausios garsenybių grožio procedūrų: nuo lakštingalų mėšlo iki kraujo nuleidimo (2)

Nuolat girdime ir skaitome, kaip garsenybės išleidžia daugybę pinigų įvairioms grožio...

Miegamojo paslaptys: kiek dažniausiai trunka meilės žaidimai? (74)

Būgštaujate, kad jūsų naktiniai išdykavimai lovoje nėra pakankamai ilgi? Dauguma porų tai daro...

Orai: mėgausimės šiltais ir sausais orais (7)

Artimiausiomis dienomis išvengsime lietaus, vyraus gana šilti orai . Taip LRT RADIJUI sako...