Untitled Document

Aktyviausiai šiandien centrinėje rinkoje prekiauta "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijomis. Jau rytinės prekybos metu buvo sudaryta sandorių už 259 tūkst. litų, o iš viso LJUR akcijų apyvarta centrinėje rinkoje siekė net 492 tūkst. litų. Didelę apyvartą lėmė keli stambūs pavedimai rytinės prekybos metu bei nepertraukiamos prekybos pradžioje ir jau pirmąją minutę kaina buvo pakilusi net iki 3,95 Lt. Jau vakar bendroje prekybos apžvalgoje buvo rašyta, kad investuotojus LJUR akcijos domina dėl galimo oficialaus pasiūlymo tvarkos pakeitimo, pagal kurį pasiūlymas turės būti skelbiamas ir tuo atveju, jei pirkėjas įgyja daugiau nei 50% balsų įmonę privatizuodamas. Žinodami, kad galima valstybės valdomų akcijų pardavimo kaina, kuri turėtų viršyti 5 Lt už vieną akciją, tiek vakar, tiek šiandien prekybos pradžioje investuotojai kėlė LJUR kainą. Tačiau vėliau, investuotojams nusiiminėjant per pastarąsias savaites uždirbtus pelnus, LJUR kaina pradėjo smukti.

Panevėžio kineskopų gamyklos "Ekranas" (EKRA) akcijų kaina išliko 9 Lt, o apyvarta siekė tik 44 tūkst. litų. Šiandien Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje spaudos konferenciją surengė "Ekrano" vadovai. Svarbiausias investuotojus dominantis klausimas buvo - ar finansų krizė Turkijoje turės lemiamos įtakos šios bendrovės rezultatams. Įmonės vadovai tikino, kad didelių problemų dėl to nebus. Tačiau ir jie nepaneigė, kad gali sulėtėti gautinų sumų surinkimas. EKRA vadovai minėjo, kad jų bendrovė nesusidurtų su didelėmis problemomis, jei atsiskaitymai vėluotų ne daugiau nei 10-15 dienų. Apie tai, kiek realiai vėluoja atsiskaitymai bus galima spręsti po to, kai bendrovė paskelbs pirmojo ketvirčio ataskaitas.

Bendrovė šiais metais dar nėra paskelbusi audituotų ataskaitų. Gali būti, jog auditas rekomenduos mažesnį grynąjį pelną nei nurodyta ataskaitose. Metų pabaigoje, pagal pateiktą balansą, bendrovės per vienerius metus gautinos sumos sudarė 52,7 mln. litų. Neatskleidžiama, kokia dalis šių sumų yra įsiskolinimai už į Turkiją eksportuojamą produkciją, tačiau gali būti, kad auditoriai pareikalaus daliai šių gautinų sumų padaryti atidėjinius.

Šiandien buvo pranešta apie galimą Nacionalinės vertybinių popierių biržos ir Helsinkio biržų bendradarbiavimą. Tikimasi, kad Helsinkio birža gali pateikti pasiūlymą supirkti daugiau kaip 50% NVPB akcijų, arba išpirkti naują Lietuvos biržos akcijų emisiją.
Helsinkio birža, kuri Šaurės Europoje pagal savo dydį ir svarbą yra antra, šiandien pranešė, jog ketina įsigyti daugiau nei 50 proc. Talino biržos akcijų. Šis sandoris dar turės būti peržiūrėtas konkurencijos priežiūros institucijų, bei patvirtintas visuotiniame akcininkų susirinkime. Talino biržos stebėtojų taryba patvirtino, kad savo akcininkams rekomenduos akcijas parduoti. Talino birža, susijungusi su Helsinkiu, automatiškai atsisako derybų dėl dalyvavimo "Norex" aljanse. Tuo pačiu komplikuojasi ir kitų dviejų Baltijos valstybių - Lenkijos ir Lietuvos derybos dėl "Norex". Ir iki šiol derybos dėl dalyvavimo šiame aljanse nebuvo lengvos - paskutinis "Norex"pateiktas pasiūlymas buvo nepriimtinas NVPB dėl per didelės kainos.
NVPB susijungimas su Helsinkio birža Lietuvai taip pat atvertų naujas perspektyvas pritraukti kapitalo.

Gan ramiai prekyba vyksta "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijomis. Šiandien LTEL kaina nukrito 0,5% iki 2,05 Lt, o apyvarta siekė 121 tūkst. litų. Tiek nepalanki padėtis tarptautinėse rinkose, tiek trintis tarp telekomo ir Susisiekimo ministerijos lemia tai, jog mažėja ne tik prekybos apimtys, bet po truputį smunka ir kaina. Iki 2,05 Lt nusmukusi telekomo akcijų kaina buvo mažiausia šiais metais. Prekybos suaktyvėjimo telekomo akcijomis turėtume sulaukti kovo mėnesį, kai bus skelbiami bendrovės rezultatai, be to pasigirs daugiau gandų ir spėlionių dėl šiais metais ketinamų išmokėti dividendų dydžio.

Naujienų agentūra "Reuters" pranešė, kad Prancūzijos dujų kompanija "Gaz de France" dar kartą patvirtino savo susidomėjimą "Lietuvos dujų" (LDUJ) privatizavimu. LDUJ akcijų kaina šiandien nukrito 2,4% iki 1,61 Lt, o apyvarta siekė 40 tūkst. litų. Didelė tikimybė, kad šiais metais LDUJ kaina kilo šias akcijas supirkinėjant vienam iš privatizavimo konkurse ketinančių dalyvauti bendrovių. Šiuo metu prekybos "Lietuvos dujų" akcijomis apyvartos yra nedidelės, o kaina krenta smulkiems investuotojams stengiantis nusiimti uždirbus pelnus.

Šiuo metu Seime yra inicijuojamos pataisos, pagal kurias būtų palengvinta padėtis vynų gamintojams. Mažesnės negu 15 procentų alkoholio koncentracijos vaisių ir uogų vynams siūloma taikyti ne 150 litų už hektolitrą, kaip siūlė Biudžeto ir finansų komitetas, bet 130 litų už hektolitrą akcizą. Stipresnius nei 15 procentų alkoholio koncentracijos vaisių ir uogų vynus siūloma apmokestinti 150 litų už hektolitrą tarifu. Labiausiai teigiamai tai atsilieptų "Anykščių vynui" (ANYK). Šiandien po ilgų diskusijų buvo nuspręsta padaryti pertrauką svarstant šiuos akcizų pakeitimus. Tačiau jei jiems bus pritarta, "Anykščių vyno" akcijų kaina centrinėje rinkoje taip pat turėtų kiek atsigauti. Šiuo metu ANYK kaina yra vos 1 centu aukštesnė už žemiausią visų laikų tašką.

Lietuvos rinkoje artėja akcininkų susirinkimų sezonas. Rytoj šaukiamas "Alytaus tekstilės" (ATEK) visuotinis neeilinis akcininkų susirinkimas, o penktadienį rinksis "Panevėžio pieno" (PANP) bei "Panevėžio statybos tresto" (PST) akcininkai.

Tiesioginių sandorių rinkoje už 1,7 mln. litų parduota 2,9% "Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijų, o vidutinė vieno vertybinio popieriaus kaina buvo 1,38 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Venesuela teigia pirmą dieną pardavusi kriptovaliutos už 735 mln. dolerių (27)

Venesuela antradienį pardavė 735 mln. JAV dolerių naujai paleistos kriptovaliutos „petro“,...

Šešias dienas trukęs JAV akcijų pakilimas antradienį baigėsi (2)

Po šešias dienas trukusio pakilimo JAV akcijų indeksai antradienį pasitiko nuosmukiu, kurį...

„Walmart“ finansinė ataskaita nuvylė Volstritą

Didžiausias JAV mažmeninės prekybos tinklas „ Walmart “ antradienį paskelbė analitikų...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (75)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...

Japonijos kriptovaliutų keitykla „Coincheck“ sulaukė ieškinio (9)

Kriptovaliutų prekybininkai ketvirtadienį pateikė ieškinį Japonijos keityklai „Coincheck“,...

Top naujienos

Pribloškiančios istorijos: kas iš tiesų vyksta oligarchų medžiotojų mokymuose (49)

Politiko Aleksejaus Navalno tyrimo apie galimas bendras vicepremjero Sergejaus Prichodkos ir...

Suomijoje miško įsigiję lietuviai: mažėja darbo jėgos (11)

Lietuviško kapitalo įmonė „Skogran“ privatizavimo konkurse įsigijo trijų valstybinių...

Sinoptikė: atrodys šalčiau, nei rodo termometrai (12)

Savaitgalį ir kitą savaitę orai bus šalti, o kai kuriomis dienomis dėl vėjo sukeliamos...

Žiaurios nuotraukos paslaptis: budelio Dušanskio atvaizdas ir baisi brolio išdavystė perspėjimas – vaizdas gali šokiruoti (540)

Prieš jūsų akis pokario laikų žiauri nuotrauka. Joje matome NKVDistus ir nušautą į kaktą...

Visą gyvenimą kankinusi paslaptis: viskas prasidėjo nuo radinio tėvų miegamajame (16)

Robinui buvo trylika, kai sužinojo, kad yra įvaikintas. Dar vėliau išsiaiškino, kad buvo paliktas...

Kai kurie dalykai Baltarusijoje – neįtikėtinai pigūs (44)

Nemažai alkoholį vartojančių vyrų ir moterų, daug kur rūkoma, palyginti nebrangu, o skoniai...

Tėvai net neįsivaizduoja, kuo gali baigtis jų atostogos su vaikais: gresia baudos (372)

Kada noriu, tada ir atostogauju – su tokiu tėvų požiūriu susiduriantys mokytojai patenka į...

Paskutiniame Jazzu ir Leono Somovo koncerte Vilniuje – staigmena žinomam draugui, ašaros ir dovana merginos paliktam vaikinui (54)

Žvarbų šeštadienio vakarą „Siemens“ arenoje tūkstančiai Justės Arlauskaitės - Jazzu ir...

Ronaldo dublis paklojo pamatus „Real“ pergalei, lyderė „Barca“ nepasigailėjo „Girona“ ekipos Suarezo „hat-trickas“ (3)

Ispanijos „La Liga“ 25-ame ture Madrido „Real“ namuose 4:0 (1:0) sutriuškino „Alaves“...

Neištikimybės priežastys gali būti daug sudėtingesnės, nei jums atrodo (34)

Ne visada tai yra problemų santykiuose požymis. Visus, kurie susidūrė su neištikimybe, pirmiausia...