aA
Vakarų Europos rinkos trečiadienį judėjo skirtingomis kryptimis, išsisėmus optimizmui dėl sustiprėjusios ekonominės situacijos.
© AP/Scanpix

Britanijos FTSE 100 kilo +0,17 proc., Vokietijos DAX sesijos pabaigoje nedemonstravo jokio pokyčio, nepaisant to, kad prekyba vyko neigiamoje indekso vertės pusėje, o Stoxx Europe 600 krito -0,12 proc.

Prekybininkų sektoriaus akcijos bendrame Europos indekse krito -0,82 proc. drabužių prekybininkui „Next Plc“ (-14,36 proc.) sumažinus savo šių metų pelno prognozę, bei pranešus, kad kompanija ateinančiais metais susidurs su iššūkiais.

Investuotojams su nerimu vertinant sektoriaus problemas, bei formuojantis prastų šventinio periodo pardavimų lūkesčiams, -6,12 proc. krito ir drabužių prekybos tinklo „Marks & Spencer Plc” akcijos kaina.

Tuo tarpu Amerikoje, kur Dow Jones indeksas kilo +0,57 proc., o S&P 500 +0,57 proc., susiformavo priešinga situacija, prekybininkų sektoriui demonstruojant vieną didžiausių (+1,33 proc.) kilimų.

D. Trumpas antradienį pranešė, kad apmokestins vietinius automobilių gamintojus, kurie siekdami mažinti veiklos kaštus, Amerikos rinkai skirtų automobilių gamybą perkelia į Meksiką.

Reaguodama į tai „Ford motor Co.“ (+4,61 proc.) pranešė, kad sukurs 700 darbo vietų, investuodama 700 mln. JAV dolerių gamyklos Mičigane plėtrai orientuotai į autonominių ir elektra varomų automobilių gamybą, užuot vystydama mažesnių automobilių gamybą Meksikoje.

Tuo tarpu „General Motors Co.“ akcijų kaina kilo +5,52 proc., kuomet kompanija paskelbė puikius gruodžio mėnesio pardavimų rezultatus.

Azijos rinkos ketvirtadienį demonstravo investuotojų pesimizmą, 08:14 val. Japonijos NIKKEI 225 indeksui krentant -0,37 proc., o Kinijos CSI 300 krentant -0,02 proc. Brent rūšies naftos kaina vakar atšoko po staigaus vertės kritimo antradienį, rinkos uždarymo metu investuotojams už barelį mokant 56,46 JAV dolerius (+1,78 proc.).

Šiandien ryte šioje pozicijoje buvo stebimas nedidelis neigiamas kainos pokytis, 10:12 val. vienam bareliui kainuojant 56,32 JAV dolerius (-0,25 proc.).

Vakar paskelbti paslaugų sektoriaus bei bendri užsakymų rodikliai, kaip ir savaitės pradžioje pranešti pramonės užsakymų rodikliai euro zonoje kilo, taip viršydami analitikų lūkesčius ir toliau demonstruodami ekonomikos stiprėjimą.

Be paslaugų bei bendrų užsakymų rodiklių, kurie šiandien bus skelbiami JAV, investuotojai taip pat lauks šio regiono savaitinių bedarbių paraiškų rodiklių, analitikams prognozuojant, kad paskutinę 2016 m. savaitę šių paraiškų skaičius turėjo kristi nuo 265 tūkst. iki 260 tūkst.

Valiutų rinkos

Dolerio kursas vakar krito didžiųjų pasaulio valiutų atžvilgiu, kuomet buvo paskelbta FED gruodžio mėnesio susitikimo ataskaita, kurioje atsispindi JAV centrinio banko susirūpinimas dėl neprognozuojamos D. Trumpo politikos ir galimos jos įtakos ekonominiam augimui. EUR/USD valiutų poroje, euras vakar kilo +0,43 proc., iki 1,0472 USD kainos, o šiandien 10:13 val. ryte pasiekė šių metų aukštumas, už vieną šios valiutos vienetą mokant 1,0558 JAV dolerius (+0,82 proc.)

Baltijos vertybinių popierių rinka

Tuo tarpu investuotojai Baltijos akcijų rinkose vakar buvo nusiteikę pozityviai ir kėlė indeksų vertes. Vilniaus indeksas kilo +0,48 proc., Rygos +0,75 proc., o Talino +0,17 proc., prekybos sesija pasibaigė pasiekus 2,488 mln. Eur apyvartą.

Didžioji dalis šios apyvartos, daugiau nei 1,7 mln. Eur, buvo sugeneruota tiesioginiais sandoriais. „TEO“ akcijos kaina kilo +0,21 proc. iki 0,943 Eur, bendrai pozicijos apyvartai viršijus 1,4 mln. Eur. Dviem tiesioginiais sandoriais buvo perleista virš 1.5 mln. akcijų už vieną akciją mokant 0,940 Eur kainą.

Nelikvidžioje „HansaMatrix“ pozicijoje ženkliai žemesne nei rinkos kaina tiesioginiais sandoriais perleista akcijų už 384 tūkst. Eur., kompanijai paskelbus apie kreditavimo sutartį, sudarytą su Citadele banku, kurios vertė 600 tūkst. Eur. Estijoje toliau aktyviai prekiauta pusiausvyros kainos ieškančiomis „Olympic Group Entertainment“ akcijomis, kurios vakar brango +1,70 proc. iki 1,79 Eur.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kinija rengiasi plačiau atverti savo rinką užsienio bendrovėms

Siekdama sumažinti priešpriešą su JAV dėl prekybos, Kinija rengiasi pakeisti savo pramonės...

„Air Baltic“ svarsto galimybę prekiauti akcijomis biržoje

Tarptautiniai investiciniai bankai svarsto galimybę pradėti prekybą Latvijos nacionalinės oro...

JAV lapkritį vėl išsiveržė į pirmą vietą pasaulyje pagal naftos gavybą (9)

Jungtinės Valstijos lapkritį, išankstiniais duomenimis, vėl išsiveržė į pirmą vietą...

Kinija rengiasi sumažinti JAV automobilių importo muitus nuo 40 iki 15 proc. (3)

Kinija rengiasi sumažinti iš JAV importuojamiems automobiliams taikomus muitus, praneša agentūra...

Kinija „nedelsdama“ įgyvendins paliaubų prekybos kare su JAV priemones (6)

Kinija ketvirtadienį pažadėjo „nedelsiant“ įgyvendinti priemones, dėl kurių buvo sutarta...

Top naujienos

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (13)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (116)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (117)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (365)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Gudaitis po rungtynių susimušė su varžovu (29)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (33)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (121)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (696)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (669)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...