Dauguma Europos akcijų indeksų krenta. „Stoxx Europe“ indeksas jau kelios savaitės kaip mažėja, kai tuo tarpu Europos lyderiai nesėkmingai mėgina organizuoti regiono gelbėjimą pasitelkdami pagalbon ECB. Prie neramių nuotaikų rinkose prisidėjo ir Šiaurės Korėjos vadovo mirtis, kuri padidino nestabilumą Azijos regione. „Stoxx 600“ indeksas praėjusią savaitę nukrito 2,8 procento dėl didėjančio susirūpinimo euro zona bei JAV sprendimo neskatinti ekonomikos papildomais pinigais. Vakar euro zonos finansų ministrai tarėsi dėl 200 mlrd. eurų regiono finansavimo plano per ECB, kas buvo nutarta vykdyti per gruodžio 9 d. vykusį viršūnių susitikimą. JAV akcijos taip pat pigo. „S&P 500“ indeksas nukrito 1,17 proc., iš kurio daugiausiai smuko finansų ir žaliavų sektorių bendrovių akcijos.

„Fitch“ agentūra sumažino Prancūzijos reitingo perspektyvą ir nusprendė įtraukti Ispaniją bei Italiją į peržiūrimų reitingų sąrašą. Pasiūlos spaudimas lėmė, kad euras atpigo 0,37 proc. dolerio atžvilgiu – iki 1,2998 dolerio už eurą. Euro zonos spalio mėnesio einamoji sąskaita buvo deficitinė ir siekė 7,5 mlrd. eurų. Šiandien Vokietija skelbs IFO instituto verslo klimato indeksą. Tikimasi, kad gruodį pastarasis indeksas beveik nekito. Taip pat sužinosime JAV naujai pradėtų statyti būstų ir išduotų statybų leidimų skaičių. Prognozuojama, kad lapkritį leidimų skaičius siekė 635 tūkstančius.

Vilniaus biržos indeksas kilo antrą dieną iš eilės, Taline ir Rygoje akcijų kainos krito

Pirmadienį užregistruotų tiesioginių sandorių gausa padidino Vilniaus biržos apyvartą iki 1 mln. eurų, bet sandorių skaičius tesiekė 300 vnt. Taline apyvarta buvo keturis kartus mažesnė, sandorių sudaryta 2 kartus mažiau. Investuotojai, kaip ir laukta, išlieka pasyvus, bendras rinkos likvidumas gerokai smukęs – tai lemia ir euro zonos problemos, ir prieššventinis metų laikas. Vis dėlto, nors ir vangiai, investuotojai reaguoja į naujienas, todėl Vilniaus biržos indeksas OMXV vienintelis regione vakar padidėjo, tiesa nuosaikiais 0,33 procento. Brango 8 akcijos, pigo – 5, o 6 kaina nesikeitė. Baltijos biržos informavo apie naujas indeksų sudėtis. Investuotojams ko gero aktualiausi „OMX Baltic 10“ sudėties pokyčiai – į jį nuo kitų metų bus įtrauktos „City Service“ ir „Invaldos“ akcijos, o išbrauktos estų bendrovės „Nordecon AS“ akcijos. Investuotojų reakcijos ilgai laukti nereikėjo, abiejų bendrovių kainos biržoje paaugo atitinkamai 1,5 proc. ir 1,6 procento.

Pieno bendrovių akcijų supirkimas tęsiasi
Vakar „Rokiškio sūris“ informavo, kad su vadovu glaudžiai susijęs asmuo UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ gruodžio 15 dieną įsigijo dar 510 tūkst. „Rokiškio sūrio“ akcijų, o už vieną akciją buvo mokėta 1,24 euro. Per paskutines 2 savaites UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas iš viso įsigijo jau virš 1 mln. „Rokiškio sūrio“ akcijų, o tai sudaro 2,8 proc. visų bendrovės išleistų akcijų. Primename, kad neseniai pati bendrovė bandės supirkti savas akcijas po 1,20 euro, tačiau supirktas kiekis buvo labai menkas, todėl nereikėtų nustebti, jei greitu laiku bus pradėtas naujas supirkimas jau šiek tiek aukštesne kaina.

Tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ jau gruodžio 23 dieną pradeda savų akcijų supirkimą oficialaus siūlymo būdu. bendrovė ketina iš investuotojų nupirkti iki 1 mln. akcijų (1,85 proc. visų akcijų), vienos akcijos kaina yra 1,67 euro, siūlymas baigsis sausio 6 dieną. Vakar biržoje bendrovės akcijos kainavo 1,571 euro, todėl šiandien jų kursas turėtų truputi padidėti.