Po naujienų apie naujos emisijos leidimą, "Pieno žvaigždžių" akcijos tapo šią savaitę aktyviausiai prekiaujamos, o žinios ir gandai apie galimą konsolidaciją pieno sektoriuje privertė prisiminti ir "Rokiškio sūrio", "Panevėžio pieno" bei "Žemaitijos pieno" vertybinius popierius.

Untitled Document

Šiandien ir vėl aktyviausiai prekiauta "Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijomis. Nors buvo tikimasi, kad savaitės pabaigoje, prieš pirmadienį vyksiantį visuotinį akcininkų susirinkimą, prekyba kiek aprims, tačiau naujienos apie naują stambų akcininką kainą pakėlė 2,5% iki 1,63 Lt, o apyvarta buvo 173 tūkst. litų.

Tiesioginių sandorių rinkoje taip pat aktyviausiai prekiauta PZVG akcijomis, kurių parduota už 442 tūkst. litų, o vidutinė kaina buvo 1,52 Lt. Vakar bendroje prekybos apžvalgoje rašyta, kad bendrovės akcijas tiesioginių sandorių rinkoje supirkinėjo Švedijos bendrovė "SwedeAgri Invest". Pirmadienį įvyks "Pieno žvaigždžių" visuotinis eilinis akcininkų susirinkimas, kuriame gali labiau paaiškėti Švedijos bendrovės planai. Vienas iš realiausių variantų, kad "SwediAgri Invest" pirks ir naująją "Pieno žvaigždžių" emisiją, nors oficialių tai patvirtinančių duomenų kol kas nėra.

Šiandien paaiškėjo, kad preliminariais duomenimis "Lietuvos telekomas" (LTEL) 2000 metais gavo 281 mln. eurų pajamų. Tokius rezultatus bendrovė pranešė vienam iš pagrindinių netiesioginių savo akcininkų, Suomijos telekomunikacijų koncernui "Sonera".
Perskaičiavus pagal vidutinį 2000 metų lito-euro santykį, pernai telekomo pajamos siekė 1,04 mlrd. litų, arba 6 proc. daugiau nei 1999 metais. LTEL pardavimų rezultatai nėra prastesni nei tikėtasi, tačiau rinka labiau laukia 2000 metų pelno rodiklio bei 2001 metų I ketvirčio rezultatų, kai bus galima daryti detalesnes išvadas, kokią įtaką bendrovės pajamoms daro tarifų balansavimas.

Tikslius duomenis bendrovė paskelbs tik kovo 28 dieną, tačiau kyla klausimas, kodėl vieniems akcininkams (šiuo atveju "Sonerai"), išankstiniai duomenys yra skelbiami, tuo tarpu kitiems tai padaryti atsisakoma.

"Panevėžio pieno" (PANP) akcijų kaina šiandien pakilo 5,1% iki 2,05 Lt rinkoje netylant kalboms, kad šią bendrovę pirks "Rokiškio sūris" (ROKS) . ROKS, kaip realiausią kandidatą įsigyti PANP, trečiadienį JT pokalbių klube įvardijo "Panevėžio pienas" generalinis direktorius Raimundas Mickūnas. "Lietuvos rytui" apie ketinimus pirkti PANP patvirtino ir "Rokiškio sūrio" generalinis direktorius Antanas Trumpa.

Kiek netikėtai suaktyvėjo prekyba Vilniaus baldų kombinato (VBK ) akcijomis. Nepaisant to, kad nuo praėjusių metų liepos mėnesio VBK kaina pakilo jau 9,5 karto, bendrovės P/E rodiklis siekia tik 3,1 ir yra vienas iš žemiausių Lietuvos rinkoje.

"Alitos" (ALIT) akcijų apyvarta šiandien siekė 20,1 tūkst. litų, o kaina pakilo 3,3% iki 0,63 Lt. Investuotojų susidomėjimas "Alitos" akcijomis sugrįžo po to, kai šiais metais Seimas nutarė pritarti palankesniems akcizo tarifams, o taip pat planuojama 40% muito tarifu apmokestinti įvežamą putojantį vyną. ALIT pranešė, jog per pirmuosius du šių metų mėnesius bendrovė pardavė 14 proc. daugiau produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijų kaina šiandien nukrito 2,8% iki 0,7 Lt, o apyvarta siekė 14,8 tūkst. litų. Šiandien bendrovė paskelbė apie vasario mėnesio naftos perdirbimo apimtis. Vasario mėnesį perdirbta 466 tūkst. tonų naftos. Net ir įvertinus tai, jog vasarį buvo mažiau dienų, naftos perdirbimas praėjusį mėnesį smuko.
Per pirmuosius du mėnesius buvo perdirbta 25,8% daugiau naftos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. 2000 m. per sausį ir vasarį buvo perdirbta 16,5% visos 2000 metais perdirbtos naftos. Jeigu šiais metais išliks panašus santykis, t.y. per pirmus du metų mėnesius bus perdirbta maždaug 17% visos metų naftos, tai bendrovei ir vėl nepavyks perdirbti planuoto naftos kiekio - 7 mln. tonų, o tik kiek daugiau nei 6 mln. tonų.

Šiandien vyko visuotinis eilinis "Sanito" (SANI) akcininkų susirinkimas. Susirinkime buvo pritarta visiems darbotvarkėje numatytiems klausimams. Buvo nutarta mažinti SANI akcijų nominalią vertę. Vietoj vienos paprastosios SANI akcijos, akcininkai gaus penkis 5 kartus mažesnio nominalo vertybinius popierius. Jau kitą savaitę, atnaujinus prekybą SANI akcijomis, jos kaina turėtų sumažėti maždaug 5 kartus. Įmonės vadovai tikisi, kad mažesnė kaina padidins bendrovės akcijų likvidumą bei patrauklumą.
Neoficialiais duomenimis, "Sanito" vadovybė svarsto klausimą pateikti Biržos valdybai prašymą įtraukti SANI akcijas į Oficialųjį sąrašą.

Akcininkų susirinkime taip pat pritarta privilegijuotųjų akcijų konvertavimui į paprastąsias vardines akcijas. Iki šiol kiekvienais metais bendrovė skirdavo 141 tūkst. litų privilegijuotųjų akcijų dividendams išmokėti.

2000 metais, 32% padidėjus bendrovės pardavimams, pagerėjo daugelis bendrovės rodiklių. Tačiau "Sanito" valdybos pirmininkas Albertas Bertulis, šiandien visuotiniame akcininkų susirinkime apibūdindamas bendrovės padėtį paminėjo, kad pirmieji du šių metų mėnesiai nebuvo tokie džiuginantys kaip tikėtasi.

Pagrindinių SANI rodiklių prognozė
2000
2001 2002 2003 2004
Pardavimai ir paslaugos, mln. Lt
24,10
34,80
41,40
46,40
52,00
Veiklos pelnas, mln. Lt
0,74
2,23
3,30
4,21
4,40
Grynasis pelnas, mln. Lt
0,60
1,92
2,74
3,43
3,65
Investicijos, mln. Lt
0,66
4,46
1,73
8,01
12,61
Šaltinis - "Sanito" 2000 metų valdybos ataskaita

Šiandien vykusiame visuotiniame Biržų akcinės pieno bendrovės (BIRB) akcininkų susirinkime priimtas nutarimas kol kas neparduoti ilgalaikio bendrovės turto. Susirinkime dalyvavo 5 proc. akcininkų balsų. Nuo kovo pirmos dienos savininkus pakeitė 3,35% BIRB akcijų, o jų apyvarta buvo 31,8 tūkst. litų. Tai reiškia, kad per paskutiniąsias dienas įsigijęs akcijų vos už keliolika tūkstančių litų, bet kuris investuotojas galėjo daryti lemiamą įtaką priimant sprendimus akcininkų susirinkime.

Be "Pieno žvaigždžių", tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Grigiškių" (GRIG) akcijomis, kurių parduota už 36 tūkst. litų, o vidutinė siekė 0,27 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Būsimas naujasis JAV Prezidento ekonomikos patarėjas žada JAV dolerio stiprėjimą (1)

Ketvirtadienį daugumoje Europos rinkų vyko rami prekyba, o sesijos metu didieji regiono indeksai...

„Biržos laikmatis“: JAV prezidento administracijoje – nesibaigiantys pokyčiai

JAV akcijų indeksų kryptys vakar išsiskyrė („S&P 500“ -0,08 proc., „Dow Jones“ +0,47...

Savaitinės JAV naftos rinkos naujienos buvo pasitiktos nuosaikiai

Nuviliantys JAV mažmeninės prekybos rodikliai trečiadienį skatino neigiamas nuotaikas Europos bei...

Rinka neigiamai sureagavo į JAV Valstybės Sekretoriaus Tillersono atleidimą

Dauguma Europos ir Amerikos rinkų antradienį krito, reaguodamos į įprastais tampančius pokyčius...

„Biržos laikmatis“: ekonomines naujienas rinkose nustelbė politinės

JAV prezidentas atleido iš pareigų valstybės sekretorių R. Tillersoną . Europos ir JAV...

Top naujienos

Sparčiai augantis turistų skaičius verslininkų nedžiugina: jaučiasi kaip sovietinėje realybėje (43)

Praėjusiais metais turistų skaičius Klaipėdoje didėjo. Nors tai turėtų džiuginti regioną,...

Kas slepiasi už pigiausio skrydžio iš Vilniaus oro uosto kainos (1)

20 eurų – tiek kainavo lėktuvo bilietai į Gdanską ir atgal. Šiuo metu tai pati pigiausia...

Marijono Mikutavičiaus mylimoji Ieva Daugirdaitė – apie gyvenimo prieskonius ir meilei nereikalingus klausimus (107)

Ievos Daugirdaitės interviu per pastaruosiu kelerius metus greičiausiai būtų galima...

Lietuvos rusai balsuoja: dauguma čia gyvenančių renkasi Putiną Rusijos ambasadoje Vilniuje pasirodė ir Kirkorovas (294)

Šimtai Lietuvos rusų sekmadienį balsuoja Rusijos prezidento rinkimuose. Juos, neabejojama, laimės...

Perspėja neapsigauti internetiniais skelbimais – už 30 eurų žada tai, ko joks medikas dar nesugeba (12)

Į Google paieškos langą įvedę klausimą „kaip mesti gerti“, gausite daugiau kaip 100...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (1942)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Stephenas Hawkingas: šių laikų genijaus gyvenimas (4)

Kovo 14 dieną baigėsi vieno iš žinomiausių šiuolaikinio mokslo vardų, fizikos teoretiko ir...

Užkalnis valgė Šiauliuose: ir čia valdo emigrantų maistas (194)

Per šį mėnesį, kurį praleidau Lietuvoje tarp kelionių, buvo labai daug visko: nuo...

Policijoje veikė nusikalstamas susivienijimas: metų seklį prokuroras prašo įkalinti 18 metų (286)

Generalinė prokuratūra siūlo įkalinti buvusius Šiaulių kriminalinės policijos skyrių vadovus...

Analitikas paaiškino, kokią žinutę siunčia būsimas D. Trumpo susitikimas su Baltijos šalių prezidentais (179)

Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą reikėtų vertinti pagal darbus, o ne kalbas, sako...