aA
Įsivaizduokite, kad Jūsų organizacijai nutiko tokia nelaimė - pasitikėjimą savimi sumalėte į šipulius. Panašiai, kaip „Ignitis“. Klausimą, kodėl taip nutiko, palikime nuošaly. Paanalizuokime galimus kelius, kaip Jums išlaikyti pasitikėjimo likučius.
Vilius Mackonis. Ginkite pasitikėjimą, nes tai yra turtas, o jo kaina yra reali
© Organizacijos nuotr.

Pirmiausia, žinoma, turime laikytis sąlygos, jog pasitikėjimą Jūs laikote vertingu dalyku. Tai yra, remiate tas teorijas, kurios pasitikėjimą pripažįsta viena iš nematerialaus turto rūšių, kurios auginimas daro pozityvią įtaką materialinei gerovei. Nes kitu atveju tektų konstatuoti, kad jokios nelaimės Jums nenutiko – tiesiog kažkas kitas turėjo kažkokį pasitikėjimą Jumis, jausmas nebuvo abipusis. Ir čia jau ne Jūsų problemos.

Bet laikykime, kad Jūs visgi ne toks, Jūs - progresyvių pažiūrų ir vertybių šalininkas, ir Jūs suvokiate, kad pasitikėjimo praradimas yra nelaimė, iš kurios reikia kapstytis.

Nori ar nenori, čia jau reikės prisiminti komunikaciją. Yra toks socialinis dėsnis – Jūs esate toks, kokiu jus mato kiti, o ne toks, kokiu manote esąs. Nors šita taisyklė yra ne iš komunikacijos, bet iš psichologijos srities, šiandien Jūsų atveju ji labai tinka. Nes Jei norite pakeisti savo įvaizdį ir nuomonę apie save, Jums reikės daryti ne ką kita, o komunikuoti apie savo veiksmus.

Pirma, nuo ko reikėtų pradėti, tai nuo pasitikėjimo savimi komunikacijoje ir nuo tvirtos pozicijos demonstravimo. Sutikite, juk nekelia pasitikėjimo asmuo, kurio aiškinamoji kalba skamba taip:

„Žinote, kaip aš pasielgiau padarydamas A, atrodo negerai. Bet jei aš po to ketinčiau padaryti B, tai viskas būtų gerai“.

Jei Jūs organizacijoje esate CEO, toks kaip Darius Maikštėnas „Ignityje“, Jums jokiu būdu nevalia imtis teorinių savo situacijos analizių ir retransliuoti, pavyzdžiui, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atstovų pasvarstymų, „kas būtų, jei būtų“. Štai faktinis atvejis – „Ignitis“ CEO retransliuoja ERPB nuomonę socialiniame tinkle, kad atliekamas „Ignitis“ delistingavimas yra pateisinamas, jei po to vyks IPO. Kas įvyksta, kai vykdoma tokia retransliacija, gerbiamas CEO?

Skleidžiama ne ta žinutė, kad Jūs darysite gerą darbą. Deja, skleidžiama žinutė, kad nežinia, ar jūs kalbate tiesą apskritai.

Minimu atveju blogiausia, kad CEO šito „jei“ nepaneigia. Turėkite poziciją. Neturi būti jokių „jei“. Nes jei turite abejonių dėl savo pozicijos pasitikėjimo gynyboje, tokiu atveju nereikėjo kliautis šia pozicija.

Taigi, antra – jei ėmėtės laikytis kokios nors pozicijos, kelio atgal nėra. Kalbėkite tik apie tai, kad tikite savo veiksmais. Kalbėkite garsiai, užtikrindamas, kad jokių abejonių negali būti.

Gal teisiniai aspektai dar ne iki galo nušlifuoti – bet tai nėra taip svarbu, jei vertinate pasitikėjimą. Pasitikėjimas nėra teisinio kontrakto dalis – tai yra socialinio kontrakto matmuo. Verslo pasaulyje socialinis kontraktas yra aukščiau už teisinį – santykiai prasideda esant pirmajam, o antrasis skirtas apsaugai.

Vadybos ir socialinėse teorijose pasitikėjimas yra vienas iš socialinio kapitalo konstrukcijos matmenų, šalia reputacijos, ekspertiškumo, patikimumo, ir dar keleto kitų, mažiau aktualių aptariamu atveju. Socialinis kapitalas kildinamas iš socialinio kontrakto tarp šalių laikymosi. Tai yra, viena šalis kitai priskiria tokias socialinio kontrakto savybes kaip patvarumas, nuoseklumas, motyvų pripažinimas.

Visos šios konstrukcijos yra moksliškai pagrįstos ir empiriniais įrodymais susietos su rezultatais organizacijose – tame tarpe finansiniais. Stephenas Covey, vienas iš FranklinCovey įkūrėjų, yra skelbęs duomenis, kad JAV verslui pasitikėjimo trūkumas kainuoja 10 proc. BVP per metus – tai būtų 1,7 trilijono dolerių. Iš esmės tai yra kaštai, kuriuos kompanijos patiria siekdamos atitikti reguliuojančius aktus. „Association of Certified Fraud Examiners“ atlikto tyrimo duomenimis, dėl vienokios ar kitokios apgaulingos veiklos JAV kompanijos netenka vidutiniškai apie 6 proc. metinių pajamų. S.Covey tai paaiškina taip – kai pasitikėjimas žemas, kiekviename veiksme atsiranda paslėptas „mokestis“. Ar tai būtų komunikacija tarp šalių, ar tai būtų sandoris, ar strategijos kūrimas, ar sprendimo priėmimas – visi procesai lėtėja.

Esant ženkliam nepasitikėjimui, verslo kaštai auga dvigubai, o laikas užduotims atlikti – trigubai. Tokia S.Covey išvada. Žinoma, čia teoriniai duomenys. Praktikoje susidūrus su pasitikėjimo krize Jūsų atveju, arba „Ignitis“ atveju, proporcijos gali skirtis. Bet jei nesiimsite rimtai valdyti pasitikėjimo – galite pradėti matuoti nepasitikėjimo padarinius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Martynas Rusteika. Siūlymas saulės elektrinę instaliuoti pačiam – grubus vartotojo klaidinimas (8)

Lietuvoje prasidėjus naujam paramos smulkiajai saulės energetikai etapui, kaip grybai iš po lapų...

Ilja Laursas. Davosas – gamtos ir technologijų reiškiniai, kuriems privalo ruoštis visas pasaulis (5)

50-metį švenčiantis Davoso forumas šiais metais pakvietė diskutuoti visam pasauliui...

Karolina Baronaitė – Birmontė. Laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimas atveria galimybes prisiteisti nuostolius, nepaisant bylos baigties (1)

Praėjusių metų pabaigoje Aukščiausiasis teismas ( LAT ) priėmė nemažai diskusijų sukėlusią...

Robertas Dargis. Turime išsiugdyti kantrybę demokratijos vėžlio žingsniui (8)

Daugelis pamename tą prieš trisdešimt metų Europoje nuvilnijusią optimizmo bangą, kai...

Saulius Budrevičius. Atliekų tvarkymo sistemos iššūkiai: sudėtingi, bet įveikiami (2)

Kokioje savivaldybėje gyventi gera? Kurioje kokybiškai veikia švietimo, transporto, sveikatos...

Top naujienos

Vis dar naudojatės šiukšlių vamzdžiais? Jūsų tyko bent kelios labai nemalonios ligos (50)

Šiukšlių šachtų naikinimą vilniečiai vertina skirtingai – vieni tai sutinka džiaugsmingai, o...

Architekto suregzta apgaulės schema klientus paliko be pinigų, o jį patį nuvedė už grotų (5)

Kauno architektų bendruomenę sudrebino precedento neturintis skandalas. Vienas jos narių, kaunietis...

Prezidento Nausėdos tėvas atsidūrė ligoninėje (79)

Prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda penktadienį atsidūrė Kauno klinikose. Tai DELFI...

Domantas Sabonis pakvietė į ekskursiją po „Pacers“ valdas, pristatė merginą ir surengė vėliavų testą (2)

Amerikiečių vlogeriui Austinui Millsui pavyko parodyti visiškai kitą su žiniasklaidą įprastai...

Nejaukiai pasijutęs Aistis Mickevičius stojo ginti Indrės Stonkuvienės: kai kurie žmonės – truputį gyvuliai (37)

Pokštą apie skyrybas įprastai galima atlaikyti su mandagia šypsena. O kas, jei juokeliai apie...

Balsavimas: išrinkite, kuris Lietuvos miestas prisistatė gražiausiai (3)

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda Adventur jau aštuntus metus iš eilės...

Lietuvos oro uostams vadovaujanti Laura Joffė: apie įtampą ir tai, ko joks vadovas neturi teisės daryti (2)

ietuvos oro uostų vykdomoji direktorė Laura Joffė atvira: „Nemokėjau, nemoku ir nenoriu...

Ekstremali žiema Lietuvoje: sinoptikė turi atsargią prognozę, kiek dar tai tęsis (52)

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė pasidalijo atimiausių dienų orų prognoze...

Darbdavys ėmėsi neįprastos paskatos: nerūkantiems – daugiau atostogų (4)

Vienos bendrovės, įsikūrusios Svindone, darbuotojams skiriamos papildomos keturios dienos atostogų...

Paryžiuje – užuominos apie Jocytės ateitį WNBA: išskirtinėmis pagyromis apipylė „Spurs“ legenda specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (48)

Kiekvienais metais prieš NBA reguliariojo sezono rungtynes Europoje įvyksta „Jr. NBA“ renginys,...