Ar tai rimtas straipsnelis – paliekama teisė jums spręsti. Straipsnis parašytas šiauliečio (glaudžiai susijusio su Vilniumi), kuris nori pasidalinti samprotavimais apie tai, kur Lietuvoje geriau gyventi – ar tikrai megapolyje, ar vidutinio dydžio mieste. Megapoliu, mūsų gimtosios šalies mastu, pavadino tą Lietuvos miestą, į kurį emigruoja didesnė dalis gyventojų, ir kaip pavyzdį pasirinko Vilnių.
© Šiaulių turizmo informacijos centras

Kalbant apie gyvenimą Vilniuje, pagalvokite, kiek laiko per parą praleidžiate transporto priemonėje važiuodami iš taško „A“ į tašką „B“, ir paskaičiuokite, kiek tai bus per, pavyzdžiui, 50 metų. Suskaičiavote? Žinoma, kad per metus vien „kamščiuose“ Vilniaus miesto gyventojai vidutiniškai praleidžia beveik savaitę. Nebaugu? O ar susimąstėte, kad be viso to, jog žmonės paaukoja savo laiką „kamščiuose“, grįžę į kiemą toliau nervinasi, nes didmiesčiuose kaskart kyla galvosūkis, kur statyti automobilį...

Kalbant apie gyvenimą Šiauliuose, galima įžvelgti ryškų skirtumą tiek transporto, tiek parkingo atžvilgiu. Juk daugelis šiauliečių patvirtins, kad Šiauliuose „kamščių“ nėra, nes mašinų eilę prie šviesoforų teisingiau vadinti momentine spūstimi, kurioje tikrai nereikia stovėti valandų valandas. Dėl šios priežasties šiauliečiai sutaupo laiko, kurį gali praleisti su šeima ar užsiimti kita širdžiai malonia veikla. Kalbant apie parkingą, tikiuosi, kad šiauliečiai pritars, jog grįžus po darbo namo, netenka statytis automobilio už kelių šimtų metrų.

Nesutiksite, greičiausiai, argumentuodami, jog be viso to, apie ką buvo kalbama aukščiau, Vilniuje, ko gero, vienas didžiausių privalumų yra tai, jog vyksta n renginių, jog būtent ten gausus įvairios muzikos, parodų, seminarų, pramogų pasirinkimas. Na, gal tai ir tiesa. Bet paklauskite savęs, kokiame renginyje paskutinį kartą buvote. Ar to renginio nebūtumėte aplankęs, jeigu gyventumėte kitame mieste? Ir ar nebūtų jums didesnė šventė tokiame renginyje sudalyvauti kitame mieste, nei gyvenate patys?

Sutinku, jog Šiauliuose renginių spektras kur kas siauresnis, tačiau verta pripažinti, kad tie žmonės, kurie yra išradingi, gali susiplanuoti tokią programą, kurios pavydėtų ne vienas vilnietis. Pavyzdžiui, iš Šiaulių į Vilnių važiuoja traukiniai, kelionė trunka apie 2,5 val., tad kodėl gi nepasirinkus į tam tikrą renginį, vykstantį Vilniuje, nuvykti traukiniu? Tokia kelionė gali virsti savotiška pramoga, pakeičiant asmeninį transportą į viešąjį ir tiesiog atsipalaiduojant nuo kasdieninės rutinos. Tai tik vienas pasirinkimas, galintis išvyką papildyti įvairesniais pojūčiais ir patirtimis.

Palieskime barų, restoranų temą. Tikrai nepaneigsite fakto, kad Vilniuje barų ir restoranų yra keliasdešimt kartų daugiau nei Šiauliuose, tačiau baras yra baras, visur tas pats alus, tik skirtinga aplinka ir skirtinga kaina. Apie restoranus to nepasakyčiau, restoranai Vilniuje tikrai aukštos kokybės, tačiau tik saujelė Vilniuje gyvenančių žmonių, gali sau leisti kiekvieną savaitę eiti pavalgyti į restoraną, kur vakaro pabaigoje teks susimokėti už maistą ir vyno derinimą vienam žmogui nuo 110 Eur. Žinoma, verta! Bet niekas sau dažnai to neleidžia, todėl jokio skirtumo, kur gyvenate, jeigu galite sau leisti gerą restoraną, galite nuvykti į bet kurį miestą jums patogiu metu ir pasimėgauti šefo išradimais.

Jei beskaitant darosi juokinga, nenustebinote, nes realus tiesos pripažinimas suvokiamas vėliau ir, nepaisant to, rašau toliau.

Ar žinote, kad Šiaulių įmonės ir fiziniai asmenys yra daug pinigų investavę į nekilnojamąjį turtą Vilniuje, Kaune? O ar žinote, kad daug žinomų ir didelių įmonių yra įkurtos Šiauliuose, tad jų pagrindinės būstinės ir yra čia, o kituose didžiuosiuose miestuose yra tik padaliniai? Verslas kuria darbo vietas kituose miestuose ne dėl to, kad nori, o dėl to, kad nėra kitos išeities, nes Šiauliuose ir kituose miestuose, išskyrus Vilnių, žmonių skaičius mažėja, o žmonių skaičius mažėja, nes nėra gerai apmokamų darbo vietų. Užburtas ratas, bet... Ar manote, kad, jeigu Šiauliai neturėtų ateities, į Šiaulius atkeliautų užsienio kapitalo įmonės: „Rol/Statga“ (metalinių baldų dalių ir prekybos įrangos komponentų gamyba), UAB „DIAB“ (ruošinių vėjo jėgainėms, jachtų, laivų, traukinių korpusams gamyba), UAB „Rge Baltic“ (gaminiai iš plastiko ir gumos), UAB „Vonin Lithuania“ (žvejybinės įrangos gamyba), UAB „Termicom“ (antžeminė orlaivių techninė priežiūra ir remontas, kaip teigiama bendrovės paraiškoje, ji, sukūrusi naujų darbo vietų aukštos kvalifikacijos aviacijos specialistams, aptarnaus „Airbus 320 family“, „Boeing“ 737 ir „Boeing“ 757 lėktuvus), jau nekalbant apie vietines įmones, vienos iš kurių gamybiniai plotai yra išaugę iki 100 000 kv. m (ir tai ne klaida tekste, o faktas) ir dar tebeauga.

Ar jūs manote, kad Vilnius yra išsigelbėjimas? Manote, kad ten uždirbtumėte 300 Eur daugiau ir būtumėte laimingesnis? Manote, kad uždirbdami šiek tiek daugiau jūs turėsite daugiau pinigų? NE. Vilniuje daug kas brangiau nei Šiauliuose. Atstumai didesni, paslaugos brangesnės, būsto kainos kelis kartus didesnės. Nebent norite mažesnio būsto, nei turite dabar, ir esate pasiryžęs gyventi Fabijoniškėse, Pašilaičiuose, žinokite, nuo šių rajonų Vilniaus centro nematysite. Tad kam parduoti GYVENIMĄ ir tame megapolyje lįsti į skolą, ne į bet kokią, o į milžinišką, nes be banko pagalbos nelabai kokį stogą virš galvos turėsite. Tiesa viena: megapolyje jūsų laukia daugiau pramogų – didesnės išlaidos, greitesnis gyvenimo rimtas – laiko stoka, gyvenamojo nekilnojamojo turto vystytojai. Čia naujų daugiabučių kvartalai pastatyti vienas prie kito, o parkavimo vieta 5 km nuo Senamiesčio kainuos ~10 000 Eur (ir tai ne garažas, o vieta automobiliui bendrame požeminiame garaže). Taigi paklauskite savęs, ar tam lenkėte/lenksite nugarą, kad atsidurtumėte prastesnėse gyvenimo sąlygose, nei turėjote?

Šiuo straipsneliu labiausiai piktinsis ir prieštaraus išdėstytoms mintims tie, kurie megapolyje „daro“ biznį, nes jiems reikia gyventojų skaičiaus. Jie pašieps tekstą pasakydami, kad ką čia dėsto kažkoks kaimo Jurgis. Bet toks pašiepimas net patiktų. Kodėl? O gi todėl, mielieji skaitytojai, kad mes čia, Lietuvoje, visi nuo žagrės, nuo vyžų. Ir mes iš Lietuvos kampelių kultūrą į Vilnių atnešėme, ji Vilniuje ne iš dangaus nusileido. Tad grąžinkime tą kultūrą atgal, atsiimkime bent dalį jos ir gyvensime Šiauliuose kaip karaliai. Šiauliai – miestas su didžiuliu potencialu augti ir klestėti, tai parodo ir istorija!

Susimąstykite ir neidealizuokite didmiesčių, nors didmiesčiai turi daug pliusų, bet turi ir daug daugiau problemų. Supraskite, kad didžioji dalis žmonių, kurie gyvena didmiestyje, tokiame kaip Vilnius, jie nesinaudoja didele pramoginių, edukacinių renginių pasiūla. Nors Vilniuje karjeros galimybės tikrai didesnės, bet gyvenimas kur kas brangesnis. Siūlau dar kartą apsvarstyti galimybę gyventi Šiauliuose, kur švarus oras, nedideli atstumai, pigesnės paslaugos ir yra viskas, ko reikia pagrindiniams ir ne tik poreikiams. Puikus susisiekimas, du ežerai centre ir daug kitų pliusų, PLIUS daug pigesnis gyvenimas, sutaupytus pinigus galėsite skirti kelionėms, išvykoms į geriausius koncertus, vaikų popamokinei veiklai, vaikų stovykloms...

Jei dar abejojate, tai žemiau pateikiamos būsto kainos Šiauliuose.

Būsto kainos Šiauliuose
Būsto kainos Šiauliuose
© Autoriaus archyvas
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Robertas Dargis. Ar jau žinome, koks turi būti XXI amžiaus mokytojas? (18)

Keletą pastarųjų savaičių įdėmiai skaitydami pažymas pro akis praleidome kitą pritvinkusį...

Linas Slušnys. Naujoji pensijų reforma ant savo pečių neša pyktį ir nepasitikėjimą (2)

Nepaisant fakto, kad visuomenė sensta, jauni žmonės su šia nauja ilgėjančios amžiaus trukmės...

„Danpower“ valdybos pirmininkas: tikimės, kad ir Lietuvoje bus galima dirbti kaip Vokietijoje (2)

Vokietijos energetikos kompanija „ Danpower “ tikisi, kad su Energetikos ministerija pasirašyta...

Jurgita Navikienė. Sezoninis darbas – ką būtina žinoti darbdaviams?

Artėjant vasarai, vis daugiau žmonių – ypač per atostogas užsidirbti siekiantys vyresniųjų...

Rosita Vasilkevičiūtė. Grįžimas į Lietuvą iš emigracijos – žingsnis ne atgal, o į priekį (9)

Kiekvieną dieną bendrauju su jaunais žmonėmis, iš užsienio grįžusiais į Lietuvą siekti...

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (5)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (9)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (12)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Kas penktas suaugęs susiduria su dažnai nepastebima problema: įprastas sutrikimas – daugybės ligų priežastis (42)

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, bent 1 iš 5 suaugusiųjų vargina...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (285)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

Audringos abiturientų naktys: išnuomoti viešbučiai, pribloškiančios suknelės ir alkoholio paieškų maršrutai (207)

Vieni paskutines mokyklines šventes švenčia pompastiškai, kiti – kukliai, o treti traukia į...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (53)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientai pademonstravo paskutinio skambučio įvaizdžius (144)

Ketvirtadienio popietę paskutinio skambučio šventė vyko ir geriausia Lietuvos mokykla šįmet vėl...

Žinomų žmonių automobiliai turi vardus ir atspindi jų gyvenimo įpročius (31)

Ketvirtadienio vakarą žinomus žmones buvo galima sutikti ir automobilių švaros centro „Ainava"...

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite (1)

Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir...