aA
Gamyklose sparčiai diegiami inovatyvūs sprendimai bei naudojama moderni įranga pakeitė jose vykstančius darbo procesus. Robotams perėmus dalį darbuotojų užduočių, fabrikuose atsirado daugiau aukštos kvalifikacijos pareigybių bei pasikeitė reikalingų kompetencijų ir žinių poreikis. Ar gali būti, kad vykstantys pokyčiai lėmė, jog darbas šiuolaikinėse gamyklose tampa vis labiau prestižiniu?
Rytis Ignatavičius
Rytis Ignatavičius
© Asmeninins albumas

Žmonės darbu dalijasi su robotais

Jau kuris laikas gamyklose intensyviai diegiami robotizacijos ir procesų automatizacijos sprendimai, todėl vis didesnę dalį fiziškai sunkaus darbo iš žmonių perima robotai. Konsultacijų bendrovės „McKinsey“ tyrimai rodo, kad nuo 2012 metų pramonės robotikos rinka kasmet sparčiai didėja ir artimiausiais metais jos augimo pabaigos nesimato. Robotizacija didina gamyklų produktyvumą ir tuo pačiu konkurencingumą, o nuolatinis šios srities vystymasis ir pramonės robotų kainų mažėjimas skatina įmones dalį gamyklose vykstančių procesų patikėti ne žmonėms, o inovatyviems sprendimams.

Šie pokyčiai nulemia aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų poreikį. Jeigu anksčiau įrenginius valdantiems darbuotojams užteko išmanyti kaip veikia pakankamai paprasti mechanizmai, šiuo metu jiems prireikia sudėtingesnių įgūdžių ir gilesnių žinių. Pavyzdžiui, reikalingas mechatronikos, robotikos, informatikos bei matematikos išmanymas, privalu mokėti dirbti kompiuteriu, gebėti skaityti brėžinius bei užprogramuoti įrenginius, turėti užsienio kalbų žinių. Taip pat vis svarbesnėmis tampa tokios savybės kaip loginis mąstymas bei domėjimasis sektoriaus naujovėmis.

Reikalingos žinios arba noras mokytis, o ne jėga

Prieš kelis dešimtmečius, kuomet dideliuose fabrikuose buvo gana daug sunkaus fizinio darbo, buvo galima manyti, kad kasdienės užduotys čia reikalauja daug jėgos ir ištvermės. Tačiau dabar žmonės savo atsakomybes ir pareigas gamyklose dalijasi su robotais, o kai kurie procesai yra galutinai automatizuoti, tad belieka juos valdyti ir prižiūrėti.

Didelėse gamyklose gausu pareigybių, tokių kaip gamybos komandos lyderiai, pamainos vadovai, sandėlių apskaitininkai, įrenginių operatoriai ar kokybės kontrolieriai, kurioms yra itin svarbios turimos specifinės srities žinios. „Vilniaus baldų“ darbo praktikoje yra pastebima, kad gamybos padaliniuose nors ir lėtai, tačiau įsidarbina vis daugiau moterų, kurios užima įvairias pareigas nuo krautuvo vairuotojos, įrenginio operatorės ar komandos lyderės iki padalinio vadovės. Anksčiau rinkoje stebėti stereotipai tampa vis mažiau gajūs, o darbdaviai bei darbuotojai koncentruojasi į darbui reikalingas asmenines savybes bei žinias, kurios ir lemia galimybę dirbti konkrečiose pareigose.

Siekiant lojalumo – nuo nemokamo transporto iki dalinai apmokamų pietų

Ilgamečiai, lojalūs darbuotojai yra visų organizacijų siekis. Tai itin svarbu ir plėtrą vykdančioms didelėms pramonės įmonėms, kadangi darbuotojų poreikis nuolat auga. Užimtumo tarnybos duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį tarp paklausiausių profesijų Lietuvoje buvo mechanikos inžinieriai, sandėliavimo darbuotojai, krovikai, pakuotojai.

Įmonei ištikimų darbuotojų nauda yra akivaizdi, jie gerai žino bendrovės raidą, dalyvauja diegiant įvairius pokyčius ir atnaujinimus, turi sukaupę maksimalų žinių ir kompetencijų bagažą, gali puikiai apmokyti naujus kolegas. Visa tai daugelį procesų įmonėse daro sklandesniais, natūralesniais ir reikalauja mažiau kaštų.

Jau tapo įprasta, kad bendrovės savo darbuotojams kartu su darbo užmokesčiu suteikia ir papildomą naudų paketą. Tai gali būti ir dalinai kompensuojami pietūs, organizuojamas transportas iš ir į darbą bei kiti darbo sąlygas ir darbovietės klimatą gerinantys sprendimai. Taip pat šiuolaikinės įmonės yra linkusios finansiškai paskatinti už individualius ar komandinius pasiekimus darbe. Gali būti taikomi įvairūs priedai, pavyzdžiui, kas mėnesį mokama kintanti atlyginimo dalis, priklausanti nuo gamybos rezultatų.

Įsidarbinti be patirties ir pasiekti karjeros – įmanoma

Pramonės įmonės, konkuruodamos dėl darbuotojų, suteikia daug galimybių įsidarbinti be išankstinių žinių ir įgūdžių. Tokio tipo darbovietėse dažnai galima pradėti dirbti nuo tokių pareigų, kuriose žinios ir patirtis įgaunamos palaipsniui, mokantis iš savo kolegų.

Pavyzdžiui, kai kurios baldų gamybos įmonės suteikia galimybę karjerą pradėti nuo nulio, srities naujokams pasiūlydamos tokias pozicijas kaip įrenginių darbininkas. Tokiu atveju, bendrovės pačios apmoko norinčius dirbti ir neturinčius patirties. Taip pat organizuojami įvairūs specializuoti mokymai, kurie padeda pritraukti tiek naujus darbuotojus, tiek skatina jau esamų komandos narių tobulėjimą bei suteikia jiems galimybę pakeisti užimamas pareigas naujomis.

Pavyzdžiui, „Vilniaus baldai“ įsteigė „Operatorių akademiją“, kurios tikslas yra išmokyti išankstinių žinių neturinčius žmones įrenginių operatoriaus darbo specifikos. Mokymai, priklausomai nuo konkrečių pareigybių, trunka nuo savaitės iki vieno mėnesio. Įmonė skaičiuoja, kad net 90 procentų dalyvių sėkmingai tampa savarankiškais įrenginių operatoriais, taigi, dedamos pastangos pasiteisina.

Fabrikuose gausu istorijų, kuomet net nuo paprasčiausių pareigų dirbti pradėję specialistai būna paaukštinami net ne vieną kartą. Įvertintas ir perspektyvą augti matantis žmogus tampa lojalesniu bendrovei, kadangi žino, jog norint pakeisti darbą, nebūtinai turės keisti darbo vietą. Taigi, pokyčių ir augimo skatinimo kultūra bendrovėje yra naudinga ir darbuotojui, ir darbdaviui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Agnė Pimpytė. Žalieji mokesčiai: ar Lietuva įsiklausys į EBPO rekomendacijas skatinti elgesio pokyčius, o ne bausti? (4)

Rugsėjo 27 d. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija ( EBPO ), remdamasi birželio 30...

Romas Apulskis. Maisto kainų likimas: konservatyviam žemės ūkiui reikia inovacijų? (2)

Nuolatos augantis žmonių skaičius pasaulyje natūraliai kelia klausimą: kaip gyvensime ateityje...

Greta Ilekytė. Gyvenimas šalia diktatoriaus: kaip tai paveiks mūsų ekonomiką? (5)

Daugiau nei prieš metus Baltarusijoje įvykę suklastoti prezidento rinkimai, po kurių sekė...

Šarūnas Andriukaitis-Sutkus. Ką daryti, kai nieko neišeina padaryti (11)

Galutinai susikompromitavusį ministrą vis dar palaikanti dauguma nesugeba suprasti, kad dabartinė...

Jurgita Navikienė. Sandoriai užsienyje – ką būtina žinoti, kad neištiktų bankrotas

Kai įmonės veikla pradedama už Lietuvos ribų, dažnai ji vertinama palankiai. Tačiau padidėjus...

Top naujienos

D+Kalbino Vytautas Bruveris, parengė Laura Tarandaitė

Seimo narys Nausėdos kritiką siūlo įvertinti prokuratūrai: gal tai yra veikimas prieš valstybę (20)

Įtampa tarp prezidentūros ir Vyriausybės auga: Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Keli pagrindiniai simptomai, kurie padės atskirti COVID-19 ir gripą, jei esate pasiskiepiję

Spalio pabaiga ir lapkričio pabaiga – pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo , mat taip...

D+Roma Macijauskaitė

Neregys Andžejus be darbo nebuvo nė dienos: man sunku suprasti, kaip žmonės jo neranda – vienu metu dirbau net dviejose darbovietėse

Diplomuotas masažuotojas, socialinio darbo bakalauro specialistas, be kelių mėnesių magistras. Gal...

Pergalių sąskaita – vis dar neatidaryta: nepaisant įspūdingo spurto, „Žalgiris“ suklupo ir Tel Avive (475)

Antradienio vakarą Izraelio uostamiestyje Tel Avive vykusiose Eurolygos 6-ojo turo rungtynėse gerą...

Sunku patikėti: policija net netyrė turtingos vilnietės nužudymo, nes manė, jog tai – savižudybė (147)

Vilniaus policijos pareigūnai ilgą laiką net nebandė aiškintis turtingos vilnietės nužudymo ,...

Lukašenkos sprendimas pašiurpino gydytojus: tai beprotybė (467)

Baltarusijos valdžios pareigūnai praėjusį penktadienį pašiurpino gydytojus atsisakydami paklusti...

Zdovcas rankų nesudeda: anksčiau ar vėliau rasime būdų, kaip pasiekti pirmąją pergalę (22)

Kuo toliau, tuo labiau Kauno „Žalgirio“ direktoriaus Pauliaus Motiejūno viešai deklaruotas...

Atkeliaujantys oro srautai atneš ne tik lietų, bet ir šilumą

Artimiausiomis dienomis iš vakarų atkeliaujantys oro srautai atneš ne tik lietų, bet ir šilumą.

Keturios kvepalų pasirinkimo taisyklės: ekspertė įvardijo, kas padės pasirinkti tinkamiausią sau aromatą (13)

Kvepalai turi didelę galią: jie suteikia drąsos, atskleidžia charakterį, kuria nuotaiką ir...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus: naujam savo eksperimentui Jakilaitis pasitelkė kartuves

Šįkart Edmundas Jakilaitis ir lietuviško pusiau automatinio karabino „Vytis“ kūrėjas...