aA
Sausio pabaigoje Seimo narių iniciatyva buvo įregistruotas Konkurencijos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma nustatyti, kad ūkio subjektų sudaromas susitarimas nebus laikomas draudžiamu susitarimu, jei be kita ko toks susitarimas „gerina tam tikros ūkio šakos darbuotojų darbo sąlygas“.
Rasa Zaščiurinskaitė
Rasa Zaščiurinskaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Anot projekto rengėjų, tokiu projektu siekiama darbuotojams ir verslui suteikti galimybę koordinuoti darbo užmokesčio ir darbo našumo augimą ir taip užtikrinti didelį verslo konkurencingumą bei tolygesnį darbuotojų pajamų didėjimą. Skamba gražiai, bet ar teisėtai?

Iš projekto aiškinamojo rašto matyti, kad tokią Konkurencijos įstatymo pataisą iš esmės iššaukė Konkurencijos tarybos pastabos, pateiktos socialinės apsaugos ir darbo ministro iniciatyvai susitarti su Lietuvos prekybos įmonių asociacija dėl prekybos centrų darbuotojų teisės nedirbti per 2018 m. Kalėdas. Konkurencijos taryba tuomet nurodė, kad toks įmonių ar jų asociacijos tarimasis, net ir ministro kvietimu, gali būti laikomas tokių įmonių karteliu, už kurį gresia didžiulės baudos ir kiti teisiniai nemalonumai.

Tuo tarpu, anot projekto rengėjų, tokios sankcijos negrėstų, jei verslininkai tartųsi dėl kasos aparatų diegimo (arba kitaip tariant – dėl techninės pažangos). Todėl nuspręsta „gelbėti“ darbuotojų Kalėdas (ir Velykas) keičiant Konkurencijos įstatymo nuostatą, nustatančią išimtį, kada susitarimas nelaikomas draudžiamu.

Tokia iniciatyva kvestionuotina dėl bent kelių priežasčių.

Pirma, net ir įtvirtinus tokią nuostatą įstatyme, automatiškai prekybos tinklų tarimasis dėl darbuotojų Kalėdų netaps teisėtu. Be minėtos sąlygos – darbuotojų sąlygų pagerinimo – reikės dar įrodyti ir kitas būtinas sąlygas, įtvirtintas tame pačiame įstatymo straipsnyje, pavyzdžiui, susitarimas turi sudaryti galimybes vartotojams (ne darbuotojams!) gauti papildomos naudos; susitarimas nesuteikia įmonėms galimybės riboti konkurenciją didelėje atitinkamos rinkos dalyje.

Kitaip tariant, labai abejotina, ar keturių didžiųjų prekybos tinklų bendras pažadas nedirbti per Kalėdas tenkins nurodytą sąlygą.

Pareigą, kad visos tokios išimties taikymo sąlygos (o ne viena sąlyga) tenkinamos, ir atitinkamai riziką dėl neigiamų pasekmių turės prisiimti tos pačios įmonės. Visiems bent kažkiek su nurodytos išimties taikymo galimybėmis praktikoje susidūrusiems asmenims yra žinoma, kad tai yra sudėtingas teisinis ir ekonominis pratimas, kuris turi būti atliktas iš anksto ir pagrįstas.

Taip pat žinoma, kad Konkurencijos taryba savo praktikoje labai retai ar tiksliau – beveik niekada nepritaiko tokios išimties konkurenciją ribojantiems konkurentų susitarimams.

Nors Lietuvoje dar neturime Konkurencijos tarybos praktikos dėl įmonių nubaudimo už darbuotojų neviliojimo ar darbo užmokesčio nustatymo susitarimus, tačiau įmonės turėtų imtis prevencinių priemonių, kad tokia praktika nebūtų suformuota jų sąskaita.
Rasa Zaščiurinskaitė

Antra, paprastai karteliai ir kiti konkurenciją ribojantys susitarimai pažeidžia ne tik nacionalines konkurencijos taisykles, bet kartu – ir Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisykles. Šiuo metu Konkurencijos įstatyme galiojanti išimtis yra perkelta iš ES konkurencijos taisyklių.

Kitaip tariant, net jei pavyktų pripažinti išimties taikymą draudžiamam konkurentų susitarimui pagal projekte numatytą pakeitimą, toks susitarimas nebūtų pateisinamas pagal ES konkurencijos taisykles. Taigi neigiamos pasekmės tokį susitarimą sudariusioms įmonėms vis tiek liktų galioti. Nebent būtų pakeisti ir ES teisės aktai...

Galiausiai atkreiptinas dėmesys, kad konkurencijos teisės požiūriu, konkurentų tarimasis dėl darbuotojų darbo sąlygų yra laikomas neteisėtu. Pavyzdžiui, Nyderlanduose 15-os ligoninių susitarimas nevilioti viena kitos darbuotojų vienerius metus nuo jų darbo sutarties pabaigos ir nustatyti viršvalandžių mokėjimo darbuotojams dydžius ir sąlygas buvo pripažintas karteliu.

Ispanijoje aštuonios transporto bendrovės buvo nubaustos už susitarimą neįdarbinti konkurento darbuotojo be konkurento išankstinio sutikimo. Prancūzijoje trys lyderiaujančios linoleumo gamybos bendrovės buvo nubaustos už darbuotojų neviliojimo susitarimą ir konfidencialios informacijos apie darbuotojų premijas ir kitas sąlygas keitimąsi.

Itin griežtai tokie susitarimai vertinami Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat Japonijoje ir kai kuriose kitose Azijos šalyse. Nors Lietuvoje dar neturime Konkurencijos tarybos praktikos dėl įmonių nubaudimo už darbuotojų neviliojimo ar darbo užmokesčio nustatymo susitarimus, tačiau įmonės turėtų imtis prevencinių priemonių, kad tokia praktika nebūtų suformuota jų sąskaita.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Pavel Ladziato. Būsto keitimas: ką būtina žinoti, kad išvengtume finansinių rūpesčių

Istoriškai geras būsto įperkamumas vis daugiau gyventojų skatina galvoti apie būsto keitimą....

Gediminas Vaitkevičius. Kėdainiai turės tik tris „Rail Baltica“ geležinkelio stotis (7)

Tuo metu, kai „ Rail Baltica “ projekto konsultantai skambina pavojaus varpais ir suka galvas,...

Juras Žymančius. Ar reikalinga lošimų licencija vaizdo žaidimams?

Vaizdo žaidimai yra svarbi ir nuolat dideliu tempu auganti rinka, kurios pasaulinės metinės...

Saulius Jokubaitis. Tvarus investavimas: kai „būtų gerai“ tampa „privalu“

Dar visai neseniai tvarumas buvo daugiau deklaratyvios nuostatos, gražūs tikslai valstybių...

Egidijus Kieras. Būsto nuoma pasibaigė, o užstato neatgaunate? (2)

Kyla būsto kainos, mažėja galimybių įsigyti nuosavą, todėl žmonės renkasi nuomą. Daugėjant...

Top naujienos

Premjerė: COVID-19 plitimui nelėtėjant, iki pavasario persirgs visi nesiskiepijusieji

Jei COVID-19 plitimo tempas nelėtės, iki pavasario šia infekcine liga persirgs bene visi...

Kiek uždirba Lietuvos „1 proc.“: prasideda derybos dėl pokyčių mokesčių sistemoje (117)

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 1 proc. daugiausiai uždirbančių gyventojų pernai...

Vienai ministrei Šimonytė nepagailėjo ypatingo epiteto: teisingumo ministrė yra unikali (61)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė interviu BNS teigia, jog teisingumo ministrė Evelina...

Ant sienos su Baltarusija padėtis darosi įtempta: į Lietuvą bandė patekti rekordinis skaičius migrantų fiksuotas svetimos šalies pareigūnų sienos pažeidimas

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) praneša, kad pirmadienį gerokai padidėjo į Lietuvą...

Latvijoje įvedamas karantinas, planuojama įvesti komendanto valandą šalis yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo augimą (748)

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms – iki lapkričio 15-osios – įvedamas...

SAM: skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau...

Šimonytė: kitų metų biudžetas rodo, kad dėl COVID-19 verslui ribojimų nebebus (33)

Vyriausybė kitų metų biudžetą suplanavo nebeketindama dėl koronaviruso plitimo įvesti ribojimų...

Migrantų kontrabandos užkulisiai: suvilioja svaiginančiais uždarbiais ir nutyli apie tikruosius pavojus (57)

Lengvų pinigų tikėjęsis gruzinas Nika Beselia sutiko vykdyti mįslingo darbdavio nurodymus. Toks...

Gydytojai: hospitalizuotas Čekijos prezidentas Zemanas negali vykdyti pareigų (35)

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas negali eiti pareigų dėl pašlijusios sveikatos, pirmadienį...