aA
Dar pavasarį, kai dėl karantino iškeliavome dirbti į namus, ne vienai įmonei kilo iššūkis išlaikyti komandinę dvasią ir ryšį su darbuotojais. Ką daryti, kad kolegos ir toliau bendrautų tarpusavyje, neliktų užsidarę savo asmeniniuose burbuluose, o įmonė ir toliau išliktų žmones bendram tikslui vienijančia organizacija?
Marius Jundulas
Marius Jundulas
© Asmeninio albumo nuotr.

Neslėpsiu – per karantiną pamatėme, kiek daug pavojų prarasti žmogiškąjį tarpusavio ryšį slypi nuotoliniame darbe ir kokia didelė atsakomybė tenka vadovams suburti fiziškai nutolusius žmones į bendrą komandą.

Šiandien esame išmokę kelias pamokas. Po karantino leidome žmonėms rinktis, kaip jie nori dirbti, tad šiandien dalis įmonės dirba iš namų, dalis ateina į biurą. Darbuotojai pasirinko tokį darbo būdą, koks jiems yra efektyvesnis ir priimtinesnis. Taigi turime mišrią darbo komandą. Kaip su ja dirbti? Čia nauji iššūkiai tenka ir vadovams, ir patiems darbuotojams.

Ką atradome mes, dirbdami tokiu būdu? Ogi pasikeitė komandos varomoji jėga. Ja tapo ne vien bendri tikslai ir uždaviniai, bet ir bendrumo jausmas.

Pokyčiai, kuriuos įgyvendinome

1. Vienodos sprendimų priėmimo sąlygos. Labai svarbu sukurti visiems vienodas sąlygas dalyvauti bendruose sprendimuose, nežiūrint, kokiu būdu žmogus tai daro – biure ar namuose. Dabar jau tapo nauja norma organizuoti susirinkimus, kuriuose dalis žmonių dalyvauja gyvai, kita dalis prisijungia per interneto platformą. Jeigu žmogaus nėra gyvai biure, vadinasi, jis dalyvauja susirinkime nuotoliniu būdu.

2. Vaizdo ryšio svarba. Išlaikydami bendrą įmonės kultūrą, prioritetą teikiame vaizdo pokalbiams, kad žmonės vieni kitus matytų, jaustų emocijas, palaikytų asmeninį ryšį. Būtent bendravimas vaizdo ryšiu tapo komandos išlaikymo ašimi.

3. Nuotoliniai mokymai – tik su vaizdu. Jei mokymai vyksta nuotoliniu būdu, kolegas skatiname būtinai įjungti kamerą. Matydami vieni kitus, žmonės geriau įsitraukia į mokymosi procesą ir atviriau dalijasi patirtimi. Dabar daug paprasčiau galime suburti mišrias mokymų grupes, kuriose dalyvautų kolegos iš visų Baltijos šalių. Toks darbuotojų ugdymas padeda diegti įmonės kultūrą, kurioje svarbu ne tik kompetencijos, bet ir tarpusavio ryšys su kitų padalinių bei kitų šalių kolegomis.

4. Naujos bendradarbiavimo platformos ir įrankiai. Komandos dvasiai išsaugoti ir darbuotojams paskatinti įdiegėme naujus bendravimo būdus elektroninėmis priemonėmis. Didžiajai daliai darbuotojų pakeitėme kompiuterius į nešiojamus, sukūrėme saugias prieigas dirbti su įmonės sistemomis iš namų, tad darbuotojai dabar yra mobilūs ir galintys palaikyti ryšį su kolegomis iš ten, kur yra patogu. Per ateinančius metus planuojame nešiojamais kompiuteriais aprūpinti visus mūsų darbuotojus Baltijos šalyse.

5. Naujos vadovavimo ir bendradarbiavimo kompetencijos. Ne ką mažiau svarbu išmokti iš naujo bendradarbiauti būnant per nuotolį vienas nuo kito: pasidalinti užduotis, stebėti procesą, bendrauti sprendžiant trikdžius ir atsakyti už bendrą rezultatą.

Be gerų vadovo kompetencijų, visame šiame procese itin svarbus tampa tarpusavio bendradarbiavimas, naujos, nuotoliniam darbui reikalingos rutinos įvedimas ir gebėjimas derinti klausimus su kolegomis, kurie nesėdi šalia. Taigi bendravimo formų, būdų ir priemonių mūsų darbe padaugėjo: visiems teko prie jų priprasti, kai kam – prisitaikyti, tačiau bendra įmonės kultūra išliko nepakitusi.

6. Glaudesnis bendradarbiavimas tarp šalių. Mūsų tarptautinėje įmonėje padaugėjo bendradarbiavimo su kitomis šalimis – tiek su kolegomis Latvijoje ir Estijoje, tiek su kolegomis Norvegijoje. Būtent skandinaviška verslo kultūra, skatinanti įtraukti visus darbuotojus ir palaikyti nuolatinį ryšį su jais, įvertinant ir emocinius ryšio aspektus, atnešė į mūsų verslą kur kas platesnį kontaktų ratą ir gerokai gilesnį tarptautinių komandų bendradarbiavimą.

7. Naujas vadovų komandos narys pasirinktas nuotoliniu būdu. Mano asmeninė patirtis – pirmąkart vadovą atsirinkau nė karto nesusitikęs gyvai. Estijos filialo vadovo atranką rengėme karantino metu ir su kandidatais teko bendrauti vaizdo ryšiu. Tenka įdėti daugiau pastangų, kad tokiu būdu įvertintum, ar būsimas kolega tinka komandai. Tačiau man regis, mums pavyko.

Ką mes laimime tiek dėmesio skirdami bendravimui? Pirmiausiai – atvirumą, kuomet tarpusavyje galime kalbėtis tiek sprendžiant problemas, tiek mobilizuojant komandas naujam augimui. Be to, tai padeda mums laikyti ranką ant pulso ir žinoti, kaip darbuotojai jaučiasi.

Nutolusioms komandoms kyla pavojus spręsti tik kasdienės rutinos klausimus, kuomet žmonės izoliuojasi savo užduočių rėmuose. Tačiau augimas vyksta tik komandoje ir tik kryptingoje jos veikloje, todėl stengiamės savo darbuotojus sutelkti ne tik kasdieniam darbui, tačiau ir naujų verslo galimybių paieškoms.

Nutolusios komandos šiandien nebėra laikinas sprendimas, jos tampa nauja realybe, tad svarbu sukurti naują diskusijų, atvirumo ir iniciatyvų skatinimo rutiną, kuri leistų žmonėms ne tik saugiai atlikti savo užduotis, bet skatintų idėjų kaitą ir naujas įžvalgas.

Mes vis dar mokomės naujų bendravimo formų ir būdų, kad naujojoje realybėje nepamestume vieni kitų žmogiškąja prasme ir suburtume naujo tipo komandą, kuri sugebėtų dirbti padidinto neapibrėžtumo sąlygomis.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jurgita Venckutė. Šioje krizėje susikalbėjimo mažiau nei 2008-aisiais (3)

Neseniai Seimas atmetė prezidento veto, taip patvirtindamas, kad nuo šiol skiepytis nenorintys...

Jurgita Navikienė. Darbuotojo motyvavimas – apmokestinamos ir neapmokestinamos priemonės

Darbuotojų skatinimas – viena iš priemonių juos išlaikyti įmonėje ir padidinti motyvaciją....

Laurynas Ramonas. Ruošiatės sudaryti sandorį: kodėl jums reikalingas teisininkas?

Teisininko profesija labai plati, todėl įprasta specializuotis tam tikrose siaurose srityse. Tai...

Julius Sakalauskas. Kiekvienas gyventojas jau dabar gali pats susimažinti kylančias elektros kainas (9)

Pasauliui kovojant ne tik su COVID-19 pandemija, bet ir su dešimtmečiais nematytu energijos kainų...

Inga Balnanosienė. Trūksta darbuotojų? Štai kur jų galima rasti (4)

Darbuotojų trūkumas – dabar viena dažniausiai aptarinėjamų temų Lietuvoje. Tačiau...

Top naujienos

Diena, kurios su nerimu laukia pasieniečiai: Lukašenkos režimo reakcija – nenuspėjama (29)

Gruodžio 8 dieną įsigalios JAV sankcijos vienai didžiausių trąšų gamintojų pasaulyje „...

D+Edgaras Savickas

Ilja Laurso patarimai investuojant: kurios turto klasės uždirba daugiausiai

1972 metais įvyko dolerio atrišimas nuo aukso standarto ir nuo tada visas technologinis progresas...

Žiemiški išbandymai tik didės: jau iškart po savaitgalio – ženklūs temperatūros pokyčiai (2)

Savaitgalį mūsų orus lems masyvus ciklonas, kuris driekiasi nuo Atlanto. Šeštadienio diena visoje...

D+Vytenis Miškinis

Žinomo advokato nužudymas virto painiu detektyvu: po nusikaltimo sustojo net Vilniaus tarybos darbas

Tai buvo bene įžūliausias praėjusio dešimtmečio nusikaltimas – pačiame Vilniaus centre vidury...

Jasikevičius mūšio pabaigoje pasigedo auklėtinių brandos, o Atamano asistentas gyrė Jokubaitį

Po „Barcelonos“ pergale pasibaigusio trilerio Stambule katalonų ekipos vedlys Šarūnas...

D+Algis Bumblauskas

Tuo metu lietuviai kentėjo nuo maisto pertekliaus, bet į šalį keliavo traukiniai su užrašais „Badaujančiai Lietuvai“ (4)

Sovietmetis kažkaip neatsiejamas nuo rusų, tie žodžiai, rodos, neatskiriami, tarsi papildo vienas...

Derybos dėl Ukrainos žlugo neprasidėjusios: jau laukiama Rusijos specialaus desanto pasirodymo (413)

Vladimiras Putinas nubrėžė raudonąsias linijas, siūlydamas pasidalinti įtakos zonomis...

Širvintose avariją sukėlusi girta vairuotoja važiavo su 6 mėnesių kūdikiu ir girtu vyru (20)

Penktadienio vakarą Širvintose, Plento g., susidūrė automobiliai „Audi“ ir BMW. Paaiškėjo,...

D+Kornelija Jasiūnaitė, laida „Drąsiai!“

Partneris man buvo neištikimas: ar (kaip) įmanoma atleisti? (1)

Šią savaitę „Delfi Plius“ laidoje „Drąsiai!“ kalbamės apie neištikimybę poroje. Ar...

Fitoterapeutas Ruolia įvardijo vieną naudingiausių augalų sergantiems vėžiu: „išgaudo“ piktybines ląsteles (111)

Vėžys – viena klastingiausių ligų, todėl, gydytojo kabinete išgirdus būtent šią...