aA
Lietuvoje paskelbus karantiną ir rekomendacijas gyventojams dirbti iš namų ir vengti socialinių kontaktų, kilo rimtas išbandymas Lietuvos visuomenės atsakomybei dėl savo ir kitų žmonių saugumo. Būtent saugumo jausmas šiandien yra vienas kritiškiausių savijautos taškų mūsų visuomenei.
Marius Jundulas
Marius Jundulas
© Asmeninins albumas

Karantino akivaizdoje itin ryškiai pasimato mūsų bendruomeniškumas, t.y. konkretūs veiksmai vardan greta esančių žmonių, visos šalies ir pasaulio visuomenės saugumo.

Šiandien tenka iš naujo tenka peržiūrėti savo vertybes – pamatome, kad svarbiausi tampa greta esantys žmonės, su kuriais bendravome darbe, laiptinėje, draugų būryje, mūsų artimieji. Būtent jais turime pasirūpinti pirmiausiai – kad visi laikytųsi karantino sąlygų, kad jaustųsi saugūs ir apsaugoti, kad kiltų kuo mažiau nesklandumų gyvenant ir dirbant naujomis aplinkybėmis. Ką galime dabar padaryti – tai palaikyti nuotolinį ryšį ir padėti visiems kartu jausti bendrystę ir rūpestį, kad sukurtume vieni kitiems didesnį saugumo jausmą.

Saugesni jausimės tuomet, kai būsime tikri dėl savo galimybių prisitaikyti prie naujų sąlygų ir žinosime, kad mūsų artimieji, kolegos, draugai ir kaimynai taip pat rado būdų stabiliai gyventi karantino aplinkybėmis.

Šiandien, kaip niekada iki šiol, svarbu palaikyti nuotolinį ryšį su tais žmonėmis, kurie yra greta mūsų ir mūsų gyvenime yra svarbiausi:

1) dirbdami nuotoliniu būdu būkite nuolat pasiekiami telefonu ar el.paštu, kad kartu dirbdami kolegos žinotų, jog jums viskas gerai ir esate komandos nariai;

2) periodiškai paskambinkite savo artimiesiems ir įsitikinkite, kad jie gerai laikosi, bei leiskite žinoti apie savo situaciją; nepamirškite, kad artimiesiems rūpi, kaip jums sekasi – nepalikite neatsakytų skambučių, žinučių, laiškų;

3) labai svarbu pagal galimybes užmegzti su artimaisiais ir kolegomis vaizdo ryšį; matome iš savo įmonės patirties, kad būtent vaizdo ryšys skatina žmones neprarasti glaudesnio santykio ir vienas kito akių; svarbu vieniems kitus ne tik girdėti, bet ir matyti;

4) jei žinote, kad jūsų name yra pagyvenusių ar vienišų žmonių, pasistenkite sužinoti, kaip jiems sekasi – galbūt turite jų telefoną ir galite paskambinti? Jei ne, palikite jiems raštelį su savo telefonu, jei esate pasirengę pagelbėti nupirkti maisto ar vaistų;

5) jei žinote, kad kaimynystėje yra sergančių (nebūtinai koronavirusu) žmonių, kurie turi augintinių, pasidomėkite, ar jie gali pasirūpinti savo keturkojais; jei žinote, kad vienišiems žmonėms sunku pasirūpinti naminiu gyvūnu, pagelbėkite, surasdami gyvūnui viešbutį ar nekontaktiniu būdu padėdami pavedžioti ir pamaitinti augintinį;

6) neapleiskite draugų – susisiekite su jais socialiniais tinklais ar telefonu, kad žmonės nesijaustų vieniši ir psichologiškai izoliuoti; būtent psichologinė izoliacija didina nesaugumo jausmą.
Noriu pabrėžti, kad Lietuvos visuomenė pastaraisiais metais rodė itin didelį sutelktumą ir bendruomeniškumą. „Žmogaus studijų centro“ atliktas emocinio klimato tyrimas parodė, kad beveik 60 proc. šalies gyventojų jaučiasi esą svarbūs visuomenės nariai. 6 iš 10 Lietuvos žmonių jaučia stiprų bendruomeniškumo jausmą.

Be to, Lietuvoje turime labai aukštą pasitikėjimą artimiausiai gyvenančiais žmonėmis – kaimynais. Net 81 proc. apklaustųjų tiki, kai kaimynai, esant reikalui, išties pagalbos ranką.

Būtent šios tendencijos leidžia tikėtis, kad dabar tai įrodysime praktiškai – koronaviruso sukelta grėsmė mobilizuos mūsų šalies visuomenę ir padės saugiai, su bendru palaikymu pergyventi šį karantino periodą.

Nepamirškime padėkoti ir kantriai reaguoti į darbą tų žmonių, kurie šiandien negali saugiai dirbti iš namų, nes atsidūrė priešakinėse kovos su virusu linijose – gydytojams, policijai, pasieniečiams, savanoriams ir visiems kitiems, kurie įsitraukė į žūtbūtinę kovą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Rūta Vainienė. Mažmena? O vis tik ji – didelė!

Neseniai žiūrėjau naujausią Končalovskio filmą „Brangūs draugai“ – rodomi sovietiniai...

Audrius Šapola. Finansiniai sukčiai nesustoja. Kaip neįkliūti į jų pinkles? (1)

Finansiniai sukčiai šiemet tapo gerokai aktyvesni ir godesni. SEB banko statistika rodo, kad per...

Indrė Genytė-Pikčienė. Neturėtume siekti laurų skolų lenktynėse (2)

Net ir didžiausius optimistus Lietuvos ekonomika stebina savo rezultatais. Po smuktelėjimo...

Artūras Bakšinskas. Kodėl ne lobstantis „elitas“ kaupia su gyvybės draudimu? (3)

Gyvybės draudimas teisės aktuose reglamentuotas kaip savarankiško kaupimo pensijų sistemos...

Aleksandras Izgorodinas. Septynios esminės išvados iš 2021 m. pirmojo ketvirčio JAV BVP rezultatų

JAV komercijos departamento duomenimis, pirmąjį 2021 m. ketvirtį, palyginti su 2020 m. tuo...

Top naujienos

Užsidariusio „Uptown Bazaar“ savininkai: mūsų verslą „suvalgė“ pandemija

Nuo gegužės mėnesio pradžios duris užvėrė sostinėje įsikūręs gastronominis maisto turgus...

SAM ir dalies medikų medaus mėnuo baigėsi: reikalauja didesnių atlyginimų, grasina streikais (61)

Ketvirtadienį sušauktas neeilinis sveikatos reikalų posėdis, kuriame buvo sprendžiamas klausimas...

Galimybių pasu galės naudotis paskiepyti ar persirgę koronavirusu: instrukcija, kaip gauti tai patvirtinantį dokumentą (319)

Vyriausybė nusprendė, kad jau nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje pradės veikti Galimybių pasas ....

Atmainos plinta: nustatyti 192 britiškosios ir 23 Anykščiuose rasto viruso atmainų atvejai (29)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso...

Zelenskis apie pavojų iš Rusijos: niekas nenori tokių staigmenų (55)

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį paragino Rusiją greičiau atitraukti...

Profesorius Usonis siūlo naują vakcinavimo taktiką: yra du keliai ir šis būtų tikrai greitesnis (186)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad gegužės 31 dieną...

Meghan Markle apkaltinta vaikams skirtos knygos plagijavimu: kol dar neišleidote pinigų Harry žmonos knygelei, perskaitykite originalą (22)

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle pirmiausia pirmajai princo Harry Tėvo dienai nuo poros...

Išniekino tyrimo išvadas: ne, mokslininkai neįrodė, kad homoseksualumą lemia tik auklėjimas ir kultūra (2)

„Facebook“ kanale „Pro Patria“ , prisistatančiame, kaip „nepriklausoma ir savanoriška...

Teismas: Veryga kurį laiką buvo nelegalus operacijų vadovas trys sprendimai prieštarauja teisės aktams (238)

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuo praėjusių metų gegužės pradžios...