aA
2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujasis darbo kodeksas, kuris pakeitė buvusią sistemą, atnešdamas įvairių naujovių ir priversdamas darbdavius kitaip žiūrėti į esamus procesus. Vienas iš tokių pasikeitimų įvyko papildomo darbo srityje. Nors papildomo darbo susitarimas su tuo pačiu darbdaviu, prisidėjus naujam, išsamesniam reguliavimui, pasikeitė nekardinaliai, į pokyčius nereikėtų numoti ranka.
© Asmeninio albumo nuotr.

Susitarimas dėl papildomo darbo

Papildomo darbo susitarimas gali būti sudaromas funkcijų jungimo arba sugretinimo atveju. Sugretintos funkcijos – tai kai darbuotojas dirba savo darbo metu kelis darbus, pavyzdžiui, sekretorius–administratorius. Kitaip tariant, tuo pačiu darbo metu darbuotojas atlieka ir sekretoriaus, ir administratoriaus funkcijas. Sujungtos funkcijos yra tokios, kai atskiru nuo pagrindinio darbo laiku darbuotojas dirba sutartus darbus, kurie nebūtinai sutampa su pagrindinėmis darbo funkcijomis. Pavyzdžiui, vienu laiku darbuotojas dirba sekretoriaus darbus, o kitu laiku – administratoriaus.

Palyginus su prieš tai galiojusiu darbo kodeksu, pagrindinis dalykas, kuris pakito yra pavadinimas. Nors anksčiau susitarimas dėl papildomo darbo buvo vadinamas darbo sutartimi, teismai iki naujo kodekso įsigaliojimo jau ilgą laiką to netraktavo kaip darbo sutarties.

Susitarimas dėl papildomo darbo gali būti sudaromas tik su ta pačia darboviete, kurioje dirbate, o įforminti šį susitarimą galima bet kokia įmonei patogia forma.

Jeigu anksčiau buvote sudarę sutartį dėl papildomo darbo, jos nutraukti ir perrašyti nereikia, nes teismai Lietuvoje žiūri į susitarimų turinį, o ne formą. Visgi, jei anksčiau sudarytose sutartyse nebuvo aiškiai nurodyta, kurios funkcijos yra pagrindinės, o kurios papildomos, pagrindine bus laikoma ta funkcija, dėl kurios buvo susitarta pirmiau.

Nors raštišką susitarimą dėl papildomo darbo galima įrašyti į pagrindinę darbo sutartį, rekomenduojame sudaryti atskirą sutartį – techniškai taip yra patogiau, nes susitarimo dėl papildomo darbo ir darbo sutarties sąlygos sutampa – tiek darbo sutartyje, tiek ir susitarime dėl papildomo darbo reikia susitarti dėl darbo funkcijos (pareigybės), darbo užmokesčio ir darbo laiko.

Taip pat susitarime dėl papildomo darbo nėra tikslinga nurodyti terminą, kiek laiko bus atliekamas papildomas darbas, nes tiek darbuotojas, tiek ir darbdavys gali šį susitarimą nutraukti vienašališkai įspėjęs kitą šalį prieš 5 darbo dienas. Nutraukiant susitarimą dėl papildomo darbo nebūtina nurodyti nutraukimo priežasčių, o ir pačiam darbuotojui atsisakius dirbti papildomai – šis neturėtų sulaukti jokių pasekmių.

Papildomo darbo sąlygos

Palyginus su buvusiu darbo kodeksu maksimali bendra darbo laiko norma kiek sutrumpėjo – ne daugiau 60 valandų per savaitę, palyginus su buvusiomis 72 val. Papildomas darbas valandų skaičiumi per savaitę gali būti kaip pagrindinis. Pavyzdžiui, galima dirbti pagrindinį darbą 20 valandų, o papildomą 40 valandų per savaitę.

Darbdavys vietoje to, kad samdytų naują darbuotoją atlikti tam tikrus darbus gali pasinaudoti susitarimu dėl papildomo darbo ir pasiūlyti jau esamam darbuotojui padirbėti ilgiau ir užsidirbti papildomų pinigų. Apmokėjimas už papildomą darbą yra susitarimo klausimas – aišku, reikia vadovautis minimalaus atlyginimo už darbą taisyklėmis.

Vis dėlto, toks darbo modelis nerekomenduotinas dėl pakankamai praktinių priežasčių. Pastovus virš 40 val. per savaitę trunkantis darbas didina žmogaus susirgimo, klaidų tikimybę, mažina darbingumą. Ilgainiui, tai gali pavirsti ir į dar blogesnes pasekmes, kurios pakenks ne tik pačio darbuotojo, bet ir visos įmonės produktyvumui.

Taigi, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad papildomas darbas yra puiki išeitis darbdaviams, norintiems mokėti mažesnį atlyginimą. Palyginus su darbu viršvalandžių metu, papildomas darbas gali būti pigesnis variantas. Visgi, kaip jau minėjau prieš tai, Teismai Lietuvoje į sutartį žiūri pagal turinį, o ne pavadinimą. Tad, jei paaiškėtų, jog susitarimas buvo sudarytas porai dienų, tada nutrauktas ir vėl sudarytas, tai būtų traktuojama kaip viršvalandžiai, o ne kaip papildomas darbas. Papildomas darbas turi būti stabilesnis už viršvalandžius, bet nebūtinai toks stabilus kaip pagrindinis darbas.

Atostogų skaičiavimas

Dirbdami daugiau valandų per savaitę, darbuotojai nesukaups didesnio atostogų dienų skaičiaus. Kai tik buvo patvirtintas naujasis darbo kodeksas, egzistavo daug nesutarimų dėl kasmetinių atostogų skyrimų. Buvo nuomonių, kad reikia skaičiuoti papildomas atostogų dienas už papildomą darbą.

Šiuo metu yra nusistovėjusi bendra nuomonė (verta atkreipti dėmesį, kad vis dar nėra teismų praktikos, kuri užtikrintų, koks yra teisingas variantas), jog dirbant papildomą darbą atostogų dienų skaičius nedidėja. Vietoje papildomų atostogų dienų yra skiriami atostoginiai, t. y. atostoginiai bus skaičiuojami tiek nuo užmokesčio pagal darbo sutartį, tiek ir nuo užmokesčio pagal papildomo darbo susitarimą.

Dabartiniame darbo kodekse pagrindinis neaiškumas, kaip reikėtų elgtis, yra tuomet, kai viena iš pareigybių turi padidintą atostogų normą, o kita – normalią. Pavyzdžiui, pagrindinis darbas yra skyriaus vadovas, o papildomas – gydytojas. Šiuo metu bendras sutarimas yra atostogų normą taikyti pagal tai, koks yra pagrindinis darbas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kristina Ivanovė. Nuo 2019 m. balandžio – nauja tvarka: kada tiekėjai galės būti įrašyti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą (1)

2018 m. lapkričio 2 d. Lietuvos Respublikos Seime registruotame Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ)...

Jūratė Cvilikienė. Kaip nepermokėti už šventes? (2)

Dažnas gyventojas prieš žiemos šventes duoda sau pažadą neišlaidauti ir laikytis biudžeto,...

Vaidas Žagūnis. Koks finansinis įgūdis jaunajai kartai padėtų svajones paversti tikrove? (4)

Nors jaunosios kartos lūkesčiai ir ambicijos įkvepia, kyla klausimas, kiek jos pagrįstos? Ir ar...

Vytautas Ašeris. Trys ingredientai naujos kartos komandai: mokslas, emocijos ir laisvė (2)

Visos – tradicinės, didelės, jaunos ar startuoliškais principais paremtos kompanijos – nuolat...

Vytenis Šimkus. Kiek „Brexit“ gali kainuoti Lietuvai? (5)

Migla dėl Jungtinės Karalystės ateities santykių su Europos Sąjunga kol kas nesisklaido....

Top naujienos

Oficiali skaičiuoklė: pasitikrink, kaip po visų pokyčių 2019 metais atrodys tavo atlyginimas (32)

Darbdavio ir darbuotojo įmokų sujungimas, nauji tarifai, naujovės pensijų kaupime – nuo 2019...

Tamašunienė: yra bent penkios ministerijos, į kurias galėtume pasiūlyti savo žmones (24)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ( LLRA-KŠS ) frakcijos Seime...

Baltijos šalių premjerai sutarė dėl bendros laiko juostos, atsisakius laikrodžių sukiojimo (38)

Baltijos šalių premjerai Vilniuje sutarė išlaikyti bendrą laiko juostą, kai Europos Sąjunga...

„Yandex“ išdavė itin jautrią karinę informaciją (17)

Rusiškasis „ Google Earth “ atitikmuo „Yandex“ apsiriko atskleisdamas šimtų slaptų...

Kęstutis Girnius. Pamokymai valdžiai ir mokytojų atlyginimai (8)

Kaip Minervos pelėda, kuri pakyla temstant, taigi viskam mažiau ar daugiau paaiškėjus, tai...

Snigs iki antradienio: keliuose šimtai barstytuvų, magistralėse budima visą parą (9)

Nuo šeštadienio 9 val. iki 24 val. Lietuvoje buvo intensyviai valomi ir barstomi visi Lietuvos...

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą (1)

Patiriant dantų, sąnarių ar galvos skausmą nebūtina griebtis vaistų, jei namuose turite kelis...

Prezidentiniai reitingai: atsakius į šiuos keturis klausimus galima eiti lažintis dėl rinkimų rezultato apklausa didžiausią sėkmę žada vienam kandidatui (919)

Lapkričio mėnesio prezidentiniuose reitinguose toliau savo pozicijas tvirtina jų lyderis Gitanas...

Paaiškėjo viena iš trijų ministrų kandidatūrų (122)

Paaiškėjo viena iš trijų laisvų ministrų kandidatūrų. Premjeras Saulius Skvernelis pateikė...

Suspenduotas treneris – dviratininkes terorizuojantis monstras ar šmeižto auka? (31)

„O kaip jūs jaustumėtės išduotas?“, – klausimu atsakė dviračių sporto treneris Vytautas...