aA
Valdyti situaciją pradedame vos gimę. Kūdikystėje garsiai verkdami gauname ko tik panorėję, pradedant maistu ir baigiant žaislais. Augant matome tėvų bei mokytojų vadovavimą, kuriuo jie reguliuoja mums gyvenimą, o reguliuoti norėtume ir mes. Mokykloje bandome kopijuoti bendraamžius, kurie pelno populiarumą dominuojančiu elgesiu. Suaugusio žmogaus gyvenime situacijos valdymo troškulį malšiname karjeriniais šuoliais į vadovaujančias pareigas. Tada atrodo, kad savo gyvenimą mes užtikrintai valdysime patys, būsime reikšmingi ir saugūs. Visi vadovo pozicijos privalumai šviečia taip ryškiai, kad grėsmės nustumiamos tolyn ir manoma, kad jų pavyks išvengti.
© Adobe Stock

Kaip karjeros valdymo specialistė, norėčiau atkreipti dėmesį į keletą svarbių šio reiškinio aspektų. Ar visada vadovaujančios pozicijos karjeros kelyje yra geriausias sprendimas? Išvardinsiu keletą tipinių situacijų, su kuriomis susiduria dauguma vadovaujančiose pozicijose dirbančių asmenų.

Žmonėms, kurie turi prigimtines vadovams būdingas savybes, lengviau išgyventi sunkesnes situacijas. Jiems vadovavimo gabumai reiškiasi anksti, jie drąsūs, veržlūs, komunikabilūs, lengvai surikiuojantys žmones ir įvykius reikiama tvarka, vadovavimo įgūdžiai jiems būna skirti prigimtinai. Tada žmogus ir jaučiasi jose kaip žuvis vandenyje.

Bet jei būdo savybės kitokios, tada pasirinkus, pavadinkime, „tradicinį“ kelią, kai karjera kitaip neįsivaizduojama, kaip tik kilimas į viršų, stipriau pasireiškia visi pasirinkto kelio „nepatogumai“. Štai keletas jų:

Atsakomybės našta

Įmonėje vadovas atsakingas už viską, pradedant darbo priemonėmis ir baigiant pelnu. Tiksliau, jis turi užtikrinti, kad visas mechanizmas veiks, neš naudą ir ateityje didės. Daug neplanuotų iššūkių pateikia darbuotojų kompetencijos trūkumas, darbo rezultatų vėlavimas ir nestabili verslo aplinka. O ką jau bekalbėti apie inovacijų diegimą ir plėtrą. Visi šie uždaviniai turi būti sprendžiami tuo pačiu metu. Atskaitomybė akcininkams nuolat degina, sukeldama nuolatinį stresą.

Vienišumo jausmas

Vadovas kartais jaučiasi vienišas tarp būrio savo pavaldinių. Ypač tai būdinga intravertams. Kodėl? Todėl, kad jam tenka būti stipriausiu ir protingiausiu, ir visokiu -iausiu. O juk toks jis būna ne visada. Pasiguosti ir pasitarti nėra su kuo. Jei pasiguodžiama ar per daug dažnai tariamasi su kažkuo iš komandos narių, tai iškreipia situaciją.

Darbuotojas, su kuriuo tariamasi, sąmoningai ar nesąmoningai gali pradėti manipuliuoti vadovu, siekdamas savo asmeninių tikslų. Kolektyve gali kilti nepasitenkinimas dėl vieno asmens privilegijuotos padėties. Vadovui tenka rinktis arba autoritetingo ir vienišo būseną, arba rizikingą draugystę darbe. Pastarąją renkasi dar nenukentėję nuo nuoširdaus atviravimo su bendradarbiais.

Priverstinis bendravimas

Iš vadovo tikimasi nuoširdaus bendravimo ir darbuotojų nuolatinio motyvavimo. O jeigu kai kurių jis nenori net matyti, ką jau bekalbėti apie motyvavimą. Sakote, tegu atleidžia iš darbo? O jei jie gerai dirba ir neša įmonei pelną? Vadovui tenka nuryti kartėlį ir dirbti toliau.

Draudimai vykdyti pokyčius

Kai vadovaujama ne savo įmonei ir esama atsakingu prieš įmonės savininkus, tai daugeliu atvejų tenka kentėti dėl valdymo laisvės suvaržymo arba dėl jos nebuvimo. Iš vadovo tikimasi įmonės pertvarkos, pelno optimizavimo ir įvairiausių naujovių, bet siekiant jas įgyvendinti, savininkai uždeda visiems vadovo sprendimams veto arba, dar absurdiškiau, tuo pačiu metu vykdo savo veiksmų planą, kardinaliai besiskiriantį nuo vadovo pateikto. Tokius sunkumus atlaiko labai mažai vadovų.

Gyvenimas skirtas darbui

Vadovo darbo laikas neribotas. Jis dažniausiai į namus grįžta vėlai ir parėjęs dar dirba. Darbinių problemų įprastai būna tiek daug, kad retas kuris atsilaiko prieš karštligišką darboholizmą. Nuo jo be titaniškų pastangų pasveikti sunku, o ir jėgų jau nebeturima. Vadovui tenka paaukoti akimirkas su šeima darbui bei jausti nuolat augančią didelę įtampą.

Noriu atkreipti dėmesį, kad reiktų analizuoti, ko siekiame, kai darome pasirinkimus karjeros kelyje. Ar tapti pasirinktos darbo srities profesionalu? Ar rinktis vadovaujančią poziciją ir susidurti su aukščiau išvardintomis situacijomis?

Į šiuos klausimus kiekvienas atsako pats sau. Geriausia apsispręsti savo karjeros pradžioje. Juk mes norime ne tik didžiuotis savo įspūdinga pareigybe ir atlyginimu, bet ir būti laimingais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Modestas Kisielius. Veiklos tobulinimo istorija ir pamokos (2)

Veiklos tobulinimo metodai turi turėti tikslą arba problemą, kurią reikia išspręsti. Istorija...

Karolina Mickutė. Lankstus į(si)darbinimas: daugiau galimybių visiems (3)

Daugeliui vasaros atostogos reiškia poilsį ir sumažėjusį darbo krūvį. Tuo tarpu studentams...

Ignas Vėgėlė. Viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktai ar politikų kova dėl valdžios? (16)

Žiniasklaidoje nuskambėjus pareiškimams, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė...

Giedrius Murauskas. Geriau niekada nesusidurti, bet susidūrus naudinga žinoti: tyčinis bankrotas (3)

Tyčiniai bankrotai Lietuvoje yra vieni iš sudėtingiau įrodomų atvejų teisminėje praktikoje,...

Gintarė Deržanauskienė. Kare laimėtojų nebūna (3)

Dar XVII amžiuje Izaokas Niutonas įrodė, kad veiksmas yra lygus atoveiksmiui. Šis dėsnis ne...

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (95)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Sąvartyno gyventojų kasdienybė už 120 eurų: mes nieko nebijome ir jaučiamės kaip viršininkai (85)

Daugiau kaip 20 metų sąvartyne gyvenantys Laima ir Pavelas nesiskundžia: per mėnesį kiekvienas...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (41)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1253)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Bendžius žaidė kaip rinktinėje – „Rytas“ galingai startavo LKL „Neptūnas“ įmetė 100 taškų (36)

LKL vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sekmadienį galingai pradėjo naująjį sezoną ir namuose...

Popiežius Pranciškus Lietuvoje – istorinio vizito akimirkos (9)

Popiežius Pranciškus baigė oficialią savo istorinio vizito Lietuvoje dalį, o rytoj keliaus...

Landsbergis įvertino popiežiaus vizitą: dabar mes turime ir draugą (33)

Sekmadienio vakarą popiežius nacių aukas pagerbė tylia malda buvusiame Vilniaus gete, o sovietų...

Pasiaukojimas dėl meno: įspūdingiausi aktorių pokyčiai dėl vaidmens sukels įspūdį net skeptikams

Aktorių darbas – argi jis sudėtingas? Dauguma mūsų turbūt nekart svajojo apie vaidmenį kine...

Antroji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos (1)

Popiežius Pranciškus sekmadienį aukojo šv. Mišias Kauno Santakos parke , susitiko su kunigais...

Popiežiaus vizito atgarsiai užsienio žiniasklaidoje: Vilnius prisimintas kaip „Šiaurės Jeruzalė“ (28)

Apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje rašo visa užsienio žiniasklaida. Daugelyje...