aA
Visuomenei svarstant Darbo kodekso petvarkymą, kuris padidintų šalies patrauklumą investuotojams, už dėmesio ribų liko keletas aspektų, kurie nuo kodekso nepriklauso, tačiau įmonėms yra svarbūs.
Dainius Urbanavičius
Dainius Urbanavičius
© Asmeninio albumo nuotr.

Tai darbo sąlygų, didinančių įmonės efekyvumą, sudarymas, teisingas darbuotojų vertinimas ir darbo užmokesčio apskaita. Šie klausimai tikrai galėtų būti paprasčiau sprendžiami nei yra dabar – taip, kaip didžiosiose Vakarų ekonomikose.

1. Darbo sąlygos.

Visi psichiškai sveiki žmonės nori teigiamų emocijų, o gerai atliktas darbas jų sukelia ir patenkina daug poreikių. Vadinasi, kiekvienas žmogus nori gerai atlikti savo darbą.

Jei taip nėra, „nuopelnai“ yra priskirtini vadovybei, nes būtent ji yra atsakinga už sąlygų gerai atlikti darbą sukūrimą.

Daugiausiai klaidų darbuotojai daro dėl nežinojimo, kvalifikacijos trūkumo arba nustatytos tvarkos nebuvimo. Ne kartą teko matyti, kaip vadovai duoda pylos darbuotojui už klaidas. Tačiau paklausus vadovo, ar jis tokiomis sąlygomis padarytų kažką kitaip, dažniausiai jis neturi ką atsakyti arba kaltę suverčia aplinkybėms.

Dr. W. Edwards Deming 1982 m. nustatė, kad 94 proc. organizacijoje atsitinkančių klaidų yra sisteminės, o 6 proc. – unikalios. Unikalios klaidos dažnai atsiranda dėl personalo mąstymo ir patirties savitumo.

Už sisteminių klaidų atsiradimą yra atsakinga vadovybė, kuri suprojektavo organizaciją tokią, kokia ji yra.

Žmonės ateina į vadovybės jau sukurtas darbo vietas. Todėl progresyvios įmonės investuoja į valdymo sistemas ir jų pagalba darbuotojus sujungia tokiais santykiais, kurie, dirbant drauge, didina našumą ir taip generuoja didesnes pajamas. O tai sudaro galimybę mokėti darbuotojams daugiau.

2. Teisingumas.

Teisingas žmonių vertinimas yra geriausia paskata, o lūkesčių neišpildymas teisingo vertinimo atžvilgiu – didžiausia demotyvacija.

Teisingumo dėka mes atskiriame draugus nuo priešų, „blogiečius“ nuo „geradarių“ ir tai yra pamatinė žmonių vertybė, apie kurią liudija net instinktyvios fizinės organizmo reakcijos.

Yra daug neteisingo vertinimo pavyzdžių, pvz., skirtingas atlygis tose pačiose pareigose, esant vienodai kvalifikacijai, nesąžininga viršvalandžių apskaitos ir apmokėjimo tvarka, įžeidžiantys santykiai su pavaldžiais darbuotojais.

Socialinės atsakomybės standartas (SA 8000), kuris plinta progresyviose įmonėse, yra ne kas kita, kaip teisingumo įgyvendinimo garantas.

Gerų darbuotojų (tokių, kurie ateina į darbą, prasmingai panaudoti savo gyvenimą savo ir įmonės naudai) motyvuoti nereikia – jie patys yra motyvuoti atlikti darbą gerai ir gauti teisingą atlygį. Jie pyksta, kai iškyla kliūtys geram darbo atlikimui, jie kelia klausimus, kuriuos sprendžiant auga įmonės efektyvumas.

Jeigu įmonės vadovybė „neišgirsta“ keliamų klausimų, ilgainiui jų niekas nebekelia, nes nebelieka prasmės to daryti. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl geriausi darbuotojai palieka įmonę.

Ilgiau laisvuose ekonominiuose santykiuose gyvenusios šalys turėjo daugiau progos pasimokyti lygiaverčių darbo santykių ir bendruomeniškumo.

Tokių šalių pažanga dalinai ir skatina ten išvykti gerus darbuotojus, nusivylusius mūsiškų darbdavių gebėjimais.

3. Darbo apskaita. Ar efektyvu, kai dėl sudėtingos atlygio apskaičiavimo sistemos įmonės darbuotojai sugaišta iki 10 proc. darbo laiko vien tam, kad apskaičiuotų savo uždarbį?

Lengviausias, skaidriausias ir efektyviausias atlygio už darbą skaičiavimo būdas – kuomet uždarbis skaičiuojamas didžiausiu nekintančiu vienetu.

Kintantys vienetai yra mėnesiai (skirtingas dienų skaičius), savaitės (įsiterpia šventinės dienos), dienos (pvz. penktadienis paprastai yra trumpesnė darbo diena, o be to, būna trumpesnių ir ilgesnių darbo dienų).

Kintamos yra ir išdirbio normos (kurios turi tendenciją didėti). Didžiausias nekintamas mato vienetas yra darbo valanda.

Pagrindiniai valandinio apmokėjimo privalumai – tai paskata darbuotojams kelti savo kvalifikaciją, nes nuo jos priklauso atlygio dydis, bei paprastumas apsiskaičiuojant darbo užmokestį. Tai kasdienis darbuotojų ir įmonės santykių įvertinimas, kurio dėka sukuriamas didesnis saugumas darbuotojams.

Nenuostabu, kad didžiausiose pasaulio ekonomikose, pvz., JAV, Jungtinė Karalystė atlygis yra skaičiuojamas darbo valandomis.

Su darbo apskaita valandomis susietas ir efektyvus Lean darbo krūvio planavimo būdas – „diena valandomis“, kurio stipresnė versija yra „valanda minutėmis“. Pastaroji Lietuvoje yra praktiškai nežinoma ir nenaudojama.

Atlygio dydis už valandą įprastu atveju tiesiogiai siejamas su kvalifikacija, kuri turi aiškiai nustatytas ribas ir organizacijoje (gali kilti kvalifikaciniais karjeros laiptais) ir rinkoje (pvz., JAV eiliniams slaugos darbuotojams agentūros moka 12-13 dolerių į valandą).

Turint kvalifikacinį įkainį svarbi tampa valdymo sistema, kuri leidžia kuo efektyviau panaudoti šią kvalifikaciją, dažnai įvedant ir standartines operacijas, tikslų laiką operacijai atlikti – darbo atlikimas nėra paliekamas savieigai.

Palikti savieigai reiškia atsakomybės perdavimą darbuotojams ir už darbo organizavimą (bei rezultatus) ir atlygio apskaičiavimą, kuris pagrįstas principu „už atliktą darbą“. Iš serijos – „Patys nepadarėte, patys esate kalti“. Tačiau taip pasislepia organizacijos valdymo trūkumai, kurie yra pagrindinė žemo darbo našumo ir menkų pajamų priežastis.

Įmonių, kurių valdymo sistemos leidžia taikyti progresyvų ir pasaulyje pasiteisinusį valandinio apmokėjimo būdą, Lietuvoje atsiranda vis daugiau. Tokios organizacijos yra rimta priežastis, skatinanti žmones likti dirbti Lietuvoje arba emigrantus grįžti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jekaterina Rojaka. Paraiškas dėl ES paramos gali teikti visos įmonės, tačiau ją gauti – tik griežtai atrinktos (3)

Po to kai didelio susidomėjimo sulaukusios priemonės „ Smart FDI “ kvietimas buvo...

Eglė Valiulienė. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis keičia taisykles valstybinės žemės nuomos srityje? (1)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas leido nuomoti valstybinę žemę prie bendrų kiemų, aikštelių...

Dalius Misiūnas. Klausimas, į kurį sau privalo atsakyti ir įmonės, ir jų darbuotojai (5)

Pasauliui grumiantis su virusu, gali kilti pagundų mąstyti taip, kaip siūlė ekonomistas, Nobelio...

Audronė Nakrošienė. Tai, kas kompanijose veikė pirmojo karantino metu, per antrąjį prarado prasmę (5)

Pirmojo karantino metu į namus sugrįžę darbuotojai pasižymėjo sutelktumu, darbingumu,...

Greta Ilekytė. Pinigų lietus artėja: ką jis žada Lietuvai? (26)

Europos Komisija pagaliau patvirtino bendrijos septynerių metų biudžetą, kuris siekia...

Top naujienos

Trys sunkieji kovos su Covid-19 ginklai, kurių nenaudoja Lietuva: ką kitos šalys daro kitaip (98)

Lietuvoje nauji užsikrėtimai koronavirusu kasdien skaičiuojami tūkstančiais. Nepaisant to, ne...

Artėjant šventėms, įmonės ieško šimtų darbuotojų: už kiek ir kur galima įsidarbinti (29)

Nors antrojo karantino metu dalis įmonių sustabdė savo veiklas, o darbuotojus išleido į...

James Paton, Naomi Kresge | D+ nariams

Jungtinė Karalystė patvirtino skiepus ir pradės masinę vakcinaciją: sveiki ir jaunesni nei 50-ies bus paskutiniai

Jungtinė Karalystė (JK) tapo pirmąja Vakarų šalimi, patvirtinusia „Covid-19“ vakciną. Dabar...

Aprašė vaistininko kasdienybę: žinau, kas dirba po keliolika valandų, o negauna net arti tūkstančio (32)

Vaistininkas – tai išskirtinių žinių bei žmogiškųjų savybių reikalaujanti profesija....

Nematoma „Liepsnojančio ledo“ pusė: paslaptys, kurių niekada nematė nė vienas žiūrovas (2)

„Liepsnojančio ledo“ balsas, veidas, siela – šie apibūdinimai tinka renginių vedėjui...

Vos 4 pratimai, o nauda visoms raumenų grupėms: treneris parodė, kaip juos atlikti namuose (1)

Minkšta sofa, televizorius, kompiuteris, nesibaigiantys serialai ir visai prie pat, nuolat ranka...

Birutė Navickaitė prakalbo apie nemalonius padarinius po konflikto su pareigūnu, dukros tolimesnę priežiūrą ir emocinę būklę (49)

Prieš mėnesį Palangos verslininkė Birutė Navickaitė pakliuvo į nemalonų incidentą, po kurio...

Nuo COVID-19 mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Giscard'as d'Estaing'as papildyta (25)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard'as d'Estaing'as , iškilus Europos integracijos...

Naujas galvos skausmas aviacijai – be darbo užsisėdėję pilotai ir jų skraidymo klaidos (4)

Rugsėjo 15 d. Indonezijos lėktuvas, gabenęs 307 keleivius ir 11 įgulos narių į šiaurinį Medano...

|Maža didelių žinių kaina