aA
Nors jauni darbuotojai itin vertinami dėl savo drąsos, energijos, noro veikti ir imtis iniciatyvos, tačiau juos įdarbinančios kompanijos neretai baiminasi rizikos, kad organizacijoje jie ilgai neužsibus ir vos tik pasitaikius geresnei galimybei nedvejos keisti darbo. Šis stereotipas turi pagrindo, mat jaunesni darbuotojai dažniau (ir greičiau) linkę keisti darbovietes – jie atvirai žiūri į karjeros galimybes visame pasaulyje ar nuotoliniu būdu, todėl pajutę nepasitenkinimą organizacija nė nemirktelėję užveria jos duris. Tad ko reikia jaunam darbuotojui iš organizacijos, kad ši pelnytų jo lojalumą?
Prof. dr. Bernadeta Goštautaitė
Prof. dr. Bernadeta Goštautaitė
© Asmeninins albumas

Moksliniai tyrimai rodo, kad jaunų žmonių pasitenkinimą darboviete ir motyvaciją organizacijoje pirmiausia lemia ne žaidimų kambariai, galimybės dirbti bet kur ir bet kada ar visuomet pilnas šaldytuvas, tačiau galimybė mokytis ir tobulėti, nes jie gyvena ateitimi ir šiandien kuriasi rytojaus karjerą. Jauniems darbuotojams svarbu, kad dabar gaunamos užduotys bei projektai padėtų jiems tobulėti, suteiktų naujų žinių, padėtų užmegzti ateityje vertę turėsiančių kontaktų. Jeigu organizacijoje jaunam žmogui tobulėti vietos nėra – jis su ja neilgai trukus atsisveikins.

Socializacija padeda pasijausti „savu“

Kodėl darbuotojai palieka organizacijas, kalbama daug, tačiau kokie aspektai juos skatina likti?

Čia vertėtų prisiminti socializacijos procesą, padedantį suderinti darbuotojo ir darbdavio ilgalaikius tikslus bei leidžiančiu naujam komandos nariui pasijusti „savu“. Visgi, kaip šį uždavinį įgyvendinti, jeigu jaunas darbuotojas itin dažnai ir pats nežino, koks yra jo tikslas?

Socializacija apima daug įvairių įrankių. Tai gali būti kassavaitinis susitikimas su vadovu, kuomet aptariami tikslai, rezultatai, padaryta pažanga, sėkmės ir nesėkmės, kalbama apie ateities tikslus. Minimo proceso metu svarbu užtikrinti, kad užsimegztų tvirti ryšiai su kitais darbuotojais, iš kurių jaunas žmogus galėtų mokytis. Todėl socializacijos procesui taip pat svarbios bendros veiklos, renginiai, mokymai. Kolektyvas turi būti supažindintas su kiekvieno nario pareigomis ir atsakomybėmis. Puiki iniciatyva skatinti darbuotojus dalintis savo asmeniniais pasiekimais, hobiais ir netgi juos įtraukti į organizacijos veiklą bei pasitaikius progai pademonstruoti įmonės renginio ar šventės metu. Eksperimentavimas su skirtingais projektais, patirčių rinkimas yra tas kelias, kuriuo einant geriau susipažįstama su darbuotojo gebėjimais ir polinkiais, o pats darbuotojas turi progą geriau save pažinti ir suprasti, kokie jo karjeros tikslai.

Jaunas žmogus nežino, kaip jam sekasi

Kitas esminis socializacijos aspektas – pokalbio metu gaunamas individualus grįžtamasis ryšys. Jis svarbus dar ir dėl to, kad tai bene vienintelis jauno žmogaus resursas, padedantis sužinoti, kaip jam sekasi, kur jam reikia pasistengti. Vienoje srityje dirbant per dešimt ir daugiau metų savo pasiekimus įvertinti daug lengviau, nei ankstyvoje karjeros stadijoje.

Štai pavyzdys. Viename Lietuvos bankų atlikau darbuotojų ir vadovų apklausą, kurios metu prašiau jų įvertinti savo darbo kokybę. Pateikti atsiliepimą apie savo darbuotojus buvo paprašyti ir vadovai. Natūralu, kad darbuotojai savo darbo rezultatus vertina labiau teigiamai (visi mes siekiame save pateikti pagražintai), tačiau didžiausią vertinimų atotrūkį pastebėjome tarp vadovų ir jauniausių įmonės darbuotojų – jauni žmonės save įvertino daug geriau, nei jų vadovai.

Tokia situacija būdinga dažnai organizacijai, susiduriančiai su grįžtamojo ryšio trūkumu, nes jo negaunant, darbuotojui sunku įvertinti savo pasirodymą. Neverta stebėtis, kodėl socialiniuose tinkluose „patinka“ funkcija turi tokią didelę reikšmę. Juk tai priemonė, padedanti gauti tam tikrą įvertinimą ir sužinoti, kaip žmogui sekasi.

Socializacija – įrankis, sprendžiant nacionalinio masto problemas

Socializacijos procese itin svarbią vietą užima mentorystė. Jaunam žmogui paskirtas mentorius padeda greičiau įsitraukti į įmonės veiklą, organizacijoje jaustis patogiau, suteikiama pagalba tiek formaliais, tiek neformaliais klausimais – nuo kavos aparato parodymo iki formulės, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų kūrimo. Tinkamos naujo darbuotojo socializacijos svarbą organizacijoje parodė kitas drauge su komanda atliktas tyrimas sveikatos priežiūros kontekste.

Rezultatai atskleidė, kad jaunieji gydytojai, kurie įstaigose iš jiems paskirto mentoriaus negauna konstruktyvaus jiems tobulėti padedančio grįžtamojo ryšio (galbūt todėl, kad patyrę gydytojai patys susiduria su dideliu darbo krūviu ar dėl kitų priežasčių) yra labiau linkę priimti darbo pasiūlymus kitose šalyse ir išvažiuoti iš Lietuvos. Tai itin rimta problema. Juk vienam iš Lietuvos išvykusiam medikui paruošti gali prireikti ir dešimties metų. Tyrimas tik patvirtina, kad tinkamai valdoma jaunų darbuotojų socializacija yra svarbus įrankis įvairiose organizacijose siekiant padėti jaunam darbuotojui, pelnyti jo lojalumą bei padedantis išspręsti daugybę kitų problemų.

Galiausiai, taip pat norėčiau pabrėžti, kad individualus bendravimas su kiekvienu darbuotoju yra be galo svarbus. Tik įdedant pastangų ir stengiantis jį pažinti pavyks suprasti, ko jam trūksta, kas jam svarbu ir ar organizacija jam tai siūlo. Galbūt vienam tikrai reikės žaidimų stalo, pilno šaldytuvo, tačiau kitam svarbi galimybė praktikuotis, gauti kuo daugiau žinių ir išgirsti mentoriaus atsiliepimą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Andrius Barštys. Atsigavusią komercinio NT rinką tramdo brangstančios žaliavos

Pirmąjį šių metų pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto ( NT ) projektus...

Donatas Lapinskas. Naujieji Statybos įstatymo pakeitimai dubliuos vietos savivaldos ir Statybos inspekcijos funkcijas

Nuo šių metų lapkričio 1-osios įsigalios nauja Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės...

Tautvydas Pipiras. Lietuva trypčioja startuolių reitinge

StartupBlink arba kitaip – startuolių ekosistemos indeksas, remiantis kruopščiai parengta...

Gintautas Bartkus. Apie akcininkų konfliktą „Panevėžio keliuose“ (3)

Reikėtų atkreipti dėmesį į kelis šios istorijos aspektus: vadovo atsakomybės ir mažųjų...

Titas Budreika. Ar ekonomika pribrendo keturių darbo dienų savaitei? (7)

Viešojoje erdvėje vis garsiau kyla diskusijos: ar pradėsime gyventi keturių dienų darbo...

Top naujienos

Istoriniame Latvijos mieste atrado kardinaliai pasikeitusį kvartalą: vakarais čia plūsta jaunimas, o būsto kainos jau kaip Rygoje (13)

Kuržemės centre, Latvijoje , yra vieta, kurią istorijos, gamtos ir gastronomijos mėgėjai vertina...

Vytautė Merkytė | D+

Apokalipsė, kuri neatėjo: įtikėję, kad ateities nėra, sektos nariai atsisakė dirbti ir naujas aukas verbavo per seksą (1)

Michaelo Youngo vaikystė buvo neįprasta: berniukas uoliausiai iš savo brolių ir seserų apsiėmė...

Pažintis su keturiais nelegalais Dieveniškėse: niekur neskubėdami paprašė išvirti kavos (495)

Lietuvos pasienyje, Šalčininkų rajono Dieveniškių kaimelyje, kur būriai žmonių protestuoja...

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas (21)

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Griškonis irklavimo finale neprilygo galingiems varžovams – liko toli nuo medalių (2)

Jūros miško keliu pavadintame Tokijo olimpiniame irklavimo kanale vienintelis iš lietuvių likęs...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (79)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

11 metrų baudinių seriją pralaimėjusi „Sūduva“ baigė savo žygį Europoje „Kauno Žalgiris“ finišavo beviltiškai, krito ir „Panevėžys“ (69)

Lietuvos futbolo klubams ketvirtadienio vakaras buvo kaip niekad įtemptas – net trys A lygos...

„Socialdarbiečiai“ keičia pavadinimą – tampa Lietuvos regionų partija (116)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų darbo partija ketvirtadienį Kernavėje vykusiame neeliniame...

Tankiau lankysis lietus

Orų pobūdis Lietuvoje keičiasi. Virš Šiaurės Europos išplitus žemo atmosferos slėgio laukui...

Penktadienį Tokijuje – pirmojo lietuvių medalio laukimas, Gudžiaus metimai ir motyvuoti plaukikai kas, kur, kada (19)

Penktadienį, liepos 30-ąją, Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 10 Lietuvos sportininkų –...