aA
Ne vienas aukščiausiojo lygmens vadovas pasakytų, kad dienoje visiems darbams atlikti valandų yra gerokai per mažai. Tad be įprastų darbų, rūpinimosi organizacijos sėkme ir darbuotojų gerove, stipraus kontaktų rato kūrimas, greičiausiai, retai atsiduria svarbiausių darbų sąrašo viršuje. Tačiau iš tikrųjų, stiprus network‘as yra būtinas kiekvieno lyderio darbo efektyvumo didinimui bei įmonės sėkmei.
Audronė Nakrošienė
Audronė Nakrošienė
© Organizatorių nuotr.

Kas antras aukščiausiojo lygmens vadovas savo veikloje jaučiasi vienišas

Statistika rodo, kad net kas antras aukščiausio lygio vadovas savo veikloje jaučiasi vienišas, kitaip tariant, neturintis su kuo pasitarti ir pasikalbėti ne tik apie jį slegiančias problemas, bet ir apie inovatyvias idėjas, naujausias tendencijas. Net 65 proc. apklaustų lyderių mano, kad tokia situacija neigiamai veikia jų darbo rezultatus.

Šią statistiką į gerąją pusę nusverti gali kontaktų tinklo kūrimas, kurio dėka vadovas ne tik sumažins vienišumo, bet ir baimės nežinoti jausmą, tobulės iš bendraminčių semdamasis patirties, žinių bei klausdamas patarimų.

Bendraujant su panašių ar net priešingų sektorių lyderiais, turinčių kompetencijų ar pasižyminčių unikaliomis įžvalgomis, vadovas turi galimybę pažvelgti į save patį ir savo organizaciją ar komandą kitu kampu. Stiprus kontaktų tinklas bus tas ratas, į kurį galima kreiptis susidūrus su tam tikrais tik aukščiausio lygio vadovams būdingais iššūkiais, ieškant patarimo ar konsultacijos. Ryšių neturintis vadovas tokiose situacijose liktų vienas.

Atsidūrus vadovų, kurie sprendžia panašius klausimus, tarpe, lyderis taip pat skatinamas tobulėti. Jis neretai turi permąstyti savo požiūrį, gauna unikalių, vertingų, kitokių, nei jam įprasta girdėti, įžvalgų. Jeigu savo komandos narių pastabas jis ne visuomet išgirsta, kolegos ar autoriteto įžvalgos sutinkamos atviriau, vertinamos rimčiau.

Vadovams svarbus pasitikėjimas

Tačiau tam, kad tarp vadovų atsirastų patirties dalijimosi kultūra, vienas elementas įgyja itin didelę svarbą – tai pasitikėjimas. Apsikeitimas žiniomis ir patirtimi įvyks tik pasitikint savo aplinka ir joje jaučiantis saugiai. Nereikia tikėtis, kad atvirumas atsiras iš karto. Jis, kartu su pasitikėjimu, yra per laiką užtarnaujamas dalykas. Stiprus santykis užsimezga, kai abi komunikuojančios pusės stengiasi ne tik gauti patarimą, informaciją, konsultaciją, tačiau ir suteikti grįžtamąjį ryšį, kuris skatina keistis ir augti.

Atsiradus stipriam santykiui, sukurto ryšio ir kontaktų pagrindu patenkinamas dar vienas itin svarbus vadovų poreikis – priklausymas bendruomenei. Šis jausmas, remiantis įvairiais tyrimais, mažina vadovų vienatvės pojūtį.

Nesugebantiems atsiverti kontaktų ratą plėsti sudėtingiau

Į aukščiausio lygio vadovų ratą pakliūti pasiryžęs lyderis privalo būti atviras, pasiruošęs priimti kritiką, norintis dalintis savo patirtimi.

Bendraminčių vadovai neretai ieško įvairiose konferencijose, mokymuose, studijose. Pirmųjų susitikimų metu lyderiai jaučiasi išėję iš savo komforto zonos, jie pradeda jausti grėsmę savo ego, patirčiai, žinioms, pasaulio ir verslo suvokimui. Atsiranda stiprus lyginimosi su kitu jausmas. Pačioje pradžioje vadovai vieni kitus identifikuoja kaip konkurentus, bijo dalintis savo patirtimi.

Tačiau po kurio laiko šie lyderiai pradeda suprasti network‘o privalumus ir suvokia, jog dalijimasis žiniomis augina ir sukuria konkurencinį pranašumą. Tiems, kurie nesugeba per save perlipti, atsiverti, dalintis, sukurti ir įgyti pasitikėjimo, kontaktų ratą kurti daug sudėtingiau.

Taigi, kiekvieno vadovo darbotvarkėje, greta raudonai mirgančių susitikimų ir darbų, turėtų atsirasti ir vieta kontaktų kūrimui, dalinimuisi savo patirtimi. Šis aspektas ne ką mažiau svarbus įmonės ir asmeninei vadovo sėkmei – šiandien sukurti ryšiai gali tapti naujais pokyčiais ir bendrų projektų pradžia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gediminas Vaitkevičius. Kėdainiai turės tik tris „Rail Baltica“ geležinkelio stotis (7)

Tuo metu, kai „ Rail Baltica “ projekto konsultantai skambina pavojaus varpais ir suka galvas,...

Juras Žymančius. Ar reikalinga lošimų licencija vaizdo žaidimams?

Vaizdo žaidimai yra svarbi ir nuolat dideliu tempu auganti rinka, kurios pasaulinės metinės...

Saulius Jokubaitis. Tvarus investavimas: kai „būtų gerai“ tampa „privalu“

Dar visai neseniai tvarumas buvo daugiau deklaratyvios nuostatos, gražūs tikslai valstybių...

Egidijus Kieras. Būsto nuoma pasibaigė, o užstato neatgaunate? (2)

Kyla būsto kainos, mažėja galimybių įsigyti nuosavą, todėl žmonės renkasi nuomą. Daugėjant...

Indrė Pelėdaitė. Ką daryti įmonėms, kad kibernetinius incidentus pavyktų išgyventi paprasčiau (1)

Pagaliau reikėtų atsisakyti įsitikinimo, kad su kibernetinėmis rizikomis susiduria tik...

Top naujienos

Migrantų kontrabandos užkulisiai: suvilioja svaiginančiais uždarbiais ir nutyli apie tikruosius pavojus (40)

Lengvų pinigų tikėjęsis gruzinas Nika Beselia sutiko vykdyti mįslingo darbdavio nurodymus. Toks...

Kiek uždirba Lietuvos „1 proc.“: prasideda derybos dėl pokyčių mokesčių sistemoje (52)

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 1 proc. daugiausiai uždirbančių gyventojų pernai...

Latvijoje įvedamas karantinas, planuojama įvesti komendanto valandą šalis yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo augimą (591)

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms – iki lapkričio 15-osios – įvedamas...

SAM: skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau...

Premjerė: COVID-19 plitimui nelėtėjant, iki pavasario persirgs visi nesiskiepijusieji

Jei COVID-19 plitimo tempas nelėtės, iki pavasario šia infekcine liga persirgs bene visi...

Gydytojai: hospitalizuotas Čekijos prezidentas Zemanas negali vykdyti pareigų (11)

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas negali eiti pareigų dėl pašlijusios sveikatos, pirmadienį...

Justina Maciūnaitė | D+

Įsitikinkite, ar jūsų preliminarioje būsto pirkimo sutartyje yra ši sąlyga: atėjus laikui atiduoti buto raktus, NT vystytojas gali nuspręsti pakelti kainą (1)

Įsivaizduokite: iki Kalėdų liko vos kelios dienos, o jūs dar neturite visų dovanų, todėl...

Skaudi nelaimė Šiauliuose: pro langą iškrito vaikas (3)

Šiauliuose vos ketverių metų vaikas pateko į medikų rankas.

Giedrė Balčiūtė | D+

Dažnam po COVID-19 pradeda kuokštais slinkti plaukai: gydytoja ramina – tai išsprendžiama bėda (1)

COVID-19 liga pavojinga ne tik tuo, kad gali baigtis gana staigia susirgusiojo ja asmens mirtimi,...