aA
Gyvenimas ir darbas pandemijos padiktuotu ritmu dar labiau išryškino asmeninės lyderystės svarbą. Darbo vietas perkėlę į namus ir patyrę apribojimus dėl karantino, turėjome peržiūrėti ankstesnius savo darbo įpročius ir atrasti naujų būdų, kurie padėtų efektyviai dirbti per nuotolį.
Agnė Jonaitytė-Karalienė
Agnė Jonaitytė-Karalienė
© Asmeninio archyvo

Išryškėjo įspūdis, kad tokiomis sąlygomis geresnių rezultatų pavyko pasiekti lankstesniems darbuotojams, kurie sugebėjo per trumpą laiką įvaldyti naujus darbo metodus ir kurie buvo linkę prisiimti atsakomybę už savo darbo rezultatus. Turbūt mažai kas pagalvojo, kad tai – asmeninės lyderystės savybės. Kuo tokia asmeninė lyderystė gali būti pravarti ir kaip ją reikėtų puoselėti organizacijoje?

Įgimta, užkrauta ar išmokta

Asmeninės lyderystės (angl. self-leadership) sąvoką pirmasis suformulavo Masačiusetso universiteto profesorius Charlesas Manzas, kuris ją apibūdino kaip įtaką sau, kuri vestų į priekį. Vadybos teoretikas Peteris Druckeris buvimą asmeniniu lyderiu labai taikliai prilygino savo asmeninio gyvenimo direktoriaus pareigoms. Juk būna nelabai smagu, kai tavo gyvenimui vadovauja kažkas kitas.

Kalbant apie lyderystę, vis dar tenka susidurti su įsitikinimu, kad tikru lyderiu gimstama, o ne tampama. Nors kai kurios įgimtos charakterio savybės iš tiesų gali būti palankesnės lyderystei, dažniausiai jos yra tik gera ilgo proceso pradžia. Šio proceso galutinė sėkmė dažniausiai priklauso nuo pastangų, kurias įdeda pats žmogus ir šalia esantys bei padedantys augti kiti žmonės.

Didėjantis lyderystės aktualumas

Asmeninės lyderystės svarba per pastaruosius metus išaugo, ir tam didelės įtakos turėjo pandemija ir jos padiktuotas darbo iš namų režimas. Dirbdami iš namų turėjome pradėti kitaip planuoti savo dieną, išmokti naujų darbo metodų ar įprasti ignoruoti namų aplinkos trukdžius.

Tiems, kas turėjo asmeninės lyderystės savybių, jos padėjo kur kas lengviau susidoroti su šia situacija. Kitiems tai tapo paskata jas pradėti ugdytis. Išaugęs dėmesys asmeninei lyderystei gali būti vienas iš teigiamų pastarųjų metų aspektų, nes jos svarba ateityje tik didės. Ir tam yra bent kelios priežastys.

Daugelis šiuolaikinių organizacijų atsisako griežtos hierarchinės struktūros ir pereina prie lankstesnio valdymo stiliaus, pavyzdžiui, per projektines komandas. Todėl griežta takoskyra tarp skirtingų sričių nyksta, o tiksliai apibrėžti kiekvieno darbuotojo galutinę atsakomybę yra ne visada paprasta.

Vis dėlto poreikis pasiekti rezultatų komandoje, skyriuje ar organizacijoje niekur nedingsta. Nors darbuotojai turi daugiau laisvės tai padaryti, jiems tenka didesnė atsakomybė randant ir pasirenkant tinkamą būdą tam.

Iš to seka kitas svarbus aspektas. Šiandien vykstantys pokyčiai reikalauja nuolatos atnaujinti savo kompetencijas, įgyti naujų žinių ir išbandyti nestandartinius veikimo būdus. Tačiau tam reikalingos tinkamos asmeninės nuostatos, kurias padeda suformuoti asmeninė lyderystė.

Galiausiai, asmeninė lyderystė turėtų skatinti mus pačius imtis iniciatyvos ir ieškoti išeičių susidūrus su sudėtingesne situacija. Pavyzdžiui, kai vadovas nori skirti papildomą darbą ar naują užduotį, su kuria nesame iki šiol susidūrę, visada paprasčiau pasakyti „ne“. Bet kur kas didesnę naudą galime gauti, peržiūrėję dabartinį savo užimtumą, aptarę krūvį su vadovu ir pasidalinę darbus su kitais komandos nariais ar užsitikrinę papildomus resursus, kurie mums padėtų atlikti užduotį.

Organizacijų vaidmuo

Kaip išlaisvinti asmeninės lyderystės potencialą organizacijoje? Pirmiausia, vadovai turėtų akcentuoti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą bei sudaryti sąlygas darbuotojams patiems planuotis savo užduotis. Asmeninės lyderystės pavyzdys nėra žmogus, kuris daro visus jam užkraunamus darbus, neskaičiuodamas savo darbo valandų, o per ketvirtinį ar metinį rezultatų aptarimą gaunantis vadovo pagyrimą už tai.

Antras aspektas – klaidas toleruojanti aplinka. Tai, kaip organizacijoje reaguojama į padarytas klaidas, gali nulemti, kiek joje dirbantys žmonės puoselės asmeninės lyderystės savybes.

Jei parodžius iniciatyvą ir suklydus jie bus išpeikiami ar sulauks tam tikrų pasekmių, ilgainiui rinksis saugesnį kelią tiesiog nesiimti jokių papildomų žingsnių, kurie nors kiek peržengia jų tiesioginės atsakomybės ribas. Tuo metu darbuotojai su stipriomis asmeninės lyderystės savybėmis apskritai nenorės ilgai užsibūti tokioje organizacijoje.

Dar vienas labai svarbus veiksnys − organizacija turėtų padėti darbuotojams geriau pažinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, padėti jiems lengviau pasirinkti tobulėjimo kryptį. Kitaip tariant, paskatinti didesnį darbuotojų sąmoningumą.

Tam gali būti naudojami įvairūs būdai, pavyzdžiui, reguliariai vykstantys rezultatų aptarimai su savo tiesioginiu vadovu, sudaromos sąlygos mentorystei, pasidalijimas sėkmių ir nesėkmių istorijomis.

Įsivaizduoju, kad skaitant šį tekstą gali kilti natūralus pasipriešinimas – mums įprasta manyti, kad rezultatas pasiekiamas tada, kai dirbame neskaičiuodami darbo valandų ir vengdami klaidų. Tačiau turbūt ne vienas esame susidūrę su situacijomis, kai ne visada darbas vyksta efektyviai, kai plika akimi matosi, kad pakeitus procesą ar susikoncentravus į kitą veikimo būdą, rezultatas gali būti geresnis. Darbuotojų neturėtų apnikti inertiškas bejėgystės jausmas, nes „taip buvo visada“ arba „bandėm kitaip ir buvom nubausti už klaidą“.

Taigi organizacijoje kuriama saugi aplinka gali sudaryti sąlygas skleistis asmeninei lyderystei. Visa tai reiškia, kad asmeninei lyderystei reikia dėmesio ir kantrybės. Tikėtina, kad ją puoselėjant galima bus pasiekti tokių pat gerų, o gal net geresnių ir tvaresnių rezultatų.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jūratė Cvilikienė. Finansiniai rugsėjo išbandymai: kiek tėvams kainuos išleisti vaikus į mokyklą

Liniuotė , rašiklis, keli sąsiuviniai ir pratybos – vaiko suruošimas į mokyklą prieš...

Vitalija Varnaitienė. Įmonių bendrai atliekami pirkimai – būdas viešųjų pirkimų tikslus pasiekti paprasčiau

Perkančiosios organizacijos , siekdamos pasirinkti optimaliausią viešojo pirkimo strategiją,...

Eglė Šimė. Tendencijos geležinkelių sektoriuje – nauji dėsniai ir netikėti sprendimai

Transporto ir logistikos sektorius jau kurį laiką mokosi (iš)gyventi turbulencijų ir...

Inga Langaitė. Kaip grąžinti prestižą informatikai?

Lietuvos visuomenė traukiasi ir tam, kad gyventume geriau, jau šiandien turime kurti modernią...

Ieva Vidugirė. Atmintinė vadovui: kaip elgtis, jeigu įmonė neatlaiko sukrėtimų

Ekonomika Lietuvoje pastaraisiais metais augo itin sparčiai: daugėjo investicijų, augo eksportas,...

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

„Putino pėstininkas“: kodėl Kremliui naudingas ekscentriškasis Čečėnijos despotas Kadyrovas? (12)

Čečėniją savo asmeniniu sultonatu pavertęs autokratas Ramzanas Kadyrovas jau kuris laikas...

Laikas keisti pasą? Pasiruoškite: laukia nemalonus siurprizas (2)

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai...

Klaipėdos rajone įsiplieskė gaisras, liepsnos buvo matomos už kelių kilometrų aplinkiniai gyventojai dūsta nuo dūmų gausos  (1)

Trečiadienio vakarą Klaipėdos rajone , Aukštkiemiuose, kilo gaisras .

Užkalnis. Klimatas svarbiausia, karas ne atsakymas, Rusija mus dar pamokys (23)

Dar ne taip seniai kiekvienas iš trijų teiginių antraštėje būtų visiškai normalus, ir ne...

Karščiui nesitraukiant – nauja sinoptikų prognozė: kada sulauksime orų permainų

Ketvirtadienį ir toliau tęsis labai šilti orai . Mūsų šalį apėmusi aukšto atmosferos slėgio...

Auksinis finišas Romoje: Rūta Meilutytė – Europos čempionė (25)

Paskutinį Romoje vykstančio Europos čempionato vakarą papuošė italės Benedettos Pilato ir...

Lietuvoje – stipri geomagnetinė audra: jeigu nemiegate, galite išvysti įspūdingą reiškinį (2)

Atrodo, kad naktinėtojams pasisekė. Kaip skelbiama feisbuko puslapyje Orai ir klimatas Lietuvoje,...

Koks charakteris: tris kėlinius turkus besiviję jaunučiai į pusfinalį žengė po pratęsimo

Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykstančiame Europos šešiolikmečių vaikinų ( U-16 )...

Karas Ukrainoje. Okupantams – nauji Ukrainos smūgiai: rusų bazės sulygintos su žeme Ukraina: visame fronte bus svarbių įvykių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Delfi PliusToma Miknevičienė

Į alkoholizmą įklimpę lietuviai blaivybės kelią renkasi skirtingai: pasakė, ar įmanoma pasveikti ir kodėl šeima jiems neturėtų padėti (2)

Į alkoholizmą įklimpęs žmogus turi susidurti su tam tikromis priklausomybės pasekmėmis, kad...