aA
Trečiadienį posėdžiavusi Vilniaus miesto savivaldybės taryba įgaliojo administracijos direktorių Povilą Poderskį pasirašyti nacionalinio stadiono koncesijos sutartį. Kompleksas Šeškinėje turėtų būti baigtas 2023 metais.
Vilnius davė sutikimą grandiozinėms statyboms ant Šeškinės kalvos už 156 mln. eurų
© Vilniaus miesto savivaldybė

Už tokį sprendimą balsavo 33 tarybos nariai, 4 buvo prieš, 7 susilaikė.

Prieš balsavimą P. Poderskis pristatė svarstymų savivaldybės komitetuose rezultatus. Projektui pritarė Socialinių reikalų, Paslaugų ir miesto ūkio, Sveikatos ir sporto reikalų komitetai. Nepritarė Aplinkos ir energetikos komitetas, o Švietimo ir kultūros reikalų bei Kontrolės komitetai išklausė informaciją.

Be to, Ekonomikos ir finansų komitetas projektui pritarė su naujomis tarybos sprendimo ir sutarčių redakcijomis. Miesto plėtros komitetas pritarė su protokoliniu įrašu, pagal kurį administracijai siūloma derėtis su koncesininku projektavimo metu palikti galimybę papildomų 3 tūkst. vietų įrengimui. Savivaldos plėtojimo komitetas pritarė su siūlymu įrengti funikulierių ar kitą alternatyvią viešojo susisiekimo priemonę.

P. Poderskis dar nurodė, kad savivaldybės skolos limitai iki 2022 gruodžio 31 dienos leidžia prisiimti komplekso įsipareigojimus.

„Prisiimami įsipareigojimai projekte netrukdys vykdyti kitus svarbius mietui projektus. Bendrojo skolos limito erdvė šiandien dienai yra 113 mln. eurų.

Grynojo skolinimosi limito ir kreditorinio įsiskolinimo prognozės pilnai leidžia prisiimti projekte numatytus įsipareigojimus. Nuo 2023 metų bus pradėtos grąžinti investicijos ir įsiskolinimai mažės: Vyriausybė savo dalį atsiskaito per 2 metus, o savivaldybė kas metus po 4,614 mln. eurų“, – sakė jis.

Savo ruožtu tarybos narys Žilvinas Šilgalis sakė, kad jam visiškai nesvarbu, kas buvo praeityje, svarbu – kas bus ateityje.

„Visi kalba ir visi sutariame, kad stadionas reikalingas. Kodėl jo nestatome? Juk Vyriausybė lėšas yra skyrusi. Infrastruktūrai galima gauti europines lėšas, bet kam mes statome „megaprojektą“? Ką už 100 mln. eurų savivaldybė? Vaikų darželį, kultūros centrą, biblioteką ir dar kelias aikštes treniruotėms. Už 100 mln. eurų.

Priminsiu, kad stadionui lėšos skirtos – imk ir statyk. Klausimas, ar projektas racionalus ir naudingas vilniečiams? Kad jis naudingas verslo struktūrai, kuri padeda tą propagandą daryti... Kada klausimas – tiesus, atėjai pasakei, nereikia tų paveiksliukų. Žaidimai reikalingi, kada projektas kreivas. Už 100 mln. eurų...“ – kalbėjo politikas.

Vicemeras Vytautas Mitalas kalbėjo, kad anksčiau Vilniuje buvo daugybė kitų keistų projektų, kuriuos skirtingi merai savo metu įgyvendindavo.

„Manyčiau, kad esminis dalykas yra tai, kad šitas projektas yra pirmasis normalus, realus žingsnis tam, kad Vilniaus miesto infrastruktūra atsigautų, kad mes turėtume normalią vietą, kur galėtų visi sportuoti – ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir vaikai. Tiesą sakant, manau, kad tai esminis Vilniaus žingsnis tam, kad tokių ir panašių projektų būtų tik dar daugiau“, – sakė jis.

Ką statys ir už kiek

Kompleksą statysiantį konsorciumą sudaro koncernui „Icor“ (buvęs „Rubicon“) priklausanti „Axis Industries“, „Žalgirio“ arenos valdytojas „Kauno arena“, „Populous“ architektai ir „Baltcap“.

Daugiafunkcį kompleksą sudaro 8 dideli objektai ir beveik 30 sporto bei kultūros objektų bei erdvių juose. Tai – 15 tūkst. vietų nacionalinis stadionas su UEFA 4 hibridine danga; 3 futbolo aikštės; lengvosios atletikos stadionas su 3 tūkst. žiūrovų vietų; sporto kompleksas, kuriame bus gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, 6 krepšinio salės; bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka; darželis su ne mažiau 300 vietų; sporto muziejus.

Pats stadionas kainuos 39,225 mln. eurų, o bendros investicijos (su PVM) sieks 93,187 mln. eurų.

„Per visą 25 metų laikotarpį bendrai išeina 155,9 mln. eurų. Tai Vyriausybės ir savivaldybės mokėjimai per visą koncesijos laikotarpį“, – nurodė P. Poderskis. Tuo metu bendra koncesijos vertė per 25 sutarties metus, įskaitant savivaldybės, Vyriausybės, paties koncesininko investicijas ir išlaidas yra 338,8 mln. eurų (280 mln. eurų be PVM).

P. Poderskis nurodė, kad savivaldybė po paslaugų teikimo pradžios mokės po 4,614 mln. eurų per metus. Projekto vidinė grąžos norma – 6,87 proc.

Savivaldybė yra įsipareigojusi operuoti komplekse esantį darželį, kultūrinio ugdymo centrą ir biblioteką, o Vyriausybė – sporto muziejų. Tuo metu koncesininkas operuoja nacionalinį stadioną ir visus likusius objektus. Prie komplekso numatyta 1,6 tūkst. stovėjimo vietų automobiliams. Palyginimui, prie „Žalgirio“ arenos yra 400, o prie „Siemens“ arenos – 500 vietų.

Daugiafunkcio komplekso istorija prasidėjo dar 1984 metais, kai buvo paskelbtas konkursas stadiono projektui. 1987 metais statybos pradėtos, bet 1993 metais užkonservuotos. Idėja buvo bandoma atgaivinti 2008 ir 2014 metais, tačiau nesėkmingai.

Meras Remigijus Šimašius tikisi, kad tarybai pritarus, sutartis bus pasirašyta kitų metų vasarį. Anot mero, netrukus būtų pradėti griauti ir senieji stadiono griaučiai.

Antradienį savivaldybė išplatino naujas projekto vizualizacijas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(63 žmonės įvertino)
3.6984

Už apleistą Druskininkų sanatoriją „Nemunas“ pasiūlyta 3,63 mln. eurų: tikėtina, virs butais (51)

Penktadienį pasibaigusiame buvusios Druskininkų sanatorijos „ Nemunas “ aukcione už...

Šalia Ukmergės plento planuojamos 370 butų kvartalo statybos: dėl kamščių bus tariamasi (182)

Ukmergės plento pašonėje, Bendoriuose, planuojama statyti naują daugiabučių namų kvartalą,...

Apartamentų statybai Palangoje „Inžinerinė grupė“ siekia pritraukti iki 4,3 mln. eurų (1)

Bendrovė „Inžinerinė grupė“ sutelktinio finansavimo platformoje „Rontgen“ siekia...

Buvusį Klaipėdos policijos pastatą įsigijo transporto nuomos įmonė „Aug rent“ (1)

Buvusio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą už 358 tūkst. eurų...

SEB bankas: gyventojai aktyviau skolinasi būstui ir įsigyja brangesnius pirkinius (1)

SEB banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį gyventojai ir toliau išliko aktyvūs būsto...

Top naujienos

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (327)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (295)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (20)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (43)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (24)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....

Aurimas Kuckailis | D+

Ašaromis nuplautas futbolo žvaigždės nuopuolis: į dugną nutempė vaikų pornografija, pasmerkė komandos draugai (5)

Vokietija niekaip nenusipurto slogučio, užgulusio po ką tik praūžusios ir didelio atgarsio...

Šiurpi per naktį mirusių 1746 žmonių paslaptis atskleista: ant lavonų netūpė net musės (23)

1986 metų rugpjūčio 21 dieną prie Nioso ežero Šiaurės vakarų Kamerūne pasigirdo keistas...

Pastebėtas paslaptingos smegenų ligos protrūkis: kerta žmonėms nuo 18 iki 85 metų (18)

Kanados Naujojo Bransviko provincijoje stebimas paslaptingos smegenų ligos protrūkis . Jau...

Daugelis tėvų vis dar vengia kalbėtis su savo vaikais apie seksą: psichologė paaiškino, kodėl tai būtina ir nuo kelių metų pradėti (78)

Daugelį tėvų ši tema vis dar verčia raudonuoti ir jaustis nejaukiai. Bet norite tikėkite, norite...