aA
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žiniasklaidai ir visuomenei pateikia melagingą informaciją, o Vilniaus apygardos teismo sprendimas stabdyti nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pasirašymą esą suteikia naują galimybę šiam projektui, sako „Vilniaus nacionalinis stadiono“ (VNS) direktorius Renatas Načajus.
Vilniaus nacionalinio stadiono projektas
Vilniaus nacionalinio stadiono projektas

„Labai gaila, kad vietoje to, jog siektų naudos visuomenei, dabartinė Vilniaus miesto savivaldybė rinkosi sau naudingą kelią - proteguojant vieną bendrovę kuo greičiau „prastumti“ sutartį. Dėl to ir turime dabartinę situaciją - valdantieji darė daugybę procesinių pažeidimų, nesivadovavo teisės aktais, du kartus mus neteisėtai išmetė iš konkurso“, - sako įmonės vadovas.

R. Načajaus teigimu, Vilnius ir Lietuva nusipelnė geriausio įmanomo daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu, o norima pasirašyti sutartis esą to nesuteiks.

„Ji naudinga ne visuomenei, o konkrečiai bendrovei ir asmenims. Gyvename teisinėje valstybėje, todėl esame įsitikinę, kad konkursas turi būti vykdomas skaidriai ir remiantis teisiniu pagrindu, išrenkant geriausiai viešąjį interesą tenkinantį projektą“, - teigiama R. Načajaus komentare.

Taip pat jis sako, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius P. Poderskis žiniasklaidai ir visuomenei pateikia melagingą informaciją.

R. Načajus cituoja šias P. Poderskio mintis: „uždraudė pasirašyti sutartį, visa kita, kas su ja susiję - derybos, tarybos sprendimai, kurie gali būti reikalingi, su tuo mes toliau dirbsime„; „tai neužkerta kelio toliau derinti sutarties sąlygas su konkurso laimėtoja bei miesto taryboje.„

Pasak VNS vadovo, tai - melaginga informacija, nes Vilniaus apygardos teismo nutartyje aiškiai rašoma, kad teismas nurodo stabdyti procedūras ir nesudaryti koncesijos sutarties.

Komentare cituojama ši ištrauka iš teismo nutarties: „(...) nutaria: iš dalies tenkinti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas” prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir sustabdyti projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ koncesijos suteikimo konkurso procedūras bei įpareigoti atsakovus Vilniaus miesto savivaldybės administraciją ir Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nesudaryti koncesijos sutarties, iki įsiteisės šioje byloje priimtas teismo sprendimas.„

„Tai, kad teismas mūsų prašymą tenkino „iš dalies“, reiškia, kad savo ieškinyje prašėme procedūras ir pasirašymą stabdyti, kol bus priimtas ir įvykdytas teismo sprendimas, o teismas sustabdė iki kol bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas šioje byloje. Tad akivaizdu, kad nutartis yra taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir procedūroms, t. y. laikinųjų apsaugos priemonių galiojimo laikotarpiu negalimos jokios procedūros. P. Poderskis žiniasklaidai ir visuomenei teigdamas, jog ir toliau tęs procedūras, tik patvirtina savo ketinimus eilinį kartą nevykdyti teismo nutarties, kuri yra privaloma“, - prabrėžia VNS vadovas.

ELTA primena, kad nacionalinio stadiono statybos neprasideda daugiau nei trisdešimt metų. Savivaldybei užpernai paskelbus viešąjį konkursą dėl vadinamojo nacionalinio stadiono statybų, pasiūlymus pateikė dvi bendrovės - koncerno „Icor“ valdoma „Axis Industries” ir VNS. Sostinės mero sprendimu dėl techninių pasiūlymo pateikimo niuansų iš konkurso buvo pašalinta bendrovė VNS. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino VNS ieškinį ir įpareigojo savivaldybę konkurse priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą.

Sausio pabaigoje savivaldybė pranešė, kad bendrovė VNS vėl šalinama iš dalyvavimo konkurse. Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto komisija, įvertinusi per metus dėl įvairių aplinkybių pasikeitusią VNS techninę ir finansinę kvalifikaciją, nusprendė, kad, siekdamas įrodyti savo tinkamumą projekto reikalavimams, VNS teikė melagingą informaciją apie savo konsorciumo sudėtį, taip pat techninius bei finansinius pajėgumus.

Bendrovės vadovas R. Načajus tai neigė ir sakė, kad su jais siekiama susidoroti, paminti konkurenciją ir atverti kelią „Axis Industries“ „susitarti dėl vilniečiams ir visiems Lietuvos gyventojams nenaudingų sąlygų“.

Vilniaus miesto taryba vasarį patvirtino daugiafunkcio komplekso Šeškinėje koncesijos sutartį, kurią planuojama pasirašyti su „Axis Industries“. VNS pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, ginčydami „neteisėtą pašalinimą iš konkurso“.

Antradienį Vilniaus apygardos teismas sustabdė nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pasirašymą pritaikant laikinąsias apsaugos priemones.

„Pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, bet procedūrų nesustabdė. Tai nieko netikėta iš esmės. Viskas toliau tęsiasi, o tie teismo sprendimai kažkada bus“, - Eltai patvirtino P. Poderskis.

Administracijos direktorius negalėjo tiksliai pasakyti, iki kada tęsis laikinosios apsaugos priemonės, tačiau patikino, kad savivaldybė šį sprendimą skųs.

„Dabar tiksliai labai nepasakysiu (iki kada pritaikytos priemonės. - ELTA), nes viskas nutartyje pasakyta. Skųsime, aišku, tą sprendimą, ir galbūt tą sustabdymą atšauks. Kita vertus, svarbiausia būtų paminėti, kad procedūros nėra sustabdytos. Tai gerai, nes galime toliau procesą vesti, kas dar liko padaryti po tarybos“, - Eltai teigė P. Poderskis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Vilniaus Belmonto žirgynas bus parduodamas aukcione (1)

Valstybės valdomas Turto bankas spalį aukcione už 1,97 mln. eurų pradinę kainą aukcione...

Pasirašyta Vilniaus centrinio pašto įsigijimo sutartis (14)

Valstybės valdomas Lietuvos paštas ir investicijų bendrovės „ Lords LB Asset Management “...

Ruošiasi pokyčiams: nuo kitų metų įsigalios naujos mokestinės vertės statiniams (3)

Kasmetinį visos šalies nekilnojamojo turto masinį vertinimą atlikęs Registrų centras kviečia...

Antrąjį ketvirtį būsto kainos – 7 proc. didesnės nei prieš metus (5)

Antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, būsto kainos padidėjo 7...

Tyrimas dėl Klaipėdoje nugriautų pastatų nutrauktas, bus reikalaujama atlyginti žalą

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl trijų Klaipėdos senamiestyje nugriautų pastatų, tačiau iš...

Top naujienos

Europos „koronaviruso žvaigžde“ tapusi šalis dabar klimpsta vis giliau: deja, klydome (25)

Kai birželio mėnesį ant viduramžiško Prahos Karolio tilto į „Covid-19“ „atsisveikinimo...

Pacientų kantrybė išseko: medikai nekelia ragelio, o jei atsiliepia, bendrauja šiurkščiai (214)

Maždaug prieš dešimtmetį kur kas daugiau panevėžiečių sveikatos reikalus patikėdavo...

Iš vaikų namų su 3 tūkst. eurų kišenėje: patyrė benamio dalią ir išdavystės kartėlį (103)

Mažiau nei 3 tūkst. eurų – toks kraitis įdedamas globos namus paliekantiems pilnamečiams....

Reta liga sergantis marijampolietis: nežinau, kas bus toliau ir kuo viskas baigsis

Marijampolietis Juozas Andziulis neseniai atšventė 71-ąjį gimtadienį, o po kelių savaičių vėl...

Koncerto metu Vidas Bareikis patyrė traumą: kraujuojančią galvą vadyba pasiūlė slėpti po kepure (13)

Kas jau kas, bet Vido Bareikio gerbėjai žino, kad šio atlikėjo gyvi pasirodymai kupini ne tik...

„Masalo efektas“ – triukas, verčiantis mus išlaidauti (2)

Kavinėje siūloma pasirinkti net iš trijų ar net keturių dydžių kavos puodelių. Jų kainos,...

Nutylėta Antrojo pasaulinio karo: „vaiduoklių armija“ apmulkino nacius

Rugsėjo 2 d. sukako 75 metai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Šio pasaulinio konflikto metu...

Grįžusi iš JAV jauna kaunietė pasinėrė į neįprastą verslą (3)

JAV 10 metų praleidusi Raminta Stowe prieš metus grįžo į Lietuvą kartu su savo amerikiečiu...

Buvęs žalgirietis Lawsonas persistengė – kinai diskvalifikavo iki gyvos galvos (5)

Ramiu būdu niekada negarsėjęs amerikietis Ty Lawsonas , pastaruosius ketverius metus žaidęs CBA...

Į kapines karsto neįleidęs Marijampolės rajono kunigas – atleistas, jo išsižada jau trečia parapija (306)

Karsto į kapines neleidęs įnešti Skardupių kunigas Algirdas Kanapka atleistas iš pareigų....

|Maža didelių žinių kaina