aA
Beveik dešimtmetį trunkančios buvusio kandidato į šalies prezidentus ištaigingo būsto statybos Antakalnyje jau gavo amžiaus statybų titulą. Ir kol kas, atrodo, nežada jo kratytis.
Juozas Petraitis
© DELFI
Kadaise įspūdingais turtais nevengdavęs viešai pasigirti buvęs kandidatas į šalies prezidentus Australijos lietuvis Juozas Edvardas Petraitis šiandien daug kuklesnis. Tokį būti verčia ne tik įvairūs skandalai, į kuriuos yra patekęs verslininkas, bet ir akis badančios kone dešimtmetį trunkančios statybos – niekaip neužbaigiamas erdvus pastatas P. Vileišio gatvėje Antakalnyje.

Kodėl įstrigo seniai pradėti darbai, smalsu ne tik kasdien pro šalį praeinantiems Antakalnio gyventojams, bet ir statybas plėtojantiems verslininkams. Visiems norisi pamatyti, kaip atrodys ištaigingas ir erdvus, rūmus primenantis statinys.

Verslininkas ir jo žmona Giedra Petraitienė apie statybų įšaldymo priežastis kalbėti nelinkę. „Vilniaus dienai“ pavyko susisiekti tik su G. Petraitiene, tačiau iš lakoniško pokalbio maža kas tepaaiškėjo. „Statybos vyksta ir toliau, statome. Kodėl klausiate, ar yra kokių problemų“, – skubiai nutraukė pokalbį moteris.

Vilniaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Aurelijus Kuisys irgi nedavė atsakymo į smalsuolius dominantį klausimą. Jis tikino, jog inspektoriai J.Petraičiui dėl namo statybų sankcijų ar baudų netaikė, statybų nesustabdė. „Iš mūsų pusės nebuvo jokių apribojimų, tai paties būsto statytojo reikalas. Galbūt pinigų pritrūko“, – spėliojo A.Kuisys.

Pralenkė Valdovų rūmai

Tuo metu statybas plėtojantys verslininkai apie pernelyg ilgai užsitęsusias statybas kalba su šypsena.

Vienos didžiausių nekilnojamojo turto agentūrų „Ober-Haus“ vadovas Vytas Zabilius tvirtino, jog rekonstruojant seną statinį sunkiausia gauti leidimus ir suderinti projektus su paveldo specialistais. „Paveldo tyrimai ir statinio projekto rengimas gali užtrukti ilgai, tačiau, jei viskas vyksta tvarkingai, leidimai gauti, projektai suderinti, net ir didžiulį statinį galima pastatyti per metus, pusantrų, ilgiausiai – per dvejus“, – aiškino statybų subtilybes V. Zabilius.

Kaip pavyzdį jis pateikė Gedimino pr. 22 numeriu pažymėto namo rekonstrukciją, kur šiuo metu įsikūrusios žinomų prekių ženklų parduotuvės. Tai projektas, kuris buvo greitai įgyvendintas. Be to, ir ilgai trunkančios Valdovų rūmų statybos jau prie pabaigos.

Verslininko manymu, jei statybos užtrunka ilgiau, vadinasi, kliūtys slypi kitur. „Galbūt pats valdytojas turi bėdų, gal pinigų pritrūko, gal niekaip negali apsispręsti, kaip turėtų atrodyti namas, gal kamuoja kitokie filosofiniai klausimai. Tiesiog amžiaus statybos“, – šmaikštavo V. Zabilius.

Statybų bendrovės „YIT Kausta“ plėtros vadovas Darius Vilkas buvo griežtesnis. „Ilgai trunkančios statybos sukelia nepatogumų aplinkiniams, miestiečiams. Apleisti ir niekaip nebaigiami statyti individualūs namai tikrai nepuošia miesto. Europoje taip pat yra pavyzdžių, kai statoma visą gyvenimą, tačiau pradėjus statyti reikia ir užbaigti“, – dalijosi patirtimi specialistas.

D. Vilkas pridūrė, jog pastatyti erdvų 1000 kv.metrų gyvenamąjį namą galima per metus ar pusantrų. O per ilgesnį laiko tarpsnį – visą pastatų kompleksą.

Užsakovas – įnoringas

Užsukus į privačias milijonieriaus valdas, kur stūkso nebaigti statyti rūmai, pasitinka tyla. Nematyti nei zujančių statybininkų mašinų, nei triukšmingai dirbančių žmonių, kaip įprasta sparčiai kylančiuose gyvenamųjų namų kvartaluose sostinėje. Nemaišomas ir betonas, nors maišyklė erdvaus kiemo viduryje ir laukia darbo.

Atsiveria tik įspūdingas įstrigusių statybų vaizdas. Priekinį pastato fasadą puošia aukštos masyvios kolonos, atsiveria erdvus įėjimas į kelių aukštų statinį.

Pasižvalgius po patį pastatą paaiškėjo, kad šis tas vis dėlto vyksta – viduje sukiojosi keli statybininkai, dirbantys pagal verslo liudijimą. Vienas darbininkas bandė drausminti žurnalistus. „Ko jums čia reikia? Negalima vaikščioti viduje. Bet kada gali atvažiuoti šeimininkas, o jis griežtas. Geriau eikite iš čia. Jei nebijote, pasivaikščiokite aplink, po kiemą“, – patarė statybininkas.

Vėliau darbininkai prasitarė, jog užsakovas labai kaprizingas. „Dirbame kasdien, mūsų yra dešimt, ir viską turime perdaryti po kelis kartus. Tai laiptų pakopos, tai sienos neįtinka“, – pasakojo vyrai.

Jų teigimu, ir mediniai pastoliai ne šiaip sau stovi. „Šeimininkas norėjo kuo pigiau viską padaryti, tačiau ant jų niekas nelips. Pažiūrėkite, kaip nesaugiai jie atrodo, jie jau dvejus metus čia“, – tikino vienas darbininkas.

Statybininkas prasitarė, jog turtuolis planuoja įsirengti oranžeriją, didžiulį židinį, keletą garažų, galbūt ir baseiną, tačiau negalėjo pasakyti, kada numatyta senokai trunkančias statybas užbaigti.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Metinio pranešimo dėlionė

Gruzijos opozicijos niekas negirdi

Lukiškių aikštės rebusas

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kauniečių namai trukdo savivaldybės projektui: už būstus siūlo juokingas sumas (225)

Tviskanti miesto ateitis reikalauja gyventojų aukų – taip būtų galima pavadinti Aleksote ,...

Būstą nuomojantis vyriškis apie nuomininkus: pateikia krūvą pageidavimų, patys neturėdami nė šakutės (224)

Prieš penkerius metus Panevėžyje dar buvo galima butą išsinuomoti tik už jo komunalinius...

Antrą ketvirtį statybos darbų atlikta 2,4 proc. mažiau nei pirmą, bet 8,9 proc. daugiau nei pernai

Antrą ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus...

Vilkpėdėje planuojamas naujas verslo centras (3)

Vilkpėdės seniūnijoje ruošiamasi rekonstruoti administracinės paskirties pastatą –...

Latvijoje statomas didžiulis išparduotuvių miestelis vilios atvykti ir lietuvius (87)

Latvijoje, netoli Rygos, baigiamas pirmasis išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet...

Top naujienos

Negalėjo patikėti, kad tai lietuviškas kaimas: ten žmonės jachtom plaukioja (26)

Jeigu šią vasarą dar nespėjote pakeliauti ir atrasti kažko ypatingo – DELFI Kelionių...

Amerikoje ir Vokietijoje įsijungė panikos režimas: ką dabar daryti su savo pinigais (232)

Kai Vokietija nusičiaudi, Europa suserga, o kai nusičiaudi Jungtinės Valstijos , suserga visas...

Nuostabūs lietuvių pasirodymai Singapūre: Rapšys iškovojo aukso, Šidlauskas – sidabro medalius (11)

Fantastišką pasirodymą FINA pasaulio plaukimo taurės trečiajame etape tęsia abu Lietuvos...

Direktorius su BMW pajūryje leistiną greitį viršijo dvigubai – 180 km/val. (145)

Šį savaitgalį, kai Karklėje vyksta didelis muzikos festivalis, pajūryje dirba ir iš Vilniaus...

Įspėjimas tėvams: vaikų elgesio sutrikimas, kuris ateityje gali tapti rimtos priklausomybės priežastimi

Tokius vaikus atsisako saugoti auklės, mokyklose jie gauna daugiau kritikos nei kiti bendraamžiai, o...

Nelaimė lietuvių pamėgtoje Odesoje: įsiplieskė gaisras, aukų daugėja (7)

Ukrainos pietiniame Odesos uostamiestyje devyni žmonės žuvo ir dar 10 buvo sužeisti per...

Unikalų „Lotus“ kaunietis savo garaže konstravo šešerius metus (3)

„Užsieniečiai puristai smerkia, nes yra dingusi pakankamai reto automobilio autentika, o Lietuvoje...

Sodininkai kyla į kovą: kodėl galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus (39)

„Jiems galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus“, – nusivylusi ištarė Salomėja...

Romas Sadauskas – Kvietkevičius. Prezidentui naudinga leisti „valstiečiams“ likti valdžioje iki kadencijos pabaigos (101)

Žolinės savaitę naujojo derliaus Vyriausybė dar nepašventinta, o senosios jau beveik nebėra, bet...

Bendraudama su Meghan Markle karalienė Elizabeth nenori pakartoti svarbios praeities klaidos (1)

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II leido aiškiai suprasti, kad į karališkąją...