Vilniaus apygardos teismas (VAT) penktadienį jau antrą kartą atmetė „Darnu group“ ieškinį, kuriame ji prašė nutraukti sutartį, įpareigoti Telecentrą grąžinti sumokėtą sumą – 5,93 mln. eurų bei mažiausiai 1,3 mln. eurų palūkanų.

„Atsakovė (Telecentras – BNS) negali būti vertinama kaip sutarties šalis, padariusi pažeidimą savo kaltais veiksmais, todėl ieškovė („Darnu group“ – BNS) neturėjo teisinio pagrindo nutraukti pirkimo–pardavimo sutarties dėl esminio sutarties pažeidimo“, – rašoma teismo nutartyje.

Pasak jos, tik sutartį pažeidusiai šaliai gali atsirasti neigiami padariniai – ji turėtų grąžinti sumokėtus pinigus ir parduotą turtą, tačiau teismas nenustatė aplinkybių, patvirtinančių, kad Telecentras netinkamai vykdė sutartį.

„Darnu group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė BNS sakė, jog teismo sprendimas nuvylė, tačiau savo tiesą ji ketina įrodinėti toliau.

„Ši situacija skaudžiai iliustruoja, kokią milžinišką žalą verslui gali atnešti per naktį pakeičiamas valstybinės žemės nuomos reguliavimas. Teismų maratonas tęsiasi jau daugiau nei penkerius metus ir visą tą laiką valstybinė įmonė yra negrąžinusi bei neatlygintinai naudoja mūsų beveik 6 mln. eurų, o mes įsigiję žemės sklypą lig šiol negalime jo naudoti, nors prieš pat sandorį leidimą tam suteikė Nacionalinė žemės tarnyba“, – BNS sakė S. Survilaitė-Mekionienė.

Anot jos, įmonė savo teises ketina ginti toliau – ji reikalaus teisėtų interesų gynybos ir žalos atlyginimo iš tų, „kurių neteisėtais sprendimais ją patyrėme ir vis dar patiriame tokius didelius nuostolius“.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Apygardos teismas iš naujo nagrinėjo patikslintą „Darnu group“ ieškinį po to, kai pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai panaikino 2019 metų vasarį priimtą VAT sprendimą ir nurodė jam iš naujo nagrinėti „Darnu group“ ieškinį.

„Darnu group“ siekė, kad negaliojančia būtų pripažinta 2015 metais jos ir Telecentro pasirašyta sutartis dėl statinių ir sklypo Tujų gatvėje nuomos teisės perleidimo. Anot įmonės, Telecentras jai pateikė neteisingus patvirtinimus ir garantijas apie Žvėryno, Karoliniškių ir Viršuliškių sankirtoje esantį 7,26 ha ploto sklypą.

Įmonės buvo susitarusios, jog Nacionalinei žemės tarnybai atsisakius pakeisti valstybinio sklypo nuomininką, pirkėja turi teisę nutraukti sutartį. Taip pat sutartyje numatyta, jog pardavėjas gaus 1 mln. eurų premiją, jei bus pakeistas sklypo nuomininkas arba plėtotoja gaus statybos leidimą. Tokiu atveju turto pardavimo kaina būtų siekusi 7,18 mln. eurų.

Telecentras su bendrovės kaltinimais nesutiko ir teigė, jog prieš sandorį gavo oficialų Nacionalinės žemės tarnybos sutikimą dėl žemės nuomos sutarties teisių perleidimo naujam statinių savininkui.

„Darnu group“ teritorijoje planavo statyti gyvenamųjų namų kvartalą, tačiau į teismą dėl turto sandorio kreipėsi prokurorai. 2017 metų rugsėjį Apeliacinis teismas panaikino sandorio dalį, kuria perleistos sklype esančios radijo antenos. Po šio sprendimo Telecentras „Darnu group“ grąžino beveik 250 tūkst. eurų, o bendrovė vėliau bandė atgauti likusią sandorio sumą.

2015 metais aukcione pradinė teritorijos pardavimo kaina buvo 4,6 mln. eurų. Ji ribojasi su Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)