Jau parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, gautas statybos leidimas. Šią savaitę bus teikiama paraiška Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti.

Kokio dydžio Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos galima tikėtis, pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Ingos Juozapaitienės, paaiškėti turėtų kitų metų pradžioje.

„Tai – konkursinis projektas, į minėtą paramą pretenduoja labai daug projektų. Kuriems iš jų bus skirta parama, paaiškės maždaug po trijų mėnesių“, – sakė I.Juozapaitienė.

Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila sovietmečiu buvo gerokai pakeista, o senieji šio pastato brėžiniai nėra išlikę, atkurti autentišką vilą specialistams teko net pasitelkiant senuosius atvirukus, nuotraukas. Po išsamių tyrimų nustatyta, kurios pastato interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis išplanavimas, kokia buvo vilos sienų spalva.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, restauruojant „Anapilį“ pirmajame aukšte esanti koncertų salė, kuri pristatyta buvo sovietmečiu, taip pat bus atnaujinta – čia galės vykti miesto renginiai, akustiniai, dainuojamosios poezijos koncertai.

Medinė vila yra nekilnojamojo kultūros paveldo vertybė. Ji pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, laikoma viena iš pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų.

Rekonstruotame „Anapilyje“ bus įsikurtas Palangos kurorto muziejus.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)