NT rinka grįžo į 2019-uosius

J. Markevičius asmeninių finansų konferencijoje „Mano investicija“ kalbėjo, kad šiuo metu ekonominių iššūkių arba iššūkių, kurie turės poveikį ekonomikai, yra labai daug.

„Turime COVID pandemijos iššūkius, turime tiekimo grandinių sutrikimus, dėl kurių prasidėjo infliacijos augimai, turime Rusijos pradėtą karą, dėl ko prasidėjo energetinė krizė Europoje, žaliavų kainų augimas, kuris dar labiau sustiprino infliaciją. Ir dar turime palūkanų normų augimą, augimo perspektyvą, kuri iškart kerta per turto kainas. Matome, kad akcijose, obligacijose tai įvyko iš karto, turto kainos sumažėjo, o NT rinkoje tai taip pat gali turėti reikšmingą poveikį.

Reaguojant į tai, didžiausių pasaulio ekonomikų prognozės buvo peržiūrėtos, TVF iš esmės į neigiamą pusę peržiūrėjo pasaulio ekonomikų prognozes. Vokietija, Italija – kitąmet turėtų patirti recesiją, Prancūzija, JAV – augti, bet arti recesinės linijos, o visos rizikos, kurios mus supa, darys prielaidų, kad tas augimas nebūtinai bus sėkmingas“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Lietuvą ekspertas teigė, kad per pastaruosius 15 metų mūsų šalis susidūrė bent su penkiomis reikšmingomis krizėmis ar ekonominiais sukrėtimais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)