Daugiabučio, tauragiškių vadinamo kariškių namu, renovacija Gedimino gatvėje, kaip ir baimintasi, užtruko ilgiau nei planuota. Iš pradžių daugiabutis naujam gyvenimui turėjo prisikelti pernai rudenį, vėliau – vėlyvą rudenį. Darbai užsitęsė iki pat šalnų, persirito į gruodžio mėnesį. Užsnigo... Sniegas seniai nutirpo, o namo aplinka atrodo taip, lyg darbininkai būtų išėję vos vakar: tebesimėto pradėtos naudoti statybinės medžiagos, statybininkų rakandai...
© DELFI / Kiril Čachovskij

Viena bėda – ne bėda

Darbininkai, pernai triūsę prie Gedimino 24-ojo namo, gyventojus ramina: grįš tęsti darbų vos baigs dabar gautą užduotį Pagėgiuose.

– Kai prasidėjo šalnos, darbininkai viską metė ir išvyko. Nuo to laiko jų nematėme. O daiktai pasiliko – iš kiemo pusės prie namo tebestovi pastoliai, tebesimėto statybinės medžiagos, riogso statybininkų vagonas, kilnojamasis tualetas. Atrodo baisiai, bet mums, gyventojams, svarbu ne tik tai. Kur kas svarbiau, kad renovacija, bent jau pirmojo aukšto gyventojams, neduoda laukto rezultato. Žiemą šalome kojas. Skirtumas kambario palubėse ir prie grindų – 5 laipsniai. Iki renovacijos to nebuvo. Rūsyje būdavo apie 20 laipsnių šilumos, tad grindys buvo šiltos, o praėjusią žiemą – 7–8 laipsniai. Kita kaimynė guodėsi, kad norėjo sumažinti šildymą, bet sistema neleido, jog būtų 18 laipsnių šilumos. O ir šiuo metu negalime vėdinti kambarių: vos praveri langą, įsijungia šildymas. Ar taip bus visada, nežinome. Jeigu teisingai suprantame, statybininkai dar grįš, dar kažką darys. Gal ir šildymo sistemą reguliuos, – kalbėjo daugiabučio gyventoja.

Moteris mano, kad pastoliai stovi dėl to, jog darbininkai nespėjo sudėti naujų palangių. Jos žodžiais, vyrai pernai guodėsi, kad negauna skardos, o kai skardą gavo, neteko bokštelio jai užkelti.

Santechnikai nebegrįš

Šildymo sistemą šiame daugiabutyje renovavo bendrovė „JK santechnika“. Jos vadovas Žydrūnas Juščius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad darbai šiame statybų objekte yra baigti ir atiduoti naudoti, taigi jie čia nebegrįš.
– Jeigu gyventojams kyla klausimų, jie turėtų kreiptis į UAB Tauragės butų ūkį. Ši bendrovė buvo mūsų darbų užsakovė, renovacijos iniciatorė. Užsakovams viską paaiškinome. Garantuoju, kad sistema veikia puikiai. Jeigu kažkas ne taip, tai tik dėl to, kad tarp gyventojų ir daugiabutį administruojančio Butų ūkio nėra tinkamai kontaktuojama, – sakė santechnikų vadovas.

Tauragės teisme vakar priimtas sprendimas civilinėje byloje. Keturi buvę „JK santechnika“ darbininkai kreipėsi į teisėtvarką dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, darbo užmokesčio priteisimo, neturtinės žalos atlyginimo. Teismo procesas neprasidėjo – buvęs darbdavys ir buvę darbuotojai pasirašė taikos sutartį. Tačiau iki šiol darbdavys sutartyje numatytų sąlygų nevykdė. Todėl trys iš keturių dar kartą kreipėsi į teismą, kad būtų išduotas vykdomasis dokumentas ir jie galėtų kreiptis į antstolį. Ž.Juščius sakė, kad su darbuotojais neatsiskaitė, nes pinigai už atliktus darbus dar nepasiekė bendrovės sąskaitos. Tačiau jis garantavo, kad finansinių sunkumų jo vadovaujama įmonė neturi – su visais darbuotojais atsiskaitoma.

Darbus atnaujins kitą savaitę

Daugiabučio Gedimino gatvėje renovacijos darbų rangovė yra pagėgiškių bendrovė „Meliovesta“. Jos vadovas Bronislovas Budvytis yra sakęs, kad projektuotojai jiems „pakišo kiaulę“ – pasiūlė renovuoti mažesnį plotą nei teko iš tikrųjų. UAB „Meliovesta“ šis daugiabutis gyvenamasis namas, kaip renovacijos objektas, buvo pirmasis. Konkursą bendrovė laimėjo pasiūliusi mažiausią kainą. Darbams įsisukus paaiškėjo, kad bendrovė už tiek pinigų darbų neatliks. Darbai ėmė strigti: darbininkai streikavo, gyventojai nerimavo, kas jų laukia artėjant šalčiui. UAB „Meliovesta“ vadovai visus ramino, kad viskas susitvarkys, kad visais bus pasirūpinta, o darbai baigti laiku. Paklaustas, kodėl darbų nebaigė, kaip buvo žadėjęs, praėjusiais metais, B.Budvytis atsakė:

– Atsirado papildomų darbų. Darbų vadovas jau buvo nuvažiavęs į šį statybos objektą, apžiūrėjo. Jis sakė, kad saulės neapšviečiamoje namo pusėje ir prie pat pamatų įšalas dar tebėra. Tad darbų atnaujinti kol kas negalime. Tikimės, kad oro sąlygos pagerės ir mes jau kitą savaitę galėsime į Tauragę siųsti bent vieną darbininkų brigadą. Manau, jie užtruks neilgai. Darbų turime 2–3 savaitėms, ne ilgiau, – aiškino UAB „Meliovesta“ direktorius.

Užsiminus, kad prie šio daugiabučio išmėtyta daugybė statybininkų daiktų, B.Budvytis paaiškino, kad gali būti, jog kažkas šiemet ten jau apsilankė, kažką darė...
– Kaip tik šiandien ten važiuosime pasiimti statybininkų vagono. Darbuojamės Pagėgiuose, renovuojame kultūros namus, – paskubomis vakar aiškino direktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Seimas nusiteikęs brangesnį negu 220 tūkst. eurų NT apmokestinti progresiniais tarifais (77)

Seimui liko paskutinis balsavimas apsisprendžiant, ar gyventojų turimą nekomercinį...

Pamatę naujai įstatytas balkono duris nepatikėjo savo akimis (133)

Naujai įstatytos balkono durys įžiebė nemenką konfliktą. Šernų soduose gyvenanti klaipėdietė...

Vilniuje „MG valda“ stato naują policijos areštinę (48)

Ketvirtadienį Vilniuje pradedamos naujos policijos areštinės statybos, ją statys nekilnojamojo...

Skvernelis remia iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno stadionui (55)

Premjeras Saulius Skvernelis remia dalies parlamentarų iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno S....

Buvusi Statybų inspekcijos vadovė L. Nalivaikienė pažeidė įstatymus (12)

Buvusi Statybų inspekcijos vadovė Laura Nalivaikienė , įsidarbinusi nekilnojamojo turto...

Top naujienos

Piknikas su Šimašiumi pakeitė daugiavaikės šeimos gyvenimą (73)

Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė Jurga Pocienė sako tik Laisvės piknike iš mero Remigijaus...

Belieka tik pavydėti: kaimynams Lenkijoje sekasi geriau, negu pranašauta (37)

Net skeptiškiausi ekspertai pripažįsta, kad dabartinė Lenkijos vyriausybė vykdo rinkimų...

Sukrėsta šiaulietė parašė atvirą laišką Verygai: po jūsų sprendimo turiu stebėti, kaip degraduoja tėvas (570)

„Gerb. ministre Aurelijau Veryga , šiandien Jūs pasmerkėte mano tėtį ir toliau gerti!...

Vilniaus oro uoste dėl gedimo leidosi į Hurgadą turėjęs skristi lėktuvas papildyta 10.49 (200)

Vilniaus oro uostas informuoja, kad 9.30 val. Vilniaus oro uoste laukiamas avarinis orlaivio su...

„Siaubo pilį“ pastatęs vienas žiauriausių žudikų padarė labai didelę ir apmaudžią klaidą įžengę į pastatą žmonės dingdavo be pėdsakų (66)

H. H. Holmesas buvo vienas iš pirmųjų Jungtinių Valstijų serijinių žudikų. Savo specialios...

Keičiasi viena judriausių sostinės sankryžų (23)

Viena judriausių – Kalvarijų – Kareivių – Ozo gatvių – Vilniuje sankryžų artimiausiu...

Rinktinės debiutantas ir senbuvis įsitikinę: rezultatas Kosove – dėsningas specialiai Krepšinis.lt iš Prištinos (5)

Lietuvos rinktinės gretose rungtynėse Kosove pagaliau debiutavo Gediminas Orelikas , o Kšyštofas...

Ko laukti po Naujųjų: automobilių pardavėjams kol kas daugiau klausimų nei atsakymų (45)

Sausio 1-oji bus ta diena, kai įstatyme numatyta įranga papildyti dešiniavairiai automobiliai...

Lietuvos jėgos trikovės taurės turnyro pirmosios dienos varžybos

Lapkričio 25 - 26 dienomis , Kaune, "Kaustos" sporto salėje (adresu Naglio g. 4), vyks...

Kauno „Forum Cinemas“ interjeras įvertintas architektūros apdovanojimu (3)

Naujasis Kauno „Akropolyje“ esantis „Forum Cinemas“ interjeras įvertintas vienu...