aA
Kauno miesto tarybai patvirtinus naują miesto savivaldybės būsto ir būsto socialinės nuomos tvarkos aprašo redakciją, nustatytas trejų metų nuomos terminas.
Socialiniai būstai Kaune: sutartys sudarytos ir su mirusiais, ir emigravusiais
© DELFI / Domantas Pipas

Nuomininkas, atitinkantis kriterijus, leidžiančius jam iš savivaldybės išsinuomoti socialinį būstą, galės vėliau šį terminą pratęsti 12 mėnesių. Pratęsimų skaičius neribojamas, jei būstu naudojamasi tvarkingai, jo neniokojant, neįsiskolinant.

Kaip naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, visos naujos sutartys su nuomininkais bus pasirašinėjamos pagal naują tvarką. Ir tik tuomet, jei nuomininkas atitinka sąlygas, leidžiančias savivaldybei suteikti jam socialinę paramą išnuomojant būstą.

„Dabar peržiūrimi tokių būstų laukiančių kauniečių sąrašai. Socialinės paramos skyrius aiškinasi, ar kiekvienas pretendentas į socialinio būsto nuomą atitinka reikiamas sąlygas. Greta to, savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus specialistai tikrina vietose, ar konkrečius būstus anksčiau išsinuomojusių asmenų pajamos tikrai nėra pakankamos, kad leistų jiems teisėtai naudotis socialine parama.

Aiškėja, jog dalis savivaldybei priklausančių socialinių butų seniai nelegaliai pernuomoti tretiesiems asmenims. O tie kauniečiai, kuriems miesto savivaldybė butus suteikė kaip socialiai remtiniems, dabar gyvena Anglijoje ar Amerikoje. Neretas atvejis, kai tebetęsiama socialinio būsto nuoma, nors tas, kuriam socialinis būstas kažkada buvo suteiktas, jau yra miręs. Tuo būstu gal naudojasi jo giminaičiai, negalintys turėti remiamų asmenų statuso, nes dirba advokatu ar gydytoja ir gauna nemažas pajamas“, – pasakojo G. Petrauskas.

Jo teigimu, dar prieš socialinio būsto nuomos tvarkos pasikeitimų patvirtinimą išnagrinėjus esamą situaciją, atkreiptas dėmesys į tai, kad pagal ankstesnę tvarką sudarius neterminuotas būsto nuomos sutartis su nuomininku, pažeidžiančiu esmines sąlygas, nuomos sutartis gali būti nutraukta tik teismine tvarka.

Ilgai trunkant teisminėms procedūroms, nuomininko skola auga. Lygiai taip padidėja ir savivaldybės sąnaudos netvarkingo nuomininko suniokoto būsto atstatymui. Todėl nustačius nuomos terminą ir griežtas sąlygas jo atnaujinimui, dabar tikimasi operatyviau spręsti išvardintas problemas.

G. Petrauskas dar pabrėžė, kad savivaldybė atkreipė dėmesį ir į socialiai remtinus senjorus.

Papildytas sąrašas asmenų, kuriems gali būti nuomojamos bendrabučio gyvenamosios patalpos. Į jį jau patenka ir tie, kurie finansiškai sunkiai gyvena sulaukę pensinio amžiaus. Tikimasi, kad mažesnio būsto (kambario) nuoma turėtų sumažinti nedideles pajamas gaunančių senjorų būsto išlaikymo naštą.

Reglamentuojama galimybė pratęsti nuomos sutartis ir mažas pajamas gaunantiems nuomininkams, turintiems įsiskolinimų, tačiau sutarusiems ir vykdantiems įsipareigojimus skolas padengti dalimis per tam tikrą laiką ir bent pusę jų jau sumokėjusiems.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vadovo pareigas einančio Negyvenamųjų statinių valdymo poskyrio vyriausiojo specialisto Donato Valiuko, būsto neturintiems socialiai remtiniems kauniečiams bus siūlomi išsinuomoti laisvi socialiniai būstai, atitinkantys statybos ir specialiųjų normų – higienos, gaisrinės saugos ir kitus – bei teisės aktų nustatytus reikalavimus. Ir nežadama atsižvelgti į asmenų ar šeimų nepagrįstus pageidavimus dėl seniūnijos, kambarių skaičiaus, būsto remonto.

Jei asmuo ar šeima be svarbių priežasčių du kartus neatvyksta pas savivaldybės būsto apžiūros organizatorių dėl socialinio būsto nuomos ir raštu neišreiškia sutikimo ar nesutikimo nuomotis siūlomą socialinį būstą, išbraukiami iš sąrašo.

Sąrašas sudaromas pagal socialinio būsto paramos teikimo procedūrų vykdytojo užregistruotą prašymo pateikimo datą ir laiką. Sąrašą savo įsakymu tvirtina savivaldybės administracijos direktorius du kartus per metus – iki birželio 30-osios ir iki gruodžio 31 dienos.

Nuomos sutartys gali būti sudarytos ir su neįrašytais į sąrašą, tačiau turinčiais teisę į paramą būstui išsinuomoti asmenimis ar šeimomis tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu jų turėtas būstas prarastas dėl gaisro, potvynio, stiprių vėjų ar nuo kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių.

Taip pat – asmenims, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms 5 ir daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta 3 ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus). Savivaldybės būsto nuoma gali pasinaudoti ir neįgalieji, vieni auginantys vaiką ar kelis vaikus, šeimos, auginančios vaikus, jei ne mažiau kaip dviem iš jų nustatyta sunki negalia.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Avulis: Vilniuje šiemet investuosime tik trečdalį planuotų lėšų (2)

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „ Hanner “ prognozuoja, jog dėl išaugusios...

Maksimalų NT mokesčio tarifą Vilnius taikys daugiau nei 200 statinių (6)

Vilniaus miesto tarybos pritarimu, 237 nekilnojamojo turto objektams sostinėje 2022-aisiais bus...

„Maxima LT“ šalia Lentvario kitąmet statys logistikos centrą

Viena didžiausių mažmeninės prekybos bendrovių Lietuvoje „ Maxima LT“ šalia Lentvario,...

Aktualu NT savininkams: kaip sužinoti savo NT mokestinę vertę (10)

Baigiantis metams nekilnojamojo turto ( NT ) savininkai tradiciškai turi deklaruoti ir sumokėti...

Stoja NT projektai: didžiausią iššūkį kelia brangstančios medžiagos (12)

Daugiausia iššūkių nekilnojamojo turto ( NT ) ir statybų rinkai šių metų ketvirtąjį...

Top naujienos

Pateikė daugiau detalių apie Kauno klinikose mirusią COVID-19 sirgusią 23 metų gimdyvę: dukrytė gimė sveika

Kauno klinikose trečiadienį tragiškai pasibaigė COVID-19 sirgusios gimdyvės gimdymas. 23...

Lietuva – Kinijos ir Taivano kovos epicentre: tokių dalykų jau seniai niekas nematė (188)

Ryšius su Lietuva siekiantis plėsti Taivanas gali pasiūlyti savų privalumų, tačiau sudaryti...

Registrų centras sureagavo į COVID-19 sertifikatų duomenų nutekėjimą ir galimybių pasų saugumą: esame pasiruošę reaguoti (41)

Europoje nutekėjus ES COVID-19 sertifikatų QR kodų generavimo duomenims programišiai ėmė kurti...

Raskevičiaus siųstos picos Prezidentas demonstratyviai atsisakė papildyta (372)

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius pranešė, kad kviečia...

Mauricas – apie jau įvykusį kainų šuolį: tai dar ne pabaiga

Statistikams paskelbus, jog metinė infliacija Lietuvoje spalį pasiekė 8,2 proc., ekonomistas...

Dėl perteklinių mirčių rekordo kaltina Vyriausybę: jų buvo galima išvengti

Vadinamųjų perteklinių mirčių skaičiui mušant rekordus, Seimo socialdemokratai teigia, kad...

Pirma sankryža, nubraižyta pagal Vilniaus naujus 12 standartų, vairuotojams jau spėjo užkliūti (4)

Chaosas , neįmanomai siaura, niekas nepaiso ženklų – taip apie pokyčius Vilniaus Vytenio ir...

Armonaitė: ribojimai gali griežtėti išvardijo, kokie būtini ribojimai tikrai išliks, o kurie gali griežtėti (824)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako besitikinti, jog koronaviruso pandemija...

LGBT atstovų artimieji jungiasi bendriems veiksmams: sulaukia daug priešiškumo (394)

Trys LGBTQ+ atstovų šeimų narės ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, pristatydamos savo...

D+ Viktorija Vilcanaitė

Po skyrybų su Erica Jennings Jurgis Didžiulis kelia sparnus ir verčia naują lapą: kraustymasis iš bendrų namų veikė kaip terapija (17)

Pastaruoju metu dainų ir muzikos autorius Jurgis Didžiulis patyrė nemažai pokyčių. Skyrybos...