aA
Kauno miesto tarybai patvirtinus naują miesto savivaldybės būsto ir būsto socialinės nuomos tvarkos aprašo redakciją, nustatytas trejų metų nuomos terminas.
© DELFI / Domantas Pipas

Nuomininkas, atitinkantis kriterijus, leidžiančius jam iš savivaldybės išsinuomoti socialinį būstą, galės vėliau šį terminą pratęsti 12 mėnesių. Pratęsimų skaičius neribojamas, jei būstu naudojamasi tvarkingai, jo neniokojant, neįsiskolinant.

Kaip naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, visos naujos sutartys su nuomininkais bus pasirašinėjamos pagal naują tvarką. Ir tik tuomet, jei nuomininkas atitinka sąlygas, leidžiančias savivaldybei suteikti jam socialinę paramą išnuomojant būstą.

„Dabar peržiūrimi tokių būstų laukiančių kauniečių sąrašai. Socialinės paramos skyrius aiškinasi, ar kiekvienas pretendentas į socialinio būsto nuomą atitinka reikiamas sąlygas. Greta to, savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus specialistai tikrina vietose, ar konkrečius būstus anksčiau išsinuomojusių asmenų pajamos tikrai nėra pakankamos, kad leistų jiems teisėtai naudotis socialine parama.

Aiškėja, jog dalis savivaldybei priklausančių socialinių butų seniai nelegaliai pernuomoti tretiesiems asmenims. O tie kauniečiai, kuriems miesto savivaldybė butus suteikė kaip socialiai remtiniems, dabar gyvena Anglijoje ar Amerikoje. Neretas atvejis, kai tebetęsiama socialinio būsto nuoma, nors tas, kuriam socialinis būstas kažkada buvo suteiktas, jau yra miręs. Tuo būstu gal naudojasi jo giminaičiai, negalintys turėti remiamų asmenų statuso, nes dirba advokatu ar gydytoja ir gauna nemažas pajamas“, – pasakojo G. Petrauskas.

Jo teigimu, dar prieš socialinio būsto nuomos tvarkos pasikeitimų patvirtinimą išnagrinėjus esamą situaciją, atkreiptas dėmesys į tai, kad pagal ankstesnę tvarką sudarius neterminuotas būsto nuomos sutartis su nuomininku, pažeidžiančiu esmines sąlygas, nuomos sutartis gali būti nutraukta tik teismine tvarka.

Ilgai trunkant teisminėms procedūroms, nuomininko skola auga. Lygiai taip padidėja ir savivaldybės sąnaudos netvarkingo nuomininko suniokoto būsto atstatymui. Todėl nustačius nuomos terminą ir griežtas sąlygas jo atnaujinimui, dabar tikimasi operatyviau spręsti išvardintas problemas.

G. Petrauskas dar pabrėžė, kad savivaldybė atkreipė dėmesį ir į socialiai remtinus senjorus.

Papildytas sąrašas asmenų, kuriems gali būti nuomojamos bendrabučio gyvenamosios patalpos. Į jį jau patenka ir tie, kurie finansiškai sunkiai gyvena sulaukę pensinio amžiaus. Tikimasi, kad mažesnio būsto (kambario) nuoma turėtų sumažinti nedideles pajamas gaunančių senjorų būsto išlaikymo naštą.

Reglamentuojama galimybė pratęsti nuomos sutartis ir mažas pajamas gaunantiems nuomininkams, turintiems įsiskolinimų, tačiau sutarusiems ir vykdantiems įsipareigojimus skolas padengti dalimis per tam tikrą laiką ir bent pusę jų jau sumokėjusiems.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vadovo pareigas einančio Negyvenamųjų statinių valdymo poskyrio vyriausiojo specialisto Donato Valiuko, būsto neturintiems socialiai remtiniems kauniečiams bus siūlomi išsinuomoti laisvi socialiniai būstai, atitinkantys statybos ir specialiųjų normų – higienos, gaisrinės saugos ir kitus – bei teisės aktų nustatytus reikalavimus. Ir nežadama atsižvelgti į asmenų ar šeimų nepagrįstus pageidavimus dėl seniūnijos, kambarių skaičiaus, būsto remonto.

Jei asmuo ar šeima be svarbių priežasčių du kartus neatvyksta pas savivaldybės būsto apžiūros organizatorių dėl socialinio būsto nuomos ir raštu neišreiškia sutikimo ar nesutikimo nuomotis siūlomą socialinį būstą, išbraukiami iš sąrašo.

Sąrašas sudaromas pagal socialinio būsto paramos teikimo procedūrų vykdytojo užregistruotą prašymo pateikimo datą ir laiką. Sąrašą savo įsakymu tvirtina savivaldybės administracijos direktorius du kartus per metus – iki birželio 30-osios ir iki gruodžio 31 dienos.

Nuomos sutartys gali būti sudarytos ir su neįrašytais į sąrašą, tačiau turinčiais teisę į paramą būstui išsinuomoti asmenimis ar šeimomis tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu jų turėtas būstas prarastas dėl gaisro, potvynio, stiprių vėjų ar nuo kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių.

Taip pat – asmenims, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms 5 ir daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta 3 ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus). Savivaldybės būsto nuoma gali pasinaudoti ir neįgalieji, vieni auginantys vaiką ar kelis vaikus, šeimos, auginančios vaikus, jei ne mažiau kaip dviem iš jų nustatyta sunki negalia.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kauno paveldosaugininkai nerimauja dėl planų statyti namus ant kapinyno (7)

Kauno paveldosaugosaugos specialistai nerimauja dėl grąžinamų žemės sklypų ir planuojamų...

Panevėžio policijos komisariatą statys buvusi „MG Valda“ (1)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios ir privačios partnerystės...

„Lietuvos energija“ ieško naujo biuro, pasirašytų 10 metų nuomos sutartį (9)

Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ skelbia viešąjį pirkimą biuro nuomai. Kaip...

Statybos darbų trečią ketvirtį atlikta už beveik 1 mlrd. eurų (1)

Šiemet trečią ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 904 mln. eurų to meto kainomis.

Sumažėjo išduotų statybos leidimų (11)

Šių metų trečią ketvirtį, palyginti su 2017 m. trečiu ketvirčiu, iš viso išduotų pastatų...

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (28)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (171)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Pažadai nesutilpo į mokytojo piniginę: atlyginimų žirklės stulbina (3)

Geresnių laikų mokytojams dar teks palaukti. Iš prognozuoto iki 17 proc. atlyginimų šuolio...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (139)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (111)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (96)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis (1)

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (109)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (8)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...